Górnik Z. – Sandecja 3:2 (po dogrywce) | Korona – Wisła K. 1:0 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
Korona Kielce
1:0 (0:0)
Wisła Kraków
Środa 20.09.2017, 20:45 • Stadion Miejski, Kielce • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Dziękujemy za śledzenie relacji z tego spotkania, Korona melduje się w 1/4 Pucharu Polski. Bądźcie z nami! Już jutro kolejne spotkania 1/8. Dobrej nocy. (23:21:52)

Brawa dla Korony!

Koniec! Koniec! Koniec! Korona melduje się w 1/4 Pucharu Polski. Nie było to spotkanie pełne finezji, pełne klarownych sytuacji, ale było to spotkanie do jednej bramki, tą jedną bramkę zdobyli gospodarze w pierwszej części dogrywki. Szczerze powiedziawszy, Korona zasłużyła sobie na ten awans ambicją... To wszystko na dziś w Kielc.

120+2

120+2
    Na spalonym jeden z zawodników Wisły Kraków, Korona co raz to bliżej ogromnego triumfu.

120+1
    Wyślizgnęła się piłka Sadlokowi podczas wyrzutu autu. Od autu Korona.

120+1
    Dwie minuty dorzuca sędzia Przybył.

120
    Znowu radzą sobie obrońcy, Kovacević oddala głową, Wisła stara się coś jeszcze zdziałać, ależ historia.

119
    Mocne wstrzelenie piłki Wojtkowskiego w pole karne Korony, Rymaniak na rzut rożny.

118
    Korona w "9", dają sobie radę defensorzy gospodarzy przy stałym fragmencie gry. Napierają goście.

118
    Kolejne skurcze łapią, teraz Krystian Miś złapał się za nogę i położył. Wisła ma spory problem.

117
    Jukić w walce z Arseniciem, dużo bliżej do piłki miał obrońca Wisły i poradził sobie z wybiciem.

117
    Wisła całym zespołem na połowie Korony, czy coś z tego wyjdzie? Korona okropnie zmęczona, Korona ogromnie wycieńczona.

116
    Zabierają ile mogą cennych sekund gospodarze, udaje się im to bardzo umiejętnie.

116
    Od bramki ponownie Gostomski, strzał Bałaniuka obok bramki.

115
    Pomoc medyczna potrzebna dla jednego z zawodników Korony, za moment będzie grać dalej.

114
    Dobra piłka w pole karne Korony, głową oddala Diaw, co raz mniej siły. Gospodarze słabną w oczach.

113
    Gonzalez wypatrzył Cywkę, lecz przejmują gospodarze i starają się już wybijać byle dalej.
    111. Obrona Gostomskiego.

111
    Strzelał bezpośrednio Wojtkowski, piłka odbiła się od pleców Imaza, bardzo szybko pozbierał się Maciej Gostomski i fantastycznie uratował swój zespół!

110
    Wisła zyskuje rzut wolny na 18. metrze, Halilović faulowany dość wyraźnie, groźnie, bardzo groźnie.

110
    Cebula odgrywał do Mateusza Możdżenia, ten jednak nie opanował piłki i przejmuje Buchalik.

109
    Czujna interwencja Diaw, od bramki będzie wznawiać za moment Gostomski.

109
    Diaw oddala zagrożenie po odegraniu Tomasza Cywki, Wisła ciągle jeszcze gra.

108
    Zbyt wysoko, wycofują piłkę gospodarze i swój atak będą za moment ponawiać.

108
    Znowu faulowany Cebula, dołożył sporo od siebie pomocnik Korony, ale Ci zyskują rzut wolny.

107
    Faulowany Marcin Cebula, zupełnie niepotrzebne zachowanie Lloncha.

106
    Jedziemy, końcówka, sztab Wisły bardzo mocno reagował na zachowanie zawodników. Imaz już ze strzałem, obok bramki.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Szybka zmiana stron i za chwilę finisz tego meczu. A może jeszcze karne? Wszystko się okaże.

