3
25 25 25
Środa 25.10.2017, 19:00 • Arena Legionowo, Legionowo • Tauron Liga • 2. runda

0:0
    Witamy w transmisji LIVE z meczu 2. kolejki Ligi Kobiet. Legionovia Legionowo podejmie Developres SkyRes Rzeszów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

0:0
    Legionovia Legionowo przegrała przegrała pierwsze w sezonie spotkanie – z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego świetnie rozpoczęły ten pojedynek. Pierwszy set padł łupem drużyny z Legionowa (wygrana 25:17). W kolejnych jednak gra siatkarek Legionovii się załamała i ostatecznie przegrały one cały mecz 1:3 (17:25, 25:17, 25:21, 25:21) . Jak same zawodniczki, tłumaczyły wysokie tempo, jakie narzuciły sobie w pierwszej odsłoni gry, spowodowało, że zabrakło "powera" na dalszą część spotkania. Legionowianki muszą dzisiaj wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, ponieważ Developres (trzecia drużyna zeszłorocznych rozgrywek) to tegoroczny uczestnik Ligi Mistrzyń.

0:0
    Zespół Developresu SkyRes Rzeszów to drużyna bardzo mocna, która w trakcie przerwy między sezonami dokonała kilku ciekawych wzmocnień personalnych. W dodatku zdobywczynie brązowego medalu zeszłorocznej Orlen Ligi ograły w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń izraelski Hapoel Kfar Saba. W drugiej zmierzą się ze słoweńskim Nova KBM Branik Maribor.
    Pierwszy swój mecz trwającego sezonu rzeszowianki wygrały po tie-breaku z Pałacem Bydgoszcz 3:2.

0:0
    Jako, że dzisiejsze spotkanie to ostatni pojedynek drugiej kolejki, nie warto przytaczać, na których miejscach w tabeli są obydwie drużyny. Zarówno Legionovia, jak i Developres mają szansę na awans do TOP 5 tabeli.

0:0

Developres SkyRes Rzeszów: Rousseaux, Gajewska, Hawryła, Żabińska, Żak, Kaczmar, Sawicka, Helić, Kaczorowska, Andruszko, Nowakowska, Blagojevič.

0:0
    Zaprezentowane też już zostały pierwsze szóstki obydwu drużyn. Za chwilę zaczynamy.

0:0

1:0
    Legionovia dopięła swego. Punkt zdobywa Mikołajewska.

2:0
    Alicja Grabka. Po zagrywce złe przyjęcie gości.

2:1
    Przestrzeliła tą zagrywkę Grabka.

2:2
    Mikołajewskaźle atakuje i legionowianki tracą punkt.

2:4
    Najpierw blok legionowianek przebija Rousseaux, a potem słaby atak Legionovii.

4:5
    Próbowała przyjąć atak Developresu Mikołajewska, ale jej się nie udało.

4:6
    Udany atak Rousseaux.

5:6
    Świetny blok zawodniczek Legionovii!

6:6
    Atakuje na aut Blagojevic i mamy wyrównanie!

7:7
    Jasek po bloku na aut i znowu mamy wyrównanie!

7:9
    Świetny atak Blagojevic i dwupunktowe prowadzenie!

8:11
    Sprytnie punkt zdobywa Grabka! To była tzw. "kiwka"!

10:14
    Świetnie kiwa Blagojevic. Cztery punkty przewagi Developresu.

10:15
    Wójcik niestety uderza na aut.

11:16
    Helić przebija mur i szesnasty punkt dla Developresu.

11:16
    Drugi Timeout dla gospodarzy.

11:18
    Bardzo blisko udanego bloku zawodniczki Legionovii, ale niestety dla nich znowu się nie udało.

11:19
    Jedna z zawodniczek Legionovii źle przyjmuje piłkę i mamy punkt dla zawodniczek gospodarzy.

13:19
    As serwisowy Mikołajewskiej!

13:20
    Świetny atak Rousseaux.

13:21
    Złe przyjęcie po stronie Legionovii i w efekcie ta akcja kończy się 21 punktem dla Developresu.

14:22
    Nie udało się zablokować Magdaleny Hawryło.

15:22
    Alagierska świetnie atakuje i w efekcie mamy 15 punkt dla Legionovii.

15:23
    Blagojevic zauważa lukę i tam posyła piłkę. Udany atak.

16:23
    Ofiarnie Developres stara się obronić, ale to się nie udaje. Punkt zdobyty przez Anne Bączyńską.

16:24
    I piłka setowa.

16:25
    As serwisowy Adeli Helić kończy pierwszego seta. 1:0 prowadzi w tym meczu Developres.

0:3
    Helić bardzo dobrze atakuje i mamy już 3:0 w drugim secie.

0:4
    Udany blok Developresu, który na razie gromi rywalki w drugim secie.

0:4

1:4
    Helić na aut i pierwszy punkt dla Legionovii.

2:4
    Hawryła dotyka siatki i kolejny punkt dla zawodniczek gospodarzy.

3:4
    Pacak! Co za pogoń Legionovii. Już tylko punkt straty. Piękna kiwka.

3:5
    Adamek, libero zespołu z Legionowo nie udaje się przyjąć piłki.

3:6
    Rousseaux znowu udaje się przebić mur złożony z rąk zawodniczek Legionovii.

3:7
    Andruszko dobrze atakuje i po raz pierwszy w dzisiejszym meczu zdobywa punkt.

4:7
    Dotknięcie siatki po stronie Developresu.

4:9
    Fatalny atak Bączyńskiej, która schodzi na ławkę rezerwowych.

5:9
    Nieudana zagrywka Rousseaux.

6:9
    Troszkę przypadkowy atak Rasińskiej, ale najważniejsze, że udany!

6:10
    Andruszko zdobywa 10 punkt dla Developresu.

7:10
    Blgojevic dotyka siatki i 7 punkt dla zespołu z Legionowa.

7:11
    Złe przyjęcie Adamek i 11 punkt dla drużyny z Rzeszowa.

8:14
    Drugi Timeout dla gospodarzy. Trener Bartodziejski nie może być zadowolony z gry swoich zawodniczek.

9:14
    Blagojevic na aut po serwisie.

9:15
    Blisko udanego bloku zawodniczki Legionovii. Jednak z punktu cieszy się zespół z Rzeszowa.

9:17
    Rasińska atakuje, ale jest skutecznie zablokowana.

10:17
    Tym razem perfekcyjny atak Rasińskiej!

10:18
    Bardzo blisko zdobycia punktu była Legionovia po bloku, ale piłka ląduje na aucie.

10:19
    Rousseaux udanie atakuje.

11:19
    Tym razem Rousseaux świetnie zablokowana.

11:21
    Niestety nieudany atak Legionovii.

12:21
    Słaba zagrywka Kaczorowskiej. W siatkę trafia piłka.

13:21
    Damaske zdobywa punkt, po tym jak piłka po bloku ląduje na aucie!

13:22
    22 punkt dla Developresu zdobywa przez chwilę niewidoczna Blagojevic.

13:23
    Andruszko – genialny atak! W sam róg boiska.

13:24
    Andruszko nieudanie zablokowana.

13:25
    R

13:25
    Rasińska zablokowana i w ten sposób kończy się ten set.

13:25
    Drugi set skończony.

0:0
    Dużo lepiej Developres rozpoczął ten drugi set. Było 4:0 gdy legionowianki zaczęły odrabiać straty. Nie na wiele się to jednak zdało, bo zwyczajnie lepsze dzisiaj zawodniczki drużyny z Rzeszowa wygrały tego seta do 13. Legionovia walczy, ale akcje Developresu są czasami bardzo prosto, a zarazem skuteczne. Bardzo możliwe, że po trzech setach to spotkanie się już zakończy.