Azerbejdżan – Polska 3:0 (koniec) | Czechy – Holandia 1:3 (koniec)
25 25 25
Polska
0
14 21 23
Niedziela 24.09.2017, 16:30 • National Gymnastics Arena BAKU • Mistrzostwa Europy kobiet • Grupa A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

0:0
    W niedzielę Biało-Czerwone rozegrają trzecie, ostatnie spotkanie w grupie A mistrzostw Europy w siatkówce. Rywalem Polek będą gospodynie, reprezentantki Azerbejdżanu.

0:0
    Nasze panie udział w tym turnieju rozpoczęły od bardzo emocjonującego zwycięstwa nad faworytem tej grupy – Niemkami. Wymęczone zwycięstwo 3:2 przy kolejnym zwycięstwie nad Węgierkami sprawił, że Polki są już pewne gry w dalszej fazie tej imprezy. Na razie nie wiadomo tylko, z którego miejsca.

0:0
    Gospodynie rozegrały do tej pory jedno spotkanie, w którym pewnie pokonały Węgierki w stosunku setów 3:0. Także jedno spotkanie i jeden punkt mają Niemki. Zmierzą się z Azerbejdżanem dopiero w poniedziałek. Wówczas poznamy ostateczną sytuację w tabeli naszej grupy.
    0:0 Na razie pewne mamy zatem baraże

0:0
    Dodajmy, że grupa A łączy się potem z grupą C, w której pierwsze miejsce zajmuje obecnie faworyt do końcowego triumfu – Rosja. Za ich plecami czają się Bułgarki i Ukrainki. Jeśli nie ogramy w niedzielę gospodyń, do baraży przystąpimy z jedną z tych ekip.

0:0
    Najlepiej i najbezpieczniej będzie, jeśli Polki ograją w niedzielę swoje rywalki za trzy punkty (3:0 lub 3:1). Wówczas będą ich mieć już 8. Wtedy nic i nikt nie odbierze im pierwszego miejsca w grupie A, którego stawką jest gra bez baraży od razu w ćwierćfinale mistrzostw Europy.

0:0
    Emocje z całą pewnością będą ogromne. Czy Polki wytrzymają ciśnienie? Będą grać trzeci mecz dzień po dniu. Niemniej serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na łamach portalu Lajfy. com.

0:0
    Witamy na portalu Lajfy. com. Za kilkanaście minut pierwszy gwizdek w trzecim występie Polek w turnieju rangi mistrzostw Europy w siatkówce. Przed Biało-Czerwonymi nie lada wyzwanie. Nie są bowiem faworytem w tym meczu, ale triumf da im bezpośredni awans do ćwierćfinału i jeden dzień więcej na odpoczynek.

0:0

Azerbejdżan: Alijeva, Poznjak, Bajramova, Abdulazimova, Hasanova, Samadova, N. Mammadova, Kulan, Zidkova (libero), V. Mammadova (libero), Jagubova, Karimova, Rahimova, Habibova

Polska: Tokarska, Polak, Kąkolewska, Murek, Krzos (libero), Efimienko, Bociek, Witkowska (libero), Wołosz, Grajber, Smarzek, Twardowska, Pleśnierowicz, Brzóska

Sędziowie: Jurković (Serbia), Mokry (Słowacja).

0:0
    Ze względu na to, że spotkanie w grupie C pomiędzy Bułgarkami i Turczynkami jeszcze trwa (grają w tej samej hali) mecz Polek opóźni się. Wstępnie zawody rozpoczną się o 16.20.
    0:0 Polki mogą śledzić zmagania swoich rywalek

0:0
    Mamy kolejną zmianę rozpoczęcia meczu Polek z Azerkami. Teraz spotkanie ma się zacząć o 16.30.

0:0
    Przed nami już tylko hymny narodowe.

0:0
    Polki już na parkiecie. Za chwilę pojawią się na nim gospodynie.

1:3
    Blok Polek i jak na razie jesteśmy na prowadzeniu.

2:3
    Skutecznie zaatakowały Azerki.

2:3
    Będziemy jeszcze mieć powtórkę wideo dla Polek. Sprawdzamy dotknięcie siatki.

2:3
    Punkt dla rywalek utrzymany. Nie było błędu.

2:4
    Nie kończymy swojego ataku, ale rywalki mylą się uderzając daleko w aut.

3:4
    Prawe skrzydło nieźle sobie dziś radzi. Kolejny atak w boisko.

3:5
    Trochę szczęścia przy Polkach. Zaatakowała Grajber.

4:5
    Bardzo długa wymiana. W końcu dobry blok ustawiły miejscowe.

5:5
    Znów nie mamy pierwszego ataku. Tymczasem rywalki bezbłędnie w sam narożnik parkietu.

6:5
    Ze środka podwójna krótka, ale zdaniem sędziów piłka wyszła w aut.

6:6
    Kolejna krótka ze środka i tym razem Polki skuteczne. Atakowała Smarzek.

7:6
    Tym razem to Azerki pokazały, że też tak potrafią atakować.

7:7
    Efimienko z obiegnięcia i remis.

8:7
    Doskonała wystawa na lewe skrzydło i jeszcze piękniejszy atak.

8:7
    Mamy pierwszą przerwę techniczną.

9:7
    Smarzek niestety zaatakowała w aut.

10:7
    Seria błędów Polek. Najpierw źle przyjęliśmy piłkę, a potem nadzialiśmy się na blok rywalek.

10:7
    Timeout dla gości.

11:7
    Nie przyjmujemy dobrze serwisu Jakubowej, a potem kiwka rywalek na naszą stronę.

11:7
    Timeout dla gości. Szybka kolejna przerwa dla Nawrockiego.

11:8
    Kiwką próbowała także Smarzek, szczęśliwie Azerki nie utrzymały piłki w boisku.

14:9
    Pomylił się także nasza zawodniczka w polu serwisowym.

15:9
    Kolejny blok gospodyń. Nie układa się ten pierwszy set dla naszych pań.

15:10
    Tym razem skutecznie z prawej strony siatki nasze panie.

16:10
    Udany serwis Kąkolewskiej, ale kolejna kiwka, której nie potrafimy przyjąć.

16:10
    Druga przerwa techniczna.

16:10
    Niestety Smarzek nie prezentuje się dziś najlepiej.

17:10
    Aut po ataku Polki. Rośnie przewaga rywalek.

18:10
    Rahimowa szczęśliwie o siatkę, a piłka wpadła po naszej stronie.

19:10
    As serwisowy Rahimowej.

19:11
    W końcu szczelny blok Polek.

20:11
    Nie mają problemu z przyjęciem serwisu Smarzek i końcą Azerki w pierwszej akcji.

21:11
    Skrót rozgrywającej i piłka ląduje w parkiecie.

22:11
    Efimienko zablokowana po obiegnięciu.

23:11
    Zupełnie nie wychodzi nam dziś atak. Pierwszy set to istny pogrom naszych pań.

23:12
    Z drugiej linii zaatakowała Smarzek.

24:12
    Kolejna prosta kiwka za nasz blok w wykonaniu Azerek. Piłka setowa.

24:13
    W siatkę Azerki w polu serwisowym. Pierwsza setówka obroniona.

0:0
    Tego seta aż trudno skomentować. Początek wydawał się być bardzo wyrównany. Szybko jednak inicjatywę przejęły faworyzowane gospodynie. W szatni musi być ostro. Nasze panie chyba odczuwają zmęczenie. Zapraszamy za chwilę na drugiego seta.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Ależ prosty blok na Polak.

2:0
    Prosta siatkówka, ale jaka skuteczna. Azerki ze środka i już prowadzą dwoma oczkami.

3:0
    Piłka dotyka polskiego bloku i wychodzi w aut.

5:2
    Mylimy się z serwisu.

5:3
    Nie kończy ataku Grajber, ale ustawiamy blok.

5:4
    Drugi z rzędu skuteczny blok naszych pan. Odrabiamy.

6:4
    Tym razem Azerki skuteczne z prawego skrzydła.

7:4
    Drugi w tym meczu as serwisowy dla gospodyń.

7:5
    Kończymy atak obijając blok rywalek.

7:6
    Ależ szczęście sprzyjało teraz Polkom. Rywalki nie odbiły prostej piłki Efimienko.

8:6
    Azerki o nasz blok i mamy pierwszą przerwę techniczną.

8:7
    Błąd w polu zagrywki. Punkt dla nas.

9:7
    Ładnie zaserwowała Efimienko, ale na rywalkach nie zrobiło to wrażenia. Z drugiej linii nad naszym blokiem.

9:8
    Kończymy atak.

9:9
    Kolejny skuteczny atak. Wykorzystaliśmy piłkę, która przeszła na naszą stronę, a dokładniej zrobiła to Kąkolewska.

9:10
    Pierwsze prowadzenie w drugim secie po pięknym bloku na środku siatki naszych pań.

9:10
    Timeout dla gospodarzy.

10:10
    Mocny atak z prawej strony siatki. Azerki doprowadzają do remisu.

10:11
    Daleko w aut przy zagrywce. Punkt dla Biało-Czerwonych.

11:11
    Często udaje się Azerkom obijać nasz blok. Piłka prawie zawsze wychodzi wtedy na aut.

11:12
    Mammadowa daleko w aut z zagrywki.

12:12
    Krótka piłka od rozgrywającej i bezproblemowy atak rywalek.

12:13
    Szczęśliwy blok Wołosz i mamy punkt, choć wydawało się to już mało realne w tej akcji.

13:13
    Ależ piekielnie mocno atakują rywalki. Nie potrafimy podbić takich ataków.

14:13
    Sporo problemów w polu serwisowym sprawia nam Rahimowa.

15:13
    Serwis Rahimowej ląduje na aucie, ale po naszym odbiciu piłki. Punkt dla rywalek.

15:13

15:14
    Punkt dla Polek po błędzie z zagrywki Rahimowej.

16:14
    Łatwo idzie zdobywanie punktów naszym rywalkom. Tym razem z obiegnięcia i mamy drugą przerwę techniczną.

16:15
    Szczęśliwy punkt po błędzie rywalek.

17:15
    Aut z zagrywki po serwisie w wykonaniu Polak.

17:16
    Tym razem Kąkolewska wiedziała, co robi kiwając tuż na blokiem.

18:16
    Powtórka z rozwrywki, ale tym razem po drugiej stronie siatki.

19:16
    Tracimy punkty po banalnych błędach naszych pań. Zostały zablokowane na środku siatki.

19:16
    Timeout dla Nawrockiego.

20:16
    Nie przyjmujemy i lekka ścinka piłki, która ląduje po naszej stronie siatki.

21:16
    Obijają nasz blok rywalki. Piłka znów tuż za siatką.

22:16
    Tym razem my nie atakujemy, a rywalki ustawiają taki blok, którego nie jesteśmy w stanie pokonać.

22:17
    Popsuta zagrywka Azerek. Piłka uderzona w siatkę.

23:17
    To zupełnie nie powinno wpaść, a jednak. Blisko błędu rywalki, ale uratowała je kiwka na prawej stronie.

23:18
    Drugi z rzędu błąd z zagrywki gospodyń.

23:19
    Dobry, odrzucający serwis Kąkolewskiej i jeszcze skuteczny blok naszych pań.

23:20
    Skuteczny blok na środku siatki Polek. Jeszcze uratujemy tego seta?

24:20
    Kąkolewska znów nieźle przy serwisie, ale rozgrywająca dobrze dograła na prawe skrzydło. Kończący atak Rahimowej.

24:21
    Ładna bomba z prawej strony w wykonaniu Smarzek. Rzadki to dziś widok.

25:21
    Rahimowa kończy seta po swoim skutecznym ataku. Wcześniej nieskutecznie zaatakowała Smarzek.

25:21
    Drugi set skończony.

0:0
    Drugi set nieco lepszy w naszym wykonaniu, ale to wciąż za mało na dobrze dysponowane rywalki. Wydaje się, że odczuwamy trudy dwóch poprzednich spotkań, czego zupełnie nie widać po gospodyniach. Na razie zanosi się na szybkie 3:0, co spowoduje, że wylądujemy na drugiej lokacie po tym meczu i stracimy szansę na bezpośredni ćwierćfinał.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Smarzek zaczyna skutecznym atakiem.

0:2
    Trudny serwis Kąkolewskiej bardzo się opłacił. Atakujemy i zdobywamy drugi punkt w ciężkiej sytuacji.

1:2
    Nad blokiem nasze rywalki i w dziewiąty metr.

1:3
    Efimienko z obiegnięcia i mamy punkt.

2:3
    Piekielnie mocny atak z drugiej linii na środku siatki Azerek.

2:4
    Aut przy zagrywce. Jesteśmy nadal na prowadzeniu.

2:5
    Skrót z serwisu Grajber i mamy asa.

3:5
    Smarzek zablokowana przy ataku z prawej strony z trzeciego metra.

3:6
    Polki bardzo szczęśliwe. Rywalki wpadają w siatkę.

4:6
    Zdaniem sędziów piłka niesiona w wykonaniu naszego zespołu. Szkoda.

5:6
    Skutecznie z lewej strony i jeszcze po naszym bloku piłka ląduje na aucie.

5:7
    Smarzek nieźle, ale jeszcze lepiej blokująca.

5:7
    Będziemy mieli jednak wideo powtórkę. Sprawdzamy dotknięcie siatki przez Polki.

5:7
    Nie ma dotknięcia, a więc punkt utrzymany.

6:7
    Tak nie można serwować. Wołosz słabo, co skrzętnie wykorzystały rywalki w ataku.

6:8
    Kończy Kąkolewska ze środka. Próbowały bronić Azerki, ale piłka poszła w aut. Pierwsza przerwa techniczna.

6:9
    Blok Kąkolewskiej. Bardzo skuteczny.