105+1
    Pierwsza dogrywka skończona.

105+1
    Daleka piłka do Bałaniuka, popełnił błąd Diaw, lecz strzał Ukraińca prosto w ręce Gostomskiego.

105
    Dążymy do zakończenia pierwszej części dogrywki, będą jeszcze grać co najmniej jedną minutę dłużej.

104
    Ruszył Jukić, szybszy jednak Llonch, który oddaje piłkę do Buchalika, a ten byle dalej od swojej bramki.

103
    Cebula faulowany przez Sadloka, który ogląda żółtą kartkę.

102
    Tylko boczna siatka po strzale Cvijanovicia.

101
    Żółta, tylko żółta kartka dla Zorana Arsenicia.

100
    Ucieka czas, Wisła napiera na bramkę Korony, ciężko to jednak idzie. Korona bardzo dobrze radzi sobie w obronie, świetnie naprawdę.

99
    Prosty błąd Cebuli w przyjęciu piłki. Brożek natychmiast do Imaza, a ten bardzo nieudany strzał.

98
    Traci piłkę Miś, przerzut na lewo do Sadloka, Wisła jednak pod pressingiem.

97
    Możdżeń z żółtą kartką, trochę za agresywnie w kierunku Imaza.

97
    Ostro na boisku, puszczają nerwy jednej i drugiej drużynie.

96
    Dośrodkowanie w pole karne, był tam Brożek, który nie zrobił z piłką nic wielkiego. Korona przejmuje, ale równie szybko traci futbolówkę na połowie Wisły.

95
    Sadlokowi się spieszy, chyba trochę za późno, Wisła może być sobie sama winna, brak chęci na wygranie.

93
    Wisła musi zaryzykować, po prostu musi, a to nam zwiastuje kapitalną dogrywkę.
    92. DIAW - 1:0

92
    Gol dla Korony!

Korona to ma! Kapitalne dośrodkowanie, Rymaniak podaje do DIAW, który z kilku metrów trafia do pustej bramki Wisły! Opłaciło się to wszystko!

92
    Głośny doping z trybun, a Korona stara się coś zdziałać, jednak Marcin Cebula nie dał rady opanować futbolówki.

91
    No to jedziemy, pierwsze piętnaście minut przed nami.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Po 90. minutach nie mamy rozstrzygnięcia, niebawem wracamy na dogrywkę. Można naprawdę bić brawa dla Korony, która niemal przez 3/4 spotkania gra w osłabieniu i bardzo dobrze sobie radzi. Tym samym to wszystko nie stawia Wisły w dobrym świetle. Za chwilę początek dogrywki.

90+3
    Druga połowa skończona.

90+3
    Strzał Halilovicia prosto w koszyczek bramkarza Korony.

90+3
    Cebula zbyt głęboko w pole karne Wisły, łapie spokojnie Buchalik.
    90+2. No właśnie... w punkt.

90+1
    Przynajmniej trzy minuty dłużej pogramy w regulaminowym czasie gry.

90
    Wszystko wskazuje na to, że będzie dogrywka. Ależ piłkarzy sobie fundują wysiłek przed ligowym spotkaniem.

89
    Dobra piłka w kierunku Brożka, pomysł Cywki bardzo dobry, ale wykonanie troszkę przeciągnięte.

88
    Udane piąstkowanie Buchalika, który był jeszcze faulowany w swoim polu karnym.

88
    Miś do linii końcowej i to się opłacił, wstrzelenie piłki i rzut rożny dla gospodarzy.

87
    Jukić w prosty sposób traci piłkę, Wisła znowu nabiera wiatru w żagle, lecz jak na razie jest to lekki wietrzyk.

86
    Cywka powstrzymany przez Misia, dobra gra młodego zawodnika Korony w tym meczu. Spisuje się bez zarzutów.

85
    Zahaczony Bałaniuk, będzie kolejny rzut wolny dla Wisły. Daleko jednak do bramki Korony.

84
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Basha, na boisku pojawia się Llonch.

