Szczecin – AZS Gdańsk 3:4 (koniec) | Słomniki – AZS UŚ 4:1 (koniec) | Rekord – Red Dragons 10:3 (koniec)
FC Toruń – Piast 4:0 (koniec) | Clearex – Jagiellonia 0:4 (koniec)
Clearex Chorzów
0:4 (0:1)
Jagiellonia Białystok
Sobota 21.10.2017, 18:00 • Hala Sportowa, Chorzów • FOGO Futsal Ekstraklasa • 4. runda

Już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 będziemy świadkami emocjonującego pojedynku na chorzowskiej hali. Clearex Chorzów podejmie podjmie MOKS Słoneczy Stok Białystok w ramach czwartej kolejki Ekstraklasy Futsalu. Faworytem spotkania jest zespół gospodarzy, gdyż zajmuje zdecydowanie wyższe miejsce w ligowej tabeli. Jednak nie warto skreślać gości z Białegostoku, którzy z pewnością powalczą o kolejne punkty.

Clearex Chorzów znajduje się obecnie na siódmym miejscu w tabeli Ekstraklasy Futsalu. Zespół ma na swoim koncie cztery punkty po ostatnim remisie 3:3 z AZS UG Gdańsk. Chorzowianie w tym sezonie zdobyli 9 bramek przy stracie 13. Najlepszym strzelcem Clearexu Chorzów jest Tomasz Golly, który zdobył dla swojego teamu 3 bramki. W trakcie spotkania będziemy mieli okazję podziwiać w akcji reprezentantów Polski takich jak Robert Gładczak, Tomasz Lutecki, Mikołaj Zastawnik oraz Maciej Mizgajski.

MOKS Słoneczny Stok Białystok zajmuje obecnie jedenaste miejsc w tabeli z jednym punktem na koncie. Zespół w tym sezonie odniósł dwie porażki i doprowadził do jednego remisu. Ostatnie spotkanie z MFK Solnym Miestem Wieliczka zakończyło się przegraną 1:2. Zawodnicy z Białegostoku zdobyli 6 bramek przy stracie 11. Najlepszym strzelcem zespołu okazał się Marcin Firańczyk, który trzy gole dla teamu zdobył podczas meczu z Gattą Active Zduńska Wola.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już jutro o godzinie 18:00 do naszej relacji.

1

0:15
    Mecz rozpoczynają goście. Po ciężkich próbach ominięcia defensywy chorzowian piłką ląduje na aucie.

0:30
    Jędruczek wybija piłkę z własnej połowy boiska, a później przelatuje ona nad bramką Bartłomieja Krzywickiego.

1:10
    Firańczyk odbiera gospodarzom futbolówkę w trakcie ataku i z prawego skrzydła oddaje mocny strzał, który broni Krzywicki.

1:20
    Przy piłce znowu Firańczyk! Oddaje strzał tuż przed bramką gospodarzy, ale Krzywicki jest czujny.

1:55
    Chorzowianie nie są w stanie wyjść z własnej połowy boiska i piłka wychodzi na aut.

2:40
    Zdecydowanie goście postawili dzisiaj na grę defensywną. Starają się nie wypuścić rywali z własnej połowy i wykorzystują uch błędy. Tym razem do piłki dobiega Lisowski, którzy strzela wprost w Krzywickiego.
    Uderzenie Lisowskiego:

3:30
    Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
    Strzelcem bramki GRABOWSKI.

Piłkę na połowie rywali opanowali zawodnicy przyjezdnego zespołu i po dobrej wymianie podań Damian Grabowski skierował futbolówkę do pustej siatki.

4:40
    Kolejną akcję próbują wyprowadzić zawodnicy z Białegostoku. Zostają jednak zatrzymani w środkowej części boiska, a od autu rozpoczynają gospodarze.

5:26
    Tomasz Golly dostaje piłką na lewym skrzydle i bez chwili zawahania oddaje strzał, jednak Jędruczek pięknie broni.

6:15
    Pięknie wystawiony Zdunek dostaje futbolówkę przed samą bramką Jędruczka, ale futbolówka znacznie mija bramkę w prawej strony.

