Bytovia – Lechia 1:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Chojniczanka 0:3 (koniec) | Miedź – Sandecja 1:2 (koniec)
Ostróda – Górnik Z. 1:3 (koniec) | GKS T. – Cracovia 1:1 (1:4 po rz. karnych) | Pogoń – Lech P. 3:0 (koniec)
Zagłębie L. – Jagiellonia 2:1 (koniec)
koniec po rz. karnych (1:4)
GKS Tychy
1:1 (0:0)
Cracovia
Środa 09.08.2017, 19:30 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna Puchar Polski • 1/16 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:30.

Już w najbliższą środę będziemy świadkami niezwykle ciekawie zapowiadającego się starcia w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. GKS Tychy na własnym obiekcie podejmować będzie Cracovię. Na chwilę obecną trudno jest wskazać faworyta tej rywalizacji. Tyszanie mają bardzo udany start rozgrywek I Ligi, natomiast zespół z Krakowa niezbyt dobrze rozpoczął kampanię ligową w Ekstraklasie. Z pewnością Stadion Miejski w Tychach i zgromadzeni tam kibice będą przemawiali na korzyść miejscowego teamu, ale Michał Probierz i spółka będą starali się ugrać awans w krajowym pucharze. Czekamy na świetne piłkarskie widowisko!
    Tyski stadion z pewnością zgromadzi sporą liczbę kibiców na trybunach:

GKS Tychy:

Podopieczni Jurija Szatałowa niezwykle dobrze rozpoczęli tegoroczne zmagania na zapleczu piłkarskiej Ekstraklasy. Po dwóch spotkaniach mają na koncie komplet punktów i korzystny bilans bramkowy (3:1). Na taki dorobek składają się wygrane z Wigrami Suwałki (2:1) oraz ze Stalą Mielec (1:0). Team był aktywny na rynku transferowym w przerwie letniej i sprowadził między innymi: Piotra Ćwielonga, Michała Fidziukiewicza czy Dawida Abramowicza. W poprzedniej rundzie Pucharu Polski tyszanie pokonali 1:0 Puszczę Niepołomice.
    GKS Tychy wygrał swoje ostatnie spotkanie ligowe:

Cracovia:

Z pewnością kibice Pasów inaczej wyobrażali sobie początek tegorocznego sezonu. Michał Probierz miał poprowadzić zespół z byłej stolicy Polski w górną część tabeli Ekstraklasy, a jednak obecnie Cracovia plasuje się dopiero na czternastym miejscu w tabeli. Po czterech meczach gracze z Małopolski mają na koncie cztery oczka i bardzo negatywny bilans bramkowy (4:7). W poprzedniej kolejce krakowianie przegrali na własnym obiekcie z Lechem Poznań 0:2. W przerwie letniej do zespołu dołączył między innymi znany z występów właśnie w Kolejorzu Szymon Drewniak.
    Cracovia nie radzi sobie najlepiej w obecnym sezonie piłkarskiej Ekstraklasy:

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą środę o godzinie 19:30 do naszej relacji!

GKS Tychy: Igaz – Biernat, Tanżyna (C), Szywacz – Grzybek, Łuszkiewicz, Ćwielong, Szumilas, Mańka – Fidziukiewicz, Rogalski.
    Rezerwowi: Dobroliński – Matusiak, Gancarczyk, Radzewicz, Zapolnik, Abramowicz, Bogusławski.

Cracovia: Sandomierski – Deleu (C), Sipľak, Helik, Sowah– Kanach, Deja – Vestenický, Lusiusz, Wdowiak – Szewczyk.
    Rezerwowi: Peškovič – Wójcicki, Dimun, Kiebzak, Ochał, Gawle, Piątek.

2
    Spotkanie od środka boiska rozpoczęli zawodnicy przyjezdnego zespołu. Trzeba podkreślić, że kibice obu drużyn wspólnie od pierwszego gwizdka dopingują niezwykle zaangażowanie i głośno.