83
    Jukić tragicznie uderza na bramkę Wisły, a to była naprawdę bardzo dobra okazja, za nerwowo młody zawodnik Kielc.

82
    Bałaniuk odgrywa do Wojtkowskiego, który uderza prosto w ręce Gostomskiego.

81
    Mocna motywacja płynie ze strony trybun w kierunku Korony Kielce. Na pewno doping się przyda w ostatnich minutach.

80
    Cywka udanie powstrzymał Misia, Korona utrzymuje się przy piłce, ale brak jednego zawodnika jest naprawdę bardzo widoczna, wszystko jest jeszcze kwestią sił, których powoli zaczyna brakować.

79
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Jacek Kiełb, na boisku pojawia się Marcin Cebula.

78
    Bardzo ładnie w obronie teraz kielczanie. Podłożył się Cywce Możdżeń.

77
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Rafał Boguski, na boisku pojawia się Paweł Brożek.

77
    Bardzo zła decyzja Gardawskiego, strzał zupełnie nieudany. Wręcz tragiczny.

77
    Sadlok zbyt mocno otworzył lewe skrzydło Imazowi, po chwili Kiełb z kolejnym prostym błędem.

76
    Szykowana zmiana w drużynie Wisły, wyczekiwany przez wielu Paweł Brożek niebawem zamelduje się na murawie.

75
    Strzał Gonzaleza nad bramką, dość widocznie. Zły wybór.

74
    Błąd Kiełba, przejmuje Arsenić i od razu oddaje piłkę Sadlokowi, który ruszył lewą stroną.

73
    Boguski źle. Od bramki Maciej Gostomski. Boguski również nie ma dzisiaj dobrego występu.

72
    Sygnalizowane zagranie Gonzaleza na Halilovicia, bardzo dobrze obrona, szczelna obrona Korony. Wojtkowski leży na murawie i ma jakiś problem.

71
    Dość zaskakująca zmiana, wszyscy spodziewali się raczej Brożka, który ma jako tako patent na Koronę. Dziwna decyzja.

70
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Victor Perez, na boisku pojawia się Jesus Imaz.

69
    Sadlok znalazł się w polu karnym Korony i stworzył groźną okazję, będzie zmiana w ekipie gości.

68
    Bartosz Rymaniak napomniany żółtą kartką za dyskusję z sędzią.

67
    Świetnie z akcją ruszył Gardawski, zyskał jeszcze aut blisko pola karnego Wisły. Ciągle bez goli.

66
    Dużo niedokładności, ciągle brakuje płynności w rozgrywaniu, nie jest to ładne dla oka. Boguski chwilę później za pozycji spalonej.

65
    Kiełb dośrodkowywał na wbiegającego Diawa, do końca ubezpieczał całą akcję Cywka, który oddalił zagrożenie z dala od swojej bramki.

64
    Sadlok popychał Gardawskiego, rzut wolny z prawej flanki. Okazja dla Korony.

63
    Faulowany Gonzalez, ewidentne przewinienie Mateusza Możdżenia. Wisła od rzutu wolnego będzie stwarzać sobie kolejną okazję.

62
    Fatalne podanie Jacka Kiełba, nie jest to dobry występ ulubieńca kibiców w Kielcach.

61
    Boguski znalazł się na pozycji spalonej, piłka zatrzepotała w siatce, ale bez konsekwencji ze strony Korony.

60
    Przewaga Wisły z minuty na minutę rośnie. Korona lekko odpowiedziała, ale bez większego rezultatu.

59
    Nic z rzutu rożnego nie wyszło. Korona wyszła z kontrą, ale Kieł faulował w ofensywie i strasznie się nie zgadza z arbitrem, musi uważać Jacek, bowiem ma już jedną żółtą kartkę.

58
    I znowu druga okazja dla Wisły! Przepiękne podanie z głębi pola do Wojtkowskiego, który wydaje się przyjmuje ręką i uderza! A tam Gostomski ratuje swój zespół...
    57. Boguski (WIS)

57
    Przepiękne podanie Wojtkowskiego piętą między obrońców do Boguskiego, który zmarnował sytuację sam na sam!

56
    Miś oddala zagrożenie na aut. Wisła powolutku zamyka Koronę na własnej połowie.

55
    Dośrodkowanie, lekkie zamieszanie, strzał Misia obok bramki, z piątki za moment Buchalik.

55
    Ivan Gonzalez na rzut rożny, okazja dla gospodarzy, którzy grają naprawdę bardzo dobrze w osłabieniu.

54
    Basha do nikogo. Od autu spokojnie Korona Kielce na własnej połowie, wysoko pressingiem atakują goście.

53
    Możdżeń faulowany w centralnej części boiska, długo zbierał się ze wstaniem zawodnik Korony, ale może kontynuować grę.
    52. Wojtkowski (WIS)

52
    Świetny strzał Wojtkowskiego, był jeszcze osaczony przez Możdżenia, ale pomimo to naprawdę kąśliwe uderzenie, które przeleciało obok słupka bramki Korony.

51
    Nieporozumienie Sadloka z Wojtkowskim, piłkę przy nodze ma Gostomski i nie kwapi się z wybiciem.

50
    Ślicznie wyszli spod pressingu gospodarze. Kiełb fatalnie wybrał i od bramki Buchalik.

49
    Miś zatrzymany w bardzo łatwy sposób przez Cywkę, po chwili Wojtkowski źle odgrywał w kierunku Boguskiego.

48
    Miś bardzo długo holuje piłkę, ładnie uciekał Kiełb, lecz niestety nie wybrał do niego podania świeży zawodnik Korony Kielce.

47
    Wisła pod początku stara się pokazać swoją grę, dobrze przesuwają się gospodarze i ciężko jest się przedrzeć, na ile sił starczy? Tego nie wie nikt.

46
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Burdenski, na boisku pojawia się Możdżeń.
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Górski, na boisku pojawia się Miś.

46

Piłkarze już na murawie, dzieli nas kilka chwil i będziemy mogli zaczynać. Dwie zmiany w Koronie. Możdżeń w miejsce Burdenskiego, a Górski ustępuje miejsca Misiowi.
    Do przerwy 0:0

Źle wykonany ten stały fragment gry. Koniec pierwszej części tego spotkania. Najważniejszą akcją w tej połowie na pewno była czerwona kartka dla Jakuba Żubrowskiego. Bardzo brzydkiego spotkanie w Kielcach. Nic tutaj się nie da opisać. Szczerze to brak klarownych okazji, brak jakiejkolwiek płynności w przeprowadzaniu zespołowej gry. Wracamy za niespełna kwadrans.

45+2

45+1
    Strzały Bashy, zablokowane uderzenie Albańczyka, Wisła będzie mieć jeszcze rzut rożny w ostatniej akcji tej odsłony.

45+1
    O co najmniej jedną minutę pogramy w Kielcach. Wisła w natarciu.

45
    Gonzalez wyskoczył do Główki i łokciem trafił Górskiego, chwila przerwy w grze. Za moment dowiemy się o ile dłużej pogramy w tej połowie.

45
    Pewny chwyt Gostomskiego po centrze Sadloka.
    44. Trybuny żyją, oj żyją.

43
    Kiełb dobrze blokowany przez Cywkę, który bardzo umiejętnie wbiegł przed zawodnika Korony i dał się sfaulować.

42
    Chyba dokończy tę połowę Burdenski, Korona na moment będzie grać w "9". Wisła na pewno zwęszy swoją szansę.

41
    Burdenski zahaczany, sygnalizuje jakieś problemy z kolanem i będzie chyba potrzebna zmiana, za moment zobaczymy czy słuszne te założenia.

