Arsenal – Tottenham 2:0 (koniec) | Bournemouth – Huddersfield Town 4:0 (koniec) | Burnley – Swansea 2:0 (koniec)
Crystal Palace – Everton 2:2 (koniec) | Leicester – Man City 0:2 (koniec) | Liverpool – Southampton 3:0 (koniec)
West Bromwich – Chelsea 0:4 (koniec) | Man Utd – Newcastle 4:1 (koniec)
Arsenal F.C.
2:0 (2:0)
Tottenham Hotspur
Sobota 18.11.2017, 13:30 • Emirates Stadium, London • Angielska Premier League • Runda 12

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30.

W poprzednim sezonie Arsenal nie wygrał derbów z Tottenhamem. Na własnym stadionie zremisował, a na terenie wroga przegrał 0:2. Poprzednie ligowe zwycięstwo Kanonierów to rok 2014. Od tego czasu potrafili pokonać Kogutów w jednym meczu pucharowym.
    Tottenham zwiera szyki!

Wspomniana porażka Tottenhamu na Old Trafford kosztowała go także pozycję wicelidera Premier League. Obecnie na drugim miejscu w tabeli jest Manchester United, a na trzecim Koguty. Oba kluby mają ogromną, jak na tę fazę sezonu, stratę do prowadzącego City.

Arsenal wygrał wszystkie ligowe mecze na własnym stadionie. Z 15 punktami na koncie jest trzecią siłą Premier League pod kątem wyników u siebie. Tottenham Hotspur na wyjeździe przegrał raz. Przed przerwą reprezentacyjną 0:1 z Manchester United.

Po ostatniej porażce z Manchester City strata Arsenalu do lokalnego przeciwnika powiększyła się do czterech punktów. Drużyna Arsene'a Wengera nie zamierza pozwolić Tottenhamowi Hotspur na dalszą ucieczkę. W sobotę będzie mieć atut własnego boiska.

Zapraszamy na relację na żywo z derbów Londynu. W Emirates Stadium zmierzą się dwaj przedstawiciele Premier League w europejskich pucharach. Mike Dean rozpocznie mecz w sobotę o godzinie 13.30.

Arsenal F.C.: Cech – Koscielny (C), Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Kolašinac – Özil, Alexis Sanchez – A. Lacazette.

Rezerwowi: Ospina – Mertesacker, Coquelin, Maitland-Niles, Wilshere, Iwobi, Welbeck.

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Dier, D. Sánchez, Vertonghen – Trippier, Moussa Sissoko, Dembélé, Davies – Eriksen, Alli – Kane.

Rezerwowi: Vorm – Aurier, Foyth, Walker-Peters, Winks, S. Heung-Min, F. Llorente.

Sędzia: Mike Dean.
    Gospodarze na stadionie!

Koguty obecne na Emirates!

Rozgrzewka w pochmurnym Londynie!

Piłkarze wyszli na boisko z szatni. Kapitanami drużyn są Laurent Koscielny i Hugo Lloris. Francuzi na angielskiej ziemi.

1

2
    W posiadaniu piłki Tottenham Hotspur, który gra w białych koszulkach i granatowych spodenkach. Po wymienieniu kilkunastu krótkich podań goście posłali niepotrzebnego crossa.
    Koscielny po raz 300.

3
    Mesut Oezil umiejętnie zastawił piłkę w centrum boiska i sprowokował przeciwnika do faulu. Arsenal przejmuje futbolówkę.

5
    Próbował zabrać się z piłką Harry Kane i wybiec sam na sam z golkiperem Arsenalu. Trochę sprytniejsza defensywa. Szybka odpowiedź i Lacazette huknął z kilkunastu metrów nad bramką.
    6. Lacazette chybił z półdystansu!

6
    Przyspieszają aktorzy widowiska. W polu karnym Arsenalu zrobił slalom Harry Kane, po czym strzelił płasko w rękawice Petra Cecha. Bramkarz gospodarzy zdał pierwszy egzamin!
    8. Kane strzelił prosto w Cecha!

8
    Dele Alli sfaulował Koscielnego, gdy próbował wyłuskać piłkę i gracze Tottenhamu cofają się na własną połowę po gwizdku.

10
    Po raz drugi piłka została dostarczona w pole karne Tottenhamu do Lacazette'a. Tym razem Francuz nie znalazł miejsca do strzału, jednak straszy nieustannie lokalnego przeciwnika.

13
    W polu karnym obchodzący jubileusz Koscielny wyprzedził Harry'ego Kane'a. Ostatecznie całe zamieszanie wyjaśnił chwytem Petr Cech.

14
    Bramkarz Arsenalu wznowił grę dalekim wykopem, ale jego partnerzy z pola nie potrafili utrzymać się długo w posiadaniu piłki na połowie lokalnego rywala. Atakuje więc Tottenham.

16
    Trippier dośrodkował nieźle z prawego skrzydła, jednak bliżej do futbolówki miał zawodnik w czerwonej koszulce z białymi akcentami. Na możliwość oddania strzału czekał Kane.

17
    Podanie do Lacazette'a. Minimalnie szybszy od napastnika Arsenalu był na przedpolu bramkarz Tottenhamu.
    Lacazette szuka gola od początku!

19
    Lacazette! Zabrakło mu pięciu centymetrów, żeby wpakować futbolówkę z bliska do siatki po wstrzeleniu Bellerina. Hiszpan dostał w tej sytuacji genialne podanie w uliczkę.
    19. Lacazette był o włos od piłki!

20
    Aktywnie po obu stronach boiska snajperzy Lacazette i Kane. Przypomnieli już, że dysponują ogromnym potencjałem, a teraz czas na podmuchy ognia we właściwym kierunku.

22
    Alexis Sanchez nie znalazł miejsca do oddania strzału w polu karnym przeciwnika. Kilka minut ze wskazaniem na uczestnika Ligi Europy.

23
    Mike Dean przerwał grę, ponieważ zauważył leżącego na murawie Moussę Sissoko. Nie są zachwyceni taką reakcją gospodarze.

24
    Przekombinowali Kanonierzy przy rzucie rożnym. Wycofanie piłki przed pole karne, później wrzutka z głębi pola, a skończyło się to wszystko spalonym.
    Trwa walka o ligowe punkty!

26
    Mike Dean gwiżdże już po przeciwnej stronie boiska. Zdaniem doświadczonego sędziego Kane faulował, próbując oddać strzał głową.

27
    Lloris wybiegł poza własne pole karne i ta brawurowa interwencja opłaciła się. Francuz wyprzedził przeciwnika i wślizgiem wyekspediował mu futbolówkę sprzed nosa.
    27. Hugo Lloris interweniował brawurowo!

30
    Sanchez dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Sancheza. Górą w pojedynku zawodników o tym samym nazwisku obrońca Tottenhamu Hotspur.
    Arsenal coraz bliżej trafienia!

31
    Kwadrans do zakończenia pierwszej części meczu. Pojedynek całkiem dynamiczny, choć przydałoby się więcej celnych uderzeń. Bez nich prawie na pewno nie padnie gol.

32
    Xhaka napomniany żółtym kartonikiem za faul na skrzydle na Allim.

33
    Szybkie rozegranie rzutu wolnego i Eriksen miał trochę miejsca w polu karnym przeciwnika. Po płaskim strzale reprezentanta Danii piłka otarła się o zewnętrzną część słupka!
    33. Eriksen pomylił się minimalnie!

34
    Poprawka Kogutów i Cech musiał interweniować. To Kane główkował sprytnie po wrzutce Moussy Sissoko z głębi pola. Weteran nie miał problemu z zatrzymaniem piłki po próbie reprezentanta Anglii.
    34. Kane główkował w rękawice Cecha!

36
    Gol dla Arsenalu!
    Strzelcem bramki SHKODRAN MUSTAFI.

Faul Sancheza na Alexisie spowodował kłótnie na boisku. Na dodatek miał poważne konsekwencje. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego na 1:0 główkował Mustafi. Lloris zapatrzył się na futbolówkę i nie interweniował!
    36. Shkodran Mustafi (ARS) - 1:0

38
    Coraz więcej pracy ma sędzia Mike Dean. Żółta kartka za przewinienie dla Alexisa Sancheza.

38
    Nie zatrzymuje się Arsenal po zdobyciu prowadzenia. Kolasinac kombinuje już coś z Alexisem Sanchezem na obrzeżach pola karnego Tottenhamu.
    Mustafi autorem pierwszego gola!

41
    Strzelcem bramki ALEXIS SANCHEZ.

Nie zatrzymał się Arsenal i zbiera tego owoce! 2:0 dla gospodarzy po uderzeniu z bliska Chilijczyka. Piłka dostarczył Alexisowi Sanchezowi w pole karne Lacazette.
    41. Alexis Sanchez (ARS) - 2:0

43
    Zostało kilka minut do przerwy i drużyna Arsene'a Wengera zamierza nakręcona spędzić ten czas na połowie przeciwnika. Tottenham w odwrocie.
    Alexis ucieszył kibiców Arsenalu!

45
    Doliczone minimum 2 minuty do regulaminowego czasu.

45+2

Po nieco ponad 45 minutach derbów Arsenal na prowadzeniu 2:0. Swoją przewagę wypracował sobie w ostatnim kwadransie przed przerwą. Mustafi wykorzystał dośrodkowanie Oezila ze stałego fragmentu, natomiast Sanchez szybkie rozegranie akcji. Tottenham był w tym momencie stłamszony na boisku, choć wcześniej toczył z lokalnym przeciwnikiem całkiem wyrównane i żywe starcie.
    Tottenham ma problem!

46

47
    Po przerwie musi zaatakować Tottenham. Gospodarze czekają na to i liczą, że otworzą się na połowie przeciwnika wolne przestrzenie do wykorzystania.

48
    Mustafi po zdobyciu gola złapał kartkę. Sfaulowany brzydko został Harry Kane.

49
    Jęk politowania w kierunku Harry'ego Kane'a po jego niecelnym uderzeniu. Publiczność ma zamiar tak deprymować najgroźniejszego napastnika Tottenhamu.

50
    Poirytowany Kane gra wślizgiem poza boiskiem. Mike Dean temperuje go kartonikiem.

51
    Potrzebuje gola kontaktowego Tottenham. W przeciwnym razie będzie bić głową w mur Arsenalu i tylko narażać się na kontrataki. Przy dwubramkowym prowadzeniu gospodarze nie spanikują.

53
    Tym razem korzystna decyzja dla Sancheza. Sędzia orzekł, że zgodnie z przepisami zatrzymał we własnym polu karnym Lacazette'a.

55
    Jak po sznurku wędrowała piłka między zawodnikami Arsenalu. Ostatnie podanie Alexisa Sancheza minimalnie za bardzo w kierunku Llorisa, ale Kanonierów stać na akcje jakich Tottenham jeszcze dziś nie pokazał.

56
    Mustafi rzucił się pod nogi Kane'a i zablokował jego płaskie uderzenie. Tylko korner wywalczył napastnik Tottenhamu Hotspur.
    Czas ucieka przyjezdnym!

58
    Trochę na siłę Koguty opisują swoje sytuacje podbramkowe w mediach społecznościowych. Szukają nadziei na dobry wynik nawet w tych połowicznych szansach.

60
    Nie przerzucił piłki idealnie Alexis Sanchez, przez co akcja gospodarzy straciła tempo. Skasował ją ostatecznie Davinson Sanchez, ekspediując futbolówkę na korner.

62
    Lacazette już zastanawiał się jak wykorzystać sytuację sam na sam z bramkarzem, tymczasem sędzia zasygnalizował spalonego.

62
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Moussa Dembélé, na boisku pojawia się Harry Winks.

63
    Podanie ze skrzydła do ustawionego na obrzeżach pola karnego Eriksena. Kompletnie nieudana próba reprezentanta Danii kilka pięter ponad bramką gospodarzy.
    Dziś asysta przy bramce Mustafiego!

66
    Nie zanosi się na zwrot akcji w derbach. Menedżer Tottenhamu obserwuje wydarzenia z bliska, ale czy wypatrzy jakiś sposób na zdobycie gola i przekaże go podopiecznym? Wątpliwe.

68
    Xhaka umiejętnie rozrzuca piłkę po skrzydłach. Tottenham przerwał tę akcję dopiero faulem na Alexisie Sanchezie.

69
    Arsenal szybko wymienił rzut wolny na rożny. Lloris długo rozstawiał partnerów po własnym polu karnym i zrobił to skutecznie. Tottenham wyekspediował futbolówkę.

70
    Lloris odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko po próbie Alexisa Sancheza. Do końca regulaminowego czasu pozostało 20 minut.
    70. Pudło Alexisa Sancheza zza szesnastki!

71
    Powtórka z rozrywki. Ponownie piłka powędrowała w pole karne Tottenhamu do Alexisa Sancheza. Reprezentant Chile wymanewrował rywali i oddał strzał po ziemi. Poradził sobie z zatrzymaniem futbolówki Lloris.

73
    Odłożona w czasie kartka dla Monreala za kopnięcie w kostkę Alliego.

73
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alexandre Lacazette, na boisku pojawia się Francis Coquelin.

75
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Harry Kane, na boisku pojawia się Fernando Llorente.

75
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Dele Alli, na boisku pojawia się Son Heung-Min.

76
    Zablokowana w ostatnim momencie akcja Alexisa Sancheza z Bellerinem. Drużyna z Emirates ma ochotę na udokumentowanie swojej wyższości upokarzającym wynikiem.

78
    Pierwsze w tym spotkaniu celne uderzenie Eriksena. Pomocnik Tottenhamu Hotspur jest jednak nadal daleko od zdobycia gola. Skierował bowiem piłkę prosto w rękawice Cecha.

80
    10 minut pozostało Kogutom na cokolwiek. Nie może już wpłynąć na sytuację zmianami ich menedżer.

82
    Zmiennika może natomiast delegować na murawę Arsene Wenger i jego drugim wybrańcem będzie Alex Iwobi.
    Arsenal zna sposoby na zatrzymanie gości!

84
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Mesut Özil, na boisku pojawia się Alex Iwobi.

85
    Akcja zmienników Tottenhamu. Llorente uruchomił Heung-Mina, który po swoim nieudanym strzale schował twarz w dłonie.
    85. Son Heung-Min miał ostatnią szansę na gola!

87
    Przerwali gospodarze rozegranie pozycyjne Tottenhamu Hotspur i wydawało się, że Alexis Sanchez niebezpiecznie kontruje w komitywie z Ramseyem. Niestety dla nich akcja została zatrzymana.

90
    Doliczone minimum 4 minuty do regulaminowego czasu.

90+2
    Ostatnie ataki Tottenhamu to już chaotyczne próby wepchnięcia piłki do bramki Cecha. Radzą sobie z nimi Kanonierzy i za moment będą mieć komplet punktów w kieszeniach.

90+4

Arsenal rządzi w północnym Londynie. O zwycięstwie 2:0 Kanonierów zdecydowały gole w kwadransie przed przerwą. Drogę do bramki Llorisa znaleźli Mustafi oraz Alexis Sanchez. W drugiej połowie Arsenal pozwolił na niewiele lokalnemu przeciwnikowi i utrzymał prowadzenie. Kanonierzy znaleźli sposób na powstrzymanie praktycznie wszystkich ataków uczestnika Ligi Mistrzów. Dzięki kompletowi punktów Arsenal przesunął się na 5. miejsce w tabeli. Tottenham wciąż trzeci, ale pewnie znów poniesie stratę do coraz wygodnie usadowionego lidera Manchester City.

Derby dla Arsenalu!

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:27:46)

Gole: 36. Mustafi, 41. Alexis Sanchez

Kartki:   32. Xhaka (ARS), 38. Alexis Sanchez (ARS), 48. Mustafi (ARS), 73. Monreal (ARS) – 50. Kane (TOT)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 8:1. Foule: 11:16.
    Arsenal F.C.: Cech – Koscielny (C), Mustafi, Monreal – Bellerín, Ramsey, Xhaka, Kolašinac – Özil (84. Iwobi), Alexis Sanchez – A. Lacazette (73. Coquelin).
    Zmiany: Ospina – Mertesacker, Coquelin, Maitland-Niles, Wilshere, Iwobi, Welbeck.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, D. Sánchez, Vertonghen – Trippier, Moussa Sissoko, Dembélé (62. Winks), Davies – Eriksen, Alli (75. S. Heung-Min) – Kane (75. F. Llorente).
    Zmiany: Vorm – Aurier, Foyth, Walker-Peters, Winks, S. Heung-Min, F. Llorente.

Sędziowie: Mike Dean