Tychy – PA Nova Gliwice 5:2 (koniec) | Brzeg – Lublin 9:4 (koniec)
GKS Futsal Tychy
5:2 (3:0)
PA ss Nova Gliwice
Niedziela 08.10.2017, 15:00 • Hala Sportowa, Tychy • I liga futsalu - gr. południowa • 3. runda

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na naszych relacji. (17:06:15)

Za nami już emocje w tym spotkaniu. Ostatecznie GKS Futsal Tychy pokonuje 5:2 GSF Gliwice. Bramki w tym meczu zdobywali: Słonika, Sitko, Bernat (dwie), Kołodziejczyk, Kaczmarczyk i Rabiej. Tym samym GKS Futsal Tychy po trzech meczach ma na koncie komplet punktów. Z kolei gliwiczanie ponieśli pierwszą w tym sezonie porażkę.

39:15
    Gol dla GKS-u Futsal Tychy!
    Strzelcem bramki TOMASZ BERNAT.

Już nikt nie odbierze kompletu punktów miejscowym piłkarzom! Tomasz Bernat skierował futbolówkę do siatki rywali strzałem z własnej połowy, ale odbyło się to przy sporym udziale szczęścia!
    Zmarnowana okazja Dominika Wilka

38:41
    Ależ okazję zmarnował w tej sytuacji Dominik Wilk! Nie trafił on do pustej już bramki z najbliższej odległości! To była zdecydowanie piłka meczowa dla gości z Gliwic!

38:14
    Tomasz Bernat kopnął piłkę po gwizdku sędziego i otrzymał w efecie napomnienie.

38:00
    Do końca spotkania pozostały już zaledwie dwie minuty. GSF Gliwice grają z lotnym bramkarzem, ale niewiele z tego wynika.

37:11
    Trener Błażej Korczyński zdecydował się wprowadzić na boisko lotnego bramkarza. W tej roli Tomasz Czech.

36:10
    Marek Kołodziejczyk zakręcił rywalami w polu karnym i uderzył w krótki róg bramki! Bogdziewicz instynktownie paruje futbolówkę na korner!

36:00
    To już ostatnie cztery minuty tego spotkania. Gliwiczanie źle wyprowadzili atak na prawym skrzydle i od autu wznowią tyszanie.
    Gol Michała Rabieja

35:25
    Gol dla GSF-u Gliwice!
    Strzelcem bramki MICHAŁ RABIEJ.

Goście z Gliwic wracają jeszcze do walki o choćby punkt w tym meczu! Michał Rabiej wykorzystał ogromne zamieszanie pod bramką Zbigniewa Modrzika i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki!
    Pasierb trafia w słupek

35:00
    Amadeusz Pasierb zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego, a piłka później po rykoszecie trafiła w słupek bramki gospodarzy!

34:47
    Kacper Dudzik zdecydowanie zawalił tą sytuację! Otrzymał on idealne podanie na linii pola karnego, ale nie uderzał do pustej już bramki. Po kontrze gości ratuje sytuację Zbigniew Modrzik!

34:19
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Gliwiczanie za moment wznowią grę od rzutu rożnego.

33:50
    Sytuację trzech na jednego marnują miejscowi piłkarze! Tomasz Bernat ładnie na lewym skrzydle znalazł Dudzika, a ten nie zdołał technicznym strzałem zaskoczyć Bogdziewicza!

33:16
    Niezłą okazję na wyprowadzenie kontry mieli goście, ale ostatecznie to tyszanie zdołali utrzymać się w posiadaniu futbolówki.

32:43
    Tym razem aktywny Jakub Węgiel starał się uderzać na wślizgu z lewego skrzydła, ale zdołał nogami interweniować tyski golkiper!

32:00
    Kolejny raz przed sytuacją był Jakub Węgiel. Po obrocie z futbolówkę uderzył on jednak niecelnie z dość bliskiej odległości.
    Mocny strzał Jakuba Węgla

31:34
    Kapitalnym uderzeniem z dalszej odległości popisał się Jakub Węgiel i Zbigniew Modrzik efektownie partuje futbolówkę do boku!

