Irlandia Północna – Szwajcaria 0:1 (koniec) | Chorwacja – Grecja 4:1 (koniec)
Irlandia Północna
0:1 (0:0)
Szwajcaria
Czwartek 09.11.2017, 20:45 • Windsor Park, Belfast • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Dziękujemy już Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:42:06)
    Szwajcaria wygrywa w Belfaście:

To już koniec tego typowego meczu walki. Ostatecznie Irlandia Północna przegrywa na własnym obiekcie ze Szwajcarią 0:1. Jedyne trafienie zanotował Ricardo Rodriguez, który skutecznie wykonał rzut karny. Warto jednak podkreślić, że jedenastka była bardzo wątpliwa. Poza tą sytuacją oba teamy nie miały zbyt wielu okazji strzeleckich. Zarówno Szwajcaria, jak i Irlandia Północna mogły jeszcze otrzymać po jednym rzucie karnym za nieprzepisowe zagrania. Najpierw w polu karnym ręką pomagał sobie Rodriguez, a później wyraźnie faulował rywala w szesnastce Magennis. Ostatecznie jednak to Helweci wypracowali sobie sporą zaliczkę przed niedzielnym rewanżem!

90+5

90+4
    Lichtsteiner doznał jeszcze w ostatnich sekundach drobnego urazu. Za moment jednak ten zawodnik wznowi już grę od wrzutu z autu.

90+3
    Szwajcaria w ostatnich minutach stara się umiejętnie kraść kolejne sekundy i dowieźć korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

90+1
    Ovidiu Haţegan dolicza do tego spotkania aż cztery minuty. Z pewnością jest to wystarczająca liczba minut, aby gospodarze powalczyli o choćby remis.

90
    Gracze O'Neila w końcówce starają się jeszcze wyprowadzić swoją ofensywną akcję w ataku pozycyjnym. Ostatecznie jednak futbolówkę na skrzydle traci Ward.

89
    Grę od rzutu wolnego wznowi za moment Sommer. Dość szybko jednak odzyskują futbolówkę Irlandczycy z Północy.

88
    Akanji ma problemy zdrowotne w końcówce spotkania. Sędzia musiał upewnić się, że ten gracz będzie w stanie kontynuować grę.

87
    Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Steven Zuber, na boisku pojawia się Admir Mehmedi.

86
    Niebawem sędzia zasygnalizuje ile minut doliczy do tego spotkania. Szwajcarzy z pewnością są zadowoleni z takiego wyniku.

85
    Również w tej sytuacji zawodnik Irlandii Północnej Magennis wyraźnie pociągał za koszulkę rywala w polu karnym i Szwajcaria powinna otrzymać jedenastkę!

84
    Ładnie teraz Embolo zgrał piłkę do jednego z partnerów w polu karnym, ale późniejsze uderzenie zostało z łatwością zablokowane.

83
    Zmiana w drużynie Szwajcaria: z boiska schodzi Blerim Džemaili, na boisku pojawia się Fabian Frei.

82
    Nawet Sommerowi przytrafiają się proste błędy. Po jego złym wybiciu od autu wznowią gospodarze. Później Ricardo Rodriguez odbija piłkę ręką w polu karnym i wydaje się, że sędzia powinien wskazać na jedenasty metr!

81
    Delikatnie pchnięty w polu karnym został zawodnik z Irlandii Północnej, ale arbiter nie mógł w tej sytuacji wskazać na wapno.

80
    Kolejny raz do stałego fragmentu gry podchodzi Chris Brunt. Z jego dośrodkowaniem poradził sobie jednak defensor Helwetów.

79
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Gospodarze wykorzystali już wszystkie możliwe zmiany. Goście z kolei mogą jeszcze przeprowadzić dwie korekty w składzie.

Dawid Czempisz

Gole: 58. Ricardo Rodríguez (kar.)

Kartki:   57. C. Evans (NIR) – 5. Schär (SUI)

Posiadanie piłki: 37 % : 63 %.
    Strzały celne: 0:4. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 1:4. Spalone: 0:3. Foule: 17:15.
    Irlandia Północna: McGovern – C. McLaughlin, McAuley, J. Evans, Brunt – C. Evans (65. Saville) – Norwood, S. Davis (C) – Magennis, K. Lafferty (78. Washington), Dallas (52. J. Ward).
    Zmiany: Carroll, Mannus – Ferguson, Hodson, Hughes, Jones, Lund, McNair, Saville, J. Ward, Washington, McArdle.

Szwajcaria: Sommer – Lichtsteiner (C), Schär, Akanji, Ricardo Rodríguez – Zakaria, Xhaka – Shaqiri, Džemaili (83. Frei), Zuber (87. Mehmedi) – Seferovic (77. Embolo).
    Zmiany: Bürki, Hitz – Elvedi, Embolo, E. Fernandes, G. Fernandes, Frei, Freuler, Gavranović, Lacroix, Lang, Mehmedi.

Główny: Ovidiu Haţegan
    Asystenci: Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe
    Techniczny: István Kovács (Wszyscy Rumunia)