3
    Deleu wymienia podanie z partnerem na prawej stronie boiska. Później piłka dociera na drugie skrzydło do Sowaha.

4
    Tanżyna zachował się w tej sytuacji odpowiednio w strefie defensywnej i przejął prostopadłe podanie od Sowaha na wolne pole.

5
    Tym razem to Deleu spróbował zagrać dalekie podanie pod szesnastkę rywali, jednak pojedynek główkowy wygrał Biernat.

6
    Maciej Mańka przejął piłkę w defensywie i zapoczątkował kontrę swojej drużyny. Później Michał Fidziukiewicz ograł korner dla Trójkolorowych.

6
    Z niesamowicie szybką kontrą po rzucie rożnym dla gospodarzy wyszli gracze Pasów. Finalnie wszystko zakończyło się spowolnieniem akcji przez Kanacha.

7
    Adrian Łuszkiewicz nieźle przełożył sobie rywala na czterdziestym metrze i rozrzucił akcję na prawe skrzydło.
    Zapowiada się kapitalne widowisko:

8
    Ryzykownie zagrywał w tej sytuacji Deleu do własnego bramkarza, ale Grzegorz Sandomierski uprzedził w porę Rogalskiego.

9
    Jurij Szatałow przekazał szybkie uwagi będącemu przy linii bocznej boiska Mateuszowi Grzybkowi. Po chwili tyszanie wznawiają grę od autu.

10
    Za moment Sowah wznowi grę od wrzutu z autu. Później dobrze zastawiający futbolówkę Grzybek był faulowany przez napastnika Pasów.

11
    Marek Igaz wznawia grę od rzutu wolnego. Po niecelnym dalekim wybiciu piłki na chwilę piłkę przejmują podopieczni Michała Probierza.

12
    Osamotniony Krzysztof Szewczyk nie miał szans w pojedynku biegowym z jeszcze lepiej ustawionym Tanżyną.

13
    Piotr Ćwielong starał się dośrodkować w pole karne po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, ale futbolówka nie doleciała nawet do szesnastki gości.

14
    Michal Sipľak nie chciał ryzykować w tej sytuacji i bezpiecznie wybijał piłkę na aut. Później w polu karnym upadł Wojciech Szumilas, ale sędzia słusznie nie dopatrzył się przewinienia.

15
    Kwadrans tego spotkania już za nami. Bardzo poważny błąd przytrafił się graczom gości na własnej połowie boiska, ale później tyszanie popełnili przewinienie w ofensywie.
    Ofensywnie ustawił dzisiaj swój zespół Michał Probierz:

16
    Oba teamy miały teraz niezłe okazje na wyprowadzenie akcji, jednak nie popisali się kolejno Sowah i Ćwielong.

17
    Sędzia upomina słownie Łuszkiewicza. Następne przewinienie tego gracza może być równoznaczne z napomnieniem. Po chwili faulowany na lewej stronie boiska był Wdowiak.

18
    Sowah posyła płaskie dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale radzą sobie defensorzy gospodarzy. Później sędzia odgwizdał wątpliwe przewinienie Ćwielonga na czterdziestym metrze.

19
    Zakotłowało się w tej sytuacji pod bramką Igaza, jednak finalnie nie udało się Pasom oddać nawet strzału na bramkę.

19
    Piotr Ćwielong dostał idealne podanie za linię obrony rywali i jego późniejszy strzał z dwunastego metra przeleciał minimalnie nad poprzeczką!
    Niecelny strzał Piotra Ćwielonga

20
    Momentalnie mamy sytuację pod drugą bramką. Na płaskie uderzenie z linii pola karnego zdecydował się gracz Pasów, ale pewnie interweniuje Igaz.

21
    Pasy domagają się w tej sytuacji rzutu karnego, ale Biernat czysto wygarnął w tej sytuacji piłkę jednemu z rywali. Będzie rzut rożny dla Cracovii.

