Hel. Białystok – Kartuzy 6:4 (koniec) | Uniw. Zielona Góra – Oborniki 9:5 (koniec)
Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski
9:5 (0:2)
KS Futsal Oborniki
Sobota 02.12.2017, 19:00 • Hala sportowa UZ przy ul. Szafrana, Zielona Góra • I liga futsalu - gr. północna • 10. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wielkimi krokami zbliża się 10. kolejka futsalowej I ligi! Już w sobotni wieczór będziemy świadkami starcia pomiędzy Persą MOSiR AZS-em Uniwersytet Zielonogórski a KS Futsalem Oborniki.

Po 9 kolejkach oba zespoły zajmują miejsca w środku tabeli. Wyżej są zielonogórzanie, którzy po znakomitym starcie sezonu spadli na 5. lokatę, mając 17 punktów na koncie. Dwa "oczka" niżej plasują się oborniczanie, którzy uzbierali dotąd 13 punktów.

Poprzednia kolejka nie była łaskawa dla żadnej z tych ekip. Zielonogórski AZS po dość słabym meczu poległ w Warszawie w akademickich derbach wynikiem 5:2. Z kolei drużyna z Obornik minimalnie przegrała na własnym obiekcie z Heliosem Białystok 2:3.

W ubiegłym sezonie oba starcia pomiędzy Akademikami a KS Futsalem zakończyły się remisami. Czy tak będzie także tym razem? Jest to możliwe, choć z pewnością obie drużyny dołożą wszelkich starań, żeby przerwać swoje złe passy. Zielonogórzanie bowiem przegrali dwa ostatnie spotkania, a oborniczanie nie zdobyli żadnego punktu od ponad miesiąca. Dla kogo będzie to mecz na przełamanie? Aby się dowiedzieć należy koniecznie włączyć naszą relację! Zaczynamy już kilkanaście minut przed godziną 19:00!

Jesteśmy już na hali przy ul. Szafrana w Zielonej Górze! Aktualnie trwa intensywna rozgrzewka, a zatem czas na przedstawienie Państwu składów obu ekip!

Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski: Dudek (Chyła) – Greszczyk, Konopacki, Pudzianowski, Kruszyński – Ryś, Biereśniewicz, Hoc, Turowski, Bartnicki, Skrzyński.

KS Futsal Oborniki: Gonda (Szepczyński) – Orczykowski, Łeszyk, Sander, Antokolski – Siwecki, Jedliński, Korasiak, Majchrzak, Krzyżanowski.

Sędziowie: Marcin Gutowski, Bartłomiej Nowicki – Sebastian Kwaśny.

Zawodnicy wychodzą na prezentację!

00:01

00:01
    Zaczęli gospodarze.

00:16
    Już aut dla zielonogórzan na połowie rywala.

00:20
    Nieporozumienie w ekipie miejscowych zakończyło ich atak.

02:07
    Obornicznie skutecznie bronią się przed stałymi fragmentami.

02:22
    Przechwyt Greszczyka na połowie rywala, po którym piłkę otrzymał Pudzianowski. Strzał tego ostatniego został zablokowany przez rywala.

02:52
    Górne przerzucenie na drugą stronę boiska w kierunku Michała Greszczyka, lecz ten nie zdołał zagrozić bramce gości.

03:05
    Zielonogórzanie szybko zatrzymują kontrę KS Futsalu.

04:00
    Jak na razie obraz gry klaruje się dość wyraźnie – od początku przeważają zielonogórzanie.

04:36
    Mateusz Jedliński trafia w nogi rywali.

04:49
    Groźna dwójkowa akcja zielonogórzan zatrzymana przez Marka Gondę.

05:29
    Marek Majchrzak fauluje będącego bez piłki Kacpra Rysia.

05:50
    Długie zagranie na głowę Mikołaja Siweckiego, ale ten spudłował.

06:08
    Gol dla Obornik!
    Strzelcem bramki JACEK SANDER, którzy oddał precyzyjny strzał po wyprowadzeniu niepozornego kontrataku.

07:10
    Faulował Bartosz Łeszyk. Jest to już trzecie przewinienie gości.

07:57
    Mocno spóźniony wślizg Łeszyka, który teraz zbiera reprymendę od arbitra.

