Znicz – MKS Kluczbork 1:1 (koniec) | Gwardia K. – ŁKS 0:1 (koniec) | Radomiak – Siarka T. 1:2 (koniec)
Olimpia E. – ROW Rybnik 6:3 (koniec)
Olimpia Elbląg
6:3 (2:0)
ROW 1964 Rybnik
Niedziela 26.11.2017, 13:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • 19. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:04:30)

Popisowe widowisko zakończyło piłkarski rok w Elblągu. Olimpia najpierw prowadziła 2:0, następnie przegrywała 2:3, a na koniec zwyciężyła z ROW 1964 Rybnik 6:3. Bramka padała w tym pojedynku średnio co 10 minut. Komplet punktów pozostał w dłoniach Olimpii, a kibicom powinno wystarczyć dostarczonych dziś emocji do rundy wiosennej.

90+4

90+3
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki RAFAŁ LISIECKI.

Ekspresowy wypad Olimpii zakończony strzałem Lisieckiego w okienko! W doliczonym czasie padła dziewiąta bramka w tym spotkaniu. Ta kanonada chyba się nie skończy.

90
    Rozpoczął się doliczony czas.

89
    Także Piejak zameldował się na murawie w ostatnich minutach regulaminowego czasu.

89
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Ressel, na boisku pojawia się Korkliniewski.

88
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Jary, na boisku pojawia się Zganiacz.

87
    Strzelcem bramki DAMIAN SZUPRYTOWSKI.

Kolejne złe zachowanie beznadziejnego w tym meczu Łubika. Bramkarz ROW 1964 Rybnik uruchomił podaniem Szuprytowskiego, który następnie wykorzystał sytuację sam na sam!

86
    Elblążanie po dwóch kosztujących dużo energii zrywach schowali się na własnej połowie i marzą już o usłyszeniu ostatniego gwizdka sędziego. Czekają też na możliwość wyprowadzenia kontrataku.

84
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Stępień, na boisku pojawia się Kurbiel.

83
    ROW 1964 Rybnik stara się jeszcze raz odwrócić los spotkania. Po ostatnim rzucie rożnym interweniowali obrońcy w żółtych koszulkach.

81
    Przewinienie Szuprytowskiego w bocznym sektorze boiska zasłużyło w opinii sędziego na kartkę.

80
    Ponoszą emocje zawodników, którzy starli się w okolicy ławki rezerwowych. Drużyna, która nie zapunktuje, będzie wielkim przegranym niedzieli w Elblągu.

77
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Popiela, na boisku pojawia się Koch.

76

4:3! Kolejny zwrot akcji stał się faktem. Trener miał nosa, ponieważ wprowadzony z ławki rezerwowych Lisiecki zakończył strzałem do bramki akcję z udziałem Stępnia oraz Szuprytowskiego. Jeszcze raz Łubik nie popisał się między słupkami.

73
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Kołosow, na boisku pojawia się Lisiecki.

72

Wydaje się, że Łubik mógł ponownie lepiej interweniować. Po dośrodkowaniu Kołosowa zakotłowało się potwornie w polu karnym przyjezdnych i futbolówkę wpakował z bliska do siatki Szuprytowski. To już szósta bramka w tym spotkaniu!

70
    Zakotłowało się w polu karnym ROW 1964 Rybnik po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Nie dopadli do futbolówki ani Kołosow, ani Szuprytowski.

66
    Totalny zwrot akcji w Elblągu. Gospodarze starają się czymś odpowiedzieć przeciwnikowi, który w drugiej połowie ruszył jak burza do ataku.

64
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Szmydt, na boisku pojawia się Stępień.

64
    Gol dla drużyny KS ROW 1964 Rybnik!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW BRYCHLIK.

Niesamowity obrót wydarzeń i szał radości przy ławce rezerwowych ROW 1964 Rybnik! Piłkę skierował do bramki Brychlik po kolejnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Przyjezdni odwrócili wynik 0:2 na 3:2.

63
    Wspomniane przewinienie zostało popełnione na Szmydcie, który od początku spotkania imponuje aktywnością. Już bardzo zmęczony jest skrzydłowy.

60
    Faul w bocznym sektorze boiska zasłużył w opinii sędziego na żółtą kartkę.

59
    Ruch blisko ławek rezerwowych. Trenerzy rozmawiają z piłkarzem, którego po około godzinie spotkania wprowadzą na murawę.

57
    Głośno na trybunach. Kibice domagali się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczał po starciu z udziałem Szuprytowskiego. Grał nadal Rozumowski i oddał bardzo obiecujące uderzenie z dystansu. Minimalne pudło!

54
    Po wyrównaniu pierwsza sytuacja podbramkowa Olimpii. Strzał Wengera zablokowany w ostatnim momencie i jedyne, co wywalczyli gospodarze, to korner.

