Brighton – Chelsea 0:4 (koniec) | Arsenal – Crystal Palace 4:1 (koniec) | Burnley – Man Utd 0:1 (koniec)
Everton – West Bromwich 1:1 (koniec) | Leicester – Watford 2:0 (koniec) | Stoke – Huddersfield Town 2:0 (koniec)
West Ham – Bournemouth 1:1 (koniec) | Man City – Newcastle 3:1 (koniec)
Manchester City
3:1 (1:0)
Newcastle United
Sobota 20.01.2018, 18:30 • Etihad Stadium, Manchester • Angielska Premier League • Runda 24

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:26:44)

Pierwsza połowa to totalna dominacja lidera Premier League. Po przerwie zapachniało emocjami po obu stronach boiska. Niespodzianki nie było. Manchester City wrócił do zwyciężania i pokonał nisko notowanego przeciwnika 3:1. W pewnym momencie zapachniało wyrównaniem, jednak Newcastle United nie wykorzystało swoje szansy i poczuło na sobie złość faworyta. Bohaterem spotkania został Sergio Aguero, który strzelił trzy gole. Wrażenie robią niektórego statystyki Obywateli. 80 procent posiadania piłki, 18 rzutów rożnych, 19 strzałów. Zwyciężyła drużyna lepsza, ale Sroki dostarczyły kibicom trochę emocji.

90+2
    Już w doliczonym czasie szansa na uderzenie głową do bramki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Ederson nie musiał interweniować, ponieważ Gayle nie przymierzył odpowiednio.

90
    Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

88
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Leroy Sané, na boisku pojawia się Brahim Díaz.
    Hat-trick w Manchesterze!

86
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Raheem Sterling, na boisku pojawia się Bernardo Silva.

85
    Zdemobilizowani trzecim golem Aguero przyjezdni będą mieć problem ze zorganizowaniem się do jeszcze jednego ataku.
    83. Sergio Agüero (MAC) - 3:1

83
    Gol dla City!
    Strzelcem bramki SERGIO AGÜERO.

Trzecia bramka Aguero, trzeba bramka Manchesteru City! Ojcem gola był Sane, który zupełnie nie zwracał uwagi na grupkę przeciwników i zatańczył między nimi kankana w polu karnym. W końcu podał do swojego napastnika, któremu wystarczyło strzelić do bramki Darlowa. Argentyńczyk najpewniej pozamiatał!

82
    Nadspodziewanie dużo miejsca mieli podopieczni Pepa Guardioli przed polem karnym Srok. De Bruyne próbował dokręcić piłkę w sam narożnik bramki. Minimalna pomyłka pomocnika!

81
    Im dłużej gospodarze przy piłce, tym krócej goście. Zgodnie z tą zasadą Manchester City wymienia podania.

80
    Ederson nie miał problemu ze zneutralizowaniem dośrodkowania z rzutu wolnego. Spora grupka przyjezdnych miała apetyt na oddanie strzału, ale nic z tego.
    Końcówka meczu! Faworyt na prowadzeniu!

78
    Clark napomniany żółtym kartonikiem za brzydki faul na rozpędzonym De Bruyne.

76
    Zmiana w drużynie Newcastle United F.C.: z boiska schodzi Joselu, na boisku pojawia się Dwight Gayle.

76
    Piłka po rzucie rożnym spadła przed polem karnym Newcastle United, skąd David Silva uderzył po ziemi obok słupka.

75
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu. Podanie Sterlinga do Sane zostało przecięte i gospodarze mają na pocieszenie tylko korner.

74
    Widać, że przyjezdni mieli zaplanowane zaatakować w ostatnim fragmencie meczu. Niewykluczone, że doprowadzą do wyrównania, ale na razie muszą żałować swojej ostatniej szansy podbramkowej.
    72. Ayoze Perez i Diame zmarnowali wielką szansę!

72
    Dzieje się! Po zmarnowanej sytuacji podbramkowej Sane zapachniało wyrównaniem. Aż dwa uderzenia celne. Ayoze Perez nie ominął Edersona, a po niepewnej interwencji bramkarza Manchesteru City także Diame nadział się na Brazylijczyka!

71
    Darlow utrzymuje Newcastle United przy życiu w tym spotkaniu. Pod linię bramkową pobiegł Sterling i przytomnie wycofał piłkę do Sane. Płaskie uderzenie leciało w światło bramki, ale intuicyjną interwencją popisał się bramkarz gości!