40
    Wojtkowski nabija Rymaniaka, piłka jeszcze raz trafia pod nogi Wojtkowskiego, który nie dał rady jej skleić, od bramki ponownie Gostomski.

40
    Korona bardzo odważnie atakuje Wisłę, goście jak na razie bez żadnych argumentów.

39
    Niecelne podanie Cywki w uliczkę między obrońcami Korony Kielce. Od bramki Gostomski.

38
    Boguski faulowany w dość wyraźny sposób, ależ ostro wchodzi Cvijanović.

37
    Korona sama sobie komplikuje sprawę, naprawdę już kilku piłkarzy ma żółty kartonik. Kiełb pognał sam na bramkę Wisły i został zastopowany w ostatniej fazie.

36
    Kiełb z żółtym kartonikiem za pretensje do sędziego.

35
    Cóż, jak teraz zachowa się Korona? Dużo, naprawdę bardzo dużo czasu. Wisła jest w bardzo dobrej sytuacji, którą powinna wykorzystać na swoją korzyść.

34
    Trzeba powiedzieć, że dość wypatrzona ta druga żółta kartka, ale co jak co Żubrowski mógł nie opierać dłoni na plecach Wojtkowskiego.
    33. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

33
    Żubrowski łapie drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska, ależ tragedia...

33
    Dośrodkowanie Kiełba, będzie jeszcze jeden korner, Cywka oddalił zagrożenie za linię końcową.

32
    Diaw faulowany w wyraźny sposób, od rzutu wolnego Korona. Błyskawicznie Kiełb przerzucił na prawo do Rymaniaka, a ten wywalczył korner.

31
    Aj! Kiełb zakręcił w polu karnym Wisły, zamierzone podanie wzdłuż pola karnego, tam Górski chciał dołożyć nogę, ale brakło około metra.

30
    Dwa kwadranse gry za nami, szczerze to nic ciekawe się nie dzieje, nie ma klarownych sytuacji i jakiejś wirtuozji na zielonej murawie.

29
    Kiełb przegrał pojedynek bark w bark z Perezem, od autu Wisła Kraków.

28
    Strzał Gonzaleza nad bramką, główkował defensor Wisły, nic z tego. Od bramki za moment rozpocznie Maciej Gostomski.

28
    Wojtkowski zbyt nisko dośrodkował, Górski głową na korner, Wisła będzie mieć jeszcze jedną szansę.

27
    Bałaniuk faulowany na prawej flance, ładnie poszedł z całą akcją napastnik Wisły. Groźna akcja ze strony Wisły już za moment. Kiko Ramirez domagał się jeszcze żółtej kartki, ale nic z tego.

27
    Górski na pamięć z środek pola karnego, nic z tego, zero odzewu ze strony jego kolegów, których brakło w polu karnym.

27
    Dużo agresji od samego początku, Bałaniuk przewinił w ofensywie i naprawdę bardzo się nie zgadza z tą decyzją.

26
    Kolejne "żółtko" Perez zdecydowanie spóźniony z wejściem.

25
    Świetnie Sadlok powstrzymuje swojego rywala, pięknie wślizgiem wygarnął futbolówkę i jeszcze zyskał wrzut z autu.

24
    Od bramki wznawiać będzie Gostomski, dalekie wybicie w kierunku Kiełba, który nie daje rady opanować futbolówki i Wisła szybciutko przejmuje.

23
    Dopiero początek spotkania, a Korona łapie już dwie żółte kartki, beznadziejne zachowanie piłkarzy z Kielc.

22
    Jakub Żubrowski w odwecie również otrzymują żółtą kartkę.

21
    Maciej Górski z pierwszą żółtą kartką, beznadziejne zachowanie względem swojego rywala, którego uderzył z premedytacją.

20
    Brakuje troszkę dokładności w przyjęciu, od samego początku jedni i drudzy mają problemy z tym. Żadna z drużyn jeszcze nie przejęła inicjatywy.

