Zagłębie – KPR 38:37 (po rz.) | Pogoń – Meble Wójcik 29:24 (koniec) | Piotrkowianin – Gwardia 29:33 (koniec)
Stal – Azoty 26:31 (koniec)
Handball Stal Mielec
26:31 (14:16)
KS Azoty-Puławy
Środa 17.01.2018, 18:30 • Hala MOSiR, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 16. kolejka

Faworyci dzisiejszego starcia zdołali je wygrać. Drużyna Stali Mielec jednak znakomicie prezentowała się w drugiej połowie, gdzie przez długi czas oscylowała w granicach dwóch bramek straty względem rywala. Na szczególną pochwałę zasługuje Tomasz Wiśniewski, który znakomicie chronił dziś bramki gospodarzy. Znakomita skuteczność rzutów z dziewiątego metra druzyny gości zadecydowała jednak, że zdołali oni jednak ten mecz wygrać. Brawa należą się jednak obydwu zespołom! (20:03:26)

Koniec meczu. (26:31)
    60
    Ostroushko podwyższa jeszcze prowadzenie rzutem z dziewiątego metra. (26:31)

60
    Tomasz Wiśniewski wspaniała obrona! (26:30)
    59
    Sarajlić przedarł się teraz przez obronę rywali. Trafia! (26:30)
    59
    Paweł Podsiadło cóż za bomba! (25:30)
    58
    Titow podwyższa prowadzenie gości rzutem z drugiej linii. (25:29)
    56
    Dobija swój własny rzut Seroka. (25:27)

56
    Dwoma minutami ukarany teraz Mochocki. (25:27)
    55
    Tomasz Mochocki trafia po kontrze! (25:27)
    55
    Paweł Wilk błyskawicznie jednak odpowiada. (24:27)
    54
    Cztery bramki zapewnia gościom Ostroushko. (23:27)

53
    Za faul na obracającym się już z piłką Krępie ukarany zostaje Kasprzak. (23:26)
    52
    Seroka zdołał pokonać Wiśniewskiego podczas tego rzutu karnego. (23:26)

52
    Z biodra próbował rzucić teraz Kawka. (23:25)
    50
    Paweł Wilk wbił się teraz głęboko w pole bramkowe przeciwników. Trafia! (23:25)
    49
    Podwyższa prowadzenie Jurecki rzutem z koła. (22:25)
    48
    Dużo miejsca znalazł teraz na lewym skrzydle Jarosiewicz. (22:24)

47
    Nie trafia z drugiej linii Kawka. (22:23)
    45
    Marcin Basiak fenomenalnie wskoczył w pole karne przeciwnika na lewym skrzydle i zdołał umieścić piłkę w bramce. (22:23)

44
    Podsiadło ukarany dwoma minutami. (21:23)
    44
    Paweł Podsiadło ponownie z dziewiatego metra! (21:23)
    44
    Błyskawicznie odpowiada Kawka po kontrze. (21:22)
    43
    Panic po koźle! (20:22)

42
    Znakomicie w obronie mielczanie! Piłka dla Stali. (20:21)
    42
    Wiktor Kawka wkręca piłkę do bramki rywala po kontrze. (20:21)

41
    O czas prosi trener gości. (19:21)
    41
    Obrona Wiśniewskiego, podanie do Janysta, a ten nie myli się w sytuacji sam na sam z bramkarzem! Znakomita bramka! (18:21)
    41
    Łukasz Janyst z prawego skrzydła. (18:21)
    40
    Panic wzniósł się ponad obronę! Znakomita bramka! (17:21)
    40
    Znakomicie znalazł teraz pozostawionego samotnie na kole Janysta Sarajlić. (17:20)
    38
    Rzutem z drugiej linii zapewnia sobie pierwszą bramkę w tym meczu Ostroushko. (16:20)

37
    Niesamowite co prezentuje Tomasz Wiśniewski w tym meczu! Ponowna obrona! (16:19)

37
    Bliski trafienia był teraz Sarajlić. Posyła on jednak piłkę kilka centymetrów obok słupka. (16:19)

36
    Dwukrotnie obija słupek Panic! Stal przy piłce. (16:19)
    35
    Bartosz Jurecki trafia po raz trzeci z koła w tym spotkaniu. (16:19)
    35
    Chodara faulowany, jednak zdołał umieścić piłkę w bramce! (16:18)

