ŁKS – Błękitni 2:1 (koniec) | Olimpia E. – Gryf 1:3 (koniec) | Radomiak – ROW Rybnik 1:0 (koniec)
Siarka T. – Rozwój 0:0 (koniec) | Jastrzębie – GKS Bełchatów 2:0 (koniec) | Warta – MKS Kluczbork 3:0 (koniec)
Garbarnia – Legionovia 1:2 (koniec) | Znicz – Stal S. W. 1:3 (koniec) | Wisła Pu. – Gwardia K. 3:0 (koniec)
Siarka Tarnobrzeg
0:0 (0:0)
Rozwój Katowice
Środa 23.08.2017, 17:00 • Stadion Miejski, Tarnobrzeg • 2. Liga • 5. kolejka

Po przeciętym spotkaniu oba zespołu podzieliły się punktami. Druga połowa była znacznie ciekawsza i obfitowała w znacznie większa ilość ciekawych sytuacji. Żadnej z nich nie udało się jednak zamienić na bramkę. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne transmisje na naszym portalu. (18:53:48)

90+4

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Dybowski (Siarka Tarnobrzeg).

90
    Najpierw spory błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Księżniakiewicz, później jednak zrehabilitował się przerywając kontrę gości.

90
    Dybowski znakomicie obronił uderzenie Szołtysa z rzutu wolnego.

90
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Jaroszek, na boisku pojawia się Kamiński.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Jaroszek (Rozwój Katowice).

87
    Znakomitym podaniem do Czyżyckiego popisał się Grzesik, młody pomocnik Siarki uderzył z pierwszej piłki, lecz Soliński zdołał obronić.

86
    Radulij zagrał piłkę w pole karne do Brozia, lecz napastnik Siarki nie zdołał jej opanować.

85
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Bętkowski, na boisku pojawia się Olszewski.

85
    Po akcji Grzesika prawą stroną boiska piłkę w polu karnym otrzymał Broź, który odegrał do Dawidowicza, a ten uderzył tuż ponad poprzeczką.

83
    Na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Dawidowicz, lecz Soliński zdołał obronić strzał.

82
    Piłkę w polu karnym otrzymał Raduli, uderzył w długi róg, lecz trafił w obrońcę Rozwoju.

80
    W sytuacji sam na sam znalazł się Ropski, uderzył na bramkę, lecz Soliński zdołał odbić strzał. Piłka trafiła znów do Ropskiego, który mając przed sobą pustą bramkę trafił w poprzeczkę.

79
    Z rzutu wolnego groźnie w róg uderzył Bętkowski, lecz Dybowski nie dał się zaskoczyć.

77
    Na minimalnym spalonym złapany został Marchewka, który znalazłby się w sytuacji sam na sam z Dybowskim.

75
    Przy wyprowadzaniu kontry faulowany był Czyżycki.

74
    Prawym skrzydłem próbował szarżować Grzesik, lecz zdaniem sędziego przekroczył przepisy i sędzia odgwizdał rzut wolny dla przyjezdnych.

72
    W pole karne dośrodkował Radulj, lecz zagrał zbyt słabo i piłkę przejęli obrońcy gości.

71
    Do prostopadłego podania za wolne pole wystartował Marchewka, został jednak uprzedzony przez Dybowskiego, który przejął piłkę.

70
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Tabiś, na boisku pojawia się Marchewka.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Grzesik (Siarka Tarnobrzeg).

68
    Do prostopadłego podania w pole karne wystartował Grzesik, lecz piłka była zagrana zbyt mocno i wyszła poza linię końcową.

66
    Jaroszek próbował wymusić drugą żółtą kartkę dla Ropskiego i teatralnie upadł na murawę.

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Łączek (Rozwój Katowice).

63
    Lewym skrzydłem dynamicznie ruszył z piłką Szołtys i dynamicznie dośrodkował piłkę w pole karne. Tam nie było jednak żadnego z jego partnerów z drużyny.

62
    Katowiczanie długo rozgrywają akcję na własnej połowie, gracze Siarki biegają bezradnie pomiędzy graczami Rozwoju.

61
    Na akcję lewą stroną boiska zdecydował się Dawidowicz, lecz jego dośrodkowanie w pole karne było bardzo niecelne.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Ropski (Siarka Tarnobrzeg).
    Żółtą kartkę otrzymuje Płonka (Rozwój Katowice).

58
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przed bramką Solińskiego powstało spore zamieszanie, piłkę próbował wepchnąć do bramki Ropski, lecz Soliński razem z obrońcami zdołali zablokować piłkę.

57
    Akcję lewym skrzydłem przeprowadził Broź, lecz zamiast podać do Ropskiego uderzył na bramkę gości i wywalczył rzut rożny.

56
    Bętkowski strzałem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Dybowskiego, lecz uderzył bardzo niecelnie.

54
    Czyżycki taktycznym faulem przerwał kontrę Rozwoju. Sędzia zarządził rzut wolny dla przyjezdnych.

53
    Na bramkę Rozwoju z narożnika pola karnego uderzył Radulij, lecz trafił w bramkarza gości.

52
    Świetną interwencją w środku boiska popisał się Grzesik.

51
    Szybka kontra Rozwoju, spod opieki obrońców uwolnił się Łaczek, który wyłożył piłkę Paszkowi, a ten groźnie uderzył na bramkę Siarki. Świetnie jednak zachował się Dybowski i zdołał wybić piłkę na róg. Było bardzo groźnie.

50
    Przy linii bocznej Łaczek sfaulował Grzesika. Kibice domagają się żółtej kartki dla faulującego.

48
    Na indywidualną akcję lewym skrzydłem zdecydował się Broź, ograł jednego z rywali i strzałem zza pola karnego próbował pokonać Solińskiego. Piłka przeleciała jednak obok słupka.

46
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Czekaj, na boisku pojawia się Gałecki.
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Janeczko, na boisku pojawia się Ropski.
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Witkowski, na boisku pojawia się Dawidowicz.
    Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Zaradny, na boisku pojawia się Radulj.

46

Po przeciętnej pierwszej połowie mamy bezbramkowy wynik. Widać, że przyjezdni nastawili się na remis i konsekwentnie bronią się na własnej połowie, przez co skutecznie utrudniają gospodarzom konstruowanie akcji. Podopieczni trenera Gąsiora słyną jednak z tego, że nie odpuszczają do końca, dlatego liczymy na spore emocje po przerwie. Wracamy za kilkanaście minut.

45

45+1
    Soliński bez problemu obronił uderzenie z rzutu wolnego.

45
    Dwadzieścia pięć metrów przed bramką przyjezdnych faulowany był Broź. Sędzia odgwizdał rzut wolny dla Siarki.

45
    Poszkodowanym w ekipie Rozwoju był Czekaj, który jest w tej chwili opatrywany poza linią końcową.

44
    W starciu w polu karnym zderzyli się gracz obu ekip i leżą na murawie. Potrzebna będzie interwencja masażystów.

43
    Szybka konta Rozwoju lewą stroną boiska i po interwencji Kubowicza będzie rzut rożny dla gości.

42
    Akcja Łaczka lewą strona boiska zakończona dośrodkowaniem wprost pod nogi graczy Siarki.

40
    Kolejną stratę w ciągu ostatnich kilku minut zanotował Janeczko. Młody gracz Siarki ma spory problem z poradzeniem sobie z Szeligą.

39
    Na rajd przez pół boiska zdecydował się Broź, wbiegł z piłką w okolice pola karnego i zdecydował się na uderzenie. Strzał został jednak zablokowany przez obrońców.

37
    Grzesik wbiegł z piłką w pole karne i zagrał do Janeczki, który nie sięgnął piłki.

36
    Akcja Brozia lewym skrzydłem zakończona dośrodkowanie wzdłuż bramki Rozwoju. Nikt jednak nie zdołał przeciąć podania i piłkę przejęli goście.

35
    Spod opieki obrońców Siarki próbował uwolnić się Paszek, lecz piłka zagrana w jego kierunku była zbyt mocna i wylądowała w rękach Dybowskiego.

34
    Żółtą kartkę otrzymuje Kubowicz (Siarka Tarnobrzeg).

33
    Rozwój cofnął się na własną połowę całą drużyną i czyha na błąd Siarki co pozwoli mu wyprowadzić kontrę.

31
    Witasik dobrą interwencją przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę Rozwoju.

30
    Janeczko na prawym skrzydle zakręcił obrońcami Rozwoju i dośrodkował w pole karne. Soliński bez problemu chwycił piłkę.

28
    Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Łaczek, lecz strzelił obok słupka.

26
    Po składnej akcji Łaczka, piłkę w polu karnym otrzymał Tabiś i strzałem lewą noga próbował pokonać Dybowskiego. Piłka przeleciała jednak obok słupka.