22
    Sowah dobrze znalazł w narożniku pola karnego Sylwestra Lusiusza, a techniczne uderzenie tego zawodnika przeleciało metr obok słupka.

23
    Mecz wyraźnie ożywił się w ostatnich minutach. Okazje stwarzają sobie oba teamy. Po centrze Sowaha na krótki słupek niecelnie głową uderzał Krzysztof Szewczyk.

24
    Trójkolorowi starają się nieco uspokoić swoje poczynania w środkowej strefie boiska, ale wszystko kończy się stratą. Kąśliwie uderzył z 25. metra Adam Deja, ale nieznacznie się pomylił!

25
    Michał Fidziukiewicz starł się z rywalem i sędzia uznał, że zasłużył sobie na żółtą kartkę. Na boisku pojawiły się służby medyczne i pomagają graczowi Pasów.

27
    Grzegorz Sandomierski wznawia grę od rzutu wolnego. Posyła dalekie i celne podanie do partnera, ale finalnie to tyszanie opanowali piłkę.

28
    Daniel Tanżyna kolejny raz popisał się dobrą interwencją w defensywie i wybija piłkę głową za linię boczną boiska.

29
    Dwa przewinienia graczy Szatałowa w środkowej strefie boiska. Michał Probierz domaga się napomnienia dla zawodnika gospodarzy.

30
    Dobre podanie pod linię końcową boiska otrzymał Vestenický, ale później posyła on bardzo słabej jakości centrę na drugą stronę pola karnego.
    Cały czas czekamy na bramki:

31
    Początkowo ładnie rozciągnęli grę miejscowi piłkarze na prawe skrzydło do Mateusza Grzybka, ale potem ten zawodnik popisał się fatalnym dośrodkowaniem.

32
    Kontrę wyprowadzili w tej sytuacji Ćwielong i Fidziukiewicz, a finalnie zagranie tego drugiego na piąty metr zostało wybite przez defensora Pasów na rzut rożny.

33
    Kapitalną szansę miał Daniel Tanżyna na otwarcie wyniku tej rywalizacji! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał on jednak niecelnie głową z ósmego metra!
    Niecelny strzał głową Daniela Tanżyna

35
    Już tylko dziesięć minut pozostało do końca pierwszej odsłony rywalizacji w Tychach Za moment swoją grę od rzutu wolnego wznowią goście z Krakowa.

36
    Początkowo nieźle zagrał się z piłką Dawid Rogalski, ale później fatalny zagrywał on na wolne pole w kierunku Piotra Ćwielonga.

37
    Radosław Kanach stara się z partnerami wyprowadzić akcję swojej drużyny w ataku pozycyjnym, ale bez pozytywnego efektu.

38
    Maciej Mańka otrzymał zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie na lewej stronie boiska i nie zdołał opanować futbolówki.

39
    Fatalnie zachował się w tej sytuacji Wojciech Szumilas. Będąc nieatakowanym przez żadnego rywala posyła on niecelne zagranie na aut.

40
    Na spalonym był w tej sytuacji napastnik przyjezdnego teamu. Od rzutu wolnego pośredniego grę wznowi Marek Igaz.

41
    Sowah próbował odebrać piłkę zastawiającemu się Fidziukiewiczowi w środkowej strefie boiska i wszystko kończy się faulem.

42
    Zdaniem arbitra Zbigniewa Dobrynina Maciej Mańka faulował w ofensywie jednego z rywali. Gracz Pasów przy asyście służb medycznych opuszcza na moment boisko.

43
    Deleu faulował uciekającego mu rywala, ale sędzia zdecydował się w tej sytuacji nie ukarać napomnieniem kapitana gości.

44
    To już końcówka pierwszej połowy meczu w Tychach. Nie mieliśmy zbyt wielu przerw i arbiter z pewnością niebawem zaprosi oba teamy do szatni.

