Pol. Gdańska – Warszawa 2:2 (koniec) | Gniezno – Unisław 3:1 (koniec)
MKS Mieszko Gniezno
3:1 (2:1)
Unisław Team PBDI
Sobota 14.10.2017, 19:00 • Hala GOSiR, Gniezno • I liga futsalu - gr. północna • Runda 4

Spotkanie kończy się triumfem Mieszka Gniezno, dzięki czemu podopieczni Heliasza i Hoefta notują pierwsze punkty w tym sezonie.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (20:53:29)

40:00

39:39
    Raz jeszcze przewinili gnieźnianie.

39:31
    Banasik dogrywał do Bereźnickiego, ale ten nie sięgnął piłki.

39:21
    Faule: 3-5.

39:05
    Rozpoczęła się ostatnia minuta meczu w Gnieźnie.

38:59
    Uderzał Banasik. Piłka odbiła się od jednego z gości i opuściła parkiet.

38:41
    Drugi z Komurów chyba też doznał kontuzji. Mateusz opuszcza boisko utykając.

38:41
    Gra została przerwana. Na parkiecie ponownie leży zawodnik gości, tym razem jest to Mateusz Komur. Przy reprezentancie Unisław Team jest już pomoc medyczna.

38:17
    Kasprzyk wyszedł z bramki i popisał się kapitalną interwencją na przedpolu.

37:54
    Timeout dla gospodarzy.

37:45
    Przyjezdni jeszcze próbują, ale gnieźnianie umiejętnie się bronią.

37:13
    Tokarski zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Piłka zmierzała w światło bramki, ale na jej drodze stanął Daszczuk. Cenna interwencja tego zawodnika!

37:12
    Faulowany był Hapka. Rzut wolny dla zespołu z Unisławia.

37:00
    Nieudana akcja gospodarzy. Futsalówka wróciła w posiadanie gości z Unisławia.

36:30
    Goście wciąć wycofują bramkarza. Z dodatkowym oznacznikiem gra Mateusz Komur.

36:10
    Przyjezdni bliscy zdobycia gola kontaktowego!

35:32
    Rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Greser! Dobijał jeszcze Paweł Kaźmierczak, ale nic z tego nie wynikło. Dobrze w bramce gości spisał się Luhanskyi!

35:31
    Żółta kartka dla Hapki. To był szósty faul gości, dlatego też gospodarze będą egzekwować przedłużony rzut karny!

35:20
    Goście z wycofanym bramkarzem!

35:19
    Timeout dla gości.

35:19
    Gol dla MKS-u Mieszko Gniezno!
    Strzelcem bramki MARCIN DASZCZUK. Bartosz Banasik doskonale dograł do Daszczuka, który jedynie wyciągnął nogę, wprowadzając piłkę do siatki!

35:09
    Obok bramki uderzył Daszczuk.

35:00
    Mielniczek sparował uderzenie Bereźnickiego.

34:50
    Sporo pracy w ostatnich minutach ma golkiper Mieszka. Trzeba jednak przyznać, że doskonale wywiązuje się ze swoich zadań.

34:46
    Najpierw nieźle uderzył Banasik, a po chwili znów zabłysnął Kasprzyk!

34:43
    Gnieźnianie w natarciu. Zdołali wywalczyć korner.

34:25
    Hapka oddał groźny strzał. Kasprzyk zdołał jednak odbić piłkę na rzut rożny!

34:11
    Inicjatywa wraca w posiadanie gnieźnian. Tempo rywalizacji w dalszym ciągu nie jest porywające. W ostatnich minutach nieco lepiej sprawują się unisławianie.

33:10
    Prosto w objęcia Kasprzyka uderzył Mateusz Komur.

32:40
    Raz jeszcze z bardzo dużych tarapatów wydostali się gospodarze!

31:52
    Piąte przewinienie na koncie unisławian! Każdy kolejny faul oznaczać będzie przedłużony rzut karny dla gospodarzy.

31:39
    Łukasz Komur opuścił parkiet przy wsparciu kolegów z drużyny. Wiele wskazuje na to, że doznał jakiejś kontuzji i już dziś nie zagra.

31:39
    Gra przerwana, na parkiecie leży Łukasz Komur.

31:02
    Najpierw Mielniczek sparował uderzenie Bereźnickiego, a następnie kompletnie nieudanym strzałem popisał się Kaźmierczak. Piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

30:49
    Faule: 1-3.

30:43
    Zablokowany został też strzał Kaźmierczaka.

30:40
    Banasik ładnie pędził z piłką, ale nie udało mu się oddać celnego uderzenia.

30:04
    Do zakończenia spotkania pozostało jeszcze 10 minut gry. Wynik rywalizacji ani drgnie, obraz też nie ulega modyfikacjom.

29:43
    Z ogromnej opresji wyszli teraz gnieźnianie! Zagrożenie na moment oddalił Marcinkowski.

29:17
    Za wiele się tutaj nie zmienia. Goście próbują wyrównać, ale bez efektu. Co jakiś czas atakują też gospodarze. Generalnie to nie jest zbyt emocjonujące starcie.