33
    Wspaniałą obroną popisał się Bogdanov, a po chwili również bramkarz Stali Mielec- Tomasz Wiśniewski. (15:18)
    33
    Po bardzo podobnie przeprowadzonej akcji podobnie trafia Panic. (15:18)
    33
    Od poprzeczki po potężnym rzucie trafia Panic. (15:17)

31
    Dwie minuty dla Wiktora Kawki. (15:16)
    31
    Krępa otwiera wynik drugiej połowy! (15:16)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:16)

Pierwsza połowa dobiegła końca. Mimo, że przyjezdne dziś Azoty Puławy są faworytem w tym meczu, stoją oni przed ogromnym wyzwaniem jakie stanowi dla nich Tomasz Wiśniewski. Znakomicie na boisku prezentuje się jeszcze jeden zawodnik- jest nim Paweł Podsiadło, który zdołał zdobyć ponad połowę bramek dla swojej drużyny. Mimo tych dwóch szczególnie odznaczających się zawodników obydwa zespoły prezentują się bardzo dobrze. Z niecierpliwością czekamy na ich starcie w trakcie następnych trzydziestu minut.

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:16)

30
    Fenomenalnie broni w ostatniej sekundzie pierwszej połowy jeszcze Tomasz Wiśniewski! (14:16)

30
    Panic ukarany dwoma minutami jeszcze w końcówce. (14:16)
    30
    Odnalazł się na kole Krępa i zdołał trafić do bramki rywali! (14:16)
    30
    Z lewej flanki odpowiada Panic. (13:16)
    29
    Wbił się odważnie w obronę teraz Kawka! Znakomicie trafił pod poprzeczkę! (13:15)
    28
    Uciskany był przez trzech zawodników Kawka jednak zdołał zakończyć tę akcję bramką! (12:15)

28
    Titow ukarany dwoma minutami. (11:15)
    28
    Szybko odpowiada jednak Mielec. Strzelcem Basiak. (11:15)
    27
    Paweł Podsiadło ponownie znakomicie trafia do bramki gospodarzy z dziewiątego metra. (10:15)
    27
    Szybko odpowiada rzutem bieżnym Basiak. (10:14)
    26
    Głęboko w pole karne wszedł teraz Paweł Podsiadło. (9:14)

25
    Nie trafia do bramki, rzutem z podłoża Chodara. (9:13)

24
    To niesamowite! Tomasz Wiśniewski będzie śnił się gościom po nocach! Ponownie broni mieleckiej bramki. (9:13)
    24
    Rzutem z biodra popisuje się teraz Sarajlić. (9:13)
    23
    Paweł Podsiadło dziś strzela z niemal stuprocentową skutecznością. Ponownie z drugiej linii. (8:13)

23
    Tomasz Wiśniewski ponownie broni! (8:12)

21
    Tomasz Wiśniewski broni, podaje do Kłody jednak ten nie zdołał wykorzystać kontry. (8:12)
    20
    Z lewej flanki pod poprzeczkę trafia Sarajlić. (8:12)

20
    Ponownie broni Tomasz Wiśniewski! (7:12)

20
    Znakomicie wzniósł się teraz ponad obronę Sarajlić jednak nie zdołał pokonać bramkarza gości. (7:12)
    19
    Trzy minuty musieliśmy czekać na bramkę! Wreszcie z dziewiątego metra trafia Podsiadło. (7:12)

18
    O czas prosi teraz trener Waszkiewicz. (7:11)

18
    Tomasz Wiśniewski! (7:11)

18
    Ależ szkoda! Wspaniała kombinacyjna akcja zawodników Stali. Krupa obija poprzeczkę. (7:11)

17
    Ponownie wspaniale broni Tomasz Wiśniewski! (7:11)

16
    Próbował z rzutu bieżnego trafić Chodara. Odbija piłkę obrońca, piłka dla gości. (7:11)
    16
    Po koźle z dziewiątego metra trafia Masłowski. (7:11)
    15
    Bartosz Jurecki trafia teraz z koła. (7:10)

