Polska U-20 – Portugalia U-20 1:2 (koniec)
1:2 (0:1)
Portugalia U-20
Czwartek 09.11.2017, 17:00 • Stadion Miejski, Kluczbork • U20 Elite Tournament

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:57:42)

Portugalia zdobyła Kluczbork. Na początku drugiej połowy Biało-Czerwoni wyrównali i zdecydowanie dominowali na boisku. Do bramki Virginii trafił Żebrakowski. Po kwadransie Portugalia otrząsnęła się i odzyskała kontrolę nad wydarzeniami. Autorem decydującego trafienia na 2:1 był w 77. minucie Dias. Polacy grali ambitnie, mieli dobre fragmenty w grze, jednak skuteczniejsi okazali się przyjezdni.

90+4

90+2
    Dariusz Gęsior ma dużo do powiedzenia swoim zawodnikom. Gdyby to była siatkówka, pewnie wziąłby przerwę na żądanie i rozrysował podopiecznym ostatnią akcję.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Żółta kartka dla Virginii za zbyt długie celebrowanie wznowienia gry.

88
    Ambrosiewicz ma najwięcej ochoty na oddanie strzału do siatki, tyle że albo robi to zbyt lekko, albo obok bramki Portugalii.

86
    Biało-Czerwonym pozostało kilka minut na wyrównanie. Ambrosiewicz zdecydował się na akcję indywidualną między grupką Portugalczyków. Zabrakło odrobinę miejsca do oddania strzału. Delikatna próba prosto w rękawice Virginii.

85
    Zmiana w drużynie Portugalia U-20: z boiska schodzi Felipe, na boisku pojawia się Neto.

84
    Paz już w pełni sił i nawet oddał strzał zza pola karnego. Prosto w rękawice Drągowskiego. Riposta Mandrysza z ostrego kąta obok bramki.
    Młody Milanista powiedział dotychczas ostatnie słowo!

82
    Wyrównuje się statystyka kartek. Queiros przesadził w bocznym sektorze boiska.

81
    Bruno Paz oberwał od Kwaśniewskiego w męskość. Każdy na stadionie usłyszał jak bardzo bolesne było to zdarzenie dla zmiennika reprezentacji Portugalii.

80
    Pinto otrzymał kartkę za przewinienie taktyczne w bocznym sektorze boiska.

77
    Zmiana w drużynie Polska U-20: z boiska schodzi Łabojko, na boisku pojawia się Ambrosiewicz.

77
    Gol dla Portugalii!
    Strzelcem bramki TIAGO DIAS.

Sytuacje podbramkowe Portugalii chodzą parami. Tiago Dias odzyskał prowadzenie dla przyjezdnych strzałem po ziemi z okolic linii pola karnego. Drągowski wyciągnął się jak struna, mimo to nie sięgnął piłki!

75
    Wymiana podań w polu karnym Polski. Felipe miał już przed oczami jedynie Drągowskiego, który zostawił stopę w idealnym miejscu i sparował piłkę w sytuacji sam na sam.

74
    Z trudem zdjęli portugalski pressing Milewski oraz Łabojko. Obaj kusili przeciwnika do przechwytu. Przydałaby się nowa energia w środku pola.

72
    Próba Paza z rzutu wolnego prosto do koszyczka Drągowskiego. Nie mógł się pomylić bramkarz.

Gole: 47. Żebrakowski – 28. Vidigal, 77. Dias

Kartki:   57. Pestka (P20), 62. Kwaśniewski (P20), 65. Chruściel (P20) – 22. Pires (P2), 80. Pinto (P2), 82. Queiros (P2), 89. Virginia (P2)

Polska U-20: Drągowski – Kwaśniewski, Chruściel, Dzięcioł, Pestka – Jóźwiak, Milewski, Łabojko (77. Ambrosiewicz), Ryczkowski (46. Mandrysz), Mystkowski (61. Przybylski) – Siemaszko (46. Żebrakowski).

Zmiany: Wilk – Poprawa, Ambrosiewicz, Żebrakowski, Mandrysz, Jończy, Przybylski.

Portugalia U-20: Virginia – Pinto, Leite, Queiros, Sousa – Vidigal (57. Dias), Pires, Jordao (66. Paz), Fernandes, Felipe (85. Neto) – Gomes (57. Marques).

Zmiany: Duarte – Conte, Simoes, Silva, Paz, Lameira, Marques, Neto, Dias

Sędziowie: Ondrej Ginzel (Czechy)