Jagiellonia – Termalica 0:0 (koniec) | Wisła K. – Pogoń 1:0 (koniec)
Wisła Kraków
1:0 (0:0)
Pogoń Szczecin
Piątek 17.11.2017, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 16. kolejka

Dobrej nocy! Z Krakowa na dziś to wszystko. (22:31:16)
    Statystyki po meczu.

Koniec meczu! Oprócz lekkiego podgrzania w krwiobiegu w samej końcówce to spotkanie raczej z tych – nudnych. Wisła była z perspektywy całej potyczki była drużyną lepsza i zasłużenie zgarnęła trzy punkty przed własną publicznością. Długa droga przed Pogonią, która nie prezentuje się dobrze i zmiana trenera narazie nic ciekawego nie dała. Dziękujemy za śledzenie relacji!

90+7
    90+7. Decyzja VAR, Wisła ciągle na prowadzeniu.

90+6
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Bartkowski (Wisła Kraków).
    Żółtą kartkę otrzymuje Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin).

90+5
    Piłka w siatce Wisły! Sędzia Gil nie uznał bramki, ale będzie konsultacja VAR.

90+4
    Rzut rożny dla gości. Ostatnia szansa Pogoni w tym meczu.

90+4
    Ma Pogoń rzut wolny. Wszyscy zawodnicy Pogoni praktycznie przed polem karnym Wisły.

90+4
    Czujny Buchalik po strzale Delewa.

90+4
    Ostatnia minuta, Pogoń ma piłkę przy nodze, ale czy coś z tego się zawiąże?

90+3
    Bartosz wywalczył rzut rożny. Bardzo ważny w tym fragmencie gry.

90+2
    Nunes zablokował ciekawie rozwijającą się kontrę gospodarzy. Coraz mniej czasu mają goście.

90+1
    Cztery minuty dorzuca sędzia Gil.

90
    Trochę chaosu, ale radzą sobie defensorzy Wisły Kraków. Pogoń do końca będzie walczyć o remis.

90
    Końcówka spotkania, za moment dowiemy się o ile dłużej pogramy w tym meczu. Pogoń Ma jeszcze rzut wolny na połowie Wisły, trochę daleko, ale szykuje się dośrodkowanie.
    88. Zoran Arsenić (WIS)

88
    Bardzo ładnie dośrodkował Małecki, nabiegł umiejętnie Arsenić i uderzył na bramkę Załuski, golkiper Pogoni wykazał się świetnym refleksem i paruje piłkę na kolejny korner.

87
    Dobrze bawią się kibice Wisły Kraków. Gospodarze ciągle w natarciu, drugi korner z rzędu, już za moment.

86
    Ależ kapitalna akcja Wisły! Sadlok poszedł lewą flanką, zniszczył zamachem wracającego Korta i uderzył na bramkę, jego strzał jednak zablokowany!

85
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Ádám Gyurcsó, na boisku pojawia się Marcin Listkowski.

84
    Fojut z dystansu uderzył, zupełnie bezsensu. Szybka strata piłki i od bramki powolutku rozpoczynać będzie Buchalik.

83
    Carlitos teraz pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki. Sędzia Gil dobrze to dojrzał i odgwizdał przewinienie.

82
    Ciekawe zagranie Carlitosa na wbiegającego Bartosza. Minimalnie, a zmiennik doszedłby do tej piłki.

81
    Drygas agresywnie zaatakował Bashę, nie na tyle, aby sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę. Przewinienie jest.

80
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jesus Imaz Balleste, na boisku pojawia się Jakub Bartosz.

79
    Pogoń ma rzut rożny po błędzie arbitra. Nunes już zmierza do narożnika boiska.

78
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Jakub Piotrowski, na boisku pojawia się Dawid Kort.

77
    Jak odpowie Pogoń? Szczerze to będzie bardzo ciężko cokolwiek zdziałać "Portowcom".
    75. Jakub BARTKOWSKI - 1:0

75
    Gol dla Wisły!
    Mamy otwarcie wyniku! Świetnie dośrodkował na pole karne Balleste, tam nabiegł świetnie Jakub Bartkowski, który pokonuje Załuskę strzałem głową.

74
    Piąstkowanie Załuski po dośrodkowaniu. Bronią się goście z całych sił. Starczy sił?

73
    Piotrowski wziął sprawy w swoje ręce, ale zatrzymał się na nogach Głowackiego.

72
    Dogranie na bliższy słupek, swoich sił w powietrzu spróbował Bartkowski, ale przegrał pojedynek z Dvalim. Od bramki Załuska, już za moment.

71
    Nunes uprzedził Carlitosa wybiciem za boisko. Rzut rożny zyskali właśnie gospodarze.

70
    Straszne podanie Niepsuja w kierunku Delewa, który uciekał już obronie Wisły.

69
    Drygas z żółtkiem, taktyczny faul na Wojtkowskim.

68
    Sadlok do Małeckiego, były reprezentant Polski nie dał rady dojść do piłki, a ta opuściła boisko.

67
    Carlitos wywalczył wrzut z autu na wysokości pola karnego Pogoni. Prawdziwy test charakteru goście właśnie się rozpoczął.

66
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Dariusz Formella, na boisku pojawia się David Niepsuj.
    64. Carlos Lopez (WIS)

64
    Strzał Carlitosa kapitalny, ale tylko ostemplował słupek Hiszpan!
    62. Czerwona kartka.

62
    Czerwoną kartkę otrzymuje Cornel Râpă. Obrońca faulował Małeckiego i ogląda czerwoną kartkę, szczerze – sędzia Gil chyba się pospieszył. Cóż, Pogoń w "10".

62
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Tibor Halilović, na boisku pojawia się Kamil Wojtkowski.
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Rafał Boguski, na boisku pojawia się Patryk Małecki.

61
    Carlitos złapany na pozycji spalonej. Dość wyraźny ofsajd wracającego napastnika Wisły Kraków.

60
    Szykuje się podwójna zmiana w ekipie Wisły Kraków. Do wejścia już przygotowany Patryk Małecki i Kamil Wojtkowski.

59
    Mierzył Sadlok z wrzutką w pole karne, poprawna interwencja Dvaliego, który ubiegł nabiegającego Carlitosa.

58
    Głowacki wyjaśnił Frączczaka w swoim stylu, bez faulu i Wisła wychodzi ze swoją akcją.

57
    Delew pokusił się o strzał – bardzo niecelnie.

56
    Frączczak umiejętnie dał się obalić przez Bartkowskiego. Kolejny rzut wolny dla gości, który jakby lekko się obudzili.

55
    Piłka pada pod nogi Piotrowskiego, ten świetnie złożył się do strzału i zaskoczyło to Buchalika, który z trudem obronił to uderzenie.

54
    Pogoń ma rzut rożny za sprawą strzału Nunesa i wybloku Bashy.
    53. Kilka liczb:

52
    Wiślacy znowu zgarniają wszystkie piłki wybite spod pola karnego Pogoni Szczecin. Pogoń naprawdę jest dzisiaj w słabej dyspozycji.

51
    Nunes delikatnie mówiąc fatalnie dośrodkował na pole karne.

50
    Według sędziego Gila Boguski faulował Gyurcsó, dobra okazja na celne dogranie w pole karne.

49
    Dośrodkowanie, strzał Carlitosa trafia tylko w boczną siatkę. Z piątego metra wznawiać będzie Załuska.

48
    Sadlok zdecydował się na strzał, od razu jak włączył się lewy obrońca Wisły do ataku. Zablokowany, ale i tak Wisła po chwili zyskuje korner.

47
    Sadlok przewinił na połowie Pogoni. Od autu chwilę później rozpoczną goście.

46
    Startujemy z druga odsłoną. Od początku ponownie Wisła jest przy piłce i nacierać będzie na ekipę gości. Bez zmian.

46
    Statystyki po pierwszej połowie.

Ostatni gwizdek sędziego Gila. Pierwsza połowa za nami. Bardzo słabe spotkanie w Krakowie. Wisła lekko przeważała, ale nic więcej ciekawego nie można powiedzieć. Wracamy za niespełna piętnaście minut!

45

45
    Za chwilkę dowiemy się o ile dłużej potrwa ta połowa meczu.

44
    Jedna i druga drużyna czeka już na zakończenie pierwszej połowy. Brak jest tej iskierki, która wznieci pożar.

43
    Gyurcsó dośrodkował na pole karne Wisły, bardzo spokojnie łapie Buchalik i od razu uruchamia swoich kolegów w ofensywie.

41
    Pięć minut do zakończenia pierwszej połowy. Halilović oddaje strzał z pierwszej piłki, bardzo daleko od światła bramki.

40
    Brakuje błysku w tym spotkaniu. Gyurcsó starał się teraz inwidualnie coś zdziałać, ale strzał... Brak komentarza.

38
    Umiejętnie Boguski dał się sfaulować Frączczakowi. Wisła zyskuje rzut wolny i stara się coś związać na swojej połowie.

37
    Bardzo ciekawy strzał Delewa, ale jednak nad murem, ładnie to leciało i szybko opadało. Naprawdę fajna próba zawodnika Pogoni Szczecin.

36
    Arsenić faulował w walce o górną piłkę Frączczaka. Dobra odległość na strzał bezpośredni.

35
    Perez przekroczył przepisy, według sędziego faulował Drygasa. Słuszna interpretacja rozjemcy tego spotkania.

33
    Carlitos znalazł się według uznania asystenta sędziego Gila na pozycji spalonej. Bardzo dobra decyzja.

32
    Delew bardzo ryzykowanie w kierunku Rapy, blisko przejęcie, bowiem był Carlitos.

31
    Gyurcsó fatalnie w kierunku Delewa. Po chwili Pogoń jeszcze w odpowiedzi. Strzał Delewa paruje na rzut rożny Buchalik.

30
    Dwa kwadranse gry za nami. Całkowita dominacja Wisły Kraków, która jeśli postawi kropkę nad i to będzie mieć spotkanie pod własne dyktando.

28
    Wisła się rozpędza, czy do przerwy gospodarze odczarują bramkę Załuski? Miejmy taką nadzieję!

27
    Co tu się właśnie stało, najpierw strzał Carlitosa wybija z lini bramkowej Fojut, a po chwili strzał Boguskiego zatrzymuje się na słupku i łapie piłkę Załuska.

26
    Rzut rożny rozegrany przez Wisłę, żaden z zawodników w czerwono-białych strojach nie dał rady uderzyć.

25
    Carlitos obrócił się w polu karnym Pogoni, strzał obok bramki Załuski. Dość sporo zabrakło.

24
    Drygas sfaulował na połowie Wisły Arsenića.

23
    Wisła traci tylko na moment futbolówkę, tylko po to, aby szybko ją zgarnąć i napędzić kolejny swój atak. Narazie jak grochem o ścianę.

22
    Szachy piłkarskie trwają. Pogoń biega za piłką bez większego celu, a Wisła stara się ciągle coś podziałać w środku pola.

20
    Wszystkie drugie piłki padają łupem gospodarzy. Gra Pogoni nie jest w żadnym stopniu satysfakcjonująca.

19
    Lepszy fragment gry Wisły Kraków w tym spotkaniu. Lepiej prezentują się miejscowi. Basha opóźnił dogranie w kierunku Carlitosa i radzą sobie obrońcy.

18
    Znowu groźnie! Perez uruchomił Balleste, ten z pierwszej piłki do Boguskiego, jego strzał minimalnie obok słupka bramki Załuski!

16
    Chwilę przerwy mieliśmy, bowiem Carlitos przez przypadek uderzył jednego obrońcę Pogoni.
    15. Carlos Lopez (WIS)

15
    Kapitalna okazja dla Wisły! Szybka kontra "Białej Gwiazdy", Carlitos urwał się na wolnej pozycji i odegrał do Pereza, który szybciutko mu ją oddał, a Hiszpan z głowy w słupek!

14
    Niedokładnie Głowacki do Sadloka, a ten musiał wybijać na oślep. Gospodarze jednak przejmują szybciutko futbolówkę i ponownie starają się coś zrobić.
    13. Frekwencja nie powala.

12
    Daleki wykop Buchalika. Nie mają ochoty grać od tyłu gospodarze. Wszystko fajnie, ale średnio to wygląda dla oka, lekko ospały ten mecz.

11
    Aut na połowie Wisły. Gospodarze zyskują kolejny wrzut, narazie mało ciekawe to widowisko. Mało klarownych, ba mało jakichkolwiek sytuacji pod bramkami.

10
    Prosta strata Pogoni na połowie Wisły Kraków. Podopieczni Kiko Ramireza spokojnie wyprowadzają akcję od defensywy.

9
    Balleste świetnie dojrzał uciekającego Carlitosa, ten dzióbnięciem chciał zabrać się na raz, ale czujnie Fojut wybija byle dalej od swojego pola karnego.

8
    Perez pokusił się o strzał z dystansu, nie dał rady zaskoczyć Załuski takim prostym strzałem pomocnik Wisły Kraków.

7
    Dobra oprawa meczu, kibice od samego początku śpiewają, kibicują i wspierają swoją ekipę. Również ze Szczecina przyjechała delegacja, cichutko, ale słychać wsparcie.

6
    Zbyt mocne odegranie w kierunku Formelli, teraz Buchalik dokładnie to samo podziałał na przedpolu swojego pola karnego.

5
    Nie zrozumiał się Boguski z Carlitosem, Hiszpan nie odczytał intencji swojego kolegi i bardzo spokojnie Załuska łapie piłkę na przedpolu.

4
    Zbyt mocne podanie ze środka w kierunku Arsenića, ten jednak nie dał rady opanować tego odegrania i Pogoń zyskuje kolejny wrzut z autu na połowie Wisły.

3
    Carlitos powstrzymany na połowie Pogoni. Ciągle jednak przy futbolówce piłkarze w czerwono-białych trykotach.

2
    Pogoń wywalczyła aut na wysokości pola karnego Buchalika, ofensywa natychmiast wygania szczecinian z własnej połowy.

1
    No to jedziemy! Wisła Kraków rozpoczęła to widowisko. Pogoń od razu chce podejść wysokim pressingiem, lecz "Biała Gwiazda" dobrze radzi sobie w operowaniu piłką na własnej połowie.

1

Piłkarze już na murawie. Tradycyjne przywitanie, pamiątkowe zdjęcie kapitanów i sędziów. Za moment będziemy mogli startować.
    Statystyki z przekonaniem twierdzą, że będą dzisiaj bramki.
    Czterdzieści minut do meczu, a na stadionie już wielu kibiców.

Wisła Kraków: Buchalik – Bartkowski, Głowacki, Arsenić, Sadlok – Halilović, Basha – Boguski, V. Pérez, Balleste – Lopez.
    Rezerwowi: Cuesta – Pietrzak, Bartosz, Cywka, Wojtkowski, Bałaniuk, Małecki.

Pogoń Szczecin: Załuska – Râpă, Fojut, Dvali, Nunes – Piotrowski, Drygas – Formella, Gyurcsó – Frączczak, Delew.
    Rezerwowi: Henger – Matynia, Rudol, Kort, Niepsuj, Zwoliński, Listkowski.

Sędziowie: Paweł Gil – Lublin.

Początek spotkania już o godzinie 20:30, natomiast my zapraszamy co najmniej 30. minut wcześniej na zapoznanie się z wyjściowym zestawieniem obydwu ekip!

Sędzią delegowanym na to spotkanie został Pan Paweł Gil z Lublina. Na liniach pomagać mu będą arbitrzy Sapela oraz Borkowski. Sędzią technicznym Pan Jarzębak. W wozie VAR-u zasiądą Daniel Stefański i Marcin Boniek.

Wisła Kraków, "Biała Gwiazda" bardzo niepozornie znajduje się w środku stawki. Podopieczni Kiko Ramireza spokojnie, z chłodną głową podchodzą do każdego spotkania i są co najważniejsze groźni dla przeciwnika. W przerwie na reprezentacje Wisła rozegrała sparing na Stadionie Ludowym w Sosnowcu ze Śląskiem Wrocław, który przegrała 0:1.

Pięć ostatnich meczów (LOTTO Ekstraklasa) :
    Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 0:0
    Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 0:2
    Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:1
    Lech Poznań – Wisła Kraków 1:1
    Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3:0.

Pogoń Szczecin w ostatnich tygodniach notuje dramatyczną serię. Cztery razy z rzędu szczecinianie musieli uznać wyższość rywala co nie napawa optymizmem. Pogoń w przerwie nie rozegrała żadnego sparingu.

Pogoń Szczecin – Korona Kielce 0:0
    Cracovia Kraków – Pogoń Szczecin 3:0
    Pogoń Szczecin – Bruk-Bet Nieciecza 2:3
    Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 3:0
    Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 1:3.

Po przerwę na zgrupowania reprezentacji wracamy na boiska LOTTO Ekstraklasy! Przed nami arcyciekawie zapowiadający się mecze, w którym Wisła Kraków przy Reymana podejmie Pogoń Szczecin w ramach 16. serii gier. Bądźcie z nami!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.