14
    Seroka opuści boisko na dwie minuty. (7:9)
    14
    Fenomenalnie znalazł teraz Krępe Tomasz Mochocki! (7:9)
    13
    Podsiadło bezbłędny przy kontrach w tym meczu. Kolejna bramka tego zawodnika. (6:9)

13
    Fenomenalnie broni Wiśniewski jednak kontry nie wykorzystuje Krępa. (6:8)

12
    Dwie minuty dla Jakuba Kłody. (6:8)
    12
    Piotr Krępa trafia z szóstego metra. (6:8)
    11
    Dobija piłkę obronioną piłkę Skrabania. (5:8)
    10
    Cóż za bramka! Tomasz Wiśniewski fenomenalnie obronił rzut gości i zdołał rzucić bramkę z 40 metrów!! (5:7)
    9
    Skrabania po kontrze! (4:7)

9
    Cóż za dziwna rotacja! Stal gra z pięcioma zawodnikami z lewej strony. (4:6)
    8
    Szybko odpowiada jednak Podsiadło zdobywając już trzecią bramkę w tym spotkaniu. (4:6)
    8
    Mochocki teraz z prawej flanki! (4:5)
    7
    Adam Skarabania! (3:5)
    7
    Janyst wszedł głęboko teraz w pole karne i zdołał pokonać bramkarza gości. (3:4)
    6
    Odpowiada Podsiadło rzutem z drugiej linii. (2:4)

5
    Mochocki nie wykorzystuje karnego. (2:3)
    4
    Z dziewiątego metra trafia Podsiadło. (2:3)
    3
    Fenomenalnie ze skrzydła trafia Krupa po podaniu Kawki. (2:2)

3
    Rzut Kawki przeszedł przez ręce obrony gości. Piłka wciąż dla Stali. (1:2)
    2
    Po szybkiej kontrze odpowiada Seroka. (1:2)
    2
    Fenomenalnie zwodem oszukał obrońców Mochocki! (1:1)
    1
    Efektywnie z koła wynik otwiera Jurecki. (0:1)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Na transmisję ze spotkania tych dwóch drużyn w Mielcu zapraszamy od godziny 18:30.

Drużyna z Puław znakomicie radzi sobie w polskiej lidze. W ostatnich ośmiu meczach nie zaskakiwała swoich kibiców i pewnie wygrywała w meczach w których była faworytem. Nie zaskoczyła również przegrywając swój przedostatni mecz z Vive Kielce, albowiem ta drużyna nie przegrała jeszcze ani jednego meczu w tym sezonie. Forma puławian sprawia jednak, że niewątpliwie będą stanowili spore wyzwanie dla Stali w zbliżającym się meczu.

SPR Stal Mielec
    Stal wygrała swoje ostatnie trzy spotkania, dzięki czemu znajduje się na najwyższym jak dotąd, trzecim miejscu w tabeli. Jeśli dodamy fakt, iż mielczanie przegrali jak dotąd jedynie dwa mecze u siebie, możemy spodziewać się zaciętej walki o punkty w najbliższym spotkaniu.

Już w najbliższą środę na mieleckim boisku zmierzą się dwa sąsiadujące obok siebie zespoły. SPR Stal Mielec plasuje się na trzecim, natomiast KS Azoty-Puławy zajmują drugie miejsce w grupie B. Zapowiada się niezwykle ciekawe widowisko!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Nataniel Brożnowicz

Handball Stal Mielec: Wiśniewski, Lipka- Wilk, Krępa, Janyst, Skuciński, Rusin, Mochocki, Kłoda, Sarajlić, Basiak, Kawka, Chodara, Krupa, Ćwięka.
    KS Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy- Kuchczyński, Orzechowski, Podsiadło, Jarosiewicz, Skrabania, Panic, Grzelak, Masłowski, Titow, Kasprzak, Jurecki, Ostroushko, Gumiński, Seroka.

Sędziowie: Kierczak Andrzej, Wrona Tomasz.