45
    Sporo chaosu zapanowało teraz w środku boiska. Wszystko uspokoił ostatecznie Sowah i wywalczył aut niemal na wysokości pola karnego rywali.

45+1
    Sędzia Zbigniew Dobrynin zdecydował się przedłużyć pierwszą połowę rywalizacji o dodatkowe dwie minuty.

45+2
    Mateusz Grzybek nie zdołał zatrzymać przepisowo uciekającego mu Sowaha i musiał ratować się faulem.

45+2

To już koniec pierwszej połowy spotkania na Stadionie Miejskim w Tychach. Póki co mecz prowadzony jest w niezłym tempie, choć zdecydowanie brakuje sytuacji podbramkowych. Najlepszą okazję stworzyli sobie tyszanie, jednak Piotr Ćwielong uderzeniem z kilkunastu metrów chybił celu. Ekstraklasowy team z kolei nie pokazał jeszcze pełni swoich możliwości, ale z pewnością Michał Probierz zmobilizuje jeszcze swoich podopiecznych do lepszej gry w drugiej odsłonie. Za moment wracamy i liczymy na jeszcze lepsze widowisko!
    Do przerwy nie mamy bramek na Stadionie Miejskim w Tychach:

46

46
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Łuszkiewicz, na boisku pojawia się Matusiak.

46
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Rogalski, na boisku pojawia się Zapolnik.

47
    Sowah krótko rozegrał rzut wolny na prawym skrzydle i delikatnie wrzucił piłkę w szesnastkę, ale górą defensorzy tyskiego klubu.

48
    Sędzia główny podbiegł szybko do szkoleniowca zespołu gospodarzy Szatałowa i przekazał mu krótką reprymendę.

49
    Bardzo długo zwlekali tyszanie z rozegraniem rzutu wolnego na czterdziestym metrze i ostatecznie wszystko kończy się w rękach Sandomierskiego.

50
    Dość ostre starcie Mańki oraz Vestenický'ego, ale słusznie arbiter nakazał grać dalej. Przy piłce utrzymują się gracze Szatałowa.

51
    Podanie za plecy od partnera otrzymał Maciej Mańka. Były gracz Górnika Zabrze doszedł jeszcze do piłki, ale był na niewielkim ofsajdzie.

52
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki ADAM DEJA.

Ależ w tej sytuacji pogubili się defensorzy GKS-u Tychy. Po płaskim zagraniu z lewego skrzydła piłka dotarła na jedenasty metr do nieobstawionego gracza Pasów! Adam Deja najpierw został zablokowany, ale poprawka wpadła już do siatki Marka Igaza!

53
    Nie popisał się w tej sytuacji Deleu. Otrzymał on dobre podanie w pole karne, ale piłka zdecydowanie zbyt daleko mu odskoczyła i wpadła w ręce Igaza.
    Pasy obejmują prowadzenie:

55
    Mateusz Wdowiak spóźnionym wślizgiem zaatakował rywala i słusznie otrzymuje żółtą kartkę.

56
    Świetną sytuację na podwyższenie rezultatu miał Krzysztof Szewczyk! Otrzymał on podanie od partnera na wolne pole, ale jego strzał z linii pola karnego nie zaskoczył golkipera gospodarzy!

57
    Michał Fidziukiewicz przełożył sobie rywala przed polem karnym, ale później stracił piłkę w walce z kolejnym przeciwnikiem.

58
    Bliscy bramki samobójczej byli miejscowego teamu! Po niepewnej interwencji głową zawodnika gospodarzy Marek Igaz zbija piłkę na poprzeczkę własnej bramki!
    Groźna sytuacja pod bramką Marka Igaza

59
    Piotr Ćwielong starał się wyprowadzić szybką kontrę swojej drużyny, jednak ostatecznie wszystko zakończyło się prostą stratą.