6:30
    Niebezpiecznie pod bramką Jędruczka! Piłkę na połowie rywali przejmuje Golly i jego mocny strzał broni golkiper gości.
    Świetna okazja Gollego:

6:50
    Mizgajski zostaje zablokowany w środkowej części boiska. Zawodnik próbuje jednak wykorzystać sytuację i oddaje mocny strzał na bramkę Jędruczka. Futbolówka jednak znacznie mija bramkę.

7:21
    Gładczak z lewego skrzydła wystawia do Segeta, który trafia w mur gości.

7:51
    Przy piłce ponownie Seget. W pięknym stylu mija defensywę gości i strzela wysoko nad bramką.

8:25
    Timeout dla gospodarzy.

8:25
    Z rzutu rożnego grę wznawiają gospodarze. Lutecki próbuje podać do Segeta, ale zawodnicy z Białegostoku szybciej dobiegają do futbolówki.

8:38
    Pierwsze przewinienie na koncie gości. W tej sytuacji faulowany był Seget.

8:51
    Mizgajski niefortunnie wybija piłkę przy własnej bramce. Sytuację próbuje wykorzystać Kożuszkiewicz, ale oddaje niecelny strzał.

9:10
    Mizgajski oddaje strzał z dystansu, który broni Jędruczek.

9:45
    Drugie przewinienie gospodarzy. Łuszczek fauluje Firańczyka.

10:10
    Na lewym skrzydle Omylak podaje do Gollego, który próbując oddać strzał na bramkę Jędruczki zostaje zablokowany.

10:42
    Żółtą kartkę otrzymuje Golly (Clearex Chorzów). Golly fauluje od tyłu uciekającego mu rywala.

11:15
    Omylak oddaje strzał z siódmego metra, ale golkiper zespołu z Białegostoku nie traci czujności.
    Niezła próba Omylaka:

12:21
    Gospodarz wyprowadzają atak pozycyjny. Gładczak decyduje się na strzał z lewego skrzydła, ale został zablokowany.

12:58
    Seget w ostatnie chwili blokuje Grabowskiego, który dostał tuż pod bramkę Krzywickiego.

13:05
    Grabowski uderza z autu na bramkę chorzowian, jednak Krzywicki popisuje się ładną paradą.

13:55
    Mizgajski posyła futbolówkę do Luteckiego, którego pierwszy strzał jak i dobitka zostają zablokowane przez zawodników z Białegostoku.

14:35
    Łuszczek oddaje mocny strzał w polu karnym, ale ponownie gospodarze nie są w stanie pokonać Jędruczka.

15:34
    Łuszczek z prawego skrzydła podaje do ustawionego tuż przed bramką Gollego, a ten oddaje strzał obok bramki.

15:36
    Timeout dla gości.

15:44
    Dawidziuk dostaje piłkę na lewym skrzydle, ale jego strzał zostaje zablokowany.

16:10
    Jędruczek decyduje się na grę w polu. Jego strzał z lewego skrzydła blokują obrońcy z Chorzowa.

16:52
    Łuszczek oddaje mocny strzał z linii pola karnego. Jędruczek wybija piłkę, która trafia ponownie tuż pod nogi Łuszczka. Jego dobitka znacznie mija bramkę.

17:30
    Goście ponownie rozgrywają akcję z bramkarzem w polu. Piłka wychodzi na aut, a gospodarze próbują wykorzystać moment z pustą bramką przeciwników. Futbolówka przelatuje nad bramką teamu z Białegostoku.

18:35
    Goście próbują wyjść z własnej połowy boiska. Ostatecznie naciskany przez gości Jędruczek wybija piłkę na aut.

19:05
    Mizgajski w pięknym stylu odbiera piłkę napierającemu przeciwnikowi. Próbuje wystawić futbolówkę na lewym skrzydle, ale Lutecki nie jest w stanie dobiec na czas.

19:32
    Czwarte przewinienie na koncie Clearexu Chorzów. W tej sytuacji faulowany jest Kożuszkiewicz.