07:59
    Łeszyk blokuje strzał Kruszyńskiego.

08:31
    Niedokładne dogranie w zespole Akademików i od autu rozpoczną oborniczanie.

09:01
    Zawahał się przy strzale Kamil Kruszyński i z groźnego ataku miejscowych wyszły nici.

09:55
    Kolejne groźne wejście zielonogórzan w pole karne, ale znów zaledwie rzut rożny.

10:41
    Świetna interwencja Gondy i, dzięki niemu, miejscowi są nadal bez gola.

11:10
    Zablokowany strzał Sandera i goście zaczną od kornera.

11:50
    Przepuścił teraz piłkę Kacper Ryś, ale ubezpieczał go bramkarz, Maciej Dudek.

12:07
    Kolejne niecelne podanie w zespole gospodarzy.

12:18
    Jakub Turowski próbował zaskoczyć Marka Gondę, ale bezskutecznie.

13:08
    Znów było groźnie pod bramkę KS Futsalu, ale Marek Gonda robi kapitalną robotę!

13:15
    Turowski minimalnie przestrzelił.

13:50
    Turowski nie dobiegł do podania od Konopackiego. Wiele niedokładności dziś w grze miejscowych.

14:50
    Gonda popisał się kolejną znakomitą interwencją.

15:16
    Strzelcem bramki MAREK MAJCHRZAK, który z paru metrów wślizgiem umieścił piłkę w siatce!

15:16
    Czas dla trenera, AZS-u.

15:43
    Mateusz Jedliński stał przed wymarzoną szansą pod chwilową nieobecność wysuniętego Dudka, ale jeden z zielonogórzan głową wybił piłkę w linii bramkowej!

15:53
    Kapitalna okazja do kontry zmarnowana przez zielonogórski zespół.

16:29
    Gonda przełożył trudną piłkę nad poprzeczką!

17:19
    Kruszyński niecelnie z dystansu.

18:04
    Biereśniewicz fauluje Siweckiego.

18:16
    Gonda znów skutecznie broni dostępu do bramki!

18:53
    Ucierpiał tam w zagraniu defensywnym Jedliński, ale po chwili podniósł się z parkietu.

19:48
    Ryś zaledwie w boczną siatkę.

20:00

Pierwsza połowa zakończona dość sensacyjnym wynikiem. KS Futsal przez większość czasu bronił się przed atakami zielonogórzan, ale to właśnie oborniczanie potrafili zakończyć swoje nieliczne akcje umieszczeniem piłki w siatce rywala. Jak będzie wyglądała druga połowa? Serdecznie zapraszam za kilkanaście minut!

Futsaliści wracają na parkiet! Za moment wznawiamy grę!

20:56
    Faul Kruszyńskiego, który nie zgadza się z decyzją sędziego.

21:48
    Błąd gospodarzy w ataku zapoczątkował kontrę KS Futsalu, ale oborniczanie nie zdołali oddać strzału.

22:02
    Faule: 2 – 2.

22:29
    Bartnicki fauluje rywala, czym przerywa groźnie zapowiadającą się akcję swojego zespołu.

22:55
    Skrzyński trafia w kolano przeciwnika.

23:02
    Dominik Skrzyński posyła futsalówkę wysoko pod sufit.

23:56
    Kolejna kontra KS Futsalu i MIKOŁAJ SIWECKI strzałem po ziemi pokonuje Dudka!

24:28
    Dudek broni strzał Jedlińskiego.

25:03
    Ucierpiał Mikołaj Siwecki, który prowadził groźną kontrę. Wywrócił się on bodaj o ręce interweniującego Dudka.

25:03
    Siwecki jest opatrywany za linią końcową.

25:50
    Czujne wyjście Dudka, który wybija piłkę w trybuny.

25:58
    Gol dla Persy MOSiR AZS UZ!
    Strzelcem bramki MICHAŁ GRESZCZYK, który wykończył dwójkowy atak!

26:16
    Jakieś kontrowersje związane z decyzją sędziego. Nie wiem dokładnie, o co poszło, ale arbiter nie zmienił zdania.

26:57
    Maciej Dudek kapitalnie wychodzi z bramki i wybija piłkę spod nóg Bartosza Łeszyka!

27:30
    Za długo wahał się przed strzałem Kamil Kruszyński i zawodnik AZS-u stracił piłkę.

27:48
    Strzelcem bramki KAMIL KRUSZYŃSKI.
    Cóż tam się wydarzyło! Kacper Konopacki posłał piłkę z dystansu. Futsalówka trafiła w bramkarza gości, który zderzył się z Kamilem Kruszyńskim, po czym... wturlała się do bramki!
    Ostatecznie arbitrzy zaliczyli bramkę Kamilowi Kruszyńskiemu.

28:17
    Strzelcem bramki KACPER RYŚ, który strzałem z bliska wyrównuje stan meczu!

28:46
    Mocno spóźniony Mateusz Jedliński fauluje kontrującego rywala.

29:11
    Strzelcem bramki KACPER KONOPACKI, który dopadł do odbitej od słupka piłki i umieścił piłkę w pustej bramce.

29:11
    Czas dla trenera gości, Bartosza Łeszyka.
    Faule: 3 – 3.

29:36
    Kacper Konopacki stracił piłkę i, faulując, próbował ja odzyskać.

30:03
    Bezlitosna kontra zielonogórzan i po dograniu od Karola Pudzianowskiego KAMIL KRUSZYŃSKI umieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości!

30:37
    Dudek świetnie interweniował teraz przy strzale gości. Piłka odbiła się pod nogi jednego z gości, jednak ten spudłował.

30:52
    Faul w polu karnym gości! Rzut karny!

30:52
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KAMIL KRUSZYŃSKI.

31:00
    Goście z lotnym bramkarzem. Dodatkowym zawodnikiem jest Mikołaj Orczykowski.

32:10
    Miejscowi ratują się wybiciem na rzut rożny.

32:30
    Bartosz Łeszyk zatrzymuje piłkę lecącą na pustą bramkę!

33:43
    Piąty faul przyjezdnych!

33:55
    Kacper Ryś zatrzymuje kontratak gości.

34:45
    Strzelcem bramki KAMIL KRUSZYŃSKI, który górnym strzałem z własnej połowy strzelił do pustej bramki!

35:40
    Niepilnowany MIKOŁAJ SIWECKI posyła piłkę ze skrzydła obok bezradnego Dudka.

35:40
    Przerwa na żądanie szkoleniowca gospodarzy.
    Faule: 4 – 5.

36:00
    Karol Pudzianowski w ostatniej chwili blokuje strzał rywala!

36:54
    Dudek czujnie interweniuje. Korner dla KS Futsalu.

37:08
    Widowiskowa akcja gości "na raz", ale strzelający głową Mateusz Jedliński spudłował.

38:04
    Strzelcem bramki MICHAŁ BARTNICKI, który podobnie jak przed momentem jego kolega, strzelił z własnego pola karnego do pustej siatki rywala.

38:43
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ SIWECKI, który po dwójkowej akcji umieszcza piłkę w siatce Dudka. Jest to hattrick zawodnika z Wielkopolski.

39:15
    Mikołaj Orczykowski poślizgnął się pod polem karnym rywali. Arbiter jednak widział tam przewinienie.

39:22
    Nie wyszło oborniczanom rozegranie rzutu wolnego. Piłkę szybko dostał KACPER RYŚ, który posłał ją do pustej bramki.

W drugiej połowie oglądaliśmy fantastyczny powrót ekipy z Winnego Grodu! Po słabej pierwszej połowie zielonogórzanie wyciągnęli wnioski i zdołali odrobić straty z nawiązką. Oborniczanie również mieli swoje sytuacje, lecz to było za mało na ambitnych Akademików.

Dziękuję bardzo za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu! (20:40:34)

Paweł

Gole: 26. Greszczyk, 28. Kruszyński, 29. Ryś, 30. Konopacki, 31. Kruszyński, 31. Kruszyński (kar.), 35. Kruszyński, 39. Bartnicki, 40. Ryś – 7. Sander, 16. Majchrzak, 24. Siwecki, 36. Siwecki, 39. Siwecki

Kartki:   29. Jedliński (OBO)

Sędziowie: Marcin Gutowski, Bartłomiej Nowicki – Sebastian Kwaśny