69
    Poddenerwowany Aguero postanowił jeszcze raz wybrać się w pole karne Newcastle United. Niecelne uderzenie południowca i nie udało się skompletować hat-tricka.
    67. Jacob Murphy (NEW) - 2:1

67
    Gol dla Newcastle!
    Strzelcem bramki JACOB MURPHY.

Trafienie kontaktowe doda jeszcze smaczku końcówce spotkania! Płaskie, crossowe podanie kompletnie zaskoczyło Zinczenkę. Za jego plecy pobiegł jak błyskawica Jacob Murphy i miał przed sobą jedynie bramkarza. Piłka została przerzucona miękko ponad Edersonem do siatki i w obozie przyjezdnych jest jeszcze nadzieja na zapunktowanie!

66
    Zmiana w drużynie Newcastle United F.C.: z boiska schodzi Javier Manquillo, na boisku pojawia się DeAndre Yedlin.

64
    Zmiana w drużynie Newcastle United F.C.: z boiska schodzi Christian Atsu, na boisku pojawia się Ayoze Pérez.
    63. Sergio Agüero (MAC) - 2:0

63
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa SERGIO AGÜERO.

W tej sytuacji nie ma żadnych wątpliwości! Druga bramka dla Manchesteru City. Mocne uderzenie Aguero z rzutu karnego przełamało palce Darlowa. Argentyńczyk skompletował właśnie dublet.
    62. Sterling sfaulowany w polu karnym!

62
    Fernandinho nie dostarczył piłki w uliczkę do De Bruyne, ale Manchester City ponowił atak i po solowej akcji Sterling został zatrzymany faulem w polu karnym przez Manquillo. Jedenastka!

60
    Na koniec kwadransa po przerwie wstrzelenie Aguero w pole bramkowe Newcastle United. Uratowali się przyjezdni kolejnym wybiciem futbolówki na korner.

59
    Momentami może gospodarzom brakować pomysłu na coraz to kolejne ataki. Tak, ich przewaga optyczna jest niepodważalna, ale zaliczka jednego gola nie jest w stu procentach bezpieczna.
    Najważniejszy moment tego spotkania!

57
    De Bruyne próbował uruchomić dośrodkowaniem z prawego skrzydła Sane. Adresat oderwał się w odpowiednim momencie od Manquillo, ale nie zdołał dołożyć głowy do podania Belga.

56
    Cały czas nie ma w ofensywie Newcastle United. Po prostu nie ma.

55
    Nie maleje przewaga gospodarzy pod względem posiadania futbolówki. Na lewym skrzydle atak starali się zmontować Zinczenko z Sane.

53
    Przerwa w grze spowodowana urazem Fernandinho. Szara eminencja tego spotkania opuszcza boisko z grymasem bólu wypisanym na twarzy. Brazylijczyk zamierza jednak za moment powrócić do walki.
    82.5 procenta posiadania piłki. To robi wrażenie!

51
    Silva do Sterlinga i tak dalej. Dynamiczny piłkarz ofensywny Manchesteru City wybiegł z futbolówką poza boisko. Menedżer gospodarzy mobilizuje podopiecznych do kolejnych podobnych prób ataku.

50
    11. rzut rożny dla podopiecznych Pepa Guardioli. Wymyślne rozegranie bez specjalnego efektu. Trochę za długie było podanie do Sterlinga.

49
    Na razie drużyna z Manchesteru gra to, co najbardziej lubi, czyli atakuje pozycyjnie i spycha przyjezdnych głęboko w okolicę własnego pola karnego.

47
    Ciekawe, czy drużyna z Newcastle zdecyduje się zaatakować w drugiej połowie. Nawet wyższa porażka z dominatorami wielkiego wstydu nie przyniesie.

46
    Obywatele na prowadzeniu!

Przewaga lidera Premier League była bezdyskusyjna. Jej udokumentowanie zajęło sporo czasu. Manchester City prowadzi do przerwy 1:0 dzięki trafieniu w 34. minucie. Poza akcją bramkową zaprezentował szeroki repertuar ataków. Głęboko cofnięci przyjezdni radzili sobie przez nieco ponad dwa kwadranse z ich zatrzymywaniem. W końcu pękli.

45+1

45
    Doliczona minimum minuta do regulaminowego czasu.
    Tak padła bramka!

43
    Atsu rozpędził się na lewym skrzydle. Za ofensywnym zawodnikiem Newcastle United musiał pognać Otamendi, żeby zaasekurować Zinczenkę i zablokować dośrodkowanie.

42
    Tradycyjnie z rzutu rożnego Obywateli wynikło tyle co nic, ale to samo można powiedzieć o próbie kontrataku Newcastle United.
    Ruszyła strzelecka maszyna!