60
    Za nami już godzina tej rywalizacji. Cracovia prowadzi na trudnym terenie w Tychach, ale miejscowi piłkarze walczą o wyrównanie.

61
    Wojciech Szumilas posyła zdecydowanie zbyy wysoko zawieszone dośrodkowanie w pole karne rywali i bez trudu wyłapał futbolówkę Sandomierski.

62
    Bardzo groźnie było w tej sytuacji pod bramką miejscowego teamu! Napastnik Cracovii minął już na piątym metrze Marka Igaza, ale później tuż przed linią bramkową interweniował jeszcze defensor tyszan!

63
    Kibice gospodarzy i gości zaprezentowali teraz ładną oprawę, jednak z użyciem środków pirotechnicznych. Tyski klub z pewnością będzie musiał za to jeszcze zapłacić dodatkową karę.
    Oprawa kibiców obu drużyn

64
    Znowu było groźnie pod bramką gospodarzy. Maciej Mańka ofiarnie wybija jednak piłkę z własnej szesnastki. Później mamy faul na Kamilu Zapolniku.

65
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Grzybek, na boisku pojawia się Abramowicz.

66
    Ależ w tej sytuacji pomylił się Grzegorz Sandomierski! Wyszedł on z bramki na dwunasty metr, ale nie przeciął dośrodkowania i piłka po strzale gracza gospodarzy minęła bramkę Pasów o parę metrów!

67
    Deleu zdecydowanie zbyt wysoko uniósł w tej sytuacji nogę, ale sędzia nie użył gwizdka. W efekcie Pasy miały okazję na wyprowadzenie kontrataku.

68
    GKS Tychy stara się teraz zdecydowanie dłużej utrzymywać się w posiadaniu futbolówki, ale nie stwarza sobie przy tym sytuacji strzeleckich.

69
    Deleu za moment wznowi grę od rzutu wolnego na własnej połowie boiska. Wcześniej rywala faulował wracający do defensywy Abramowicz.

70
    Będziemy mieli rzut karny dla przyjezdnego teamu! Marcin Biernat został ukarany żółtą kartką, choć wydaje się, że sędzia mógł się pomylić w tej sytuacji.

71
    Deja (Cracovia) nie wykorzystał rzutu karnego! Marek Igaz rzucił się w swój prawy róg i obronił uderzenie strzelca pierwszej bramki dla gości!
    Adam Deja nie wykorzystuje rzutu karnego

72
    Warto zauważyć, że nadal nie mieliśmy jeszcze żadnej zmiany w zespole gości. Gospodarze wykorzystali już z kolei swój limit korekt w składzie.

73
    Michał Probierz wzywa swoich zawodników rezerwowych. Niebawem będziemy mieli pierwsze zmiany w Cracovii.
    Igaz popisał się kapitalną robinsonadą po strzale z rzutu karnego:

74
    GKS Tychy wyprowadza piłkę z własnej połowy boiska. Sowah przewrócił się w walce z Mańką i sędzia odgwizduje przewinienie zawodnika gospodarzy.

75
    Tylko kwadrans pozostaje do zakończenia tej rywalizacji. Gospodarze ambitnie konstruują akcje, jednak nie stwarzają zagrożenia pod bramką Sandomierskiego.

76
    Mateusz Wdowiak zdecydował się na indywidualny rajd lewym skrzydłem, który zakończył niecelnym strzałem w kierunku krótkiego rogu bramki.

77
    Kapitalną okazję na zdobycie bramki miał Krzysztof Szewczyk! Otrzymał on dokładne podanie "w uliczkę" i strzelał jednak wprost w wychodzącego z bramki Igaza!

78
    Cały zespół Michała Probierza cofnął się na własną połowę do defensywy. Za moment grę na trzydziestym metrze wznowią gospodarze.

79
    Ależ pomylił się w tej sytuacji Dawid Abramowicz! Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzał on w wybornej pozycji głową daleko obok bramki!