19:51
    Łukasiewicz oddaje strzał z lewego skrzydła, ale piłka minimalnie mija bramkę.

20

Za nami już pierwsza połowa tego emocjonującego spotkania. MOKS Słoneczny Brzeg Białystok prowadzi z Clearex Chorzów 1:0. Chorzowianie wydawali się faworytami tego spotkania, ale mogliśmy podziwiać znacznie więcej podbramkowych sytuacji w wykonaniu gości, Zespół z Białegostoku od samego początku udowadnia, że będzie walczył o kolejne punkty w tabeli Ekstraklasy Futsalu spisując się zarówno w obronie jak i ataku. Chorzowianie zdecydowanie będą musieli zmienić taktykę na drugą połowę meczu, jeśli mają zamiar powalczyć o trzy oczka.

21

20:06
    Łuszczek wybija piłkę ze swojej części boiska, ale żaden z chorzowskich zawodników nie jest w stanie dopiec do piłki.

20:50
    Chorzowanie przebijają się przez defensywę rywali. Golly wystawia do Łuszczka ustawionego na prawym skrzydle. Jego mocny strzał trafia w słupek.

21:35
    Clearex Chorzów cały czas utrzymuje się przy piłce. Golly stwarza sobie idealną sytuację do strzału tuż pod bramką przeciwników, ale zostaje zablokowany.

22:00
    Golly ponownie oddaje strzał w kierunku bramki przyjezdnego teamu, ale defensorzy z Białegostoku w porę reagują.

22:30
    Citko oddaje strzał z dziesiątego metra, ale futbolówkę zdołał wybić Krzywicki. Grabowski próbuje wbić piłkę głową, ale zbyt późno dobiega do piłki.

23:20
    Jędruczek próbuje zaskoczyć gospodarzy i decyduje się na samotny rajd przez całe boisko. Jego strzał pięknie broni Krzywicki.

23:52
    Strzelcem bramki KOŻUSZKIEWICZ.

Goście wykonali aut na dziesiątym metrze. Na mocne uderzenie zdecydował się Kożuszkiewicz, a piłka wpadła idealnie w róg bramki Bartłomieja Krzywickiego.

24:32
    Golly z prawego skrzydła próbuje podać do Ivanova ustawionego w polu karnym gości. Ivanov nie zdołał jednak dobiec do piłki.

25:26
    Ivanov wystawia piłkę do Łuszczka, który decyduje się na rajd lewą stroną boiska. Tuż przed polem karnym gospodarzy zostaje zablokowany i piłka trafia na aut.

25:42
    Hryckiewicz wystawia do Łukasiewicza ustawionego na prawym skrzydle, a jego strzał brani Krzywicki.

26:05
    Jędruczek ponownie decyduje się na strzał z własnej połowy boiska, ale futbolówka przelatuje nad bramką.

26:42
    Łukasiewicz zostaje sam przy bramce gospodarzy, ale jego strzał głową przelatuje obok bramki.

27:13
    Gładczak na lewym skrzydle stara się ominąć defensywę zespołu z Białegostoku, ale piłka trafia na aut.

28:00
    Gładczak z autu podaje do Mizgajskiego, a ten oddaje mocny strzał z dziesiątego metra. Seget ustawiony tuż przy bramce nie jest w stanie zareagować i futbolówka wychodzi poza pole gry.

28:27
    Omylak oddaje mocny strzał z jedenastego metra. Jędruczek pięknie interweniuje i odbija piłkę na rzut rożny.

28:29
    Omylak wykonuje rzut rożny. Zawodnik podaje do Ivanova ustawionego na siódmym metrze, ale jego strzał mija bramkę.

28:38
    Omylak ponownie przy piłce. Jego strzał z dziesiątego metra trafia wprost w golkipera gości.

29:29
    Mizgajski z własnej połowy boiska podaje go Gollego ustawionego w polu karnym przeciwników. Jego strzał głową znacznie mija bramkę.

