Zagłębie – Orlen Wisła 21:36 (koniec) | Stal – Wybrzeże 33:25 (koniec) | Piotrkowianin – Meble Wójcik 31:26 (koniec)
Azoty – Pogoń 33:22 (koniec) | KPR – Chrobry 22:31 (koniec) | Energa MKS – Arka 22:21 (koniec)
Piotrkowianin Piotrków Tr.
31:26 (14:7)
Meble Wójcik Elbląg
Sobota 14.10.2017, 18:00 • Hala Relax, Piotrków Trybunalski • Orlen Superliga mężczyzn • 7. kolejka

Kibice, którzy w tym sezonie oglądają spotkania szczypiornistów Piotrkowianina w Hali Relax, nie mają prawa narzekać na postawę zespołu Dmytro Zinchuka. Piotrkowski zespół był bliski sprawienia sensacji w spotkaniu z Azotami Puławy i dopiero w rzutach karnych uległ dużo wyżej notowanej drużynie. Później pewnie pokonał MKS Kalisz i Zagłębie Lubin.

Spotkanie z Azotami wlicza się do statystyk jako remis, więc piotrkowska drużyna jest jak na razie niepokonana u siebie. Podopieczni Dmytro Zinchuka chcą zachować to miano przynajmniej do pojedynku z Górnikiem Zabrze (piątek – 17 listopada). Przed nimi dwa mecze w odstępie kilku dni. W sobotę (14 października) o 18:00 grają z Meblami Wójcik Elbląg, a w środę (18 października) o 18:30 z MMTS Kwidzyn.

Nasza publiczność daje nam ogromne wsparcie, a my chcemy grać dla niej jak najlepiej. Na pewno musimy poprawić rzuty karne. To prosty dość element gry, a ostatnio nam nie wychodzi. Walczymy oczywiście o wygraną. Twierdza Piotrków musi zostać niezdobyta – zapowiada Tomasz Mróz.

Sobotnie spotkanie poprowadzi para Andrzej Chrzan – Michał Janas z Tarnowa. To para, która prowadzi również spotkania międzynarodowe.

Mecz z Meblami Wójcik Elbląga rozegrany zostanie razem z Fundacją DKMS. Podczas spotkania kibice będą mogli zarejestrować się w bazie Fundacji. Początek o 18:00. Zapraszamy na naszą relację LIVE.

Witamy serdecznie z hali Relax. Już za niespełna dziesięć minut początek spotkania.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

2
    Rzutu karnego nie wykorzystał Stanisław Makowiejew. (0:0)

3
    Trzy minuty w Piotrkowie i nadal wynik 0:0. (0:0)
    4
    Wynik spotkania otworzył Filip Surosz. (1:0)

5
    Kara 2 minut dla Tomasza Mroza (Piotrkowianin). (1:0)
    5
    Z rzutu karnego wyrównał Jakub Moryń. (1:1)
    6
    Akcja Piotrkowianina i gol kołowego – Adama Pacześnego. (2:1)

6
    Żółtą kartką upomniany Piotr Adamczak (Meble Wójcik). (2:1)
    7
    Wyrównujący gol Jakuba Morynia. (2:2)
    8
    Drugie trafienie dziś Filipa Surosza i Piotrkowianin ponownie na prowadzeniu. (3:2)
    9
    Kolejny remis, tym razem po trafieniu Bartosza Janiszewskiego. (3:3)
    10
    Szybka akcja Piotrkowianina i bramka Tomasza Mroza. (4:3)
    12
    Kontra gospodarzy i gol Marcina Tórza. (5:3)
    12
    Kolejna kontra i gol Mateusza Góralskiego. (6:3)

12
    Timeout dla gości. (6:3)

13
    Kara dwóch minut dla Filipa Surosza (Piotrkowianin). (6:3)

13
    Goście nie wykorzystali rzutu karnego. W roli głównej Damian Procho. Z siedmiu metrów nie trafił Filip Koper. (6:3)
    14
    Bramka Adama Pacześnego z koła. Cztery bramki przewagi Piotrkowianina. (7:3)
    16
    Sebastian Iskra podwyższa prowadzenie gospodarzy. Jak na razie jest to jednostronny pojedynek. (8:3)
    17
    Bramka dla gości, a rzucił ją Bartosz Janiszewski. (8:4)
    17
    Drugie trafienie gości z rzędu – tym razem Kamil Netz. Meble Wójcik zmniejszają straty. (8:5)
    19
    Ponownie skutecznie Kamil Netz. (8:6)

20
    Timeout dla gospodarzy. (8:6)
    21
    Po dłuższej przerwie gol dla gospodarzy. Z dystansu zdobył go Szymon Woynowski. (9:6)
    23
    Kontra Piotrkowianina i bramka Adama Pacześnego. (10:6)
    24
    W drużynie gości skuteczny rzut Adama Nowakowskiego. (10:7)
    25
    Szybka akcja Piotrkowianina i gol rzucony przez Tomasza Mroza. (11:7)
    28
    Piotrkowianin powiększa przewagę. Tomasz Mróz i po chwili Szymon Woynowski. To już sześć bramek. (13:7)
    30
    Piotrkowianin gra dziś jak z nut – piękny rzut Filipa Surosza. (14:7)

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:7)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:7)

Pierwsza połowa zdecydowanie dla Piotrkowianina, który pozwolił gościom rzucić zaledwie siedem bramek. Gospodarze grają bardzo dobrze w defensywie i to jest ich kluczem do sukcesu. (14:7)
    32
    Z dystansu skutecznie Sebastian Iskra. Podwyższa prowadzenie Piotrkowianina. (15:7)

33
    Kara dwóch minut dla Romana Pożarka (Piotrkowianin). (15:8)
    33
    Gol z rzutu karnego Adama Nowakowskiego. (15:8)

34
    Z rzutu karnego tym razem nieskutecznie Adam Nowakowski. (15:8)
    36
    Na bramkę Tomasza Mroza odpowiada skutecznym rzutem karnym Adam Nowakowski. (16:9)
    37
    Gol dla Piotrkowianina. Tym razem skutecznie Stanisław Makowiejew. (17:9)
    37
    Znów bramka za bramkę. Goście grają szybko, z ich strony trafił Filip Koper, a odpowiedział Orfeus Andreou. (18:10)
    38
    Kibice oglądają teraz szybko mecz, a bramkę dla gości rzucił Jakub Moryń. (18:11)
    39
    Odpowiedział skutecznym rzutem z dystansu Marcin Tórz. (19:11)
    39
    W zespole gości skutecznie Jakub Olszewski. Siedem bramek przewagi Piotrkowianina, a do końca meczu 20 minut. (19:12)
    41
    Z rzutu karnego skutecznie Adam Nowakowski. Czy goście są jeszcze w stanie powalczyć o korzystny wynik? (19:13)
    42
    Będzie ciężko gdyż rzutem z dystansu odpowiedział Stanisław Makowiejew. (20:13)
    42
    Skuteczna kontra i trafienie Sebastiana Iskry. (21:13)
    43
    Skutecznie wejście po skrzydle i bramka Jakuba Morynia. (21:14)
    43
    Kontra gości i celny rzut Jakuba Olszewskiego. (21:15)

44
    Dwie minuty kary dla Romana Pożarka (Piotrkowianin). Kwadrans do końca. (21:15)
    45
    Skuteczna akcja gości i bramka rzucona przez Kamila Netza. (21:16)
    46
    Bramka z rzutu karnego Piotra Swata. Gospodarze wreszcie skuteczni z linii siedmiu metrów. (22:16)

47
    Dwie minuty kary dla Marcina Tórza (Piotrkowianin). (22:16)

47
    Adam Nowakowski nie trafia z karnego, ale po chwili skutecznie dobija swój rzut. (22:17)
    48
    Na trafienie Sebastiana Iskry skutecznie odpowiedział Jakub Moryń. (23:18)
    49
    Z rzutu karnego skutecznie Piotr Swat. (24:18)
    50
    Na trafienie Marcina Szopy odpowiedział jego imiennik z Piotrkowa Marcin Tórz. (25:19)
    51
    Goście będą walczyć do końca. Teraz efektownie do bramki gospodarzy rzucił Jakub Moryń. (25:20)

51
    Timeout dla gospodarzy. (25:20)
    52
    Na osiem minut do końca Piotrkowianin prowadzi sześcioma trafieniami. Teraz efektownym rzutem popisał się Sebastian Iskra. (26:20)
    53
    Odpowiedział z dystansu Jakub Olszewski. (26:21)
    54
    Rzut Marcina Tórza omal nie rozerwał bramki. Zaryzykować można twierdzenie, że Piotrkowianin tej wygranej już nie odda. (27:21)

54
    Timeout dla gości. (27:21)
    54
    Z dystansu skutecznie Kamil Netz, ale musiałby stać się prawdziwy cud aby gospodarze tego meczu nie wygrali. (27:22)
    55
    Z dystansu skutecznie Jakub Olszewski. (27:23)
    57
    Ta kontra okazała się decydująca. Szybko wyprowadził ją Tomasz Mróz i pewnie pokonał bramkarza. (28:23)