Odra O. – Raków 1:0 (koniec) | Wigry – Miedź 0:2 (koniec) | Zagłębie S. – Puszcza 1:0 (koniec)
Stal M. – Pogoń Sdl. 2:3 (koniec) | Chrobry – Górnik Ł. 2:0 (koniec) | Bytovia – Olimpia G. 0:1 (koniec)
GKS K. – Chojniczanka 1:0 (koniec)
MKS Bytovia Bytów
0:1 (0:1)
Olimpia Grudziądz
Środa 23.08.2017, 19:00 • Stadion MOSiR, Bytów • Fortuna 1 Liga • 5. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Olimpia rozpoczęła nowy sezon ze zmiennym szczęściem. Dwa zwycięstwa i dwie porażki, takie rezultaty odnosili zawodnicy z Grudziądza w pierwszych czterech kolejkach nowych rozgrywek. Podopieczni Jacka Paszulkewicza tylko trzy razy trafiali do siatki rywala w obecnym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Po jednej bramce zdobyli Marcin Woźniak, Fin Ville Salmikivi i Słoweniec Miha Goropevšek.

Olimpia w przeciwieństwie do Drutex-Bytovii zakończyła już swoją przygodę w Pucharze Polski. W 1/32 finału odpadła ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie po dogrywce zakończyło się remisem 2:2. Do wyłonienia zwycięscy potrzebny był konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się zawodnicy Świtu.

Latem do Grudziądza po odejściu z Drutex-Bytovii trafił Mateusz Klichowicz. Napastnik podpisał z Olimpią roczny kontrakt z opcją przedłużenia. W barwach nowego zespołu „Klichu” zadebiutował w meczu pucharowym ze Świtem. Spędził wówczas na boisku 67 minut. W lidze natomiast Klichowicz dwukrotnie wchodził z ławki rezerwowych. Do tej pory na zapleczu ekstraklasy w koszulce Olimpii rozegrał 37 minut.

Co ciekawe nadal podstawowym zawodnikiem Olimpii jest niespełna 38-letni Marcin Kaczmarek. Doświadczony pomocnik w sezonie 2017/18 wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty we wszystkich meczach ligowych i spotkaniu pucharowym.

W miniony weekend podopieczni Adriana Stawskiego odnieśli pierwszą porażkę od 13 maja. Drutex-Bytovia uległa GKS-owi Tychy 0:1, po samobójczym trafieniu Bartłomiej Poczobuta.„Po serii zwycięstw przyszła porażka, ale zespół walczył i chciał zmienić wynik spotkania do samego końca“ – mówił na konferencji po spotkaniu w Tychach trener Adrian Stawski.

Drutex-Bytovia Bytów: Mateusz Oszmaniec – Filip Modelski, Michał Stasiak, Krzysztof Bąk (c), Wojciech Wilczyński – Sebastian Kamiński, Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Kamil Wacławczyk, Michał Jakóbowski – Janusz Surdykowski.

Rezerwowi: Andrzej Witan – Fran González, Jakub Wilk, Bartosz Biel, Sławomir Duda, Maksymilian Hebel, Orlando Kpassa

Olimpia Grudziądz: Wojciech Małecki – Damian Michalik, Miha Goropevšek, Tomasz Wełna, Marcin Woźniak – Mateusz Klichowicz, Maciej Wolski, Kamil Kurowski, Daniel Feruga, Marcin Kaczmarek (c) – Ville Salmikivi.

Rezerwowi: Wojciech Muzyk – Matic Zitko, Michael Olczyk, Marcin Poręba, Eusebio Bancessi, Wołodymyr Kowal, Nildo

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Zawodnicy wychodzą już na boisko. Zaraz zaczynamy!

1

5
    W pierwszych minutach spokojna, wyrównana gra obu ekip. Badają własne możliwości zarówno zawodnicy Bytovii, jak i Olimpii.

9
    Wzajemne badanie się obu ekip. Spokojne pierwsze minuty spotkania.

13
    Kontuzjowany Kurowski. Potrzebna będzie zmiana.

15
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Kurowski, na boisku pojawia się Olczyk.

