FC Toruń – Zduńska Wola 1:1 (koniec) | Red Dragons – AZS UŚ 2:3 (koniec) | Piast – Jagiellonia 4:0 (koniec)
Red Dragons Pniewy
2:3 (1:1)
AZS UŚ Katowice
Sobota 07.10.2017, 16:00 • Hala OSiR w Pniewach • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 2

Dziękuje za śledzenie dzisiejszego spotkania i zapraszam już za tydzień, tym razem w poniedziałek! (17:51:47)

Po naprawdę nerwowym pojedynku Katowice wyjeżdżają z Pniew z kompletem punktów. Kropką nad "i" dla ich zwycięstwa był gol samobójczy Oskara Stankowiaka

39
    To ostatni moment na wyrównanie wyniku dla Smoków. Czy znajdą szansę?

38
    Lotny bramkarz to wielka szansa na wyrównanie wyniku okupiona jeszcze większym ryzykiem

38
    W tej roli Kamil Kijak

38
    W drużynie Smoków lotny bramkarz

37
    Katowice muszą teraz opanować nerwy. W przeciwnym wypadku każdy kolejny ich faul to szansa dla Smoków na wyrównanie wyniku

36
    Jak widać nerwowa sytuacja owocuje w żółte kartki.

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Stankowiak (Red Dragons Pniewy).
    Żółtą kartkę otrzymuje Musiał (Red Dragons Pniewy).

35
    Na boisku ponownie nerwowa sytuacja!

34
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Razem z piłką do bramki pakuje się STANKOWIAK i samobójcza bramką Smoków kończy akcję

33
    Kijak podaje do Wachońskiego pod bramkę gości ten jednak nie zdąża do podania i piłkę zatrzymuje Brzenk

30
    Każde spotkania dzisiejszych drużyn zawsze można uznać do bardzo nerwowych. Kontrowersyjne decyzje sędziów dolewają oliwy do ognia.

28
    Hoły zatrzymuje Hewlika natomiast Musiał nie trafia do bramki

28
    Drugi faul gospodarzy. Faulował Stankowiak

28
    Na boisku zapanowała niezwykle nerwowa atmosfera. Kolejne kontrowersyjne decyzje sędziów powodują,że kibice milkną z złości

24
    Smoki na spokojnie rozgrywają piłkę na środku boiska. Być może to tylko gra na czas

23
    Szczurek niecelnie obok bramki Smoków

23
    Jasiński pod bramką gospodarzy próbuje swoich szans. Bez szans!

21
    Pierwszy faul Katowiczan

21
    Drugą połowę oczywiście rozpoczęli Smoki. Gra jednak powoli się rozkręca

21

Już za chwilę druga połowa spotkania Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice. Do przerwy mamy remis 1-1

Zapraszam do śledzenia relacji. Już po przerwie druga połowa, a tym czasem na hali trwa mała zabawa dla najmniejszych kibiców

Sytuację jednak zmienił Wojtyna, który można powiedzieć,że zaskoczył swoją obecnością pod bramką Budycha i cichaczem puścił mu piłkę do bramki

Gwiazdorski strzał Hołego porwał całą halę i Dragonsi przez kilka minut prowadzili 1:0

18
    Kmiecik zmierza z piłką w stronę bramki Smoków, lecz widząc brak wsparcia cofa piłkę do bramkarza

16
    Z autu wznawia Dura, który mając jednak dużo czasu do namysłu nie zrobił nic ciekawego strzelają piłkę daleko za aut

16
    Koniec czasu dla obu drużyn. Wznowienie gry

16

16
    Do końca pierwszej połowy pozostały niecałe 5 minut.
    Trzeci faul smoków

15
    Hewlik strzela Budychowi, bramkarz Smoków piłkę jednak posyła gdzieś daleko poza boisko

14
    Prawie Smoki otarli się o bramkę samobójczą. Na straży jednak stoi Kuba Budych.

13
    Musiał aby zatrzymać piłkę fauluje Błaszyka

13
    Błaszyk strzela w bramkarza, piłkę próbuje dobić Skrzypek lecz również nie trafia w okno bramki

12
    Smoki po wyrównaniu wyniku starają się rozgrywać teraz jak najwięcej akcji pod bramką gości!

12
    Piasek z połowy boiska posłał piłkę ostrym kopem. Piłka jednak minęła bramkę.

11
    Strzelcem pierwszego gola wyrównującego wynik jest WOJTYNA. Niezauważony przez Budycha zręcznym ruchem wpakował mu szybką piłkę do bramki

11
    Kostecki po podaniu Kijaka wymierzył cel na bramkę. Brzenk w porę zaintereniował

10
    Musiał obok bramki

10
    Faule dla obu drużyn. 2-1

10
    Nowy nabytek Smoków z Piły znany jest jako dobry strzelec. W ostatnim spotkaniu w Szczecinie strzelił swojego pierwszego gola dla Smoków. Czy dziś również coś ustrzeli ? Zobaczymy!

9
    Kostecki tuż obok bramki!

9
    Pierwsze przewinienie na koncie Dragonsów

8
    Po wyjściu za linie Budycha z piłką dla AZSu pośredni!

8
    Gra po pierwszym golu Smoków przeniosła się pod ich bramkę. Strzał Hołego rozsierdził zawodników z Katowic. Mimo to na boisku trwa w miarę wyrównana walka.

7
    Bramkarz gości z wielkim zaskoczeniem w oczach obejrzał piłkę, którą Patryk Hoły po wznowieniu gry puścił mu do bramki

6
    i GOOL!!! Pierwszy strzał Hołego w tym spotkaniu!!

5
    Po raz kolejny przy bramce Smoków czai się Musiał. Kuba Budych jednak idealnie na czas interweniuje

4
    Musiał po podaniu kolegi sam na sam z Budychem, piłka jednak odbija się od poprzeczki trafia do rąk Budycha

4
    Musiał w sufit

3
    Podejście Musiała pod bramkę Smoków i pierwsza próba strzału gości nieudana
    2. Małe zdjęcie na rozpoczęcie!

1
    Pustą bramkę zauważa ponownie kapitan Smoków, i próbuje strzelić lecz zostaje zablokowany. Ponownie próbuje Frajtag

1
    Pierwsze podejście pod bramkę gości przez Piotra Błaszyka, któremu szybko odebrano piłkę.

1
    Spotkanie rozpoczęli Katowiczanie!

1

Już za pięć minut pierwszy gwizdek rozpoczynający spotkanie w Pniewach w tym sezonie! Zaczynamy !

Do rozpoczęcia spotkania pozostało 20 min. Hala powoli się zapełnia, a rozgrzewka nadal trwa!

Trwa rozgrzewka obu drużyn...

Red Dragons Pniewy: Budych, (Fleischer)- Piasek, Frajtag, Skrzypek, Błaszyk- Wachoński, Kostecki, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Kijak, Urtnowski, Danielczak

AZS UŚ Katowice: Brzenk, (Bednarczyk)- Dura, Wojtyna, Kmiecik, Haase, Jasiński, Szczurek, Salisz, Musiał, Pękala, Hewlik

Sędziowie: Grzębowski, Behmke, Tarnowy.

Witam z hali w Pniewach! Już za niecałą godzinę rozpocznie się spotkanie Red Dragons Pniewy- AZS UŚ Katowice! Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji

Zapraszam na jutrzejsze spotkanie, które rozpocznie się już o godzinie 16. Nie zabraknie emocji! Tak wczesna pora nie zatrzyma również pniewskich kibiców, którzy z utęsknieniem czekają na jutrzejszy mecz. Do zobaczenia jutro na hali! Zapraszam na relację z hali OSiRu już po godzinie 15!

Śledząc przygotowania Smoków do obecnego sezonu sądzę,że ich ciężka praca przyniesie jutro zadowalające wyniki tak, jak w ostatniej kolejce. Mimo małych zmian jakie zaszły w drużynie Smoków trzeba pamiętać, że to w grupie jest siła. Walka będzie bardzo zacięta!

Historia spotkań Red Dragons – AZS UŚ jest dla jutrzejszych gospodarzy mało przyjemna. Tym bardziej Smoki gorzko wspominają ostatnie spotkanie w Katowicach, kiedy to porażka zepchnęła Pniewian do strefy walczącej o utrzymanie.

Natomiast AZS UŚ Katowice w inaugurującym spotkaniu przegrali z FC Toruń 1:4. Jak widać wyniki jutrzejszego gospodarza i gości są wiążące. Przypadek? Sądzę,że przegrana w pierwszej kolejce silnie zmotywuje Katowiczan do wygranej na wyjeździe. Zapowiada się jak zwykle interesujące spotkanie!

Pierwsza kolejka dla Red Dragons okazała się sprzyjająca. Chociaż Smoki wygrali na wyjeździe 4:1 z zespołem z Szczecina, to do nadchodzącego spotkania z Katowicami przygotowują się w pełnym skupieniu. Zwycięstwo na początku być może zmotywuje Smoki do ostrej walki przez cały sezon. Zobaczymy!

Już jutro 2. kolejka Futsalekstraklasy ! Zapraszam do Pniew na spotkanie Red Dragons Pniewy z ASZ UŚ Katowice! Czy zespół z południa pewnie wkroczy na parkiet Smoków w tym sezonie? To się dopiero okaże!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Michalina Sławińska

Gole: 6. Hoły, 33. Hoły (Wachoński) – 11. Wojtyna, 26. Musiał, 34. Stankowiak (sam.)

Kartki:   26. Błaszyk (PNI), 35. Skrzypek (PNI), 35. Stankowiak (PNI) – 17. Haase (KAT), 26. Dura (KAT), 35. Jasiński (KAT), 35. Musiał (KAT)

Sędziowie: Grzębowski, Behmke, Tarnowy