Bournemouth – Everton 2:1 (koniec) | Chelsea – Stoke 5:0 (koniec) | Huddersfield Town – Burnley 0:0 (koniec)
Liverpool – Leicester 2:1 (koniec) | Newcastle – Brighton 0:0 (koniec) | Watford – Swansea 1:2 (koniec)
Man Utd – Southampton 0:0 (koniec)
Manchester United
0:0 (0:0)
Southampton F.C.
Sobota 30.12.2017, 18:30 • Old Trafford, Manchester • Angielska Premier League • Runda 21

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 21. kolejki angielskiej Premier League! Na Old Trafford miejscowy Manchester United podejmie Southampton. Liczymy na ciekawe zawody!

Manchester United:

Podopieczni Jose Mourinho w ostatnim czasie wyraźnie obniżyli loty. Czerwone Diabły w dalszym ciągu zajmują co prawda drugie miejsce w lidze, ale ich strata do liderującego City wynosi obecnie aż piętnaście punktów. W miniony wtorek United dość niespodziewanie zremisowało na własnym terenie 2:2 z Burnley.
    The Special One na konferencji przedmeczowej bardzo pozytywnie wypowiadał się o Lukaku:

Southampton FC:

Sytuacja Świętych nie jest najlepsza. Przyjezdni plasują się na czternastej lokacie w tabeli, mając zaledwie dwupunktową przewagę nad strefą spadkową. Piłkarze dowodzeni przez Mauricio Pellegrino w ostatniej kolejce ulegli w Londynie Tottenhamowi 2:5.

Bezpośrednie starcia:

Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się ze sobą nieco ponad trzy miesiące temu. W Southampton lepsi okazali się przyjezdni, którzy zwyciężyli 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 20. minucie Romelu Lukaku.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:30. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy Państwu kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Manchester United F.C.: de Gea – Young, Lindelöf, P. Jones, Shaw – N. Matić, P. Pogba (C) – Mata, Lingard, Mchitarjan – Lukaku.

Rezerwowi: Romero – Blind, Rojo, Tuanzebe, A. Herrera, Martial, Rashford.

Southampton F.C.: A. McCarthy – Stephens, Yoshida (C), Hoedt, McQueen – Romeu, Højbjerg – Tadić, Ward-Prowse, Boufal – S. Long.

Rezerwowi: Forster – Pied, Bednarek, S. Davis, Lemina, Redmond, Gabbiadini.

Sędzia główny: Craig Pawson
    Asystenci: Peter Kirkup, Richard West
    Sędzia techniczny: Robert Madley.
    Święci już po rozgrzewce:

1

2
    Kilka autów na połowie rywali mieli przyjezdni, ale nic z tego nie wynikło. Obecnie podopieczni Mou wymieniają podania na własnej połowie.

3
    Zbyt płaskie dośrodkowanie w pole karne United i Matić przejmuje futbolówkę. Na wyjście z kontrą mają okazję gospodarze.

4
    Lukaku z siódmego metra uderzał głową na bramkę przyjezdnych, ale uderzył minimalnie za mocno i piłka poszybowała ponad poprzeczką!
    4.

5
    Shaw przepuścił piłkę pomiędzy swoimi nogami, a następnie zastawił drogę mijającemu go rywalowi. Arbiter bez wahania dyktuje rzut wolny dla gości.

6
    Gra przeniosła się pod pole karne Świętych, ale brakuje konkretów.

7
    Jak to nie wpadło?! Z dwunastego metra oddawał uderzenie jeden z zawodników Southampton, ale fantastyczną paradą popisał się de Gea!
    7.

8
    Lukaku doznał jakiegoś urazu po walce o górną piłkę. Nie podnosi się z murawy snajper Czerwonych Diabłów.

9
    Intensywną rozgrzewkę rozpoczął tymczasem Marcus Rashford.

10
    Cały czas trwa przerwa w grze. Korzystając z okazji, warto wspomnieć, że Chelsea Londyn, po dzisiejszym zwycięstwie 5:0 ze Stoke zepchnęła Manchester na trzecią lokatę.

