Szczecin – Zduńska Wola 5:2 (koniec) | Clearex – Piast 1:3 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
5:2 (1:0)
Gatta Active Zduńska Wola
Niedziela 05.11.2017, 15:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 6

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:37:31)

Niespodzianka w Szczecinie. Dotychczas ostatnia w tabeli Pogoń zdobyła pierwsze punkty we własnej hali. Podopieczni Oktawiana Soleckiego pokonali mocnego przeciwnika, wicemistrza Polski. W drugiej połowie bezlitośnie ukarała Gattę Active za wszystkie pomyłki. Ponownie świetnie bronił Szklarz, natomiast w ofensywie królowali Jurczak i Jakubiak.

40:00

39:00
    Minuta do końca i jeszcze próbuje cokolwiek zmienić rzutem na taśmę drużyna ze Zduńskiej Woli.

37:53
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Po przechwyceniu piłki Jakubiak nie wahał się długo, a strzałem z własnej połowy zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu!

37:45
    Artur Jurczak upadł z grymasem na parkiet. Na szczęście dla gospodarzy kontuzja jednego z bohaterów spotkania nie jest poważna.

36:45
    Szklarz na fantazji próbował trafić do opuszczonej bramki Gatty Active po wykonaniu udanego chwytu. Pudło, więc nie ma powtórki z Białegostoku.

35:56
    Marciniak upomniany kartonikiem za odzywkę tak wulgarną, że powinien się zaczerwienić.

35:36
    Bramkę z 10 metrów zdobywa DANIEL MAĆKIEWICZ.

Płaskie, pewne uderzenie z przedłużonego rzutu karnego i Portowcy mają ponownie dwa gole przewagi nad wicemistrzem kraju.

35:35
    Sobalczyk dostaje żółtą kartkę za faul w kole środkowym, a Pogoń ma przedłużony rzut karny.

34:51
    Gol dla Gatty Active!
    Samobójcze trafienie zalicza OKTAWIAN SOLECKI.

Był blisko Krawczyk, jednak wydaje się, że po wstrzeleniu z lewego skrzydła piłkę wpakował do własnej bramki grający trener Oktawian Solecki. Walczą goście!

34:15
    Przyjezdni z wycofanym bramkarzem. Przygotowali ten manewr podczas przerwy na żądanie.

33:39
    Strzelcem bramki ARTUR JURCZAK

Kontratak rozpędził na prawym skrzydle Jakubiak. Ominął jednego przeciwnika, po czym odwdzięczył się za asystę sprzed kilkudziesięciu sekund! Jurczak wyprowadził Pogoń na prowadzenie 3:1.

32:41

Portowcy odzyskali prowadzenie! Po akcji Jurczaka i jego podaniu piłkę ponad Miłosińskim przerzucił prosto do bramki Mateusz Jakubiak. Elegancka podcinka i pachnie niespodzianką.

32:10
    Piąte przewinienie również na koncie zespołu ze Zduńskiej Woli. Rozpoczyna się gra nerwów w Szczecinie.

31:05
    Piąty, bezsensowny faul Oktawiana Soleckiego. Pogoń nie może już bezkarnie łamać przepisów w tym meczu.

29:30
    O pół sekundy spóźnił się Peru do wstrzelenia Jurczaka z lewego skrzydła. Pogoń mogła w tej sytuacji odzyskać prowadzenie.

28:15
    Coraz bardziej pilnują się aktorzy widowiska, ponieważ na koncie obu drużyn są przed półmetkiem drugiej części cztery faule.

27:20
    Sobalczyk kolejnym egzaminatorem Szklarza. Bramkarz Pogoni interweniował jedną dłonią i ponownie futsaliści w seledynowych koszulkach są zdegustowani.

Gole: 16. Jurczak, 33. Jakubiak, 34. Jurczak, 36. Maćkiewicz (10 m rzut karny), 38. Jakubiak – 24. Milewski, 35. Solecki (sam.)

Kartki:   18. Maćkiewicz (SZC) – 36. Sobalczyk (ZDW), 36. Marciniak (ZDW)

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Koszmider, Wilkosz) – Peru, Jurczak, Gepert, Jakubiak – Solecki, Czepielewski, Łozowski, Jurys, Chrzczon, Czajkowski, Maćkiewicz

Gatta Active Zduńska Wola: Miłosiński (Olejnik) – Krawczyk, Marciniak, Szymczak, Pautiak – Stanisławski, Olczak, Milewski, Sobalczyk, Och

Sędziowie: Witkowski, Hamowski – Piotrowski, Sobinek