80
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Szewczyk, na boisku pojawia się Piątek.

81
    Gol dla GKS-u Tychy!
    Strzelcem bramki DANIEL TANŻYNA.

Mamy wyrównanie na Stadionie Miejskim w Tychach! Po dalekim wyrzucie piłki z autu najlepiej w polu karnym zachował się Daniel Tanżyna i celnym strzałem doprowadził do wyrównania!
    Gol Daniela Tanżyna

83
    Goście ruszają do szybkich akcji. Starają się oni skonstruować akcję na lewej stronie boiska. Po centrze piłki nie opanował jednak Piątek.

84
    Bardzo szybka akcja Abramowicza na lewej stronie boiska! Po jego płaskim dograniu nie zamknął jednak na dalszym słupku Kamil Zapolnik!
    Kamil Zapolnik nie wykorzystuje centry Abramowicza

85
    Vestenický starał się mijać Abramowicza dość prostym zwodem i finalnie były zawodnik GKS-u Katowice fauluje rywala.

86
    Marek Igaz broni w pięknym stylu mocne uderzenie z linii pola karnego Sipľaka! To była świetna okazja gości na ponowne wyjście na prowadzenie!
    Marek Igaz broni strzał Michala Sipľaka

86
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Vestenický, na boisku pojawia się Wójcicki.

87
    Wyraźnie teraz przejęli inicjatywę goście! Najpierw Piątek starał się zaskoczyć Igaza strzałem z prawej strony pola karnego, a później uderzył on wprost w bramkarza zza pola karnego.

89
    To już sama końcówka regulaminowego czasu trwania tej rywalizacji. Sędzia powinien doliczyć jeszcze kilka dodatkowych minut.

90
    Kamil Zapolnik dogrywa piłkę na wolne pole do Ćwielonga, jednak ten został dobrze przyblokowany przez Sowaha.

90
    Marcin Biernat nie trafił teraz w piłkę przy własnej szesnastce i starał się to wykorzystać Sowah, ale nieudolnie wywalczyć rzut karny.

90+1
    Sędzia dolicza do tego spotkania dwie minuty. Najprawdopodobniej będziemy niebawem świadkami dogrywki.

90+2
    Dosłownie w ostatniej chwili interweniuje teraz przed bramką Daniel Tanżyna! Prawie piłkę do bramki skierował w tej sytuacji Sowah!

90+2
    Druga połowa skończona.

To już koniec regulaminowego czasu gry w tym spotkaniu. Ostatecznie zespoły zdobyły póki co po jednej bramce i będziemy niebawem świadkami dogrywki. Najpierw bramkę dla gości zdobył Adam Deja. Później ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego i w końcówce do wyrównania doprowadził kapitan gospodarzy Daniel Tanżyna. Niebawem oba teamy znowu wyjdą na murawę i będą walczyć o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski!
    Nie mamy jeszcze rozstrzygnięcia:

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

91
    Tym razem grę od środka boiska rozpoczynają przyjezdni piłkarze. Przed nami jeszcze trzydzieści minut zaciętej gry!

92
    Niezła akcja gości po lewej stronie boiska i wycofanie piłki na 25. metr do Kanacha. Uderzenie zawodnika Pasów zostało jednak zablokowane i piłka wychodzi na rzut rożny.

93
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ucierpiał w starciu z rywalem Marcin Biernat. Sędzia musiał na moment przerwać grę, ale na szczęście wszystko już w porządku z graczem gospodarzy.

94
    Fidziukiewicz rozegrał akcję na lewą stronę boiska do Abramowicza. Ten z kolei po szybkim dryblingu uderzał z ostrego kąta, ale obok bramki.

95
    Radosław Kanach fauluje w środku pola uciekającego mu przeciwnika i w konsekwencji otrzymał napomnienie od sędziego.

