EKS Start – KPR J.G. 28:25 (koniec) | MKS Perła – KPR Ruch 43:21 (koniec) | UKS PCM – Piotrcovia 26:34 (koniec)
Młyny Stoisław – KPR G.K. 30:26 (koniec) | SPR Pogoń – Zagłębie 25:25 (koniec) | Arka – Korona 28:21 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
30:26 (14:9)
KPR Gminy Kobierzyce
Środa 20.09.2017, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNiG Superliga kobiet • 4. runda

Spotkanie odbędzie się w środę, 20 września o godz. 18 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich 4 w Koszalinie.

Przed sezonem oba zespoły zmierzyły się podczas Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Spotkanie wygrały akademiczki 24:20. Czy teraz będzie podobnie?

Podobny początek sezonu ma za sobą najbliższy rywal Koszalina. KPR Gminy Kobierzyce na inaugurację sezonu przegrało z KPR-em Jelenia Góra, następnie poległo w starciu z MKS-em Lublin. W 3 kolejce zespół z Kobierzyc pokonał UKS KCM Kościerzynę.

Podopieczne Anity Unijat rozgrywki rozpoczęły od porażek z Pogonią Szczecin i Zagłębiem Lubin. Pierwszą wygraną w sezonie koszalinianki odniosły w miniony weekend. W Kielcach szczypiornistki Energi AZS pokonały beniaminka Superligi – Koronę Handball.

W środę 20 września zawodniczki Energi AZS Koszalin zmierzą się na własnym parkiecie z KPR Gminy Kobierzyce. Faworytkami spotkania wydają się gospodynie, ale po trzech kolejkach oba zespoły mają na swoim koncie taką samą ilość punktów.

Pełne składy:

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Sach – Grobelska, Michałów, Mazurek, Smbatian, Budnicka, Tracz, Roszak, Domaros, Kaczanowska, Lalewicz, Urbaniak, Rycharska, Nowicka, Piwowarczyk

KPR Gminy Kobierzyce: Ciesiółka, Słota – Jakubowska, Wojda, Mączka, Janczak, Wesołowska, Kaźmierska, Wiertelak, Charzyńska, Linkowska, Daszkiewicz, Walczak, Dąbrowska, Michalak.

Witam z Koszalina za chwilę prezentacja drużyn, a tuż po niej prawdziwe emocje

Oba zespoły po trzech kolejkach mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie. Kto dzisiaj sięgnie po komplet punktów? A może będziemy świadkami dogrywki?

Jesteśmy już po prezentacji. Panie i Panowie zaczynamy

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Spotkanie rozpoczną przyjezdne (0:0)
    1
    Jakubowska ze środka pokonuje Kowalczyk (0:1)

2
    Akcja ofensywna koszalinianek zakończyła się wywalczeniem rzutu karnego (0:1)
    2
    Urbaniak trafia z 7 metrów (1:1)
    3
    Tracz podaje na środek do Rycharskiej, która pewnym rzutem pokonuje Ciesiółkę (2:1)

4
    Tracz przekombinowała w kolejnej akcji. Koszalinianka trafiła w poprzeczkę (2:1)

5
    Mazurek wywalczyła rzut karny dla akademiczek. Na rzut karny wchodzi Słota (2:1)
    5
    Urbaniak ponownie skuteczna z 7 metrów (3:1)
    6
    Jakubowska po raz drugi pokonuje bramkarkę Koszalina (3:2)
    6
    Michałów podwyższa prowadzenie akademiczek (4:2)

7
    Marta Dąbrowska ukarana 2 minutami (4:2)

7
    Roszak silnie uderza z drugiej linii, ale Ciesióka fantastycznie broni trudny rzut (4:2)

9
    Michałów przedziera się przez rywalki i zostaje powalona na parkiet. Kolejny rzut karny dla akademiczek (4:2)
    9
    Urbaniak trafia po raz 3 z rzutu karnego (5:2)

9
    Edyta Majdzińska prosi o czas dla zespołu gości (5:2)

11
    Urbaniak indywidualnie, ale zostaje zatrzymana. Kontra Kobierzyc zatrzymana przez Roszak tuż przed bramką (5:2)
    12
    Mączka po raz pierwszy rzuca z dystansu i od razu skutecznie (5:3)
    12
    Smbatian trafia po raz pierwszy z 7 metrów (6:3)

14
    Rycharska nie wykorzystuje dobrej sytuacji z koła. Szansa dla Kobierzyc (6:3)

14
    Walczak ukarana 2 minutami (6:3)

15
    Wiertelak rzuca z trudnej pozycji, ale Kowalczyk odbija piłkę (6:3)
    17
    Roszak z prawego skrzydła pokonuje bramkarkę Kobierzyc (7:3)
    18
    Błyskawiczna odpowiedź gości. Na listę strzelczyń wpisała się Charzyńska (7:4)
    18
    Kolejna bramka dla gospodyń, tym razem trafia Mazurek (8:4)