52
    Strzelcem bramki SEBASTIAN MUSIOLIK.

Śląski charakter triumfuje! Musiolik główkował celnie do bramki i Olimpia już musi zapomnieć o swoim prowadzeniu. Napastnik był czujny w polu karnym i przymierzył na 2:2.

50
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa MARIUSZ MUSZALIK.

Po uprzednim zmyleniu bramkarza Muszalik strzelił w przeciwny narożnik pod poprzeczkę! ROW 1964 Rybnik zdobył gola kontaktowego i podgrzał atmosferę spotkania.

48
    Tułowiecki napomniany żółtym kartonikiem za przewinienie we własnym polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę dla przyjezdnych i za moment może paść bramka kontaktowa.

48
    Premierowe uderzenie po przerwie oddał Anton Kołosow. Próba ostrzegawcza prosto w bramkarza ROW 1964 Rybnik.

46
    Zmiana w drużynie ROW 1964 Rybnik: z boiska schodzi Janik, na boisku pojawia się Bober.

46

Blisko zwycięstwa jest Olimpia Elbląg. Gospodarze wyszli na prowadzenie 2:0 w ostatnim kwadransie przed przerwą dzięki akcjom z wykorzystaniem prawego skrzydła. Piłkę skierowali do bramki Łubika najpierw Kiełtyka, następnie Kołosow. ROW 1964 Rybnik musi liczyć na taki obrót wydarzeń jak w poprzednim pojedynku z ŁKS Łódź. Wówczas również tracił dwa gole do przeciwnika po 45 minutach, a zremisował.

45+1

45+1
    W doliczonej minucie szansa na bramkę kontaktową. Oderwał się napastnik od stoperów Olimpii i znalazł miejsce do uderzenia z bliska. Trochę zbyt delikatne i blisko rąk Tułowieckiego!

45
    Doliczona minuta.

44
    Szuprytowski wybrał się na prawe skrzydło, gdzie pomógł Bojasowi i zrobił przewagę. Autor hat-tricka w poprzednim meczu Olimpii dośrodkował pod nogi defensora.

43
    Ponownie Tułowiecki. Tym razem dłońmi. Pewny chwyt bramkarza Olimpii po anemicznym i totalnie oczywistym uderzeniu zza pola karnego.

41
    Piłka pod nogami Tułowieckiego. Bramkarz Olimpii wznowił grę dalekim wykopem na połowę ROW 1964 Rybnik.

39
    Zgranie głową w kierunku wysuniętego Brychlika. Napastnika gości wyprzedził Lewandowski i nie pozwolił na uderzenie. Niewiele czasu pozostało Olimpii, by zachować czyste konto w pierwszej połowie.

37
    Wiatr w skrzydłach wyłącznie jednego zespołu. Olimpia Elbląg niezmiennie na połowie przeciwnika.

35
    Strzelcem bramki ANTON KOŁOSOW.

Olimpia podwoiła przewagę! Ani Łubik, ani obrońcy nie poradzili sobie ze wstrzeleniem z prawego skrzydła. Futbolówka wylądowała pod nogami Kołosowa, który z bliska wpakował ją pod poprzeczkę na 2:0.

34
    Presja przeszła na stronę przyjezdnych. Już nie tylko mogą, ale muszą zaatakować. Przed zmianę wyniku ROW 1964 oddawał wyłącznie niecelne uderzenia.

32
    Gospodarze starają się pójść za ciosem i sprowokowali Krotofila do kolejnego faulu w bocznym sektorze boiska.

30
    Strzelcem bramki MICHAŁ KIEŁTYKA.

Na koniec drugiego kwadransa Olimpia wyszła na prowadzenie! Kiełtyka zapędził się pod pole karne ROW 1964 Rybnik i zdecydował na płaskie uderzenie. Futbolówka po dłoniach Łubika wtoczyła się do bramki.

28
    Futbolówka przeniesiona na lewe skrzydło, gdzie Szmydt został zahamowany faulem. Od rzutu wolnego Olimpia.

27
    Strzał zza pola karnego! Szuprytowski sprawdził czujność Łubika. Bramkarz rybniczan był dobrze ustawiony i miał czas przygotować się do interwencji.

25
    Nie pierwsza szarża Mateusza Szmydta. Pomocnik Olimpii zrobił przewagę na lewym skrzydle i skierował piłkę w pole bramkowe. Spanikował Jan Janik zanim wybił futbolówkę na korner.

23
    Miękka wrzutka z rzutu wolnego miała spaść na głowę Niburskiego, jednak obrońca Olimpii został w odpowiednim momencie powstrzymany przez przeciwnika.

22
    Janik napomniany żółtą kartką za przewinienie na wysokości własnego pola karnego.

20
    Piłka wybita poza boisko. Drużyny uznały, że jest niedopompowana. Dostali już nową i kontynuują grę.

18
    Dla odmiany dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne przyjezdnych. Poradzili sobie z wyekspediowaniem futbolówki rybniczanie.

