Clearex – Rekord 1:6 (koniec)
Clearex Chorzów
1:6 (0:3)
Rekord Bielsko-Biała
Poniedziałek 02.10.2017, 20:00 • Hala Sportowa, Chorzów • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 1

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (21:44:48)
    Tutaj jeszcze zdjęcie sytuacji z pierwszej połowy spotkania:

Za nami już to bardzo emocjonujące spotkanie. Miejscowi zawodnicy nie zdołali dzisiaj powalczyć ze świetnie dysponowanymi Rekordzistami z Bielska-Białej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:6. Gole dla gości zdobywali dzisiaj Paweł Budniak (dwa), Oleksandr Bondar, Łukasz Biel (dwa) oraz Michal Seidler. Honorowe trafienie dla zespołu chorzowian było autorstwa Vadyma Ivanova. Tym samym bielski team drugi raz w krótkim odstępie czasu wygrał z chorzowskim zespołem różnicą pięciu bramek.

39:40
    Raczej nie można się już spodziewać w tym meczu kolejnych bramek. W tej sytuacji nie wykorzystał swojej znakomitej sytuacji Lutecki!

39:00
    Rozpoczęła się właśnie ostatnia minuta tej rywalizacji. Nawrat ładnie interweniuje rękami po mocnym uderzeniu Mikołaja Zastawnika.

38:37
    Nieco mniej niż półtorej minuty pozostało do zakończenia tego spotkania. Lutecki uderzył teraz niecelnie z lewego skrzydła.

37:48
    Surmiak przewinił w środku boiska i jest to już czwarty faul w drugiej odsłonie spotkania zawodników przyjezdnego zespołu.

37:17
    Na boisku w samej końcówce zameldowali się Gąsior oraz Cichy. Młodzi zawodnicy Rekordu mają swoją okazję, aby złapać ligowe doświadczenie.

36:41
    Łukasz Biel szuka swojej trzeciej bramki w tym meczu. Finalnie uderzenie młodego zawodnika przeleciało wysoko nad bramką.

36:07
    Bielszczanie przeprowadzili niezłą akcję ofensywną, ale ostatecznie Seidler pogubił się nieco na prawej stronie boiska.

35:11
    Timeout dla gospodarzy.

35:00
    To już ostatnie pięć minut tej rywalizacji w chorzowskiej hali sportowej. W środkowej strefie boiska faulowany był Szymon Łuszczek.

34:28
    Pogubili się teraz gracze bielskiego zespołu w defensywie i znakomitej okazji nie wykorzystał Robert Gładczak! Uderzył on z siódmego metra obok bramki Nawrata!

34:18
    Michał Marek powalczył do samego końca z Puzio i opłaciło się. Od autu za moment grę wznowią miejscowi piłkarze.

33:47
    Kapitalną okazję na zdobycie bramki miał Clearex Chorzów! Tym razem świetnej sytuacji strzeleckiej nie wykorzystał Tomasz Golly!

33:00
    Kontra trzech na jednego zawodników Rekordu Bielsko-Biała, ale ostatecznie zdołał wykazać się niezłą interwencją golkiper gospodarzy Puzio.

32:39
    To już ostatnie fragmenty tego spotkania. Raczej nic już nie jest w stanie odebrać trzech punktów w tym meczu Rekordzistom.

32:03
    Gol dla Clearexu Chorzów!
    Strzelcem bramki VADYM IVANOV.

Mamy w końcu trafienie dla zespołu gospodarzy! Golly nie zdołał w tej sytuacji opanować futbolówki w polu karnym, ale szczęśliwie trafiła ona na linii pola karnego do Ivanova! Ten bez zastanowienia strzałem po ziemi zanotował honorowe trafienie dla chorzowian!

30:41
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki MICHAL SEIDLER.

Ależ kapitalnie dysponowani są dzisiaj zawodnicy przyjezdnego teamu! Tym razem po koronkowej akcji na wolne pole wypuszczony został Michal Seidler i pewnym strzałem w krótki róg pokonał bezradnego Puzio!

30:30
    Robert Gładczak za przewinienie przy linii bocznej boiska otrzymał żółtą kartkę.

30:00
    Drugie przewinienie w tej odsłonie spotkania zawodników Rekordu Bielsko-Biała. Po chwili ładnie do uderzenia złożył się Golly i znowu zmuszony do interwencji został Nawrat!

29:33
    Bardzo ładnie dalekim podaniem znalał partnera Nawrat, ale Michal Seidler nie zdołał uderzeniem z pierwszej piłki uderzyć w światło bramki.