25
    Środkiem boiska próbował szarżować Zaradny, lecz został powstrzymany przez obrońców.

24
    W polu karnym przepchnął się Czyżycki i wywalczył korner.

22
    Płatek założył efektowną "siatkę" Czekajowi, lecz później zwolnił akcję i odegrał piłkę na bok.

21
    Za nami dwadzieścia minut spotkanie, lekką przewagę posiada Siarka, jednak jak na razie nie potrafi tego zamienić na dobre podbramkowe sytuacje.

19
    Paszek próbował urawać się obrońcom Siarki, lecz sędzia dopatrzył się spalonego.

17
    Czyżycki wypatrzył Brozia i zagrał mu świetną prostopadłą piłkę w pole karne. Piłkę zdołał jednak nogami wybić Soliński i uprzedził napastnika Siarki. W rewanżu kontra Rozwoju lewym skrzydłem zakończona niedokładnym podaniem w pole karne gospodarzy.

16
    Fatalnie wykonany rzut wolny przez Siarkę i piłkę bez problemu przejmują goście.

15
    Szeliga faulował Brozia trzydzieści metrów od bramki Rozwoju, będzie szansa dla Siarki na dośrodkowanie lub strzał.

13
    Do dośrodkowania najwyższej wyskoczył Książniakiewicz, lecz piłka po jego uderzeniu przeleciała ponad poprzeczką.

12
    Czyżycki przejął piłkę w środku boiska, podciągnął kilka metrów i uderzył na bramkę Solińskiego. Piłka po nodze jednego z obrońców wyszła na róg.

11
    Żółtą kartkę otrzymuje Janeczko (Siarka Tarnobrzeg).

11
    Składna akcje przyjezdnych lewą strona boiska zakończona niedokładnym dośrodkowaniem w pole karne.

9
    Lewa stroną atakował Witkowski i wywalczył rzut z autu w okolicach linii końcowej.

8
    Jak na razie mecz toczy się w dość wolnym tempie. Razi niedokładność w grze obu ekip.

7
    Lewą stroną próbował atakować Witkowski, lecz zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.

5
    Prawym skrzydłem przedarł się Zaradny i zagrał w pole karne, bramkarz gości nie miał problemu ze złapaniem piłki. W rewanżu szybka kontra Rozwoju, piłka przeszła wzdłuż piątego metra przed bramką Dybowskiego, jednak żaden z graczy gości nie zdołał przeciąć dośrodkowania.

4
    Seria strat z obu stron, trwa walka o opanowanie środka pola.

3
    Siarka stara się narzucić swój styl gry i próbuje atakować raz jednym, raz drugim skrzydłem.
    1. Niestety w wyjściowej jedenastce gospodarzy nie znalazł się Konrad Stępień.

1

Sędziowie wprowadzają zawodników obu ekip na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę i zeszli do szatni.
    Mały jubileusz w drużynie Siarki świętuje dziś ulubieniec tarnobrzeskich kibiców.

Trwa rozgrzewka, trybuny powoli zapełniają się kibicami.
    Ustawienie przyjezdnych.

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Witasik, Kubowicz, Witkowski, Stępień, Czyżycki, Płatek, Zaradny, Broź, Janeczko

Rozwój Katowice: Soliński – Czekaj, Szeliga, Łaczek, Płonka, Tabiś, Bętkowski, Jaroszek, Szołtys, Mońka, Paszek

Zapraszam do śledzenia relacji, która rozpocznie się na kwadrans przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Podam wtedy składy obu drużyn.

Oba zespoły bardzo potrzebują punktów, aby utrzymać się ponad strefą spadkową, co spowoduje, że czeka nas mecz walki. Kluczem do zwycięstwa może być gra w defensywie.
    Za dobrą grę punktów nie przyznaje się.

Siarka Tarnobrzeg punktowała dotychczas jedynie w pierwszej kolejce i podobnie jak Rozwój zdołała pokonać Wisłę Puławy. Później przyszła seria trzech porażek. Mimo, iż gra Siarki wygląda nieźle, to z powodu fatalnej postawy w defensywie podopieczni trenera Gąsiora stracili już 11 bramek.
    Sporo dzieje się również jeśli chodzi o kwestie pozaboiskowe.

Rozwój Katowice w dotychczasowych spotkaniach zdobył 4 punkty. Wszystkie punkty zostały zdobyte w meczach na własnym boisku. Katowiczanom udało się zwyciężyć Wisłę Puławy, a w ostatniej kolejce zremisować z Garbarnią Kraków.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.