19
    Pressingiem pograli goście, przejęli, a po chwili stracili posiadanie piłki, od rzutu wolnego jeszcze grać będzie Korona po faulu Halilovicia.

18
    Powalczył do końca Rymaniak, opłaciło się to, ale tylko na moment, bowiem kiedy wychodził do piłki znalazł się pozycji spalonej, dość wątpliwa decyzja.

17
    Gardawski z płaską piłką w pole karne, tam Aresnić wybija na korner. Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy.

16
    Rymaniak wznawiać będzie od wrzutu z autu, szybki przerzut na lewą flankę i rusza z akcją Korona.

15
    Bardzo ładnie Korona teraz zamknęła Wisły na własnej połowie, ciągłe dośrodkowania na pole karne są oddalane, ale drugą piłkę zbierają gospodarze.

14
    Zbyt mocno dzióbnął sobie piłkę Jukić, tam interweniował defensor Wisły, który oddalił zagrożenie za linię boczną.

13
    Świetna piłka zagrana piętą w tempo przez Boguskiego do Pereza, ten zagrywa w pole karne, a Wojtkowski źle przyjmuje futbolówkę, a ta opuszcza boisko.

12
    Na spalonym złapany znowu Boguski. Udana interwencja linii obrony Korony Kielce.

11
    Faulowany Wojtkowski przez Burdenskiego, od rzutu wolnego Wisła Kraków.

9
    Błąd Bashy w środku boiska, mało brakło, a Maciej Górski złapałbym tę piłkę i wyszedł sam na sam z Buchalikiem.

8
    Boguski złapany na pozycji spalonej, jak pokazują powtórki była to bardzo dobra interpretacja sędziego asystenta.

7
    Kolejny poważny błąd w obronie Korony, Diaw puścił obronę na Bałaniuku, który uderza w boczną siatkę, sporo niedokładności od początku w szeregach gospodarzy.

6
    Bałaniuk dostał świetną prostopadłą piłkę, lecz zbyt długo zbierał się do strzału i wracający Diaw wślizgiem powstrzymał napastnika Wisły.
    5. Migawka z początku spotkania.

4
    Jedna i druga ekipa chce zdominować środek boiska, teraz Basha faulowany przez wysoko grającego Burdenskiego.

3
    Od bramki Buchalik, zbyt mocna piłka w kierunku Górskiego od Kiełba. Spokojny początek w Kielcach.

2
    Wymiana "czułości" między kibicami gospodarzy z fanatykami Wisły, którzy co tu dużo mówić, nie darzą się sympatią.

1
    Gramy! Korona wyszła z akcją, ale Rymaniak wybiegł z piłką za linię boczną, od autu "Biała Gwiazda".

1

Zawodnicy właśnie wychodzą na zieloną murawę stadionu w Kielcach. Frekwencja nie powala, ale miejmy nadzieję, że spotkanie 1/8 PP powali nas na kolana. Bądźcie z nami! Już za chwilkę start.
    Rzut oka jak to widzą bukmacherzy.

Korona Kielce: Gostomski – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Gardawski – Żubrowski, Burdenski – Jukić, Cvijanović, Kiełb – Górski.

Rezerwowi: Hamrol, Miś, Barry, Dejmek, Kosakiewicz, Możdżeń, Cebula

Wisła Kraków: Buchalik – Cywka, Gonzalez, Arsenić, Sadlok – Basha – Boguski, Halilović, Victor Perez, Wojtkowski – Bałaniuk.

Rezerwowi: Bartosz, Brożek, Chorazka, Imaz, Kostal, Llonch, Pietrzak

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania. Pojedynek między Koroną, a Wisłą planowany jest na godzinę 20:45, natomiast odpowiednio wcześniej opublikujemy składy obydwu ekip oraz ciekawostki dotyczące spotkania. Bądźcie z nami!
    Fajna inicjatywa ze strony PZPNu.