28:40
    Tokarski faulował Bereźnickiego. Drugi faul na koncie gości.

27:53
    Niecelne uderzenie Bereźnickiego.

27:16
    Tymczasem faulowany był Kasprzyk. W faulach mamy remis 1-1.

26:52
    Nieudana akcja przyjezdnych. Po chwili pomylili się też gnieźnianie, wobec czego piłka wróciła w posiadanie unisławian.

26:21
    Goście w natarciu.

25:18
    Nadal obserwujemy sporo niedokładności. Tyczy się to obu ekip.

25:00
    Pięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie Mieszka Gniezno.

24:30
    Mielniczek gra dalej. Wracamy do rywalizacji, piłką operują goście z Unisławia.

24:28
    Na parkiecie znów leży Mielniczek. Jest przy nim ratownik medyczny.

24:28
    Greser odnotował niezły centro-strzał. Bliski zamknięcia akcji był Heliasz.

23:51
    Faule: 1-0.

23:27
    Tym razem Kasprzyk sparował uderzenie Mateusza Komura.

23:00
    Tokarski próbował zaskoczyć Kasprzyka, ale bez efektu.

21:51
    Marcinkowski ładnie przełożył sobie piłkę, a następnie soczyście uderzył. Fustalówka poszybowała obok bramki Mielniczka.

21:24
    Z Mielniczkiem jest już wszystko dobrze. Na konto gospodarzy powędrował pierwszy faul.

21:15
    W starciu z rywalem ucierpiał Mielniczek. Potrzebna jest pomocy ratownika medycznego.

20:40
    Niecelnym strzałem z dystansu popisał się teraz Daszczuk.

20:16
    Problemy zażegnane – czas na drugą odsłonę pojedynku drużyn, które w tym sezonie jeszcze nie punktowały.

20:01

Druga połowa rozpocznie się z poślizgiem, bo wystąpiły problemy z zegarem.

Premierowa odsłona dzisiejszego spotkania w Grodzie Lecha już za nami. Do przerwy mamy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy, po stronie których gole zdobywali Marcin Daszczuk i Marcin Greser. Po stronie przyjezdnych na listę strzelców wpisał się Karol Kaczmarek.

20:00

19:55
    Bereźnicki uderzył zza pola karnego, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

19:39
    Piąty faul akumulowany na koncie gnieźnian. Każdy kolejny skutkować będzie przedłużonym rzutem karnym!

19:30
    Akcja gospodarzy spaliła na panewce.

19:05

19:01
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej połowy.

18:47
    Faule: 4-2.

18:22
    Marcinkowski chciał zaskoczyć Mielniczka, ale ten był bardzo czujny.

17:40
    Hapka znalazł się w sytuacji sam na sam z Kasprzykiem, jednak nie zdołał go pokonać. Fenomenalna robinsonada bramkarza MKS-u Mieszko Gniezno! Ponownie uchronił swój zespół przed stratą gola!

17:18
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostały niespełna trzy minuty. Na razie jesteśmy świadkami średnio ciekawego meczu.

16:43
    Greser zblokował uderzenie Tokarskiego.

16:07
    Faule: 3-2.

15:57
    Wciąż obserwujemy dużo niedokładności i strat.

15:40
    Niecelnym strzałem popisał się Banasik.

15:21
    Drugi faul na koncie gości. Unisławianie nieczysto zatrzymywali Kaźmierczaka.

14:00
    Próbują nacierać gospodarze, ale rywale popisują się skuteczną grą obronną.

13:29
    Ładny rajd zakończony celnym strzałem zaprezentował teraz Daszczuk. Korner dla gospodarzy.

12:50
    Strzelał Marcinkowski. To było dobre uderzenie, jednak Mielniczek był świetnie ustawiony, dzięki czemu sparował piłkę.

12:17
    Gol dla Unisława!
    Strzelcem bramki KAROL KACZMAREK. Ta bramka wisiała w powietrzu. Goście dopięli swego. Kasprzyk skapitulował po dobrym uderzeniu Kaczmarka.

12:06
    Przyjezdni znów w natarciu. Ponownie uderzał Kaczmarek, ale jego strzał zablokował Bereźnicki.

11:28
    Kolejna groźna akcja gości! Tym razem uderzał Kaczmarek, a piłka po dłoniach Kasprzyka trafiła w poprzeczkę. Unisławianie wrzucili wyższy bieg!

11:26
    Krystian Belzyt miał fenomenalną szansę na zdobycie gola, ale został zatrzymany przez Dawida Kasprzyka. Bramkarz gospodarzy sparował piłkę na słupek!

11:09
    Faule: 3-1.

11:02
    Ładna próba Adama Heliasza! Zapachniało trzecim golem dla gospodarzy. Tym razem jednak dobrze zaprezentował się Mielniczek.

10:22
    Sporo błędów po obu stronach.

10:02
    Niecelnym uderzeniem popisał się teraz Tokarski.

09:50
    Chybienie Daszczuka.

09:32
    Przewinienie Polusa. Zawodnik Mieszka otrzymał reprymendę od sędziego. To drugi faul po stronie gospodarzy.

09:00
    Sporo walki w środku pola, z czego niewiele wynika.

08:03
    Fatalne uderzenie Warczyńskiego.

07:20
    Strzelcem bramki MARCIN GRESER. Rewelacyjna akcja gospodarzy. Kaźmierczak świetnie podał do Gresera, który ze stoickim spokojem wprowadził piłkę do siatki.

07:14
    Fijałkowski na wślizgu próbował kończyć akcję gości, ale bez efektu.

07:00
    W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. Brakuje kolejnych sytuacji bramkowych.

06:34
    Tym razem jak z armaty huknął Adam Heliasz. Minimalnie niecelny strzał grającego trenera Mieszka.

06:33
    Heliasz podał do Gresera, który popisał się mocnym uderzeniem. Piłkę z problemami sparował Mielniczek.

05:59
    Marcinkowski próbował rozpędzić się na lewej flance, ale został zatrzymany przez jednego z unisławian.

05:30
    Faule: 1-1.

05:03
    Polus świetnie przechytrzył rywali, miał wolną przestrzeń, jednak nie zdołał tego wykorzystać. Nieczysty strzał zawodnika Mieszka.

04:42
    Nieudane podanie Belzyta. Piłka wróciła w posiadanie gnieźnian.

04:30
    Kolejne uderzenie Marcina Daszczuka. Tym razem posłał piłkę obok słupka.

04:24
    Unisławianie zablokowali strzał Daszczuka.

04:00
    Gospodarze próbują pójść za ciosem i szukają drugiego gola. Przed momentem uderzali Greser i Daszczuk.

03:24
    Strzelcem bramki MARCIN DASZCZUK, który otrzymał świetne podanie w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości.

03:10
    Kasprzyk z łatwością wybronił uderzenie Hapki.

02:18
    Początek meczu dość chaotyczny. Mylą się zarówno gospodarze, jak i goście.

01:53
    Ofiarna interwencja Banasika. Zablokował uderzenie Hapki.

01:33
    Niecelny strzał Tokarskiego.

00:48
    Gospodarze w natarciu. Uderzał Polus, jednak ta próba została zablokowana przez jednego z przyjezdnych.

00:44
    Ładne uderzenie Marcinkowskiego, ale na posterunku był Mielniczek.

00:15
    Spotkanie rozpoczęli goście z Unisławia, którzy grają w biało-błękitnych strojach. Gospodarze tradycyjnie w granatowo-białych kompletach.

00:01
    Pora na prezentację!

Znamy już składy obu ekip:

MKS Mieszko Gniezno: Kasprzyk (Zięba) – Daszczuk, Marcinkowski, Banasik, Polus – Bereźnicki, Kaźmierczak, Słowiński, Chełmikowski, Greser, Heliasz.

Unisław Team PBDI: Mielniczek (Luhanskyi) – M. Komur, Hapka, Tokarski, Ł. Komur – Wojciechowski, Kaczmarek, Belzyt, Muzykiewicz, Warczyński, Fijałkowski.

Sędziowie: Paweł Gwiazda, Artur Mital – Michał Godlewski (Mazowiecki ZPN).

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z meczu MKS Mieszko Gniezno – Unisław Team PBDI. Rozpoczniemy ją kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem w tym pojedynku, który zabrzmi o godzinie 19:00. Do usłyszenia!

Unisław Team PBDI aktualnie plasuje się na miejscu dziesiątym. Ekipa ta rywalizację na pierwszoligowym szczeblu rozpoczęła od minimalnej porażki na domowym terenie z warszawiakami (0:1). Później było już gorzej. Druga kolejka przyniosła unisławianom porażkę w Obornikach (1:3), natomiast trzecia – przegraną w starciu z FC Kartuzy (3:5).

MKS Mieszko Gniezno jest przedostatnią siłą pierwszoligowych zmagań. Drużyna z pierwszej stolicy Polski na inaugurację przegrała z Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski 6:4, następnie musiała uznać wyższość Constractu Lubawa (1:2), natomiast w zeszły weekend została pokonana przez GI Malepszy Futsal Leszno 8:2.

Dzisiejszy mecz w Gnieźnie zapowiada się arcyciekawie. Zarówno gnieźnianie, jak i unisławianie nie mają na swoim koncie ani jednego punktu, dlatego też należy się spodziewać, że drużyny zrobią wszystko, by zagarnąć na swoją stronę pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Komu się to powiedzie? A może padnie remis i będziemy świadkami podziału punktów? Czas pokaże.

Trwa 4. kolejka I ligi futsalu grupy północnej. Podczas tej relacji będziemy obecni na meczu w Grodzie Lecha, gdzie MKS Mieszko Gniezno zmierzy się z Unisław Team. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 19:00. Emocji zabraknąć nie powinno!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.