12
    Lukaku w dalszym ciągu nie zostaje zniesiony z murawy. Zdaje się, że gracz United nie stracił przytomności, ale z pewnością czekają go badania w szpitalu.

13
    Na noszach opuszcza murawę Lukaku. Żegnany oklaskami przez kibiców na Old Trafford jest Belg.

14
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Romelu Lukaku, na boisku pojawia się Marcus Rashford.

15
    Zbyt mocne dośrodkowanie Maty i żaden z jego kolegów nie zdołał sięgnąć futbolówki. Z piątego metra grę wznawia McCarthy.

17
    Hojbjerg zbyt mocno wypuścił piłkę przed siebie i nie zdołał dokończyć indywidualnego rajdu. Czerwone Diabły łatwo odzyskują futbolówkę.

18
    Lindelof fauluje jednego z rywali bardzo blisko pola karnego. Nie zgadza się z decyzją arbitra gracz United.

19
    Ward-Prowse zaskakująco uderzał z rzutu wolnego. Kąt był ostry, ale zawodnik Świętych zdołał zmusić golkipera rywali do interwencji. Korner dla gości.

20
    Błyskawiczna kontra United! Manchester powinien być na prowadzeniu, ale w decydującym momencie fatalnym odegraniem piłki "popisał się" Mchitarjan.

22
    Rozkręca nam się to spotkanie. Obie drużyny na przemian wymieniają się ciosami. Szwankuje jak na razie skuteczność, choć z drugiej strony typowych stuprocentowych okazji nie jest aż tak wiele.

24
    Teraz do głosu doszli gospodarze, ale zagranie Paula Pogby zostało przecięte.

25
    Przyjezdni wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

26
    Shaw upadł po starciu z Hojbjergiem, który dodatkowo zostaje przez arbitra upomniany żółtym kartonikiem.

27
    Ogromne zamieszanie w polu karnym gości! Najpierw sporo chaosu narobił Rashford, który jednak nie zdołał oddać strzału. Taką próbę wykonał Mata, ale jego uderzenie nogami wybronił McCarthy!

28
    Groźna centra Mchitarjana, ale pewnie wyłapuje piłkę golkiper Southampton.

30
    Znów gorąco pod bramką przyjezdnych! Centrował Young, jednak celnego strzału nie zdołał oddać Rashford.

31
    Ostatnie minuty wyraźnie należą do miejscowych. Podopieczni Jose Mourinho zaczęli atakować z dużo większym zaangażowaniem, ale brakuje wykończenia.

33
    Zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym jeden z zawodników Southampton, ale gwizdek arbitra milczy!
    33.

34
    Sporo nerwów obecnie na murawie. Zawodnicy i kibice Manchesteru słusznie domagali się odgwizdania rzutu karnego. Trzeba jednak grać dalej.

35
    Posiadanie piłki: 55% – 45%.

37
    Do ofensywy przeszli teraz Święci. Goście mają jednak kłopot z rozmontowaniem dobrze ustawiającej się obrony Manchesteru.

38
    Potężna bomba Maticia z dystansu, jednak zupełnie niecelna.

40
    Pięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry pierwszej połowy. Trzeba jednak pamiętać o przerwie spowodowanej urazem Lukaku. Ze względu na ten fakt, arbiter może doliczyć około sześciu minut.

41
    Young wznawia grę od wrzutu z autu na połowie rywali. Jego koledzy szybko jednak oddają piłkę przyjezdnym.

43
    Zdecydowanie opadło tempo gry tego spotkania. Miejmy nadzieję, że po przerwie powrócimy do szybkiej gry.

44
    Mchitarjan ładnie wrzucił piłkę na głowę Lingard, ale ten minimalnie chybił!

45
    Nieprzepisowe zagranie Hoedta, który również trafia do kajetu sędziego jako posiadacz żółtego kartonika.

45+1
    Dokładnie sześć minut dolicza arbiter!