31:13
    Timeout dla gości.

30:04
    Najpierw Michał Rabiej przegrał pojedynek ze Zbigniewem Modrzikiem, a po chwili Łukasz Bogdziewicz zatrzymał uderzenie w sytuacji sam na sam Bartłomieja Sitko!

30:01
    Dawid Kaczmarczyk zdecydował się na mocne uderzenie z prawego skrzydła, a piłka przeleciała tuż obok bramki!

29:20
    Gra toczy się obecnie w środkowej strefie boiska. GKS Futsal Tychy wyprowadza akcję z własnej połowy.

29:00
    Tym razem to tyski piłkarz faulował rywala. Oba teamy mają na koncie po dwa przewinienia.

28:31
    Michał Mirga otrzymał żółtą kartkę za przewinienie na wyprowadzającym kontrę przeciwniku.

28:09
    W drugiej połowie gra jest zdecydowanie bardziej płynna. Oba zespoły mają na koncie po jednym przewinieniu.

27:45
    Fatalnie stracił piłkę na własnej połowie boiska Marek Kołodziejczyk, ale później jego błąd naprawił kapitalnie interweniujący Modrzik!

27:26
    Tomasz Frąk wezwał do siebie na rozmowę Jakuba Węgla i Filipa Biernata. Musiał zażegnać małe spięcie między tymi zawodnikami.

26:44
    Za moment grę od rzutu rożnego wznowią przyjezdni piłkarze. Szukają oni cały czas swojej drugiej bramki w tym spotkaniu.

26:10
    Michał Słonina otrzymał świetne podanie na wolne pole od Bernata, ale nie zdołał pokonać wychodzącego z bramki Bogdziewicza!
    Modrzik wybija strzał Wilka

25:15
    Z bardzo szybką kontrą wyszli przyjezdni piłkarze! Finalnie potężnie huknął z prawego skrzydła Dominik Wilk i odbija futbolówkę na korner Modrzik!

25:00
    Na boisku leży teraz jeden z piłkarzy gości. Po chwili wstaje już lekko oszołomiony Amadeusz Pasierb.

24:21
    Łukasz Bogdziewicz faulował wyraźnie w tej sytuacji tyskiego zawodnika. Od rzutu wolnego rozpoczną grę gospodarze.
    Gol Marka Kołodziejczyka

23:55
    Strzelcem bramki MAREK KOŁODZIEJCZYK.

Podwyższają swoje prowadzenie miejscowi piłkarze! Golkiper gości popełnił fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki i stracił ją na rzecz Marka Kołodziejczyka! Tyski piłkarz przejął futbolówkę i bez trudu skierował ją do pustej już bramki!

23:30
    Tyszanie starają się przez dłuższy czas utrzymywać teraz przy piłce. Filip Biernat ładnym zwodem minął rywala na lewym skrzydle, ale uderzył wyraźnie niecelnie.
    Gol Dawida Kaczmarczyka

22:40
    Strzelcem bramki DAWID KACZMARCZYK.

Gliwiczanie notują pierwsze trafienie w tym spotkaniu! Dawid Kaczmarczyk zdecydował się na potężne uderzenie zza pola karnego i piłka wpadła tuż pod poprzeczką bramki Zbigniewa Modrzika do siatki!

22:31
    Bardzo ładne uderzenie z woleja Michała Kuźnika! Piłka finalnie po jego próbie została wybroniona przez Zbigniewa Modrzika!

22:04
    Wydaje się, że w tej sytuacji faulowany dość ostro przez rywala był Tomasz Bernat, ale sędziowie nie zdecydowali się odgwizdać przewinienia.

21:21
    Golkiper przyjezdnego teamu stara się wspomóc swoich partnerów w rozgrywaniu ofensywnych akcji.

20:45
    Golkiper zespołu gości pogubił się nieco w bocznej strefie boiska, ale ostatecznie wszystko skończyło się dla niego szczęśliwie.

20:11
    Tym razem grę od środka rozpoczyna tyski team, ale ich pierwsza ofensywna akcja kończy się prostą stratą.

