Polska U-20 – Portugalia U-20 1:2 (koniec)
1:2 (0:1)
Portugalia U-20
Czwartek 09.11.2017, 17:00 • Stadion Miejski, Kluczbork • U20 Elite Tournament

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:57:42)

Portugalia zdobyła Kluczbork. Na początku drugiej połowy Biało-Czerwoni wyrównali i zdecydowanie dominowali na boisku. Do bramki Virginii trafił Żebrakowski. Po kwadransie Portugalia otrząsnęła się i odzyskała kontrolę nad wydarzeniami. Autorem decydującego trafienia na 2:1 był w 77. minucie Dias. Polacy grali ambitnie, mieli dobre fragmenty w grze, jednak skuteczniejsi okazali się przyjezdni.

90+4

90+2
    Dariusz Gęsior ma dużo do powiedzenia swoim zawodnikom. Gdyby to była siatkówka, pewnie wziąłby przerwę na żądanie i rozrysował podopiecznym ostatnią akcję.

90
    Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Żółta kartka dla Virginii za zbyt długie celebrowanie wznowienia gry.

88
    Ambrosiewicz ma najwięcej ochoty na oddanie strzału do siatki, tyle że albo robi to zbyt lekko, albo obok bramki Portugalii.

86
    Biało-Czerwonym pozostało kilka minut na wyrównanie. Ambrosiewicz zdecydował się na akcję indywidualną między grupką Portugalczyków. Zabrakło odrobinę miejsca do oddania strzału. Delikatna próba prosto w rękawice Virginii.

85
    Zmiana w drużynie Portugalia U-20: z boiska schodzi Felipe, na boisku pojawia się Neto.

84
    Paz już w pełni sił i nawet oddał strzał zza pola karnego. Prosto w rękawice Drągowskiego. Riposta Mandrysza z ostrego kąta obok bramki.
    Młody Milanista powiedział dotychczas ostatnie słowo!

82
    Wyrównuje się statystyka kartek. Queiros przesadził w bocznym sektorze boiska.

81
    Bruno Paz oberwał od Kwaśniewskiego w męskość. Każdy na stadionie usłyszał jak bardzo bolesne było to zdarzenie dla zmiennika reprezentacji Portugalii.

80
    Pinto otrzymał kartkę za przewinienie taktyczne w bocznym sektorze boiska.

77
    Zmiana w drużynie Polska U-20: z boiska schodzi Łabojko, na boisku pojawia się Ambrosiewicz.

77
    Gol dla Portugalii!
    Strzelcem bramki TIAGO DIAS.

Sytuacje podbramkowe Portugalii chodzą parami. Tiago Dias odzyskał prowadzenie dla przyjezdnych strzałem po ziemi z okolic linii pola karnego. Drągowski wyciągnął się jak struna, mimo to nie sięgnął piłki!

75
    Wymiana podań w polu karnym Polski. Felipe miał już przed oczami jedynie Drągowskiego, który zostawił stopę w idealnym miejscu i sparował piłkę w sytuacji sam na sam.

74
    Z trudem zdjęli portugalski pressing Milewski oraz Łabojko. Obaj kusili przeciwnika do przechwytu. Przydałaby się nowa energia w środku pola.

72
    Próba Paza z rzutu wolnego prosto do koszyczka Drągowskiego. Nie mógł się pomylić bramkarz.

71
    Od 10 minut więcej do powiedzenia na murawie mają Portugalczycy. Przyjezdni wypracowują sobie wiele stałych fragmentów na obrzeżach pola karnego Drągowskiego.

69
    Bartłomiej Drągowski jest coraz lepszy w tym spotkaniu. W pole karne Polaków wbiegł Fernandes i huknął potężnie w kierunku bramki. Rzucił się jak lew na futbolówkę zawodnik ACF Fiorentina!

67
    Po przewinieniu Chruściela rzut wolny dla Portugalii. Strzał po ziemi oddał Felipe. Trochę zbyt delikatny i mało zaskakujący, żeby zaskoczyć Drągowskiego.

66
    Zmiana w drużynie Portugalia U-20: z boiska schodzi Jordao, na boisku pojawia się Paz.

65
    Tym razem żółta kartka dla Chruściela, który za ostro próbował wyłuskać piłkę przed własnym polem karnym.

62
    Kwaśniewski napomniany za przewinienie taktyczne na Felipe.

61
    Zmiana w drużynie Polska U-20: z boiska schodzi Mystkowski, na boisku pojawia się Przybylski.

61
    Pestka nie traci impetu do atakowania. Po jednym zwodzie miał trochę miejsca do oddania strzału i postanowił z niego skorzystać. W ostatnim momencie Portugalczycy zneutralizowali zagrożenie.