29:22
    Clearex Chorzów w końcu zdecydował się na dłuższą akcję w ataku pozycyjnym. Finalnie Rafał Franz poradził sobie w polu karnym z przeciwnikiem.

28:47
    W dalszym ciągu oba teamy mają na koncie po jednym przewinieniu. Przy piłce utrzymuje się teraz Maciej Mizgajski. Ucierpiał z kolei Popławski, którego zastąpił Jan Janovsky.

28:16
    Marek starał się wyprowadzić kontrę Rekordzistów, ale został on ostatecznie w porę zatrzymany przez wracającego Segeta.

27:45
    Warto zauważyć, że w bramce gospodarzy pojawił się Puzio. Zastąpił on nieco bardziej doświadczonego Krzywickiego.

27:09
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BIEL. Asysta Seidler.

Ależ wejście w drugiej odsłonie zanotował Biel! Kolejny raz otrzymał on idealne podanie od Seidlera i mocnym strzałem trafia do bramki Clearexu Chorzów!

26:41
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BIEL!

Ależ kapitalną akcję wyprowadzili w tym momencie przyjezdni piłkarze! Seidler wyprowadził cudowną kontrę na prawym skrzydle i odegrał futbolówkę do nadbiegającego Biela! Ten z kolei podwyższył prowadzenie swojego teamu mocnym strzałem w okienko!

26:19
    Kapitalna okazja dla miejscowego zespołu! Ostatecznie jednak po zagraniu Zastawnika i Mizgajskiego z bliska do siatki nie trafił kolejny ich partner!

25:50
    W drugiej odsłonie nie mamy już tyle przewinień. Oba zespoły mają na koncie aktualnie po jednym faulu.

25:00
    Za nami już pięć minut drugiej odsłony spotkania. Nadal utrzymuje się wynik z pierwszej części gry, ale mamy już zdecydowanie lepszą grę gospodarzy.

24:34
    Artur Popławski otrzymuje zasłużoną żółtą kartkę po ostrej reakcji i ataku na Szymonie Łuszczku.

24:03
    Robert Gładczak przedzierał się prawym skrzydłem, ale ostatecznie nie zdołał przedostać się przez nieźle ustawionego Popławskiego.

23:50
    Z pewnością bramka dla gospodarzy mogłaby jeszcze dostarczyć nam sporej dawki emocji. Podopieczni Mirosława Miozgi po przerwie grają zdecydowanie lepiej.

23:14
    Artur Popławski zdecydował się na dość zaskakujące uderzenie z dalszej odległości, ale pomylił się dość znacznie.

23:01
    Mizgajski fatalnie stracił piłkę na wysokości linii środkowej boiska, ale nie zdołał tego odpowiednio wykorzystać szarżujący Bondar.

22:11
    Kolejna świetna interwencja doświadczonego bramkarza gości! Po doładnym zagraniu z rzutu rożnego mamy uderzenie Mizgajskiego z dystansu, ale nie zdołał on pokonać golkipera Rekordzistów!

22:08
    Tomasz Golly pociągnął akcję środkiem pola i zdecydował się na kąśliwe uderzenie z ósmego metra! Nogami zdołał interweniować Nawrat!

21:45
    Seidler miał świetną okazję na podwyższenie wyniku! Spróbował on uderzenia z siódmego metra w róg bramki, ale minimalnie chybił celu!

21:28
    Indywidualny rajd Mikołaja Zastawnika, ale ostatecznie reprezentant Polski nie zdołał zaskoczyć uderzeniem dobrze ustawionego Nawrata.

21:17
    Dwie próby uderzenia z dalszej odległości Tomasza Golly, ale dwukrotnie świetnie interweniuje w defensywie Janovsky.

21:05
    Przypomnijmy, że w drugiej odsłonie faule obu drużyn zostały wyzerowane, więc będą mogli znowu agresywniej grać zawodnicy Clearexu Chorzów.

20:30
    Wracamy już do emocji w drugiej połowie tej rywalizacji. Clearex z pewnością w przerwie został mocno zmotywowany przez szkoleniowca Mirosława Miozgę.

21

Za nami już pierwsza połowa tego spotkania. Clearex Chorzów przegrywa zasłużenie z Rekordem Bielsko-Biała aż 0:3. Bramki dla przyjezdnego teamu zdobywali póki co Paweł Budniak (dwie) oraz Olensandr Bondar. Gospodarze nie potrafią stworzyć sobie większej ilości sytuacji strzeleckich. Przyjezdny team z kolei ma ogromną łatwość w dochodzeniu do sytuacji strzeleckich i dzięki temu jest niezwykle bliski zgarnięcia kompletu punktów. Wracamy już za kilkanaście minut do dalszych emocji w tym meczu!