16
    Szansa ROW 1964 Rybnik na stworzenie następnej sytuacji podbramkowej. Trzeci korner i futbolówka po raz drugi wyekspediowana przez Tułowieckiego.

15
    Kwadrans wyrównanego meczu za kibicami. Piłkarze rywalizują w trudnych warunkach, ale w niezłym tempie. Najgroźniejsze było uderzenie gości w boczną siatkę.

13
    Kołosow zablokowany na linii pola karnego. ROW 1964 Rybnik chciał natychmiast odpowiedzieć kontratakiem i elblążanie ratowali się przewinieniem.

11
    Szuprytowski na spalonym. Sędzia asystent wygląda na przekonanego, że bohater poprzedniego meczu Olimpii był za linią obrońców.

9
    Ponownie Szymydt miał dużo miejsca na lewym skrzydle. Niepotrzebnie rozciągał grę, a kiedy oprzytomniał i postanowił wrócić do środka, ROW 1964 Rybnik zdążył powrócić.

8
    Uaktywnił się sędzia Szymon Lizak, ponieważ zaostrzyła się rywalizacja drużyn o panowanie w centrum boiska.

5
    Riposta gospodarzy. Kołosow uruchomił na lewym skrzydle Szymydta. Wstrzelenie pomocnika ominęło wszystkich zainteresowanych futbolówką w polu bramkowym.

4
    Nie schodzi z połowy Olimpii Elbląg drużyna z Rybnika. Rajd w pole karne gospodarzy zakończony uderzeniem w boczną siatkę. Tułowiecki kontrolował lot piłki.

2
    ROW 1964 Rybnik wywalczył pierwszy korner w tym pojedynku. Niezłe dośrodkowanie w środek szesnastki wypiąstkował Tułowiecki. Przyjezdni będą mieć szansę na szybkie poprawienie się.

1

Zapraszam na relację na żywo z ostatniego w tym roku meczu Olimpii Elbląg i ROW 1964 Rybnik. Obie jedenastki miał przed kolejką szansę na zimowanie w górnej połowie tabeli. Pierwszy gwizdek Szymona Lizaka w niedzielę o godzinie 13.

Olimpia wyprzedziła niedawno Siarkę Tarnobrzeg i jest na czele grupy pościgowej za klubami będącymi na miejscach premiowanych awansem i barażowym. Do czwartej Warty Poznań traciła przed kolejką cztery punkty i elblążanie postarają się nadal straszyć Zielonych.

Drużyna z Elbląga wygrała poprzedni mecz 3:0 z Legionovią Legionowo. Bohaterem Olimpii został Damian Szuprytowski, którzy trzykrotnie skierował piłkę do bramki przeciwnika z Mazowsza. W jednym pojedynku podwoił swój dotychczasowy dorobek strzelecki.

ROW 1964 Rybnik zremisował na pożegnanie z własnymi kibicami 2:2 z ŁKS Łódź, choć po 20 minutach miał dwie bramki do odrobienia. Po tym spotkaniu drużyna ze Śląska była na 10. miejscu w tabeli z szansą na awans do jej górnej połowy. Po zmianie trenera ROW 1964 prezentuje się poprawnie.

Problemem rybniczan jest nieregularne punktowanie na wyjazdach. Dotychczas ROW 1964 nie wracał z pustymi rękami po czterech z dziewięciu meczów, z czego raz zwyciężył i trzykrotnie zremisował. Nie jest to bilans marzeń. Z kolei Olimpia jest silna na własnym stadionie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Gole: 30. Kiełtyka, 35. Kołosow, 72. Szuprytowski, 76. Lisiecki, 87. Szuprytowski, 90+3. Lisiecki – 50. Muszalik (kar.), 52. Musiolik, 64. Brychlik

Kartki:   48. Tułowiecki (OLE), 81. Szuprytowski (OLE) – 22. Janik (ROW), 60. Bober (ROW)

Olimpia Elbląg: Tułowiecki – Kiełtyka, Lewandowski, Niburski, Wenger – Rozumowski, Ressel (89. Korkliniewski) – Bojas, Kołosow (73. Lisiecki), Szmydt (64. Stępień, 84. Kurbiel) – Szuprytowski.

Zmiany: Stępień, Lisiecki, Kurbiel, Korkliniewski

ROW 1964 Rybnik: Łubik – Janik (46. Bober), Jary (88. Zganiacz), Gojny – Krotofil, Spratek, Muszalik (89. Piejak), Popiela (77. Koch) – Tkocz, Brychlik, Musiolik.

Zmiany: Rosa – Dudzik, Bober, Zganiacz, Piejak, Koch, Drozdowski.

Sędziowie: Szymon Lizak (Poznań)