Sędzią delegowanym na to spotkanie został Pan Jarosław Przybył z Kluczborka. Na liniach pomagać mu będą arbitrzy Sapela oraz Wójcik. Sędzią odpowiedzialnym za sprawy poza boiskowe Pan arbiter Łężny.
    Treningi w Kielcach.

Korona natomiast miała trochę dłuższą przeprawę w 1/16. "Scyzory" udały się się do Zagłębia Dąbrowskiego, na spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Regulaminowy czas nie przyniósł zwycięzcy, a więc kibice na Stadionie Ludowym dopingowali swoich ulubieńców przez całą dogrywkę, a wtedy właśnie działo się najwięcej. Pod koniec pierwszej części dogrywki Elia Soriano wykończył bardzo ładną akcję Korony i dał prowadzenie. Po chwili mecz został przerwany przez ogromne problemy z pogodą, które utrzymywały się przez kilka dobrych minut. Sędzia nakazał grać, a Koron wyszła już na dwubramkowe prowadzenie po strzale Mateusza Możdżenia. Honorowe trafienie w 120. minucie odnotował Tomasza Nawotka, który świetnym rajdem z lewej strony daj kontaktowego gola, niestety, spotkanie zakończyło się tuż po tym trafieniu.
    Konferencja "Białej Gwiazdy" przed spotkaniem

Przygoda Wisły w Pucharze Polski rozpoczęła się od starcia w 1/16 z jej imienniczką z Płocka, wówczas prawie ośmiotysięczna publiczność przy Reymana obejrzała dość przeciętne widowisko, z którego jej ulubieńcy wyszli obronną ręką. Pierwsi do bramki trafili podopieczni Jerzego Brzęczka, a więc "Nafciarze", za sprawą Jakuba Łukowskiego. "Biała Gwiazda" odpowiedziała. a dokładnie Iván González zamienił rzut karny na pewną bramkę dającą wyrównanie. Pod koniec spotkania podyktowany został jeszcze jeden rzut karny dla krakowian, a Wisła Płock kończyła pojedynek w "10", bowiem Igor Łasicki oglądając drugą żółtą kartkę musiał opuścił plac gry. Do piłki ponownie podszedł Iván González i po raz drugi w meczu pokonał Kryczkę w tym meczu z "wapna".

1/8 Pucharu Polski trwa, w tej relacji serdecznie zapraszamy Państwa do Kielc na bardzo ciekawie zapowiadający się mecz dwóch drużyn z LOTTO Ekstraklasy. Korona Kielce podejmie przed własną publicznością Wisłę Kraków, emocji na pewno nie zabraknie, a każda z ekip da z siebie wszystko, aby znaleźć się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Mateusz Zając

Gole: 92. Diaw

Kartki:   21. Górski (KRN), 22. Żubrowski (KRN), 36. Kiełb (KRN), 68. Rymaniak (KRN), 97. Możdżeń (KRN) – 26. Perez (WIS), 101. Arsenić (WIS), 103. Sadlok (WIS)   33. Żubrowski (KRN)

Strzały celne: 5:16. Strzały niecelne: 4:10. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 4:4. Foule: 19:23.
    Korona Kielce: Gostomski – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Gardawski – Żubrowski, Burdenski (46. Możdżeń) – Jukić, Cvijanović, Kiełb (79. Cebula) – Górski (46. Miś).

Zmiany: Hamrol, Miś, Barry, Dejmek, Kosakiewicz, Możdżeń, Cebula

Wisła Kraków: Buchalik – Cywka, Gonzalez, Arsenić, Sadlok – Basha (84. Llonch) – Boguski (77. P.Brożek), Halilović, Victor Perez (70. Imaz), Wojtkowski – Bałaniuk.

Zmiany: Bartosz, Brożek, Chorazka, Imaz, Kostal, Llonch, Pietrzak

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork)