AZS Gdańsk – FC Toruń 4:2 (koniec) | Piast – Red Dragons 0:2 (koniec)
Piast Gliwice
0:2 (0:0)
Red Dragons Pniewy
Niedziela 26.11.2017, 18:30 • Hala Jasna, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 9

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:15:40)

Niespodziewane zwycięstwo Red Dragons Pniewy stało się faktem. Drużyna z Wielkopolski odbiła się z dna tabeli Futsal Ekstraklasy dzięki wynikowi 2:0 w Gliwicach. Autorem obu trafień był Mateusz Kostecki. Pierwszego gola strzelił kilka sekund po przerwie i ta bramka ustawiła rywalizację. Pozbawiona Przemysława Dewuckiego drużyna z Gliwic atakowała bardzo przewidywanie i nie znalazła sposobu na pokonanie Roja.

40:00

38:20
    Długi atak pozycyjny zamknięty strzałem. Roj może niebawem cieszyć się z zachowania czystego konta. Za bramkarzem Red Dragons udana interwencja.

37:00
    Piast Gliwice rozgrywa piłkę z wycofanym bramkarzem.

36:21
    Prowokują przeciwników do fauli jedni i drudzy. Red Dragons popełnili piąte przewinienie i każde następne będzie karane przedłużonym rzutem karnym.

35:07
    Kostecki popełnił przewinienie taktyczne. Czwarty faul Red Dragons i muszą być grzeczni w ostatnich, nerwowych minutach spotkania.

33:20
    Frajtag przysiadł na boisku, ponieważ odczuł mocno strzał Grecza z woleja. Nie zamierza jednak opuszczać boiska, a nadal pomagać partnerom w defensywie.

32:30
    Red Dragons mają dwubramkową przewagę i mogą grać ostrożnie. Piast musi wpaść na coś przełomowego, jeśli chce zapunktować.

31:49
    Gol dla Red Dragons!
    Strzelcem bramki MATEUSZ KOSTECKI.

Płaskie podanie pod bramkę Widucha ominęło defensora i zostało spożytkowane przez Kosteckiego. Futsalista Red Dragons skompletował dublet uderzeniem między nogami bramkarza!

30:30
    Kontuzja Bonifacio i Brazylijczyk schodzi z boiska z pomocą medyka. Nie wygląda to dobrze. Piast musi wprowadzić nowego zawodnika.

30:00
    Bardzo niecelne uderzenie Piaska po rzucie rożnym Red Dragons. W ten sposób mało uroczyście zainaugurował ostatnie 10 minut spotkania.

29:30
    Podanie przed pole karne i płaskie uderzenie. Zostawili trochę miejsca kapitanowi Piasta przyjezdni i mogli zapłacić za to srogą cenę.

28:40
    Podniesione ciśnienie u Roja, ponieważ niesygnalizowane uderzenie zza pola karnego było minimalnie niecelne.

27:30
    Zaczyna się spieszyć gliwiczanom. Czas ucieka, a do odrobienia mają gola. Dotychczas stwarzają sytuacje podbramkowe z mniejszą częstotliwością.

26:05
    Widuch włącza się w rozgrywanie Piasta Gliwice. Nie wiedział, komu podać piłkę, dlatego zdecydował się na uderzenie z dystansu. Blokuje futsalista z Pniew.

24:45
    Bugański już zajmuje się bardziej pożytecznym zadaniem, czyli atakowaniem. Po uderzeniu byłego zawodnika Pogoni 04 Szczecin interweniował Roj.

23:52
    Żółta kartka dla Bugańskiego za przerwanie faulem taktycznym rajdu przeciwnika.

22:40
    Przechwyt Red Dragons blisko koła środkowego. Frajtag nastawił się na indywidualne zakończenie ataku i uderzył metr obok bramki Piastunek.

Gole: 21. Kostecki, 32. Kostecki

Kartki:   10. Grzywa (PIA), 24. Bugański (PIA) – 20. Błaszyk (PNI), 36. Kostecki (PNI)

Piast Gliwice: Widuch (Waszka) – Mirga, Grecz, Szadurski, Coutinho – Mnochy, Grzywa, Dubiel, Bugański, Bonifacio, Piskorz.

Red Dragons Pniewy: Roj (Dymek) – Frajtag, Skrzypek, Hoły, Błaszyk – Piasek, Wachoński, Kostecki, Zdankiewicz, Stankowiak, Kijak.

Sędziowie: Krupa, Hamowski – Stoń