21

To już koniec pierwszej połowy spotkania. GKS Futsal Tychy bardzo długo toczył zacięty bój z GSF Gliwice, ale ostatecznie prowadzi aż 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Michał Słonina, Bartłomiej Sitko oraz Tomasz Bernat. Goście stworzyli sobie sporo sytuacji strzeleckich, jednak bardzo dobrze w tyskiej bramce spisuje się jak do tej pory Zbigniew Modrzik. Z pewnością trener Błażej Korczyński i jego podopieczni spróbują jeszcze powalczyć o choćby punkt w tym meczu. Do gry wracamy już za kilkanaście minut!

20

19:50
    Bartłomiej Sitko dograł idealnie na wolne pole do Marka Kołodziejczyka, a ten po indywidualnym rajdzie uderzył tuż obok bramki!

18:58

Ależ końcówkę tej części spotkania notują miejscowi piłkarze! Tym razem po szybkiej akcji prawym skrzydłem piłkę strzałem z bliska do siatki pakuje Tomasz Bernat!
    Gol Bartłomieja Sitko

18:49
    Strzelcem bramki BARTŁOMIEJ SITKO.

Mamy już drugą bramkę dla miejscowego teamu! Po pięknym rajdzie Kacpra Dudzika i zagraniu na trzeci metr z bliskiej odległości futbolówkę do siatki wpakował Bartłomiej Sitko! Jest to już jego szóste trafienie w sezonie!

18:30
    To już ostatnie fragmenty pierwszej połowy tej rywalizacji. Tyski zespół traci piłkę w prosty sposób na własnej połowie. Goście wznowią od autu.

17:57
    Znowu bramkarz gości wyszedł daleko z bramki i stracił jego teamu futbolówkę. Nie dał się jednak zaskoczyć przy strzale kapitana gospodarzy. Później potężnie w boczną siatkę przymierzył Dominik Wilk!

17:07
    Tyszanie ładnie przyspieszyli grę w środkowej strefie boiska. Finalnie jednak piłka uciekła Bartłomiejowi Sitko za linię boczną.

16:46
    Timeout dla gospodarzy.

16:46
    Dominik Wilk fauluje na szóstym metrze uciekającego mu rywala i słusznie otrzymał napomnienie.
    Bramka z własnej połowy Michała Słoniny

16:00
    Strzelcem bramki MICHAŁ SŁONINA.

Ależ w tej sytuacji precyzyjnym uderzeniem z własnej połowy popisał się Michał Słonina! Po wyjściu bramkarza gości do ataku i późniejszej stracie grający trener przyjezdnego teamu pięknym i technicznym strzałem skierował futbolówkę do bramki!

15:50
    To już ostatnie minuty pierwszej połowy spotkania. Tyszanie za moment wznowią grę od autu jeszcze na własnej połowie boiska.

15:22
    Amadeusz Pasierb otrzymuje żółtą kartkę za niesportowe zachowanie przy linii bocznej boiska.

14:45
    Gliwiczanie starają się teraz przez dłuższy czas utrzymać w posiadaniu futbolówki. Ostatecznie jednak tracą ją na linii środkowej boiska.

14:16
    Paweł Pytel dostał podanie po linii bocznej boiska i wracający rywal w ostatniej chwili wybił futbolówkę na aut.

13:33
    Pogubili się we własnej strefie obronnej tyszanie, jednak gliwicki team nie zdołał wykorzystać dobrej sytuacji.

13:00
    Już tylko siedem minut pozostało do zakończenia tej rywalizacji. Nadal utrzymuje się bezbramkowy remis, choć oba teamy stwarzają sobie sporą liczbę sytuacji strzeleckich.

12:31
    Tomasz Bernat wyprowadził szybką kontrę gospodarzy. Zagrał on piłkę do wychodzącego na pozycję Sitko, a sytuacyjny strzał kapitana tyszan wybronił Lawacz!

12:17
    Zderzył się w tej sytuacji golkiper gospodarzy ze słupkiem. Piłka przy okazji wyszła na rzut rożny, a bramkarzowi miejscowego teamu na szczęście nic się nie stało.

