Opole – Rzeszów 3:5 (koniec) | Brzeg – PA Nova Gliwice 7:3 (koniec) | Łódź – Nowiny 8:2 (koniec)
Odra Opole
3:5 (1:2)
Heiro Rzeszów
Sobota 09.12.2017, 16:30 • Hala Gwardii • I liga futsalu - gr. południowa • 11. kolejka

Mamy niespodziankę w Opolu! Odra musi uznać wyższość gości z Podkarpacia. Heiro zasłużenie wywozi z opolszczyzny 3 punkty, grając zespołowo i z dużym poświęceniem. Świetna skuteczność Piszczka w bramce gości i fenomenalna pierwsza połowa Sebastiana Brockiego, dały rzeszowianom sukces w postaci zwycięstwa nad czwartym zespołem w tabeli. W drugiej połowie Odra co prawda wyraźnie podkręciła tempo, ale to nie wystarczyło na świetnie dysponowanych graczy Heiro. Nerwy w końcówce nie pomogły gospodarzom i w ostatniej minucie goście przypieczętowali sukces, dzięki czemu ich dorobek punktowy w tej rundzie nie będzie jednocyfrowy. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy na kolejne relacje! (18:13:18)

39:30
    Gol dla Heiro!
    Strzelcem bramki FEDAN.
    Fedan przejmuje piłkę rozgrywaną przez gospodarzy i długim strzałem przez całe boisko, trafia do pustej bramki. 5:3 dla Heiro.

38:50
    Odra gra po obwodzie, ale za wolno

38:20
    Tomasz Ciastko prosi o czas dla gospodarzy.

38:17
    Groszak znów na połowie Heiro, ale strzał bramkarza Odry wychodzi na aut.

37:30
    I ponownie Brocki! Seria zwodów i strzał, ale Groszak na raty wychodzi z opresji.

37:00
    W międzyczasie kolejny groźny strzał Kroka z prawej strony, ale Piszczek sobie radzi.

36:29
    Strzelcem bramki KRAWCZYK.
    Kolejna kontra rzeszowian. Fedan popędził w stronę bramki, odegrał na lewo do Piotra Krawczyka, a ten wślizgiem pakuje piłkę do bramki Odry.

36:02
    Piękna dwójkowa akcja Krawczyka z Fedanem! Groszak wybija piłkę końcówkami palców!

35:30
    Adamczyk mocno, tuż obok słupka bramki Groszaka. Tempo gry zdecydowanie wzrosło, ale podniósł się też poziom nerwowości.

35:00
    Seria zwodów Bieniasa, podanie na lewo do Rabandy ale ten ostatni z bliska tuż obok słupka, było niebezpiecznie!

34:38
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Riemann (Odra Opole).
    Riemann ogląda drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

34:15
    Najpierw Krok tuż obok słupka, chwilę później Krok w bramkarza z najbliższej odległości, chwilę później Krok z prawej wślizgiem obok spojenia. Ależ minuta w grze Adama Kroka!

33:35
    Krok szukał Rabandy podniesioną piłką, ale gracz Heiro przerywa podanie!

32:42
    Jest i trzecie przewinienie, jednak Adamski nieskutecznie z prawej strony.

32:11
    Żółtą kartką ukarany Patrick Riemann, ale to dopiero drugie przewinienie opolan.

32:00
    Na raty Odra! Próbował Bienias, Meryk, na końcu Riemann, ale Heiro broni się skutecznie!

31:00
    Piąte przewinienie rzeszowian. Chyba doczekamy się przedłużonych karnych...

30:40
    Gol dla Odry Opole!

Z prawej strony mocno strzelał Bienias, ale stojący pod bramką Riemann zmienił tor lotu piłki i zmylił Piszczka. Odra wyrównuje!

29:05
    Krawczyk wyłuskał piłkę, popędził w stronę bramki, oddał na prawo na czystą pozycję, ale strzał Codello fenomenalnie obroniony przez Groszaka!

28:22
    Osuchowski faulowany przez Fedana. Czwarty faul Heiro w tej połowie przy jednym przewinieniu Odry.

27:39
    Żółtą kartkę otrzymuje Miga (Odra Opole).
    Maciej Miga fauluje wychodzącego sam na sam z Groszakiem gracza gości.

26:55
    Już wydawało się, że Odra przejmuje inicjatywę, przyśpiesza grę i mądrzej prowadzi piłkę... a tu nagle pojawia się Piotr Krawczyk i mocnym strzałem ustawia gospodarzy ponownie na pozycji goniącego wynik. Pech opolan.

25:32
    Strzelcem bramki MERYK.
    Fenomenalna bramka Meryka bezpośrednio z rzutu wolnego!!!

25:30
    Adamski fauluje Nowosielskiego, do piłki podchodzi Meryk

25:10
    Bienias w spojenie z podania Riemanna! Odra podkręca tempo

24:10
    Rabanda z najbliższej odległości! Piszczek musiał odbijać tę piłkę na 3 raty, leżąc, ale ostatecznie wybił ją z linii bramkowej. Kibice na moment zamarli!

23:50
    Bardzo dynamiczny okres w grze obu zespołów, akcja za akcję. Najpierw o krok od zdobycia bramki był Adamski, potem kontra Odry i Rabanda centymetry od spojenia. Przed chwilą faulował Przybyło.

23:11
    Osuchowski z bliskiej odległości prosto w Piszczka!

22:40
    Ależ szaleje dzisiaj na boisko Brocki. Zdecydowanie najlepszy zawodnik rzeszowian.

22:08
    Bienias próbował pokonać Piszczka, ale ten jest dziś naprawdę świetnie dysponowany!

22:00
    Rabanda zatrzymuje mocny strzał Brockiego z powietrza!

21:05
    Po drobnych problemach technicznych, zapraszamy na drugą połowę. Na dobry początek Piszczek z najwyższym trudem broni mocny strzał Meryka!

21

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Heiro, nie tylko patrząc na tablicę wyników. Goście najpierw ograniczali się do przerywania akcji Odry, jednak z czasem zaczęli się coraz dłużej utrzymywać przy piłce, prowadząc grę. Na szczególną uwagę, poza skuteczną grą Piszczka w bramce Heiro, zasługuje Sebastian Brocki. Gracz rzeszowian strzelił dwie bramki, jest zdecydowanie najbardziej widoczny na boisku, a także, co ciekawe i co dało się zauważyć w pierwszej połowie, preferuje podania (i strzały) lobem. W ekipie Odry ciężko kogoś wyróżnić, ale miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie się to zmieni. Zapraszamy tuż po przerwie i obyśmy w drugiej połowie oglądali co najmniej tyle bramek, ile przewinień w pierwszej (12).

20

19:40
    Strzelcem bramki BROCKI.
    Groszak ponownie zapędził się pod bramkę przeciwnika. Próbował strzału, ale piłka wybroniona przez gości. Brocki strzelił przez całe boisko i trafił do pustej bramki, 2:1 dla Heiro.

19:20
    Od minuty Heiro przy piłce, ale nic z tego nie wynika póki co

18:19
    Babanskykh bardzo niecelnie.

18:19
    Adamski fauluje Nowosielskiego, przedłużony karny dla gospodarzy!

18:03
    Strzał Adamskiego z najbliższej odległości, zablokowany w ostatniej chwili

17:34
    Brocki obok słupka!

17:34
    Babanskykh fauluje Brockiego. Mamy przedłużony rzut karny dla Heiro.

17:15
    Przepiękna akcja Brockiego. Przyjął piłkę na klatkę, minął zwodem przeciwnika, przelobował Groszaka, ale piłka trafia w słupek!

16:07
    Żółtko dla Łukasza Krawczyka, każdy następny faul będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym dla drużyny przeciwnej.

16:05
    Sędzia ucina sobie pogawędkę wychowawczą z trenerem Odry.

15:51
    Kopia sytuacji sprzed chwili, ale teraz z kolei rzut wolny pod polem karnym Odry. Groszak broni ciałem!

15:51
    Żółtą kartkę otrzymuje Groszak (Odra Opole).

15:36
    Strzelcem bramki RIEMANN.
    Heiro przy wolnym tuż sprzed pola karnego, zamurowało bramkę w 5 osób. Meryk trafił zatem w mur, rzeszowianie się rozbiegli, a dobitka Riemanna już skuteczna. 1:1

15:30
    Nowosielski brzydko faulowany przez Krawczyka pod polem karnym Heiro. Bardzo nerwowo zrobiło się na boisko, Odra domaga się żółtej kartki dla gracza Heiro. W faulach 4:4.

15:01
    Riemann przecina głową podanie Depty. Heiro przy piłce.

14:52
    Ależ okazja Rabandy z najbliższej odległości! Mnóstwo szczęścia (i umiejętności) dziś po stronie Piszczka. Czas dla Heiro.

14:10
    Niezbyt dobrze wygląda na razie gra opolan na tle gości z Podkarpacia. Przed chwilą niecelnie Miga. Groszak po raz kolejny wychodzi na linię środkową.

13:25
    Groszak ponownie na połowie Heiro, podanie do Rabandy, ale ten niecelnie strzela. Chwilę później również niecelnie Babanskykh.

13:05
    Adamski przecina podanie Osuchowskiego i jest sam na sam z Groszakiem, ale bramkarz Odry fenomenalnie broni!

12:50
    Trener Ciastko prosi o czas.

12:12
    Miga za długo zwlekał z wykonaniem rożnego i Odra traci piłkę. Niedługo później ładna akcja gospodarzy, ale Osuchowski minimalnie minął się z piłką pod bramką Piszczka, a było groźnie!

11:55
    Piękna indywidualna akcja Brockiego, który mijał gospodarzy z łatwością, ale ostatecznie tylko rożny dla Heiro.

11:20
    Kontra Odry, Bienias na lewo do pędzącego Riemanna ale Piszczek świetnie wychodzi do piłki!

10:57
    Depta brzydko fauluje Groszaka.

10:45
    Meryk z najbliższej odległości, ale prosto w ręce Piszczka. Chwilę później róg dla Heiro i najpierw petarda Brockiego tuż obok bramki, a potem jeden z zawodników Odry staje na drodze piłki do bramki.

10:30
    Bienias wykoszony przez Brockiego, pierwsze przewinienie rzeszowian.

09:57
    Meryk strzelał bardzo mocno, ale niecelnie.

09:20
    Groszak zawędrował na połowę Heiro, ale piłka w rękach Piszczka. Ten próbował z kolei zdobyć bramkę przez całe boisko, ale ostatecznie zostawił ślad po piłce na suficie hali.

09:00
    Rabanda próbował strzału z lewej nogi, ale piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową. Ostatni dotykał Depta.

07:47
    Heiro od samego początku bardzo walecznie i zespołowo, dobrze się to ogląda. W międzyczasie Rabanda dokłada drugie przewinienie na konto Odry.

07:05
    Opolanie cudem wychodzą z tej akcji obronną ręką (nogą?), gorąco było pod bramką Groszaka...

06:53
    Miga fauluje w pobliżu własnego pola karnego, przy piłce Brocki

06:15
    Bienias daje sobie odebrać piłkę na własnej połowie i Fedan był blisko podwyższenia prowadzenia, brawo Łukasz Groszak!

04:55
    Meryk nie poradził sobie w defensywie z aktywnym od samego początku Brockim. Zawodnik rzeszowian spokojnym lobem pokonuje Łukasza Groszaka, dając Heiro jednobramkowe prowadzenie!

04:45
    Piękny rajd Meryka przez całe boisko, piłka na lewo do Riemanna, ten przerzuca na prawo do Nowosielskiego, ale strzał Michała zatrzymuje się między nogami Piszczka!

03:50
    Kolejna szansa rzeszowian, ale mocny strzał ponownie obok słupka bramki gospodarzy!

03:30
    Niepilnowany Osuchowski próbował strzału, ale Piszczek był na posterunku!

02:50
    Piszczek długim wykopem szukał Brockiego, ale Osuchowski świetnie w defensywie.

02:20
    Babanskykh trochę za mocno do Rabandy, aut dla rzeszowian.

02:00
    Brocki ładnym zwodem mija Nowosielskiego, ale strzał tuż obok słupka.

01:05
    Róg dla Heiro i Przybyło był bardzo blisko pokonania Groszaka już na początku meczu! Chwilę później Odra w kontrze i strzał Bieniasa nie bez problemów broni Piszczek.

00:20
    Rozpoczęła Odra. Na razie opolanie spokojnie rozgrywają piłkę w okolicach środkowej linii.

1

Odra Opole: Groszak (Staroń) – Babanskykh, Karnatowski, Rabanda, Miga – Nowosielski, Nesterów, Osuchowski, Krok, Riemann, Bienias, Skowronek, Meryk

Heiro Rzeszów: Piszczek (Szalacha) – Przybyło, Brocki, Depta, Krawczyk – Fedan, Krawczyk, Adamski, Wdowiak, Codello

Sędziowie: Koloczek, Wanicki – Podmostka.

Przed nami 11. seria spotkań I Ligi Futsalu. Tym razem na opolski parkiet zawitają goście z Podkarpacia. Co ciekawe, spotkanie odbędzie się na Hali Gwardii, na której gospodarze toczyli drugoligowe boje w poprzednim sezonie – parkiet Okrąglaka przejmują organizatorzy Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Heiro tydzień temu musiało przełknąć gorycz porażki w Jelczu-Laskowicach, przegrywając z Orłem różnicą pięciu bramek. Odra natomiast odniosła pewne zwycięstwo nad ostatnim w tabeli Remedium Pyskowice. Na ten moment, rzeszowianie zajmują 9. miejsce w ligowej tabeli, zgromadziwszy na swoim koncie zaledwie 7 oczek. Gospodarze zdobyli do tej pory 22 punkty, o dwa mniej niż liderująca dwójka, dzięki czemu czają się tuż za podium. Faworytem spotkania wydaje się być FK Odra Opole, jednak Heiro w ubiegłym miesiącu potrafiło wysoko wygrać w Nowinach, oraz z Malwee na własnym parkiecie. Czy rzeszowianie tym razem zdołają wyrwać punkty zespołowi z górnej połówki tabeli? Hala Gwardii w poprzednim sezonie była co prawda twierdzą niemal niemożliwą do zdobycia, ale pierwsza liga to już zupełnie inny poziom gry i być może goście pokuszą się o niespodziankę. Przekonamy się o tym już w sobotnie popołudnie – zapraszamy do śledzenia relacji :)

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Rafał Słociak

Gole: 16. Riemann, 26. Meryk, 31. Riemann – 5. Brocki, 20. Brocki, 27. Krawczyk, 37. Krawczyk, 40. Fedan

Kartki:   16. Groszak (OPO), 28. Miga (OPO), 33. Riemann (OPO) – 17. Krawczyk (RZE)   35. Riemann (OPO)

Sędziowie: Koloczek, Wanicki – Podmostka