PGE Vive – MMTS 36:21 (koniec) | Meble Wójcik – Gwardia 20:23 (koniec) | Stal – KPR 32:28 (koniec)
Arka – Górnik 25:28 (koniec) | Piotrkowianin – Azoty 33:34 (po rz.) | Pogoń – Wybrzeże 22:24 (koniec)
Handball Stal Mielec
32:28 (13:18)
Zepter KPR Legionowo
Sobota 09.09.2017, 18:00 • Hala MOSiR, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 2. runda

W następnym spotkaniu w Superlidze piłki ręcznej mężczyzn Stal Mielec, goszcząca u siebie KPR RC Legionowo powalczy o pierwsze punkty w lidze. Obydwa zespoły przegrały swoje pierwsze mecze w tym sezonie, tak więc możemy spodziewać się emocjonującej walki o pierwsze zwycięstwo jednej z drużyn.

SPR Stal Mielec

Stal Mielec mimo swojego pierwszego meczu ligowego przegranego na wyjeździe z Azotami Puławy 23:32 nie odpuszcza. Zawodnicy ze Stali mimo natrafienia na faworyta tego spotkania, pokazali wspaniałą grę i zaangażowanie. Mimo porażki, trener Stali Mielec uznał, że mecz poprzedni był dobrym prognostykiem dla rozpoczętego sezonu.

KPR RC Legionowo

Zawodnicy z Legionowa w inauguracyjnym meczu u siebie nieznacznie przegrali z Zagłębiem Lubin różnicą dwóch bramek. Klub z Mazowsza znacznie odmienił skład w ostatnim czasie, a jeszcze latem znajdował się na krawędzi upadku. Mimo to Legionowo pokazało się z dobrej strony rozpoczynając tegoroczny sezon i obiecują wytrwałą walkę o punkty w nadchodzącym meczu.

Już o godz. 18 rozpoczniemy relację z nadchodzącego wydarzenia. Mecz zapowiada się być niezwykle emocjonujący. Serdecznie zapraszamy!

SPR Stal Mielec: Wiśniewski, Lipka- Wilk, Krępa, Janyst, Wypych, Skuciński, Mochocki, Kłoda, Sarajlić, Basiak, Kawka, Cuzic, Wojkowski, Krupa, Ćwięka.

KPR RC Legionowo: Krekora, Kujawa, Wyrozębski- Adamski, Grabowski, Jędrzejewski, Prątnicki, Suliński, Fugiel, Kowalik, Ignasiak, Brinovec, Gawęcki, Niedziółka, Ciok, Rutkowski.

Sędziowie: Michał Chodorek, Paweł Popiel.

4
    Nieprzepisowe przerwanie kontry. Dwie minuty dla Sarajlicia. (1:2)
    4
    Bez problemu Michał Grabowski trafia z karnego. (1:2)
    5
    Kawka! (2:3)
    5
    Szybka odpowiedź Legionowa! (2:3)
    6
    Odbiór piłki i z kontry trafia Ciok! (2:4)
    6
    Cóż za dynamiczna wymiana akcji. Znowu Ciok. (2:5)
    7
    Cuzic z dziewiątego metra! (3:5)
    7
    Ignasiak po rękach bramkarza! (3:6)
    8
    Mochocki potężnym uderzeniem z koła trafia do bramki gości! (4:6)
    9
    Cudowny gol z biodra w wykonaniu Prątnickiego! Legionowo z 3 bramkowym prowadzeniem! (4:7)
    10
    Pięknie ze skrzydła Wilk! (5:7)
    10
    Piękna obrona Lipki jednak dobija Adamski! (5:8)
    11
    Druga bramka Legionowa na przestrzeni 20 sekund! (5:8)

12
    Na trybunie słychać donośne gwizdy, a zawodnicy Legionowa nie przestają. Cały czas to oni w posiadaniu piłki! (5:9)
    12
    Cioch ponownie! (5:10)
    13
    Kawka dosłownie wbił się w obrońców. Jednak trafia! Wciąż jednak stal traci 4 bramki! (6:10)