11:55
    Ładnym zwodem Michał Słonina minął jednego z rywali, ale później z asekuracją przyszedł inny gracz gliwickiego teamu.

11:06
    Warto przypomnieć jaki jest stan przewinień w tym momencie. Gospodarze popełnili trzy faule, a goście o jeden mniej.

10:26
    Kąśliwe uderzenie z dalszej odległości Michała Słoniny. Piłka odbiła się po drodze od jednego z graczy gości i wyszła na aut.

10:00
    Świetna kombinacyjna akcja przyjezdnego teamu! Ostatecznie techniczne uderzenie Rabieja trafia tylko w boczną siatkę!

9:21
    Filip Biernat rozpędził się na środku boiska, a później był faulowany przez rywala. Było to drugie przewinienie gliwiczan w meczu.

9:10
    Zdenerwował się w tej sytuacji Michał Rabiej. Nie zdołał on opanować dobrze zagranej piłki na szóstym metrze.

8:48
    Dawid Kochanowski fauluje przeciwnika na linii dziesiątego metra. Za moment grę od rzutu wolnego wznowią goście.

8:35
    Michał Rabiej fauluje uciekającego mu przeciwnika. Było to pierwsze przewinienie gości w tym spotkaniu.

7:55
    Paweł Pytel stracił piłkę jeszcze na własnej połowie boiska, ale później zdołał naprawić swój własny błąd.

7:13
    Bardzo dobrze przećwiczone mają stałe fragmenty gry przyjezdni piłkarze. Kolejny już rzut rożny wykonali odpowiednio i późniejszy strzał Pasierba minął bramkę o centymetry!
    Michał Kuźnik marnuje znakomitą okazję

6:47
    Ależ sytuację zmarnował teraz Michał Kuźnik! Otrzymał on idealne podanie na trzecim metrze i nie zdołał pokonać doświadczonego bramkarza gospodarzy!

6:10
    Tyszanie starają się uspokoić nieco swoją grę w środku pola, ale wysoki pressing gości zmusił ich ostatecznie do błędu.
    Modrzik broni strzał Wilka

5:40
    Po dobrym rozegraniu rzutu rożnego Dominik Wilk huknął potężnie zza pola karnego! Zbigniew Modrzik przenosi jednak piłkę nad poprzeczką!

5:36
    Warto w tym momencie zauważyć, że miejscowy team ma już na koncie dwa przewinienia. Dominik Wilk wyprowadził szybką kontrę swojego teamu, która zakończyła się niezłą obroną bramkarza gospodarzy!

5:00
    Michał Kuźnik miał niezłą okazję strzelecką na prawym skrzydle i huknął w kierunku krótkiego rogu bramki! Modrzik z problemami wybija futbolówkę na korner.

4:26
    Rozkręcili się zawodnicy przyjezdnej ekipy. Tomasz Czech znowu oddał strzał zza pola karnego, ale poprawnie w bramce zachował się Modrzik.

4:05
    Fatalnie tracą piłkę tyszanie w środkowej strefie boiska! Po chwili z indywidualną akcją wyszedł Amadeusz Pasierb, ale w ostatniej chwili jego strezał został zablokowany!
    Zmarnowana okazja przez Tomasz Czecha

3:11
    Ależ okazję mieli w tym momencie goście! Najpierw uderzenie Tomasza Czecha wybronił Modrzik, a później również poradził sobie z poprawką Pasierba!

3:05

3:05
    Bartłomiej Sitko fauluje tuż przed linią pola karnego Michała Rabieja. Od rzutu wolnego grę wznowią goście z Gliwic.
    Niecelny strzał Kacpra Dudzika

2:49
    Dość przypadkowo piłka w tej sytuacji odbiła się od nogi gracza gości i wyszła na korner. Po chwili potężny strzał Kacpra Dudzika minął okienko bramki o centymetry.

2:10
    Patryk Lawacz odważnie wyszedł w tej sytuacji z bramki i wygrał pojedynek główkowy z Tomaszem Bernatem. Od autu wznowią gospodarze.

1:39
    Znowu sporo szczęścia mieli gospodarze. Zbigniew Modrzik zatrzymał strzał przeciwnika, a później Słonina wybił futbolówkę na aut.

1:04
    Teraz mamy sytuację pod drugą bramką. Dominik Wilk starał się zaskoczyć bramkarza strzałem z ostrego kąta, ale Modrzik paruje strzał na korner!

0:45
    Druga wyborna okazja dla miejscowych piłkarzy! Tym razem po idealnym dograniu na szósty metr bramkarz wybronił strzał Tomasza Bernata!

0:09
    Ależ sytucję stworzył sobie miejscowy team! Po zagraniu na piąty metr od Kacpra Dudzika znakomitej sytuacji strzeleckiej nie wykorzystał Bartłomiej Sitko!

1

Składy obu ekip:

GKS Futsal Tychy: Modrzik (Borowski) – Bernat, Słonina, Sitko, Dudzik – Fabian Biernat, Filip Biernat, Kochanowski, Krzyżowski, Kołodziejczyk, Paweł Pytel, Piotr Pytel, Józefowicz.

GSF Gliwice: Lawacz (Megger, Bogdziewicz) – Czech, Rabiej, Kaczmarczyk, Mirga – Paul, Węgiel, Bugajski, Pasierb, Szyszko, Wilk, Kuźnik.

Pierwszy: Tomasz Frąk (Ostrowiec Świętokrzyski)
    Drugi: Marcin Sprzęczka (Ostrowiec Świętokrzyski)
    Czasowy: Tomasz Kąsek (Jastrzębie-Zdrój).

Zapraszamy Państwa na to spotkanie już w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 do naszej relacji!

GSF Gliwice:

Beniaminek spisuje się bardzo dobrze w obecnym sezonie rozgrywek I Ligi futsalu. Po dwóch kolejkach ma na koncie komplet punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Gliwiczanie mają imponujący bilans bramkowy (15:2). W ostatniej kolejce ligowej rozbili oni aż 7:1 FC Remedium Hybryd Pyskowice. Najskuteczniejszym zawodnikiem teamu jest Tomasz Czech, który ma w dorobku cztery bramki.

GKS Futsal Tychy:

Zespół ten bardzo dobrze rozpoczął tegoroczne zmagania ligowe. Tyszanie po dwóch spotkaniach mają na koncie komplet punktów i zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Bilans bramkowy tej drużyny również jest bardzo korzystny (14:8). W ostatniej kolejce ligowej team z Tychów wygrał 4:3 na wyjeździe z GKS-em Ekom Futsal Nowiny. Zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem tej drużyny jest Bartłomiej Sitko, który ma już na koncie pięć trafień.
    GSF Gliwice bardzo dobrze rozpoczął obecny sezon:

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami bardzo interesującego spotkania w ramach trzeciej kolejki I Ligi Futsalu. GKS Futsal Tychy zmierzy się na własnym obiekcie z GSF Gliwice. Oba teamy mają na koncie póki co komplet punktów i z pewnością będą chciały włączyć się do walki o awans do Futsal Ekstraklasy. Za gospodarzami przemawia doping własnej publiczności, natomiast młodzi gracze z Gliwic będą chcieli utrzymać swoją zwycięską passę. Spodziewamy się więc bardzo dobrego futsalowego widowiska!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Dawid Czempisz

Gole: 16. Słonina, 19. Sitko (Dudzik), 19. Bernat, 24. Kołodziejczyk, 40. Bernat – 23. Kaczmarczyk, 36. Rabiej

Kartki:   39. Bernat (TYC) – 16. Pasierb (GSF), 17. Wilk (GSF), 29. Mirga (GSF)

PA ss Nova Gliwice: Lawacz (Megger, Bogdziewicz) – Czech, Rabiej, Kaczmarczyk, Mirga – Paul, Węgiel, Bugajski, Pasierb, Szyszko, Wilk, Kuźnik.

Czasowy: Tomasz Kąsek (Jastrzębie-Zdrój)