59
    Piotr Kwaśniewski był ostatnim chętnym do oddania strzału po dośrodkowaniu Pestki. Mimo to doczekał się piłki i nieznacznie chybił głową.

57
    Zmiana w drużynie Portugalia U-20: z boiska schodzi Gomes, na boisku pojawia się Marques.

57
    Zmiana w drużynie Portugalia U-20: z boiska schodzi Vidigal, na boisku pojawia się Dias.

57
    Żółta kartka dla Pestki za brzydki faul na Queirosie.

55
    Wyczekiwana przez selekcjonera odpowiedź Portugalii. Szansę na zdobycie drugiego gola miał Vidigal, którego strzał sparował Bartłomiej Drągowski!

54
    Nie wygląda na zachwyconego selekcjoner reprezentacji Portugalii. Po przerwie Polska zepchnęła przeciwnika we własne pole karne.

52
    Po dośrodkowaniu Pestki był gorąco. Co prawda Żebrakowski nie oddał strzału głową, ale za jego plecami był jeszcze Sousa, który nieomal wpakował futbolówkę do własnej bramki.

51
    Pierwszy atak przyjezdnych po przerwie został zahamowany na lewym skrzydle. Radzi tam sobie Pestka.

49
    Polska już mogła prowadzić z sennymi przyjezdnymi. Indywidualna akcja Jóźwiaka zakończona strzałem metr obok bramki. Ma pretensje Mandrysz, że nie dostał podania od zawodnika Lecha Poznań.

47
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki MICHAŁ ŻEBRAKOWSKI.

Nie minęły dwie minuty od momentu wejścia na boisko Żebrakowskiego i oddał dwa uderzenia. Pierwsze zatrzymał Virginia, dobitka wpadła pod poprzeczkę i reprezentacja Polski wyrównała!

46
    Zmiana w drużynie Polska U-20: z boiska schodzi Ryczkowski, na boisku pojawia się Mandrysz.

46
    Zmiana w drużynie Polska U-20: z boiska schodzi Siemaszko, na boisku pojawia się Żebrakowski.

46

Po żywej pierwszej połowie prowadzi Portugalia 1:0. Drużyna z południa kontynentu siała spustoszenie na skrzydłach i właśnie boczny pomocnik Vidigal dał jej przewagę gola. Polska starała się odpowiedzieć, kilkakrotnie zatrudniła Virginię, jednak ataki Biało-Czerwonych było nieco mniej konkretne niż gości.

45

44
    Wstrzelenie Mystkowskiego z rzutu wolnego z linii pola karnego zostało wybite przez Portugalczyka. Szansa na wyrównanie została zmarnowana.

43
    Przewinienie Queirosa na Jóźwiaku, który przeniósł się na lewe skrzydło. Szansa na zdobycie gola z rzutu wolnego.

42
    Kilka minut do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Wątpliwe, że Czech coś doliczy, ponieważ tempo jest żywe, a przerw niewiele.

40
    Portugalia przecięła podanie Mystkowskiego do Siemaszki i skontrowała. Ponownie finalizował akcję Felipe, który wypracował sobie miejsce do strzału i huknął nieznacznie nad poprzeczką bramki Drągowskiego!

39
    Drugie tego dnia dośrodkowanie Siemaszki zostało zablokowane przez Queirosa. Jedyne, co wywalczył napastnik reprezentacji Polski to korner.
    Tak wyglądała prezentacja drużyn!

37
    Ryzykowna, ale skuteczna interwencja Chruściciela wobec szarżującego Felipe.

35
    Po przeciwnej stronie boiska Felipe huknął w światło bramki Drągowskiego. Golkiper poradził sobie z tym uderzeniem i częściowo zrehabilitował się za mierne zachowanie przy golu!

35
    Poszedł na przebój Kamil Jóźwiak. Skrzydłowy dobiegł przed pole karne Portugalii, skąd oddał płaskie uderzenie. Niestety, anemiczne i niecelnie.

33
    Podrażnieni Polacy odpowiedzieli dwoma atakami na gola Portugalii. Trochę zdenerwował się bramkarz Virginia.

32
    Virginia uratował Portugalię w dwóch sytuacjach! Najpierw złapał futbolówkę po uderzeniu z dystansu, a następnie sparował ponad poprzeczkę po próbie Artura Siemaszki. Świetne interwencje golkipera.

30
    Po faulu na Milewskim wrzutka z rzutu wolnego w pole karne gości. Na raty, ale poradziła sobie Portugalia.

28
    Strzelcem bramki ANDRE VIDIGAL.

Jordao uruchomił podaniem Vidigala, który miał nadspodziewanie dużo miejsca w polu karnym. Nie popisał się ponadto Drągowski, między którego nogami skrzydłowy uderzył na 1:0! Portugalia na prowadzeniu.

27
    Felipe poradził sobie łatwo z Kwaśniewskim i oddał strzał z ostrego kąta. Musiał interweniować Bartłomiej Drągowski!

25
    Współpraca napastników reprezentacji Polski. Ryczkowski wygrał pojedynek i próbował uruchomić dośrodkowaniem Siemaszkę. Zabrakło niewiele, by zawodnik Stomilu oddał uderzenie.

24
    Niewiele dobrego wynikło z rzutu wolnego Polaków i muszą szukać nowego sposobu na przedostanie się w pole karne Virginii.

22
    Pires upomniany kartonikiem za brzydkie przewinienie na własnej połowie.

21
    Bartłomiej Drągowski nie wykonał dobrze piąstkowania po dośrodkowaniu. Na szczęście Polak zdążył wrócić w światło bramki i złapać piłkę po uderzeniu Leite.

20
    Faul Łabojki na Sousie, który postanowił pomóc w atakowaniu skrzydłowemu Felipe. Prawdopodobnie będzie dośrodkowanie z rzutu wolnego.
    W Kluczborku komplet publiczności!

18
    Odpowiedź zespołu z Półwyspu Iberyjskiego i Dzięcioł musiał interweniować po niebezpiecznym dośrodkowaniu Felipe z lewego skrzydła.

17
    Minuty ze wskazaniem na Polaków po genialnej sytuacji podbramkowej Gomesa. Biało-Czerwoni potraktowali poważnie ostrzeżenie od napastnika.

16
    Artur Siemaszko zaatakował pressingiem Virginię i nie zdążył uciec z pułapki ofsajdowej, kiedy piłka wróciła w szesnastkę Portugalii.

14
    Siemaszko czekał za długo aż Mystkowski wbiegnie w jego strefę boisko. Obrońca ustawił się idealnie i nie pozwolił piłkarzowi Stomilu na dośrodkowanie.

13
    Podopieczni Dariusz Gęsiora w ataku pozycyjnym. Uruchomiony Siemaszko, jednak nie potrafił skorzystać z momentu zawahania Queirosa.

11
    Być może ostatnie ostrzeżenie dla Polaków. Nie mogą pozwalać na bezkarne rajdy na skrzydłach Portugalczykom.

9
    Portugalia w poprzeczkę! Po płaskim dośrodkowaniu Vidigala osamotniony w polu karnym Gomes pomylił się minimalnie. Dobitka Joao Felipe była jeszcze bardziej nieudana i Polacy mogli odetchnąć.

7
    Pojedynek Ryczkowskiego z obrońcą Portugalii. Mógł napastnik Chojniczanki wybiec sam na sam z bramkarzem, gdyby nie interwencja Leite. Po chwili Rui Pires poradził sobie z Mystkowskim.

6
    Znudzili się Portugalczycy wymienianiem podań i pozwolili przywitać się z futbolówką Polakom. Także akcja zawodników w białych koszulkach oraz czerwonych spodenkach nie potrwała długo.

4
    W rozegraniu piłki Portugalczycy, którzy występują w seledynowo-morskich koszulkach. Ich akcja została zahamowana na lewym skrzydle.

2
    Pierwszy strzał po rajdzie Gelsona Fernandesa odprowadził wzrokiem poza boisko Drągowski. Skończyło się na ostrzeżeniu dla gospodarzy.

1

Polska U-20: Drągowski – Kwaśniewski, Chruściel, Dzięcioł, Pestka – Jóźwiak, Milewski, Łabojko, Mystkowski, Ryczkowski – Siemaszko.

Rezerwowi: Wilk – Poprawa, Ambrosiewicz, Żebrakowski, Mandrysz, Jończy, Przybylski.

Portugalia U-20: Virginia – Pinto, Leite, Queiros, Sousa – Felipe, Pires, Jordao, Fernandes, Vidigal – Gomes.
    Rezerwowi: Duarte – Conte, Simoes, Silva, Paz, Lameira, Marques, Neto, Dias

Sędzia: Ondrej Ginzel (Czechy).

1

Piłkarze wychodzą na murawę. Najwięcej Polaków, ponieważ asystentami sędziego Ondreja Ginzela są nasi rodacy. Za moment hymny narodowe.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Wszyscy zgodnie wierzą, że kibice w Kluczborku pomogą "biało – czerwonym" dopingiem i Polska wygra to miejmy nadzieję emocjonujące spotkanie. Zapraszamy do śledzenia Naszej relacji!

Oto 18 powołanych zawodników, jakie trener Dariusz Gąsior powołał na zgrupowanie w Kluczborku, na którym reprezentacja przebywa od 5-10 listopada: