Bytovia – Lechia 1:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Chojniczanka 0:3 (koniec) | Miedź – Sandecja 1:2 (koniec)
Ostróda – Górnik Z. 1:3 (koniec) | GKS T. – Cracovia 1:1 (1:4 po rz. karnych) | Pogoń – Lech P. 3:0 (koniec)
Zagłębie L. – Jagiellonia 2:1 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
1:0 (0:0)
Lechia Gdańsk
Środa 09.08.2017, 19:00 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Dla Lechii początek nowego sezonu nie jest zbyt udany. W czterech meczach zdobyli zaledwie 4 punkty. Jak na zespół, który w poprzednim sezonie zajął 4. miejsce w ekstraklasie, taki początek rozgrywek nie może być satysfakcjonujący. Biało-zieloni zajmują obecnie 9. miejsce w ligowej tabeli.

Do tej pory najlepszym strzelcem gdańskiego zespołu jest Marco Paixão, który zdobył 4 z 5 bramek Lechii w sezonie 2017/18. Właśnie na braci Paixão bytowska defensywna powinna zwrócić szczególną uwagę.

Kibice w Gdańsku liczą zapewne na poprawę wyniku z ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski. Biało-zieloni odpadli wówczas w 1/8 finału, przegrywając w rzutach karnych 2:4 z II-ligową Puszczą Niepołomice. Środowy mecz nie będzie pierwszą rywalizacją obu drużyn w ostatnich latach.

Niedawno obie drużyny mierzyły się w czasie zimowych przygotowań. W lutym tego roku w sparingu lepsza okazała się Lechia Gdańsk, która pokonała Drutex-Bytovię 2:0. Bramki zdobyli wówczas Marco Paixão i Piotr Wiśniewski.

Drutex-Bytovia w ostatnich tygodniach notuje bardzo dobre wyniki. „Czarne Wilki” nie przegrały tego lata jeszcze żadnego spotkania. Podopieczni Adriana Stawskiego ostatni mecz przegrali 13 maja w Suwałkach. Od tamtej pory pozostają niepokonani zarówno w lidze, jak i barażach, pucharach, a nawet sparingach.

W miniony weekend Bytovia pokonała na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Premierowe trafienia w czarno-biało-czerwonych barwach zaliczyli Michał Stasiak i Sławomir Duda.

Sędzią głównym spotkania pucharowego będzie Łukasz Bednarek z Koszalina.

Drutex-Bytovia Bytów: 1. Mateusz Oszmaniec – 8. Sebastian Kamiński, 55. Fran González, 5. Krzysztof Bąk (c), 37. Wojciech Wilczyński – 14. Bartosz Biel, 16. Bartłomiej Poczobut, 77. Sławomir Duda, 30. Kamil Wacławczyk, 7. Jakub Wilk – 9. Orlande Kpassa.
    Rezerwowi: 25. Michał Szromnik – 44. Michał Stasiak, 96. Bartosz Waleńcik, 23. Filip Modelski, 28. Jakub Kuzdra, 68. Bartosz Wolski, 10. Michał Jakóbowski.

Lechia Gdańsk: 1. Dušan Kuciak – 3. Michał Nalepa, 5. Steven Vitoria, 30. Joao Nunes – 41. Paweł Stolarski, 32. Mateusz Matras, 35. Daniel Łukasik, 3. Jakub Wawrzyniak – 29. Karol Fila, 28. Flavio Paixao, 21. Sławomir Peszko (c).
    Rezerwowi: 77. Damian Podleśny – 13. Mateusz Lewandowski, 23. Grzegorz Wojtkowiak, 38. Milen Gamakow, 31. Florian Schikowski.

Sędziowie: Bednarek (Koszalin).

Zawodnicy już na rozgrzewce. Za 20 minut zaczynamy spotkanie 1/16 finału PP między Drutex-Bytovią a Lechią.

Zawodnicy już na boisku. Zaraz zaczynamy!

1

5
    W pierwszych minutach spokojne tempo spotkania. Spokojne tempo budowania akcji przez Lechię. Bytovia liczy raczej na grę z kontrataków.

10
    Niewiele zmieniło się w grze obu zespołów po kolejnych minutach. Lechia rozgrywa piłkę przez linię defensywną i spokojnie buduje akcje. Ciągle czekamy jednak na większe zagrożenie pod bramkami.