96
    Mamy kolejną przerwę w grze. Tym razem na boisku leży jeden z zawodników przyjezdnego teamu. Najprawdopodobniej jest to związane ze skurczami.
    Jesteśmy świadkami bardzo zaciętego boju na Stadionie Miejskim w Tychach:

97
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Lusiusz, na boisku pojawia się Dimun.

97
    Kapitalna okazja Pasów na zdobycie drugiej bramki w tym spotkaniu! Po zagraniu z lewego skrzydła na szósty metr Krzysztof Piątek uderza niecelnie w kierunku krótkiego rogu bramki!
    Niewykorzystana szansa Krzysztofa Piątka

99
    Nieźle spisuje się po wejściu na boisko Zapolnik. Tym razem nie potrafił go zatrzymać Adam Deja i od rzutu wolnego wznowią grę gospodarze.

100
    Za moment będziemy mieli kolejny daleki wyrzut piłki z autu w wykonaniu Dawida Abramowicza. Po ogromnym zamieszaniu pod bramką Sandomierskiego mamy niecelne uderzenie z siódmego metra zawodnika gospodarzy!

101
    Szybki rajd zawodnika krakowskiego teamu na prawym skrzydle, ale później mamy bardzo niedokładną wrzutkę w kierunku Piątka.

101
    Michał Fidziukiewicz zdaniem sędziego symulował w tej sytuacji i otrzymał żółtą kartkę. Była to już druga kara tego typu dla gracza GKS-u i były zawodnik Zagłębia Sosnowiec musi zejść z boiska!

103
    To już ostatnie dwie minuty pierwszej połowu dogrywki. Ćwielong stracił piłkę na czterdziestym metrze, a po przejęciu w środek bramki uderzał Kanach.

104
    Kamil Zapolnik wracając na własną połowę boiska faulował szarżującego rywala i również trafia do notesu sędziowskiego.

105
    Sowah przyjął piłkę na klatkę piersiową i zdecydował się na strzał z dwudziestego metra. Piłka przeleciała jednak znacznie obok bramki.

105+1
    Zbigniew Dobrynin dolicza do pierwszej połowy spotkania jedną minutę. Na linii środkowej boiska faulowany był w tej sytuacji Zapolnik.

105+1
    Pierwsza dogrywka skończona.

Za nami już pierwsza połowa tej dogrywki. Nie byliśmy świadkami żadnej bramki w tych piętnastu minutach, ale z boiska w efekcie drugiej żółtej kartki wyleciał Michał Fidziukiewicz. Za kilka chwil wracamy do dalszej rywalizacji!
    Za moment wracamy do rywalizacji:

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

107
    Cracovia przejmuje teraz kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i krótkimi podaniami stara się wypracować sobie sytuację strzelecką.

108
    Bardzo sprytnie zastawił się w tej sytuacji Kamil Zapolnik i tylko faulem potrafił go zatrzymać Sipľak.

108
    Drugi już rzut karny w tym meczu dla Cracovii dyktuje sędzia tego spotkania! Krzysztof Piątek przewrócił się po kontakcie z rywalem i po dłuższej chwili zastanowienia sędzia wskazuje na wapno!

109
    Piątek (Cracovia) nie wykorzystał rzutu karnego. Co tu się wyprawia! Stadion dosłownie eksplodował z radości po tym jak Marek Igaz wybronił już drugą jedenastkę w tej rywalizacji!
    Marek Igaz broni strzał z rzutu karnego Krzysztofa Piątka

110
    Za moment grę od rzutu wolnego wznowi tyski zespół. Ależ emocje do samego końca mamy w tej rywalizacji.

111
    Krakowski team wymienia kolejne podania na połowie rywala. Ostatecznie na strzał z 28. metra zdecydował się Kanach, ale ładną paradą wykazał się znowu Igaz!

112
    Mijają kolejne minuty tej rywalizacji. Tyszanie są coraz bliżej sprawienia niezłego prezentu swoim kibicom i doprowadzenia do serii rzutów karnych.