45+2
    Przed momentem Matić kolejny raz postanowił przetestować umiejętności golkipera rywali, ale ponownie pojedynek ten zwycięża McCarthy.

45+4
    Lingard wyraźnie fauluje jednego z rywali i arbiter słusznie przerywa grę.

45+6

Za nami ciekawa pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny grały ofensywnie i stwarzały sobie okazje strzeleckie. Inicjatywa wydaje się być po stronie Czerwonych Diabłów, ale końcowy rezultat z pewnością jest sprawą otwartą. Niebawem wracamy na drugą odsłonę, zostańcie z nami!
    Do przerwy bez bramek na Old Trafford:

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

48
    Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Manchesteru zablokowane przez Lindelofa.

49
    Lindelof najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z narożnika boiska. Po chwili jednak ponownie korner wywalczają przyjezdni.

50
    Long znakomicie urwał się obrońcy Manchesteru na jedenastym metrze i uderzył na bramkę rywali, ale instynktownie wybronił to de Gea!
    50.

51
    Kolejny rzut rożny mieli goście, ale zupełnie nic z tego nie wynikło. Z kontratakiem wyruszają miejscowi.

53
    Zdecydowanie lepiej rozpoczęli tę drugą połowę przyjezdni. Czy Southampton pójdzie za ciosem, aby sprawić na Old Trafford niespodziankę?

54
    Dobra centra Mchitarjana, ale Yoshida wybija futbolówkę poza linię końcową. Kolejny korner dla Czerwonych Diabłów.

55
    Niezła centra Younga, ale ostatecznie wyłapuje futbolówkę McCarthy. Okres przewagi Manchesteru.

58
    Kolejne przewinienie Boufala w krótkim odstępie czasu i arbiter sięga po kartkę.

59
    Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Southampton, ale jeden z defensorów gości dla pewności wybija piłkę głową na rzut rożny.

60
    Pierwsza kartka dla zawodnika United. Spóźniony wślizg Lingarda.

61
    Czas na zmiany. Powoli szykowany do wejścia jest Martial. My z kolei liczymy na to, żeby na murawie pojawił się Bednarek. Póki co wydaje się to jednak mało prawdopodobne.

62
    Fatalne dośrodkowanie Mchitarjana. To nie jest dzień Ormianina.

63
    Uspokoili grę przyjezdni. Święci powoli wymieniają się podaniami na wysokości linii środkowej boiska.

64
    Ucierpiał de Gea w trakcie piąstkowania piłki po dośrodkowaniu rywali, ale szybko doszedł do siebie Hiszpan.

65
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Henrich Mchitarjan, na boisku pojawia się Anthony Martial.

66
    Martial dopiero co wszedł, a już wywalczył rzut wolny dla swojej ekipy tuż przed linią pola karnego przyjezdnych. Może być groźnie!

67
    Bezpośrednie uderzenie Younga z rzutu wolnego i piłka minimalnie minęła słupek bramki Southampton! Po drodze futbolówka musiała zahaczyć jeszcze o mur zawodnik gości, ponieważ jest rzut rożny.

68
    Zbliżamy się do końcowej fazy tego pojedynku. Gra się ożywiła, co zwiastuje spore emocje w ostatnich dwudziestu minutach.

70
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez zawodników prowadzonych przez Jose Mourinho grę z piątego metra wznawia McCarthy.

71
    Tadić główkował po dośrodkowaniu Boufala, ale swoim uderzeniem przeniósł piłkę ponad bramką.

72
    Poszarpał za koszulkę uciekającego rywala Matić i arbiter bez wahania sięga po kartkę.

73
    Zablokowana centra w szesnastkę Manchesteru i mamy kolejny rzut rożny dla drużyny przyjezdnych.

75
    Nie rezygnują z szukania swoich okazji strzeleckich goście. Do końca regulaminowego czasu gry pozostał jedynie kwadrans.

76
    Płaskie, techniczne uderzenie Tadicia z linii szesnastego metra, ale zabrakło w tym wszystkim precyzji. Od bramki rozpocznie de Gea.

78
    Do końca niewiele czasu, ale niewykluczone, że doczekamy się jakichś goli. Otworzyło nam się to spotkanie.

79
    Shaw znalazł się z futbolówką w polu karnym Southampton, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez jednego z defensorów. Korner dla United.

80
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Shane Long, na boisku pojawia się Manolo Gabbiadini.

80
    Ostro zaatakował Lingarda Ward-Prowse i słusznie zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

81
    Piłka w siatce gości, ale gol nie zostaje uznany! Pogba po rzucie wolnym dla United z bliska wpakował piłkę do bramki rywali, ale zrobił to z pozycji spalonej!

82
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Dušan Tadić, na boisku pojawia się Mario Lemina.

83
    Zbyt mocne zagranie Rashforda do wbiegającego w szesnastkę Maty i futbolówkę bezbłędnie wychwytuje McCarthy.

85
    Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Sofiane Boufal, na boisku pojawia się Nathan Redmond.

87
    Jeszcze tylko kilka minut pozostało obydwu drużynom na zdobycie bramki. Trzeba podkreślić, że wcale nie tylko Manchester walczy w tym meczu o pełną pulę.

88
    Zamknięci we własnym polu karnym byli przez moment gospodarze, ale ostatecznie bez większych problemów odebrali rywalom piłkę. Dodatkowo faulowany był też Pogba.

89
    Dośrodkowanie Martiala, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki Rashford. Niemniej w dalszym ciągu napierają Czerwone Diabły.

90
    Znakomitą okazję miał Lingard, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z zawodników Southampton!

90+1
    O trzy minuty przedłużone zostaje to spotkanie!

90+2
    Ostatnie rozpaczliwe ataki przeprowadzają podopieczni Mourinho. Bezbłędnie bronią się jednak dziś Święci.

90+3
    Zagranie Martiala zablokowane i jeszcze rzut rożny będą mieli gospodarze.

90+3
    Nie udaje się zawodnikom Manchesteru oddać strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Mogą odetchnąć defensorzy Southampton.

Faule: 12:13.

Spotkanie w Manchesterze właśnie dobiegło końca! Na Old Trafford dochodzi może nie do sensacji, ale niespodzianki już z pewnością tak. To trzecie spotkanie United z rzędu, w którym Czerwone Diabły nie potrafią odnieść zwycięstwa. Drużyna Mourinho spada tym samym na trzecie miejsce w tabeli.
    Przyjezdni mają powody do radości!

To wszystko na dziś, dziękuję za uwagę! (20:32:29)

Gole:

Kartki:   60. Lingard (MAN), 72. N. Matić (MAN) – 26. Højbjerg (SOT), 45. Hoedt (SOT), 58. Boufal (SOT), 80. Ward-Prowse (SOT)

Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 10:7. Spalone: 1:2. Foule: 12:13.
    Manchester United: de Gea – Young, Lindelöf, P. Jones, Shaw – N. Matić, P. Pogba (C) – Mata, Lingard, Mchitarjan (65. Martial) – Lukaku (14. Rashford).
    Zmiany: Romero – Blind, Rojo, Tuanzebe, A. Herrera, Martial, Rashford.

Southampton F.C.: A. McCarthy – Stephens, Yoshida (C), Hoedt, McQueen – Romeu, Højbjerg – Tadić (82. Lemina), Ward-Prowse, Boufal (85. Redmond) – S. Long (80. Gabbiadini).
    Zmiany: Forster – Pied, Bednarek, S. Davis, Lemina, Redmond, Gabbiadini.

Sędzia techniczny: Robert Madley