15
    Lechia często fauluje w ataku i nie bardzo może zagrozić bramce Bytovii. Gospodarze próbują, ale niewiele z tego wychodzi. Na razie wyrównane spotkanie.

17
    Żółtą kartkę otrzymuje Wawrzyniak (Lechia Gdańsk).

20
    Częściej Bytovia gości pod bramką Lechii, ale niewiele z tego wynika. Lechia natomiast nie może stworzyć zagrożenia pod bramką Bytovii

25
    W kolejnych minutach nieco ożywiła się Lechia coraz częściej goszczą pod bramką Drutex-Bytovii, ale nie potrafią oddać groźnego strzału na bramkę Mateusza Oszmańca.

31
    Żółtą kartkę otrzymuje Matras (Lechia Gdańsk).

32
    Naprawdę ładna akcja Stolarskiego na prawej stronie. Łatwo ograł Wilczyńskiego, zagrał w pole karne, a tam niewiele zabrakło Peszce, aby wpakować piłkę do siatki Oszmańca.

34
    Żółtą kartkę otrzymuje Wilczyński (Drutex-Bytovia Bytów).

36
    Kolejne minuty nie obfitują w strzałem na bramkę. Lechia długo rozgrywa piłkę, ale niewiele z tego wynika. Mało strzałów na bramkę. Ostatnio Peszko strzelał na bramkę gości, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki gospodarzy.

42
    Kolejne minuty za nami, ale one również nie były porywające. Niewiele strzałów na bramkę, niewiele akcji pod bramką. Oba zespoły próbują coś zdziałać, ale niewiele z tego wynika.

45
    Sędzia dolicza co najmniej 1 minutę.

45+1

W pierwszej połowie niewiele działo się na boisku w Bytowie. Akcje rozgrywały się głównie w na własnych połowach obu ekip. Pierwsza połowa bez większej historii. Oby druga połowa obfitowała w większe emocje.

46

50
    Pierwsze minuty drugiej połowy wyglądają podobnie jak większość pierwszej części spotkania. Mało się dzieje pod obiema bramkami.

55
    Kolejne minuty za nami, ale nadal nie oglądamy strzałów celnych na bramkę. Oba zespoły często wymieniają piłkę, ale niewiele z tego wynika.

60
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Wilk, na boisku pojawia się Jakóbowski.

61
    Gol dla Bytovii!
    Strzelcem bramki Sebastian KAMIŃSKI.
    Akcja Drutex-Bytovii z prawej strony boiska, piłkę dostał Sebastian Kamiński, który strzałem z dystansu pokonuje Kuciaka.

65
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Fila, na boisku pojawia się Schikowski.

65
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Matras, na boisku pojawia się Lewandowski.

66
    W ostatnich minutach nieco lepiej wygląda gra Drutex-Bytovii. Lechia jakby ciągle nie może otrząsnąć się po straconej bramce.

69
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Wacławczyk, na boisku pojawia się Wolski.

70
    Chwila przerwy, z powodu dymu od środków pirotechnicznych użytych przez kibiców.

75
    Kolejne minuty za nami. Wyrównane spotkanie w Bytowie. Bardzo dobrą okazję maił Flavio, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Oszmaniec.

81
    Coraz mniej czasu zostaje Lechii na zdobycie gola. Coaz częściej zagrażają bramce gospodarzy, ale dobrze spisuje sie między słupkami Oszmaniec.

81
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Łukasik, na boisku pojawia się Wojtkowiak.

84
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Duda, na boisku pojawia się Kuzdra.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Orlande Kpassa (Drutex-Bytovia Bytów).

90
    Sędzia dolicza co najmniej 6 minut.

90+1
    Ostatnie minuty dla gdańskiego zespołu, aby zdobyć bramkę wyrównującą. Jednak zbyt rzadko zagrażają bramce gospodarzy.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Nalepa (Lechia Gdańsk).

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamiński (Drutex-Bytovia Bytów).

90+6

Bytovia w ostatnich minutach miała dużo szczęścia w ostatnich minutach, ale w słupek trafił Wojtkowiak. Lechia odpada z Pucharu Polski, a Bytovia gra dalej. Bytovia awansowuje do 1/8 finału PP.

Dziękuję za uwagę! (20:55:43)