113
    Dobrze ustawiony w strefie defensywnej był Dawid Abramowicz i zatrzymał on podanie po linii Deleu.

114
    Sędzia w tej sytuacji zdecydował, że za niesportowe zachowanie jednego z graczy gospodarzy od rzutu wolnego wznowią goście.

115
    Do końca tej rywalizacji pozostało już tylko pięć minut. Jeśli wynik nie ulegnie zmianie to będą o awansie decydować jedenastki.

116
    Łukasz Matusiak musiał w tej sytuacji naprawiać faulem błąd sędziego i otrzymuje żółtą kartkę.

117
    Kolejny już raz ratuje się zespół gospodarzy. Piłka przeleciała niemal przez całe pole bramkowe GKS-u i dopiero Abramowicz wybija piłkę na korner. Po jego wykonaniu nad bramką głową uderzał Kanach!

118
    Mateusz Wdowiak złamał akcję do środka i zdecydował się na strzał z dwudziestego metra. Piłka o centymetry minęła słupek tyskiej bramki!

119
    W tej połowie dogrywki nie mieliśmy praktycznie żadnych przerw w grze i z pewnością niebawem sędzia skończy to spotkanie.

120
    Będzie jeszcze korner dla Pasów w ostatniej akcji meczu! Uderzenie zza pola karnego Dimuna po rykoszecie mija bramkę Igaza!

120
    Druga połowa dogrywki skończona.

Za moment oba zespoły będą wykonywać rzuty karne. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1. Zwycięzca tego meczu zmierzy się z Zagłębiem Lubin, który pokonał w swojej rywalizacji team z Białegostoku.

Rozpoczynają się rzuty karne.

1. serie
    0:1
    Do piłki ustawionej na jedenastym metrze jako pierwszy podbiega Krzysztof Piątek. Tym razem uderza on pewnie w środek bramki!

1. serie
    0:1
    W zespole GKS-u Tychy wytypowany jako pierwszy został Piotr Ćwielong. Jego strzał w środek broni Sandomierski!

2. serie
    0:2
    Rezerwowy Wójcicki podbiega do piłki! Uderza pewnie w róg bramki!

2. serie
    1:2
    Kamil Zapolnik bierze spory rozbieg do futbolówki! Uderza bardzo mocno pod samą poprzeczkę!

3. serie
    1:3
    Były zawodnik Ruchu Chorzów Helik uderza również bardzo pewnie i pokonuje bramkarza!

3. serie
    1:3
    Tym razem do piłki podbiega były zawodnik Górnika Zabrze Maciej Mańka! Trafia on jednak w słupek bramki Sandomierskiego! Ależ pech tego zawodnika!

4. serie
    1:4
    Sipľak pokonuje bramkarza i zapewnia Cracovii awans do kolejnej rundy Pucharu Polski!

Mecz ostatnie kończy się zwycięstwem Cracovii po serii rzutów karnych! W trakcie gry Marek Igaz wybronił dwie jedenastki, ale podczas serii rzutów karnych skuteczniejsi byli gracze Michała Probierza. Swoich szans nie wykorzystali Piotr Ćwielong oraz Maciej Mańka. Finalnie krakowski team w kolejnej rundzie zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (22:11:55)
    Goście mogą cieszyć się z awansu:

Dawid Czempisz

Gole: 81. Tanżyna – 52. Deja

Kartki:   25. Fidziukiewicz (GKT), 45+2. Grzybek (GKT), 70. Biernat (GKT), 104. Zapolnik (GKT), 116. Matusiak (GKT) – 55. Wdowiak (CRA), 95. Kanach (CRA)   101. Fidziukiewicz (GKT)

Spudłowany karny!: 71. Deja (CRA), bramkarz Igaz obronił, 109. Piątek (CRA), bramkarz Igaz obronił