41
    Coraz bardziej rozpaczliwe interwencje zawodników w biało-czarnych pasiakach. Po ostatniej kolejny korner dla Manchesteru City.

39
    Aguero tym razem w roli podającego do De Bryune. Świetna zamiana ról gwiazdorów Manchesteru City. Przeciwnika musiał ratować interwencją Darlow po płaskim uderzeniu reprezentanta Belgii!

38
    Po raz czwarty sędzia asystent zasygnalizował spalonego Manchester City. Powinni być bardziej skoncentrowani gospodarze, ponieważ tyle spalonych przy tak głęboko wycofanym przeciwniku to dziwna sprawa.

36
    Niezależnie od tego, kto zdobył gola, Manchester City ma prowadzenie i jego przeciwnik nie może się już wyłącznie chować na własnej połowie.
    34. Sergio Agüero (MAC) - 1:0

34
    Strzelcem bramki SERGIO AGUERO.

Piłka w bramce Newcastle United! Defensywa przyjezdnych rozmontowana. Cieszy się z gola Sergio Aguero, ale czy to na sto procent jest jego trafienie? Argentyńczyk jest przekonany, że musnął piłkę czupryną po dośrodkowaniu De Bruyne i w ten sposób zaskoczył Darlowa.

33
    Ponownie piłka w posiadaniu gospodarzy, którzy pieczołowicie budują atak pozycyjny przed polem karnym nisko notowanego przeciwnika.

32
    Niezła akcja Aguero, który ściągnął na siebie zainteresowanie kilku obrońców. Po odegraniu Argentyńczyka uderzenie z kilkunastu metrów oddał Sterling. Prosto w dobrze ustawionego Darlowa!

31
    Na uderzenie z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego zdecydował się De Bruyne. Koszmarna próba wysoko ponad poprzeczką Newcastle United.

30
    Szansa na trafienie do bramki Darlowa z rzutu wolnego. David Silva był zdaniem sędziego nieprzepisowo zatrzymywany przez Manquillo.
    Wyciekło ustawienie taktyczne Srok?!

28
    Sędzia asystent jest czujny i naprawdę w stykowych sytuacjach doskonale sygnalizuje. Przed momentem pomocnik Paula Tierneya wypatrzył na spalonym Sane.

26
    Kevin De Bruyne jest przekonany, że sędzia często pobłaża przyjezdnym. Nie potrafi tego zrozumieć Belg.

25
    Wyższy pressing Srok. Bez najmniejszego problemu zdjęli go z siebie mobilni gospodarze i po szybkim wyprowadzeniu piłki domagali się od sędziego rzutu karnego.

24
    Sterlinga poniosła fantazja. Trudno było cokolwiek zdziałać między trzema przeciwnikami. Niedawno na podobny rajd zdecydował się Sane.

23
    Uspokaja podopiecznych Benitez. Już ponad 20 minut bez straconego gola, więc nie wygląda to tak źle. Newcastle United uszczelnia defensywę i szuka swojej szansy na sprawie niespodzianki.
    Koszmarne pasmo Newcastle United.

21
    Na razie szósty rzut rożny dla uczestnika Ligi Mistrzów. Dośrodkowanie Davida Silvy prosto na głowę defensora.

20
    Wyglądało to dość zabawnie. Raz w meczu Newcastle United spróbowało zaatakować i natychmiast dostało obuchem w głowę. Pewnie mają dylemat przyjezdni czy jeszcze próbować.
    18. Trafienie Sterlinga do bramki ze spalonego!

18
    Piłka w bramce Newcastle United po ekspresowym kontrataku, ale nie ma gola. Sędzia asystent miał rację! W momencie ostatniego podania Sterling był na minimalnym spalonym.

17
    Ładne podanie z głębi pola do Sane, jednak obok atakującego gospodarzy znaleźli się natychmiast trzej przeciwnicy. Zadziałała siła złego na jednego.

16
    Benitez podszedł blisko linii bocznej boiska i pokazuje podopiecznym bardzo wymownie, że czas oddalić się chociaż na moment od własnego pola karnego.

15
    15 minut, pięć rzutów rożnych dla Manchesteru City, żaden nie zakończył się soczystym i celnym uderzeniem.

14
    Pomimo niepowodzenia nie zraża się lider Premier League. Kolejny korner po wybitym dośrodkowaniu Zinczenki.

13
    David Silva próbował dośrodkować do czujnego w polu karnym Aguero, jednak trafił w nogę przeciwnika. Był jeszcze korner, ale nie wychodzi na razie wykonywanie stałych fragmentów Manchesterowi City.
    Aguero w walce o futbolówkę!

