Werder – Freiburg 3:2 (koniec) | Borussia M. – Bayer 0:1 (koniec) | Bayern – Borussia D. 2:1 (koniec)
Heidenheim – Eintracht 1:2 (po dogrywce)
Bayern Monachium
2:1 (2:0)
Borussia Dortmund
Środa 20.12.2017, 20:45 • Allianz Arena, München • Puchar Niemiec • 1/8 finału

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy Państwa na pozostałe relacje na lajfach. Dobrej nocy! (22:44:21)
    Monachijczycy dołączają do ósemki ekip które pozostały w DFB Pokal!

Bayern dowozi minimalne prowadzenie do samego końca i to on melduje się w ćwierćfinale Pucharu Niemiec! W pierwszej połowie przewaga i dominacja Bawarczyków nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji, lecz po przerwie od około sześćdziesiątej minuty obraz gry uległ zupełnej odmianie. To Borussia ciągle atakowała i zagrażała bramce monachijczyków, co udokumentowali nawet bramką kontaktową. Podopieczni Petera Stogera w ostatnich dwóch kwadransach wyglądali naprawdę dobrze i totalnie zdominowali zaskoczonych przeciwników. Spokojnie mogli oni wyrównać i doprowadzić do dogrywki, lecz BVB zabrakło nieco szczęścia, a także czasu. Mimo to za nami fenomenalne widowisko!

90+5

90+4
    Weigl brzydko przewrócił Lewandowskiego, który nieprzyjemnie upadł na murawę i poczuł ból w plecach. Na całe szczęście nic groźnego się nie stało.

90+3
    Jeszcze z rzutu rożnego głową uderzył Papastathopoulos! Grek myli się o kilka metrów i odetchnął z ulgą Ulreich!

90+2
    Co za szansa dla BVB! Isak otrzymał kapitalne dogranie w pole karne od jednego z kolegów i jeszcze efektownie nawinął dwóch rywali! Jego uderzenie po rykoszecie o centymetry mija słupek! To powinien być gol!

90+1
    Sędzia dolicza cztery dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90
    Pogubił się przed szesnastką przeciwników Dahoud i po chwili zmuszony był on do popełnienia przewinienia. Żółta kartka dla Niemca.

89
    Pulisic poszukał na dalszym słupku Jarmolenki. Ukrainiec tym razem był dobrze pilnowany przez Alabę, oddalającego zagrożenie.

88
    Po jednej zmianie przeprowadzają obaj trenerzy. Za Javiego Martineza wchodzi Rudy, a za Toljana Isak.

87
    Po tym rzucie wolnym szybki atak wyprowadzili podopieczni Petera Stogera. Został on zakończony płaskim strzałem Schurrle.

86
    Lewandowski zderzył się bark w bark z Papastathopoulosem. Polak padł na murawę i sędzia odgwizdał przewinienie.

85
    Po rajdzie Pulisicia piłka trafia do Schurrle. Akcja została przerwana, ponieważ Niemiec znalazł się na spalonym.

84
    Diametralnie zmienił nam się obraz gry w ostatnich kilkunastu minutach. Teraz do Borussia ciągle atakuje, a Bayern jest nastawiony na kontry.

83
    Pulisic będąc w narożniku przy swojej bramce był otoczony przez Vidala i Tolisso, pomimo to popisał się fenomenalnym zwodem zostawiając obu z tyłu. Chilijczyk nie wytrzymał i za faul otrzymał "żółtko".

82
    Tolisso będąc w polu karnym przyjął piłkę na klatkę piersiową i podał do Mullera, który oddał strzał. Został on przyblokowany i będziemy mieli korner.

81
    Tolisso zupełnie niepotrzebnie popychał wyprzedzającego go Topraka. Wszystko odbyło się blisko arbitra bocznego, więc musiał zostać użyty gwizdek.

80
    Toljan miał trochę miejsca na dwudziestym piątym metrze i zdecydował się spróbować swoich sił z dystansu. Wyraźnie chybił Niemiec.

Mateusz Nyka

Gole: 13. Boateng, 40. Müller – 76. Jarmolenko

Kartki:   22. Ribéry (BAY), 78. Lewandowski (BAY), 83. Arturo Vidal (BAY) – 90. Dahoud (DOR)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 7:6. Strzały niecelne: 8:9. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 1:5. Foule: 13:7.