20

19:14
    Strzelcem bramki PAWEŁ BUDNIAK.

Ależ Paweł Budniak wykazuje się dzisiaj skutecznością! Były zawodnik Clearexu Chorzów ładnie wykorzystał zagranie z rzutu rożnego i pewnym uderzeniem z bliskiej odległości nie dał szans na interwencję bramkarzowi gospodarzy!

19:09
    Dryblujący na prawej stronie boiska Paweł Budniak zdołał wywalczyć rzut rożny dla swojego teamu.

18:43
    Ivanov ładnie nadbiegał w tej sytuacji z drugiej linii do strefy ataku, ale ostatecznie były gracz Red Devils Chojnice nie zdołał oddać uderzenia.

18:00
    Uderzenie Artura Popławskiego z przedłużonego rzutu karnego przelatuje obok bramki Krzywickiego! Rekord nie wykorzystał znakomitej okazji na podwyższenie rezultatu!

17:58
    Szóste przewinienie miejscowego teamu! Faulowany był Nawrat, a do przedłużonego rzutu karnego podchodzi Popławski!

17:57
    Po ładnej i składnej akcji mocne uderzenie z ósmego metra oddaje Zastawnik, ale dobrze wybronił uderzenie Rafał Franz.

17:55
    Warto podkreślić, że już pięć przewinień na koncie ma Clearex Chorzów, a Rekordziści mają w dorobku zaledwie dwa przewinienia.

17:18
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy spotkania. Ładne uderzenie z prawego skrzydła oddał Tomasz Golly, ale piłka po rykoszecie wychodzi minimalnie nad poprzeczką!

16:47
    Wysoki pressing przyjezdnego teamu przynosi stratę w zespole gospodarzy. Później niecelnie podawał na skrzydło Rafał Franz.

16:32
    Maciej Mizgajski również nie potrafi w tym meczu znaleźć sobie odpowiedniej pozycji do oddania uderzenia z dystansu.

15:58
    Seget spróbował indywidualnej akcji na prawej stronie boiska, ale żaden z partnerów nie zamknął jego wrzutki w pole karne.

15:08
    Mikołaj Zastawnik nie zdołał dalekim podaniem znaleźć swoich partnerów. Dobrą interwencją popisał się Seidler.

14:46
    Kompletnie nie klei się teraz gra miejscowego teamu. Drugie przewinienie zanotowali gracze gości. Faulowany był Szymon Łuszczek.

14:10
    Adrian Marek miał niezłą okazję strzelecką po akcji na lewym skrzydle. Ostatecznie przymierzył on tylko w boczną siatkę.

13:50
    Zawodnik gości starał się uderzać z własnej połowy boiska i przelobować Krzywickiego, ale bez pozytywnego efektu.

13:11
    Grę od autu wznawiają gracze Clearexu. Po niedokładnym wybiciu Krzywickiego Bondar miał kapitalną okazję na zdobycie bramki! Nie wykorzystał on jednak błędu w defensywie rywali!

11:49
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa OLEKSANDR BONDAR.

Odskakują przyjezdni piłkarze swoim rywalom już na dwie bramki! Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Oleksandr Bondar i Rekord Bielsko-Biała jest coraz bliżej zgarnięcia dzisiaj kompletu punktów.

11:19
    Trwa zacięta walka o piłkę przy linii bocznej boiska. Ostatecznie za moment grę od autu wznowią chorzowscy piłkarze.

10:50
    Upływają kolejne minuty tego spotkania. Rekordziści dowodzeni przez Andrzeja Szłapę nadal prowadzą tylko jedną bramką z chorzowskim teamem.

10:22
    Oba teamy starają się uporządkować swoją grę w defensywie. Coraz więcej sytuacji strzeleckich stwarza sobie przyjezdny team.

9:30
    Czwarty faul Clearexu w tym spotkaniu. Gracze miejscowego teamu są bardzo blisko sprokurowania przedłużonego rzutu karnego dla rywali.

7:50
    Zaostrzyła się wyraźnie gra podopiecznych Mirosława Miozgi. W krótkim odstępie czasu zanotowali oni trzy przewinienia.

6:49
    Chorzowianie popełnili kolejne przewinienia. W obecnym momencie mają dwa faule na koncie, a ich rywale jedno.

5:40
    Obecnie oba teamy mają po jednym przewinieniu. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

4:44

Mamy otwarcie wyniku na chorzowskiej hali sportowej! Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył były zawodnik miejscowego teamu, a obecnie piłkarz Rekordu Bielsko-Biała Paweł Budniak!

