Stal M. – Stomil 1:3 (koniec) | Zagłębie S. – Ruch 2:1 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
2:1 (0:0)
Ruch Chorzów
Piątek 03.11.2017, 20:45 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 16. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:42:09)

Duża przewaga Zagłębia Sosnowiec zarysowała się już w pierwszej połowie. Gospodarze nie potrafili udokumentować tego golem. Krótko po przerwie złamali defensywę Niebieskich, a decydującego gola na 2:1 zdobyli w 83. minucie. Najważniejszym piłkarzem na murawie był Udovicić, który odegrał ważną rolę przy obu golach Zagłębia. Sosnowiczanie wracają do górnej połowy tabeli. Po udanym październiku rozpoczęli listopad od mocnego uderzenia. Ruch zostaje na dnie tabeli wskutek porażki. Chorzowianie mieli dobre momenty w tym spotkaniu, ale mniej niż Zagłębie.

90+3

90+3
    Pracował praktycznie przez całe spotkanie na ten kartonik Trojak.

90+1
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Urbańczyk, na boisku pojawia się Słoma.

90
    Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Nawotka, na boisku pojawia się Nuno Malheiro.

88
    Potworna wrzawa na stadionie Zagłębia Sosnowiec. Kibice czują, że zwycięstwo w prestiżowym pojedynku jest już blisko.

87
    Po trafieniu Udovicicia kolejne uderzenia oddało Zagłębie Sosnowiec. Pierwsze niecelne, a drugie zatrzymane przez Hrdlickę.

86
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Kowalczyk, na boisku pojawia się Balicki.

83
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki ŻARKO UDOVICIĆ.

Po faulu Hołowni odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego wziął na siebie Żarko Udovicić! Precyzyjne uderzenie z okolic narożnika pola karnego w krótki róg bramki Ruchu Chorzów zaskoczyło Hrdlickę.

82
    Hołownia napomniany kartonikiem za ewidentny faul na rozpędzonym Wrzesińskim.

81
    Po zablokowanym dośrodkowaniu Walskiego szansa dla Ruchu na poprawkę z rzutu rożnego. Tylko sprowokował Zagłębie do kontrataku.

80
    Dla różnicy denerwuje się Nawotka na sędziego asystenta, który był blisko, jednak nie skłonił głównego do odgwizdania przewinienia. Dają pograć rozjemcy.

78
    Żywo protestują gospodarze. Przede wszystkim Jędrych i Lewicki, którzy byli najbliżej sygnalizowanego zagrania ręką. Sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla Zagłębia.

76
    Próba dośrodkowania Nawotki zablokowana przez Markovicia. Gospodarze muszą się zadowolić rzutem rożnym.