Dwie minuty dla Brinoveca za faul w obronie! (6:10)
    14
    Stal traci kolejną bramkę! (6:11)
    15
    Jednak w pięknym stylu odpowiada ze skrzydła! (7:11)

15
    Dwie minuty dla Fugiela! Legionowo w osłabieniu! (7:11)
    16
    Jednak Ignasiak trafia po kontrze! Stuprocentowa skuteczność tego zawodnika! (7:12)
    17
    Trafienie z karnego! (8:12)
    17
    Adamski z dziewiątego metra! Co za bomba! (8:13)
    18
    Przejście w obronie i Krupa ponownie z karnego! (9:13)

19
    Co za parada Wiśniewskiego! Obronił 2 wspaniałe rzuty gości! (9:13)

19
    Dwie minuty kary dla Kowalika za brutalne pociągnięcie za szyję zawodnika Stali Mielec! (9:13)
    20
    Stal wspaniale wykorzystuje grę w przewadze! (10:13)

21
    Stal odbiera w w obronie i Wilk strzela bramkę przerzucając niemal całe boisko! (11:13)
    22
    Grabowski przywraca przewagę 3 bramkami dla Legionowa! (11:14)

23
    Kolejna wspaniała obrona Krekora! (11:14)
    23
    Mochocki po spokojnej wymianie podań! (12:14)

24
    Brutalny faul w obronie i dwie minuty dla Niedziółki. (12:14)
    24
    Krupa po raz trzeci z karnego! Cóż za skuteczność tego zawodnika! (13:14)
    25
    Ciok niespodziewanie oddaje strzał i mamy bramkę! (13:15)

26
    Po serii dynamicznych akcji gra nieco spowalnia tempa. (13:15)

27
    Cudownie w obronie Stal! (13:15)

27
    Trzy minuty do końca połowy! (13:15)
    28
    Stal ponownie traci bramkę autorstwa Wiktora Jędrzejewskiego. (13:16)

28
    Kolejne już w tym meczu dwie minuty dla zawodnika Legionowa. Tym razem Jędrzejewski. (13:16)

29
    Kawka z 30 metrów w słupek gości! (13:16)

29
    Bardzo spokojnie rozgrywa Legionowo. Za 15 sekund będą w komplecie (13:16)
    30
    Rutkowski z koła! 20 sekund do końca! (13:17)

30
    Dwie minuty w samej końcówce dla Kawki! (13:17)
    30
    Jeszcze Ciok w ostatnich sekundach pierwszej połowy! (13:18)

30
    Pierwsza połowa skończona. (13:18)

Cóż za niezwykle emocjonująca pierwsza połowa! Obydwie drużyny przez niemal całą połowę prowadziły widowiskowe, dynamiczne akcje. Obydwaj bramkarze skutecznie bronią nieustannie występujące potężne strzały. Z niecierpliwością oczekujemy drugiej połowy!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (13:18)
    31
    Sarajlić bardzo szybko oddaje rzut i trafia bramkę! (14:18)
    32
    Piekne uderzenie Cioka z dziewiątego metra! (14:19)

33
    Wspaniale na początku bronią obydwa zespoły! (14:19)
    34
    Potężne uderzenie Mochockiego! (15:19)

34
    Mochocki opuści boisko na dwie minuty! (15:19)
    35
    Rutkowski wspaniale trafia po zwodzie! (15:20)

36
    Stal Mielec spokojnie. Za 20 sekund będą grać w komplecie! (15:20)
    36
    Kawka pięknie trafia! (16:20)
    Pewny rzut z karnego! (16:21)

37
    Dwie minuty dla Piotra Krępy, a po chwili również dla Kowalika. Grają 5 na 5. (16:21)
    38
    Niezawodny dziś Krupa po raz czwarty! (17:21)
    38
    Wiśniewski podaje bezpośrednio na 6 metr spod swojej bramki i Janyst trafia! (18:21)
    39
    Obydwa zespoły w komplecie. Dynamiczna akcja Stali Mielec zakończona bramką i trener Sondej prosi o czas. (19:21)
    41
    Ponownie Janyst i już jedynie jeden gol różnicy! Cóż za powrót do gry ze strony Stali Mielec! (20:21)
    42
    Cuzic! Mamy remis! (21:21)
    43
    Legionowo wreszcie zdobywa bramkę! (21:22)

43
    Niesamowita dominacja Stali Mielec w drugiej połowie! (21:22)
    44
    Cuzic ponownie na remis! (22:22)

44
    Tomasz Wiśniewski otrzymał wielki doping z trybun i zdołał powstrzymać Michała Grabowskiego przy rzucie karnym! (22:22)

45
    Ponownie dwie minuty dla Jędrzejewskiego! (22:22)
    45
    Krupa z karnego! (23:22)
    46
    Rutkowski przedarł się przez obrońców i uderzył z koła! (23:23)

47
    Stal Mielec odbiera i strzela lekko ponad bramką z niemal całego boiska! (23:23)
    47
    Fenomenalnie Janyst ze skrzydła! (24:23)

48
    Wiśniewski wspaniale broni po raz kolejny! (24:23)

49
    Janyst leży na boisku. Ukarany Tomasz Fugiel. (24:23)
    49
    Cóż za wspaniały drybling w wykonaniu Cuzicia! Sam pokonał trzech obrońców i zakończył akcję bramką! (25:23)
    50
    Brinovec ze skrzydła! (25:24)

50
    Toczy się bardzo nerwowa gra. Co chwila kolejny zawodnik na ziemi! (25:24)
    51
    Przepięknie rozegrana akcja i Janyst trafia ze skrzydła! (26:24)
    52
    Fantastycznie Kowalik uderzył z dziewiątego metra! (26:25)
    52
    Rafał Krupa pozostawiony samotnie na kole oddaje celny rzut! (27:25)
    56
    Piękna bramka Cuzica i Stal na dwubramkowym prowadzeniu! (29:27)
    57
    Krępa na 3 minuty przed końcem! (30:27)
    57
    Michał Grabowski pewnie ze skrzydła! (30:28)

58
    Nerwowo teraz na boisku. Szykuje się wspaniała końcówka tego spotkania! (30:28)
    58
    Ponownie Cuzic! (31:28)

59
    Stal Mielec teraz spokojnie rozgrywa. Kibice na trybunach dają o sobie znać! (31:28)
    59
    Cuzic wspaniale trafia 40 sekund przed końcem! (32:28)

60
    Niesamowita obrona Wiśniewskiego w ostatnich sekundach spotkania! (32:28)

60
    Koniec meczu. (32:28)

Niesamowicie emocjonujące spotkanie! Stal Mielec rozpoczynająca drugą połowę z pięcioma bramkami straty, a w dodatku grając w osłabieniu zdołała odrobić wszystkie bramki w dodatku zapewniając sobie czterobramkową przewagę! Graczem spotkania został znacznie wyróżniający się w drugiej połowie Rudolf Cuzic! (19:45:57)

Nataniel Brożnowicz

Handball Stal Mielec: Wiśniewski, Lipka- Wilk, Krępa, Janyst, Wypych, Skuciński, Mochocki, Kłoda, Sarajlić, Basiak, Kawka, Cuzic, Wojkowski, Krupa, Ćwięka.
    Zepter KPR Legionowo: Krekora, Kujawa- Wyrozębski, Adamski, Grabowski, Jędrzejewski, Prątnicki, Suliński, Fugiel, Kowalik, Ignasiak, Brinovec, Gawęcki, Niedziółka, Ciok, Rutkowski.

Sędziowie: Chodorek, Popiel