20
    Kolejne minuty za nami. Wyrównane spotkanie. Chociaż świetną sytuację miał Janusz Surdykowski, ten jednak głową trafił piłkę prosto w Małeckiego.

23
    Bardzo ładna akcja na prawej stronie Michała Jakóbowskiego, dobrze obrócił się w polu karnym, odegrał do Kamińskiego, ale ten strzelił obok bramki Małeckiego.

25
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki KLICHOWICZ.
    Salmikivi ogrywa Modelskiego strzela na bramkę, piłkę wybija Oszmaniec, dopada do niej Klichowicz i strzela gola swojemu byłemu zespołowi.

31
    Zagranie ręką zawodnika Olimpii w polu karnym i jedenastka dla Drutex-Bytovii.

32
    Do jedenastki podszedł Surdykowski, jednak strzał napastnika Bytovii broni Małecki.

38
    W kolejnych minutach Drutex-Bytovia szuka szczęścia po stałych fragmentach gry, natomiast Olimpia stara się tworzyć kontrataki.

41
    Żółtą kartkę otrzymuje Goropevšek (Olimpia Grudziądz).

43
    Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Sebastian Kamińskiego, ale Surdykowski strzela zbyt lekko i piłka leci obok bramki gości.

45
    Sędzia dolicza co najmniej 1 minutę.

45

Przed przerwą Olimpia wykorzystała błędy Drutex-Bytovii i zdobyła bramkę na 1:0. Janusz Surdykowski miał świetną okazję na zdobycie bramki wyrównującej, ale nie wykorzystał jedenastki. Do przerwy Olimpia prowadzi z Drutex-Bytovią 1:0.

46

46
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Modelski, na boisku pojawia się Biel.

47
    Bardzo dobra okazja Bartosza Biela, jednak piłkę przed wpadnięciem do siatki ratują obrońcy Olimpii.

48
    Żółtą kartkę otrzymuje Machalik (Olimpia Grudziądz).

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamiński (Drutex-Bytovia Bytów).

56
    Pierwsze dziesięć minut drugiej części spotkania wyrównane, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Bytovia szuka szczęścia po stałych fragmentów gry.

61
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakóbowski (Drutex-Bytovia Bytów).

63
    Dobre uderzenie z prawej strony boiska Kamińskiego, łapie jednak Małecki.

67
    Żółtą kartkę otrzymuje Olczyk (Olimpia Grudziądz).

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Stasiak (Drutex-Bytovia Bytów).

70
    Kolejne minuty za nami. Sporo ostrej gry z obu stron.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje M.Wolski (Olimpia Grudziądz).

73
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Salmikivi, na boisku pojawia się Koval.

73
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Poczobut, na boisku pojawia się Duda.

77
    Drutex-Bytovia atakuje chyba zbyt mało intensywnie. Mają coraz mniej czasu na zdobycie bramki wyrównującej.

80
    W ostatnich minutach nieco bardziej bramce gości zagrozili zawodnicy Bytovii, zabrakło jednak dokładnego strzału na bramkę, aby zdobyć gola wyrównującego.

85
    Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Eusebio.

86
    Dużo niedokładności w grze obu ekip. Coraz mniej czasu brakuje Drutex-Bytovii na zdobycie bramki dającej remis.

88
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Wacławczyk, na boisku pojawia się Gonzalez.

90
    Sędzia dolicza co najmniej 4 minuty.

90+3
    Coraz bliżej zwycięstwa zawodnicy Olimpii. Coraz mniej czasu Bytovii na zdobycie gola.

90+5
    Żółtą kartkę otrzymuje Wilczyński (Drutex-Bytovia Bytów).

90+5

Bytovia przegrywa po raz na własnym stadionie i po raz drugi z rzędu. Olimpia odnosi pierwsze zwycięstwo po dwóch porażkach z rzędu.

Dziękuję za uwagę. (20:56:48)