Zagłębie – Orlen Wisła 21:36 (koniec) | Stal – Wybrzeże 33:25 (koniec) | Piotrkowianin – Meble Wójcik 31:26 (koniec)
Azoty – Pogoń 33:22 (koniec) | KPR – Chrobry 22:31 (koniec) | Energa MKS – Arka 22:21 (koniec)
Handball Stal Mielec
33:25 (12:13)
Energa Wybrzeże Gdańsk
Sobota 14.10.2017, 17:00 • Hala MOSiR, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 7. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już w najbliższą sobotę w Mielcu odbędzie się niezwykle wyrównany pojedynek. Zarówno Stal Mielec jak i Wybrzeże Gdański, po słabszym rozpoczęciu tego sezonu, pokazały w ostatnich meczach znacznie poprawioną jakość gry. Z niecierpliwością oczekujemy nadejścia tego pojedynku.

SPR Stal Mielec

Mielczanie po sześciu meczach jedynie dwa razy zdołali pokonać swoich rywali. Nie zmienia to jednak faktu, iż w ostatnim meczu dominowali nad zdecydowanym faworytem tego spotkania- zespołem z Kwidzyna. Zawodnicy z Mielca wraz z gorącym wsparciem na trybunach wspaniale radzą sobie w meczach u siebie. Okoliczności w jakich znajduję się więc Stal, wskazują, iż zawodnicy będą niezwykle głodni punktów w najbliższym meczu.

Wybrzeże Gdańsk

Zawodnicy z Gdańska, mimo braku w swoim składzie trzech graczy, którym kontuzja nie pozwoliła na grę, zdołali pewnie wygrać ostatni mecz na wyjeździe z Legionowem. Sytuacja Wybrzeża jest niezwykle podobna do przeciwników z którymi zmierzą się w najbliższym czasie- pięć meczy, z czego dwa zakończone wygraną. Trener drużyny z Gdańska zwracał uwagę na fakt, iż w ostatnim meczu gdańszczanie nie pozwolili drużynie przeciwnej zdominować końcówki meczu, dzięki czemu udało im się wywalczyć upragnione punkty. Dodajmy ciekawy fakt, iż drużynę Gdańska w trzech ostatnich meczach dzieliły maksymalnie dwie bramki od utracenia, bądź otrzymania punków.

Niemal zupełnie analogiczna sytuacja obydwu zespołów zapowiada niezwykle wyrównane starcie. Początek relacji od godziny 18. Serdecznie zapraszamy!

SPR Stal Mielec: Wiśniewski, Lipka- Wilk, Krępa, Janyst, Wypych, Rusin, Mochocki, Kłoda, Sarajlić, Kawka, Chodara, Cuzic, Wojkowski, Krupa, Ćwięka.

Sędziowie: Figarski Cezary, Żak Dariusz..

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
    1
    Efektywnie rozpoczął Kawka! (1:0)
    3
    Seria faulów ze strony Stali, ostatecznie przedziera się jednak Wróbel i trafia do bramki gospodarzy. (1:1)

3
    Krzysztof Lipka wspaniale broni rzut po indywidualnej akcji Papaja! (1:1)
    4
    Kawka trafia z dziewiątego metra! (2:1)
    4
    Szybko z podłoża odpowiada jednak Oliveira. (2:2)

4
    Agresywnie w obronie tym razem goście. (2:2)

5
    Błąd kroków. Piłka dla gości. (2:2)

6
    Znakomicie Krzysztof Lipka broni dwa stuprocentowe rzuty drużyny z Gdańska! (2:2)

8
    Niezwykła agresja w obronie obydwu drużyn. (2:2)

9
    Gdańszczanie starają się jak mogą jednak Lipka w niezwykłej formie dzisiaj! (2:2)
    9
    Z podłoża trafia ostatecznie Rogulski. (2:3)
    10
    Niezwykła szybka odpowiedź z koła Piotra Krępy. (3:3)

10
    Krzysztof Lipka ponownie broni akcję sam na sam! Papaj ponownie nie podołał. (3:3)
    10
    Trafia Rogulski. (3:4)
    12
    Wspaniale trafia z dziewiątego metra Kłoda! (4:4)
    12
    Ponownie trafia Rogulski. (4:5)
    13
    Ze skrzydła trafia Cuzic, który ledwie wszedł na boisko. (5:5)
    13
    Tym razem skutecznie wykorzystał kontrę gości Wojciech Prymlewicz. (5:6)

15
    Wspaniale broni się teraz Stal Mielec. (5:6)
    15
    Prymlewicz jednak przedziera się przez obronę z Mielca. (5:6)
    16
    Po grze kombinacyjnej z lewej flanki trafia Rafał Krupa. (6:7)
    17
    Kondriatuk trafia ze środka rozegrania. (6:8)

17
    Dwie minuty dla Suleja. (6:8)

18
    Przejście ze strony Janysta. Szkoda, bramka byłaby naprawdę wspaniała! (6:8)

18
    Tym razem ukarany dwoma minutami Jakub Kłoda. Karny dla gości. (6:8)
    18
    Prymlewicz pewnie z karnego rzuca w okienko. (6:9)

19
    Od tyłu przy rzucie został pociągnięty Rudolf Cuzic. Gdańszczan ukarany jednak jedynie żółtą kartką. (6:9)

19
    O czas poprosił trener Stali Mielec. (6:9)

20
    Pieńczewski broni potężny rzut Kawki. (6:9)
    21
    Oliveira na dwa razy. Ostatecznie trafia. (6:10)

22
    Dwie minuty dla Bednarka. (6:10)
    23
    Wspaniale w bramce radził sobie w tej akcji Pieńczewski, jednak Janyst ostatecznie zdołał pokonać go ze skrzydła. (7:10)
    23
    Odpowiada z dziewiątego metra Kondratiuk. (7:11)
    24
    Wspaniale Wiktor Kawka znalazł teraz Janysta! Cudownie wyglądała ta akcja. (8:11)
    26
    Rogulski trafia ówcześnie przedzierając się przez wspaniale wyglądającą dziś obronę Stali. (8:12)
    26
    Sarajlić trafia z koła. (9:12)
    27
    Nieprawdopodobne! Z połowy boiska trafia Kondratiuk. (9:13)
    27
    Ponownie Sarajlić trafia dla Stali z koła. (10:13)

28
    Rogulski wspaniale odbiera piłkę Stali podczas kontry, podaje do Wróbla, a Krzysztof Lipka ponownie broni bramki gospodarzy w takim momencie! (10:13)
    29
    Chodara ze skrzydła trafia po raz pierwszy w Mielcu w tym sezonie. (11:13)
    30
    Wspaniale w obronie odbiera piłkę Stal i kilka sekund później Wiktor Kawka trafia z dziewiątego metra. (12:13)

30
    Podanie przez niemal całe boisko trafia w ręcę Rafała Krupy, jednak nie zdołał pokonać on Chmielińskiego w ostatnich sekundach pierwszej połowy! (12:13)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:13)

Do przerwy goście zdołali osiągnąć jedynie jedną bramkę przewagi. Za niewielką ilość trafień w tym meczu odpowiada wspaniale przedstawiająca się obrona obydwu ze stron. Na boisku odczuć można determinacje zarówno jednego, jak i drugiego zespołu, by zdobyć dziś komplet punktów. Z niecierpliwością oczekujemy drugiej połowy.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:13)

31
    Chodara skutecznie nie pozwolił na skuteczne zakończenie pierwszej akcji gości w tej połowie. (12:13)

31
    Mielec również traci piłkę w ataku. (12:13)
    32
    Trafia z drugiej linii Prymlewicz. (12:14)

33
    Krzysztof Lipka tę połowę również wspaniale zaczyna na bramce. Broni mocny strzał gości. (12:14)

33
    Pieńczewski jednak rozpoczyna równie dobrze. Stal Mielec bez gola. (12:14)
    34
    Michał Kawka trafia z dziewiątego metra. Piłka trafia do bramki po odbiciu od spojenia, niebywałe. (13:14)

35
    Dwie minuty dla Kłody. Drugi raz w tym meczu. (13:14)
    35
    Prymlewicz trafia z siedmiu metrów. (13:15)
    36
    Krępa jednak błyskawicznie odpowiada. (14:15)
    36
    Wróbel trafia dla gości z drugiej linii. (14:16)
    37
    Wiktor Kawka! (15:16)
    37
    Rafał Krupa po kontrze. (16:16)
    38
    Niesamowite jak rozpędziła się teraz drużyna Stali Mielec! Tym razem trafia Wilk. (17:16)

38
    Trener drużyny z Gdańska prosi o czas. (17:16)

39
    Niesamowite jak radzi sobie w tym meczu Krzysztof Lipka wraz z obroną z Mielca! Gospodarze przy piłce! (17:16)
    39
    Rafał Krupa ponownie z lewej flanki. (18:16)
    39
    Niebywałe! Piąte trafienie z rzędu dla Stali Mielec! Piotr Krępa autorem ostatniej bramki. (19:16)

40
    Gubią się w ataku goście! Stal Mielec odbiera piłkę. Mamy kontrę! (19:16)
    40
    Paweł Wilk wspaniale pokonuje bramkarza w sytuacji sam na sam! Co za seria dla Stali! (20:16)
    41
    Oliveira przełamuje jednak serię rzutem z drugiej linii. (20:17)

42
    Krzysztof Lipka dwukrotnie broni dwie stuprocentowe akcje gości! Nieprawdopodobny mecz tego zawodnika! (20:17)

42
    I robi to po raz trzeci! (20:17)
    43
    Kolejna strata Stali w ataku, tym razem jednak Bednarek zdołał pokonać bramkarza z Mielca. (20:18)
    43
    Sarajlić jednak bardzo szybko odpowiada z dziewiatego metra. (21:18)
    45
    Rafał Krupa teraz po kontrze. (22:18)

45
    Krzysztof Lipka ponownie broni. Tym razem zatrzymał rzut z ze środka rozegrania. (22:18)
    45
    Sarajlić zamienia dynamiczną akcję na bramkę. Mamy już pięć bramek przewagi dla gospodarzy. (23:18)
    46
    Wróbel potężnie rzucił teraz z wyskoku. (23:19)
    47
    Znakomita akcja kombinacyjna gości. Podobas trafia po raz pierwszy w tym meczu. (23:20)

47
    Rafał Krupa nie wykorzystał teraz kontry. (23:20)
    48
    Jednak po niespełna minucie wykorzystał ją Mochocki. (24:20)
    49
    Oliveira faulowany jednak zdobywa bramkę. (24:21)
    49
    Potężnym rzutem odpowiada Wiktor Kawka. (25:21)

50
    Dwie minuty dla Krępy. (25:21)
    50
    Prymlewicz ponownie nie myli się przy rzucie karnym. (25:22)

51
    Dwie minuty także dla Kondratiuka. (25:22)

51
    Krzysztof Lipka ponownie powstrzymuje kontrę gości! (25:22)

52
    Bednarek po rzucie z 30 metrów trafia w słupek! (25:22)
    52
    Z koła trafia teraz Krępa. (26:22)

52
    Rafał Krupa ponownie nie wykorzystuje kontry dla Stali Mielec. Gospodarze jednak ciągle przy piłce. (26:22)

53
    Wspaniale przechwytują Gdańszczanie w obronie. (26:22)
    54
    Ponownie z koła trafia Krępa. (27:22)

55
    Broni Lipka, tym razem akcja Mielca będzie prowadzona na spokojnie. (27:22)
    55
    I Krępa po raz trzeci w ostatnich kilku minutach dla Stali. (28:22)
    55
    Prymlewicz po raz czwarty w tym meczu z karnego. (28:23)
    57
    Chodara wspaniale wskoczył teraz w pole karne gości. (29:23)

57
    Dwie minuty tym razem dla Kawki. (29:23)
    58
    Ponownie Piotr Krępa z koła. (30:23)
    59
    Prymlewicz trafia tym razem nie z karnego, a z prawego skrzydła. (30:24)
    59
    Kondriatuk potężnie pod poprzeczkę z drugiej linii! (30:25)
    60
    Ponownie Piotr Krępa! Przelobował bramkarza rzutem z koła. (31:25)
    60
    Janyst z trafia z kontry na kilka sekund przed końcem. (32:25)
    60
    Nieprawdopodobne. Wiktor Kawka również trafia z kontry! To trzecia bramka w ostatniej minucie meczu dla Stali Mielec! (33:25)

Koniec meczu. (33:25)

Wspaniały mecz obydwu z drużyn! Po pierwszej niezwykle wyrównanej połowie, Stal Mielec zdołała zdominować drugą połowę. Niebywale prezentowała się obrona zarówno jednak, jak i drugiej drużyny, jednak wspaniały w tym meczu Krzysztof Lipka zadecydował, że to Stal Mielec utraciła mniej bramek. Brawo Stal! (19:33:35)

Nataniel Brożnowicz

Handball Stal Mielec: Wiśniewski, Lipka- Wilk, Krępa, Janyst, Wypych, Rusin, Mochocki, Kłoda, Sarajlić, Kawka, Chodara, Cuzic, Wojkowski, Krupa, Ćwięka.
    Energa Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Pieńczewski, Chmieliński- Oliveira, Podobas, Skwierawski, Bednarek, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Kondratiuk, Wróbel, Adamczyk.

Sędziowie: Figarski Cezary, Żak Dariusz.