4:00
    Warto również podkreślić, że zespółu z Bielska-Białej nie opuścił w przerwie letniej praktycznie żaden zawodnik z szerokiej kadry.

3:23
    Mecz ten kończy pierwszą kolejkę polskiej Futsal Ekstraklasy. Oba teamy wyraźnie starają się powalczyć o dobre rozpoczęcie rozgrywek.

2:50
    Pierwsze przewinienie w tym spotkaniu zanotowali gracze przyjezdnego zespołu dowodzonego przez Andrzeja Szłapę.

2:30
    Sporo kibiców miejscowej drużyny pojawiło się dzisiaj na stadionie. Znowu zapewne fani Clearexu wierzą, że ich ulubieńcy włączą się do walki o czołowe lokaty.

1:45
    Zespół gospodarzy z pewnością będzie chciał się zrehabilitować tym meczem po klęsce w Superpucharze Polski aż 0:5 właśnie z Rekordem Bielsko-Biała.

0:30
    Rozpoczynamy już to niezwykle ciekawie zapowiadające się widowisko w chorzowskiej hali sportowej. Oglądać dzisiaj możemy na parkiecie wielu zawodników reprezentacji Polski w futsalu.

1

Zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie na to ciekawie zapowiadające się widowisko już w najbliższy poniedziałek o godzinie 20:00 do naszej relacji!
    Po długiej przerwie letniej wraca Futsal Ekstraklasa:

Rekord Bielsko-Biała:

Zespół ten w poprzednim sezonie zdobył tytuł Mistrza Polski i na finiszu rozgrywek pokonał w najważniejszym meczu Gattę Active Zduńska Wola. Łącznie Rekordziści zdobyli w ubiegłych rozgrywkach 38. punktów, a na taki bilans składało się dwadzieścia zwycięstw, pięć remisów i tylko dwie porażki. Bilans bramkowy bielskiego teamu również robi kapitalne wrażenie (145:50). Do zespołu w przerwie letniej dołączyli kolejni doświadczeni zawodnicy, a mianowicie Michał Kubik oraz Micha Seidler.
    Rekord Bielsko-Biała wystąpił w prestiżowym turnieju Futsal Masters:

Clearex Chorzów:

W tym sezonie podopieczni Mirosława Miozgi chcą powalczyć o czołowe miejsca w polskiej Futsal Ekstraklasie. W zeszłych rozgrywkach Clearex zajął finalnie czwarte miejsce, a najniższy stopień na podium należał się FC Toruń. Na taki bilans chorzowskiego teamu składało się dwanaście zwycięstw, trzy remisy i dwanaście porażek. Bilans bramkowy z kolei był dość znacznie ujemny (78:87). Do zespołu w przerwie letniej dołączyli Łukasz Leoniak, Karol Zdunek i Maciej Mizgajski.
    Polska reprezentacja z graczami obu drużyn w składzie zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy w futsalu:

Już w najbliższy poniedziałek będziemy świadkami szlagierowo zapowiadającego się pojedynku w ramach pierwszej kolejki polskiej Futsal Ekstraklasy. Clearex Chorzów na własnym obiekcie podejmować będzie Rekord Bielsko-Biała. Faworytem tego spotkania są goście, którzy w ostatnim czasie pokonali już chorzowski team w Superpucharze Polski aż 5:0. Z pewnością jednak teraz, gdy chorzowianie grać będą na własnym boisku, będziemy mogli oglądać jeszcze bardziej zacięte widowisko sportowe!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Dawid Czempisz

Gole: 33. Ivanov – 5. Budniak, 12. Bondar (kar.), 20. Budniak, 27. Biel (Seidler), 28. Biel (Seidler), 31. Seidler

Kartki:   31. Gładczak (CHZ) – 25. Popławski (BIE)

Clearex Chorzów: Krzywicki (Puzio) – Łuszczek, Zastawnik, Iwanow, Golly – Gładczak, Lutecki, Łopuch, Seget, Omylak, Mizgajski, Świtoń, Zdunek.
    Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Kałuża) – Janovsky, Kubik, Seidler, Franz – Popławski, Bondar, Budniak, Marek, Surmiak, Biel, Cichy, Gąsior.

Pierwszy: Grzegorz Wiercioch (Knurów)
    Drugi: Patryk Gryckiewicz (Toruń)
    Trzeci: Piotr Koloczek (Zabrze)
    Czasowy: Marcin Stoń (Tychy)