7:9
    Zagrywamy w siatkę.

8:9
    Kolejny skrót tuż za nasz blok, znów skuteczny.

9:9
    Który to już nieskończony atak w pierwszej akcji. Rywalki tak się nie mylą.

9:10
    Mylą się tym razem przeciwniczki.

10:10
    Prosto, bo z krótkiej Azerki. Piłka po naszej stronie.

10:11
    Blok Polek. Utrzymujemy minimalne prowadzenie.

10:12
    Pierwszy tak skuteczny serwis w wykonaniu Smarzek.

11:12
    Z drugiej linii rywalki, obiły jeszcze blok i piłka wylądowała na aucie.

11:13
    Sprytnie chciała to zrobić Wołosz. Cel uświęcił środki, ale dopiero w kolejnej akcji.

11:14
    Niemal każda piłka idzie ostatnio do Smarzek. Ta kończy, ale dopiero w drugiej próbie.

11:14

12:14
    Zły serwis Grajber i bezproblemowy atak faworytek.

13:14
    Rahimova kolejny raz niszczy nas swoją zagrywką.

13:14

14:14
    Wpadamy w siatkę i już remis.

14:15
    Udało się teraz obić dłonie rywalek Smarzek.

14:16
    Kolejna piłka do Smarzek, a ta znów skuteczna. Piłka po obronie daleko w aut. Druga przerwa techniczna.

15:16
    Wrzucona w siatkę Kąkolewska sobie nie poradziła. Szkoda.

16:16
    Kąkolewska ze środka, ale cóż z tego, skoro posłała piłkę daleko w aut.

17:16
    Nie mamy pierwszego ataku ani bloku. Nie odbieramy też dobrze w obronie. Rywalki już prowadzą po kolejnym ataku.

17:16

17:17
    Skutecznie z prawego ataku kończy Smarzek.

18:17
    W polu serwisowym zameldowała się Wołosz. Niestety nic nam to nie dało. Dobre przyjęcie i jeszcze lepszy atak o nasz blok.

18:18
    Piekielnie mocny atak Kąkolewskiej ze środka.

18:19
    Mamy kolejnego asa serwisowego po swojej stronie autorstwa Polak.

18:20
    Udany blok Polek. Wchodzimy w decydującą fazę tego seta na prowadzeniu.

18:20

18:21
    Coś niesamowitego. Znów ustawiamy szczelny blok.

19:21
    Dopiero za trzecim razem poradziła sobie na prawej stronie siatki atakująca Azerek.

19:21
    Poprosiliśmy jeszcze i challenge.

19:21
    Nie ma jednak przekroczenia linii trzeciego metra u naszych rywalek.

20:21
    Smarzek zablokowana. A rywalki dopełniają formalności przy swoim ataku.

21:21
    Znów obijają nasz blok Azerki. Już remis. A było już tak dobrze.

21:22
    Aut w polu zagrywki. Mamy oczko więcej.

21:23
    Dobrze zaserwowała Kąkolewska i jeszcze lepiej utrzymała dłonie nad siatką blokując atak lobem.

22:23
    Ależ to był ważny atak. Niestety Smarzek zablokowana i to na pojedynczym bloku.

23:23
    I już remis po 23. Na raty, ale druga akcja zakończona powodzeniem Azerek.

24:23
    Znów blok-aut. Piłka meczowa dla gospodyń. Coś niesamowitego.

25:23
    Wszystko szło w tym secie do Smarzek. Ta wyraźnie zmęczona pomyliła się w ostatnim najważniejszym momencie tego seta. Zaatakowała daleko w aut.

25:23
    Mamy wideo powtórkę, sprawdzamy jeszcze dotknięcie bloku po ataku Smarzek.

25:23
    Nic takiego nie miało miejsca. Szybkie 3:0 dla Azerek, które po tym meczu zostały samodzielnym liderek. Już wiemy, czekają nas niestety baraże.

25:23
    Trzeci set skończony.

0:0
    Spodziewaliśmy się bardziej wyrównanej walki w tym meczu. Niestety tak się stało, ale dopiero w ostatniej partii, w której graliśmy już o życie. Świetny mecz zagrały przeciwniczki. My znów nie mieliśmy pierwszego ataku. Zbyt wiele piłek trafiało do Smarzek, która też zaczęła odczuwać trudy tego spotkania. Polki bez punktów po tym meczu i spadają na drugą lokatę.

0:0
    Rahimova tylko w tym jednym meczu dołożyła aż 30 punktów i była najjaśniejszą postacią wśród gospodyń.

0:0
    My już dziękujemy za śledzenie relacji live na naszych łamach. Zapraszamy na kolejne widowiska, także jeszcze w mistrzostwach Europy. (18:10:55)