30:04
    Zespół z Białegostoku ponownie decyduje się na grę z bramkarzem w polu. Ich atak pozycyjny przerywa Mizgajski, który nie jest w stanie wyprowadzić dalszego ataku na bramkę gości.

30:55
    Gospodarze znowu w natarciu. Piłkę rozpędzonymi Ivanowi próbuje odebrać Kożuszkiewicz, który po chwili doznał urazu. Mamy chwilową przerwę w grze.

31:45
    Golly próbuje wystawić do ustawionego w polu karnym gościu Ivanova, ale ten blokowany jest w stanie dobiec do piłki.

32:17
    Z autu Golly podaje do Mizgajskiego ustawionego w środkowej części boiska. Ten mija obrońcę z Białegostoku i decyduje się na mocny strzał z dziesiątego metra. Futbolówka przelatuje jednak nad bramką.

32:38
    Ivanov mija defensywę gości i przedostaje się w pole karne gości. Oddaje on jednak niecelne uderzenie z piątego metra.

33:04
    Żółtą kartkę otrzymuje Omylak (Clearex Chorzów).

33:08
    Z rzutu wolnego rozpoczynają goście. Na prawym skrzydle strzał oddaje Lisowski, ale futbolówka przelatuje nad bramką Krzywickiego.

34:22
    Lisowski dostaje idealne podanie w polu karnym gospodarzy, ale Krzywicki zjawia się przy nim na czas i łapie futbolówkę.

34:34

34:40
    Gospodarze decyduję się na grę z lotnym bramkarzem. W tej roli na boisku Ivanov.

35:20
    Clearex Chorzów próbuje wyprowadzić atak pozycyjny. Dochodzi do wymiany piłki między Ivanovem i Mizgajskim, ale ustawiony z polu karnym gości Gładczak nie jest w stanie zapanować nad piłką.

35:50
    Jędruczek decyduje się na strzał z własnej bramki, ale piłkę broni Krzywicki.

36:12
    Mizgajski oddaje strzał z środka boiska. Lutecki ustawiony w polu karnym przeciwników nie jest w stanie dobić futbolówki, dzięki czemu Jędruczek może interweniować.

37:04
    Mizgajski oddaje strzał z prawego skrzydła, jednak piłka trafia w defensorów z Białegostoku.

37:30
    Mizgajski ponownie decyduje się na strzał z dziewiątego metra. Piłka trafia jednak prosto w ręce golkipera z Białegostoku. Jędruczek próbuje wykorzystać okazję i strzelić do pustej bramki rywali, jednak futbolówka znacznie mija cel.

38:03

38:13
    Golly odbiera piłkę nacierającemu Lisowskiemu. Zawodnik nie jest jednak w stanie zapanować nad futbolówką i ta trafia na aut.

38:37
    Łukasiewicz dostaje piłkę w polu karnym rywali i decyduje się na strzał głową. W ostatniej chwili interweniuje Ivanov w roli lotnego bramkarza, który wybija piłkę.

39:19
    Strzelcem bramki OSYPIUK.

Goście wykorzystują moment przy zmianie bramkarzy chorzowskiego teamu. Osypiuk oddaje strzał z połowy boiska i futbolówka trafia do pustej bramki.

39:40
    Strzelcem bramki ŁUKASIEWICZ.

W samej końcówce meczu po koronkowej akcji przyjezdnego teamu piłkę do pustej już bramki skierował Łukasiewicz.

Za nami już to emocjonujące spotkanie. MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonuje Clearex Chorzów 4:0. Tym samy na konto przyjezdnego teamu trafiają trzy oczka. Od samego początku spotkania zespół z Białegostoku stwarzał sobie znacznie więcej podbramkowych sytuacji i wykorzystywał błędy gości. Goście świetnie spisywali się również w defensywie, a chorzowianie z trudem przedostawali pod bramkę Jędruczka. Gole dla MOKS Słoneczny Stok Białystok zdobyli: Grabowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk oraz Łukasiewicz. Żółtymi kartami podczas spotkania ukarani zostali zawodnicy Clearexu Chorzów: Golly oraz Omylak.

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje no naszych relacji. (19:39:20)