19
    Charzyńska zdobywa swoją drugą bramkę w krótkim czasie (8:5)

20
    Roszak skuteczna w ataku ponownie (9:5)
    21
    Janczak trafia bramkę dla Kobierzyc (9:6)

21
    Rycharska z koła trafia do siatki (10:6)

27
    Akademiczki podwyższają prowadzenie (11:6)

27
    Dwie szybkie akcje przyjezdnych i dwie bramki dla Kobierzyc (11:8)

28
    Lalewicz przerywa strzelecką niemoc akademiczek (12:8)

28
    Przyjezdne zdobywają kolejną bramkę a jej autorką jest Kaźmierska (12:9)
    29
    Koszalin wykorzystuje kolejną sytuację pod bramką Ciesiółki (13:9)
    30
    Kobierzyce w końcówce grały bez bramkarki, co wykorzystały gospodynie. Piłkę przejęła Michałów i rzutem spod własnej bramki wpakowała piłkę do siatki (14:9)

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:9)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:9)

31
    Gospodynie rozpoczynają drugą połowę (14:9)
    31
    Roszak na koło do Rycharskiej, która się w tej sytuacji nie myli (15:9)

32
    Drugą połowę w bramce akademiczek rozpoczęła Sach (15:9)
    32
    Grobelska podwyższa prowadzenie Energi AZS (16:9)

32
    O czas poprosiła trenerka KPR Kobierzyc (16:9)
    32
    Grobelska rzuca, ale bramkarka KPR-u odbiła piłka trafia do Roszak, która bez większego problemu zdobywa bramkę (17:9)
    35
    Roszak z drugiej linii pokonuje Słotę (18:9)

35
    Pierwsze trafienie w drugiej połowie dla gości, a jego autorką jest Kaźmierska (18:10)
    36
    Lalewicz podwyższa prowadzenie koszalinianek (19:10)
    36
    Michalak zdobywa swoją pierwszą bramkę w meczu (19:11)

37
    Rycharska kolejny raz zdobywa bramkę dla Energi AZS (20:11)
    37
    Mączka pokokonuje Sach (20:11)
    38
    Mazurek zdobywa bramkę dla gospodyń (21:11)
    38
    Błyskawiczna odpowiedź przyjezdnych (21:12)

39
    Jakubowska z trudnej pozycji wpisuje się na listę strzelców (21:13)
    39
    Energa AZS ponownie zaskoczyła defensywę Kobierzyc składna akcją. (22:13)
    40
    Kobierzyce jeszcze walczą i zdobywają kolejną bramkę (22:14)
    40
    Walczak z drugiej linii nad murem rzuca i piłka znalazła drogę do siatki (22:15)
    42
    Kobierzyce złapały wiatr w żagle. Szybka akcja i Mączka zdobywa bramkę dla przyjezdnych (22:16)

Kaczanowska ukarana 2 minutami (22:16)
    42
    Roszak przerywa niemoc strzelecką akademiczek (23:16)

Michałów ukarana 2 minutami przez ponad minutę akademiczki w podwójnym osłabieniu (23:16)
    43
    Jakubowska wykorzystuje przewagę swojego zespołu i pewnym rzutem pokonuje Kowalczyk (23:17)

47
    Michałów ukarana po raz 3 dwoma minutami, a więc jest to koniec spotkania dla tej zawodniczki (26:18)
    48
    Ładna akcja akademiczek zakończona bramką! (27:18)

49
    2 minuty kary dla Smbatian (27:18)
    49
    Mączka trafia z rzutu karnego (27:19)

50
    Nowicka indywidualnie, ale Ciesiółka nie daje się pokonać (27:19)

51
    Kontra Kobierzyc, ale skutecznie w bramce Energi AZS Kowalczyk (27:19)
    51
    Mączka trafia z rzutu karnego (27:20)
    51
    Kazimierska indywidualnie i skutecznie. Kobierzyce zmniejszają straty (27:21)

52
    O czas poprosiła Anita Unijat (27:21)
    53
    Wiertelak zmniejsza stratę do rywalek (27:22)
    56
    Rycharska z koła pewnym rzutem zdobywa bramkę (28:22)
    56
    Kobierzyce chciały szybko rozegrać kolejna, akcję ale się pogubiły. Akademiczki szybko to wykorzystały, a dokładniej Roszak, która po indywidualnej akcji zdobyła bramkę dla gospodyń (29:22)
    58
    Mączka trafia dla przyjezdnych (29:23)

58
    2 minuty kary dla Linkowskiej. KPR do końca w osłabieniu (29:23)

59
    Domaros nie trafia z rzutu karnego (29:23)
    60
    Fantastyczne kilka końcowych minut w wykonaniu Kobierzyc. Bramki Jakubowskiej i Walczak zmniejszyły rozmiary porażki (29:26)

60
    Wynik spotkania tuż przed końcową syreną ustaliła Roszak (30:26)

Koniec meczu. (30:26)

Energa AZS dominowała w dzisiejszym spotkaniu. Należy pochwalić przyjezdne za grę do ostatniej akcji.Jednak widoczne było większe doświadczenie akademiczek i to ono zaprocentowało. pewna wygrana podopiecznych Anity Unijat (19:40:40)

Artur R.

Młyny Stoisław Koszalin: Kowalczyk, Sach – Grobelska, Michałów, Mazurek, Smbatian, Budnicka, Tracz, Roszak, Domaros, Kaczanowska, Lalewicz, Urbaniak, Rycharska, Nowicka, Piwowarczyk

Sędziowie: Gratunik, Wołowicz