11
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Piłka wycofana do Walkera, którego uderzenie sprzed pola karnego było beznadziejne.

10
    Czekają z przodu na swoje szanse poza Sterlingiem również Sane oraz Aguero. Podanie dostał przed momentem Sane i w komitywie z De Bruyne wywalczył korner.

8
    Przerwa w grze. Sędzia asystent podniósł chorągiewkę, ponieważ w momencie crossowego podania zobaczył na spalonym Sterlinga. Decydowały centymetry.
    Minuta ciszy poprzedziła spotkanie.

7
    Obywatele budują następny atak. Coraz więcej dzieje się na obu skrzydłach i chyba nie do końca panuje nad tym Newcastle United.

6
    Dummett nie zorientował się, że nie ma obok niego żadnego przeciwnika i wybił piłkę na rzut rożny. Nieudane dośrodkowanie Kevina De Bruyne'a, ale szybko ponowili atak Obywatele i po płaskim podaniu Stones uderzył blisko słupka!

4
    Manchester City przechodzi do ataku pozycyjnego. Diame przycisnął przeciwnika, tyle że nieprzepisowo i Paul Tierney gwizdnął faul.

3
    Odpowiedzieli gospodarze akcją oskrzydlającą. Płaskie dośrodkowanie prosto w objęcia Darlowa. Obaj bramkarze przywitali się z piłką.

2
    Newcastle w pobliżu bramki Manchester City. Dość przypadkowe wstrzelenie w pole bramkowe Edersona. Brazylijczyk przepchnął wszystkich przeciwników i sprzątnął futbolówkę.

1
    Od środka przyjezdni. Paul Tierney długo spoglądał na zawiłości swojego stopera zanim rozpoczął spotkanie. Zobaczymy, czy tak samo długo trzeba będzie czekać na atak.

1

Piłkarze zagrają w tradycyjnych strojach. Manchester City w błękitnych koszulkach i białych spodenkach, natomiast ekipa z Newcastle w biało-czarnych pasiakach. Mecz poprzedzi minuta ciszy poświęcona Cyrille Regis.
    Przyjazd Newcastle United na stadion!

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Zinčenko – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) – Sterling, Agüero, Sané.

Rezerwowi: Bravo – Danilo, Gündoğan, Mangala, B. Silva, Adarabioyo, Díaz.

Newcastle United F.C.: Darlow – Manquillo, Lascelles (C), Clark, P. Dummett – Shelvey, Diamé, Hayden – Jacob Murphy, Joselu, Atsu.

Rezerwowi: Elliot – Yedlin, Haidara, Merino, Gayle, Ayoze Pérez, Ritchie.

Sędzia: Paul Tierney.

Manchester City przegrał poprzednie spotkanie w Premier League. Lider chce natychmiast odkuć się po nieudanym wyjeździe do Liverpoolu. Początek jego meczu z Newcastle United w sobotę o godzinie 18:30.

Obywatele są niezagrożonymi liderami Premier League. Przewaga Manchester City nad wiceliderem i lokalnym wrogiem Manchester United to 12 punktów. Ostatnio delikatnie stopniała i podopieczni Pepa Guardioli nie chcą, by była to tendencja, a wypadek przy pracy.
    Przygotowania Obywateli.

Drużyna z Manchesteru przegrała poprzedni mecz ligowy 3:4 z Liverpool FC. Wypunktowana przez podopiecznych Juergena Kloppa została na początku drugiej połowy. W sobotę wraca na własny stadion, gdzie straciła punkty w zaledwie jednym pojedynku.

Manchester City nie przegrał meczu ligowego z Newcastle United od 24 września 2005 roku. Przez następne ponad 12 lat drużyna z St James Park pokonała Obywateli w tylko jednym spotkaniu pucharowym. Przerwanie wielkiego impasu w sobotę jest mało prawdopodobne.
    Newcastle United zagra bez presji!

Newcastle United jest niepokonany od czterech meczów. Drużyna potrzebuje kolejnych udanych spotkań, żeby oddalić się od strefy spadkowej Premier League. Przed konfrontacją z liderem jest na 15. lokacie, a zaliczka Srok nad 18. miejscem to trzy punkty.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Gole: 34. Agüero, 63. Agüero (kar.), 83. Agüero – 67. Jacob Murphy

Kartki:   78. Clark (NEW)

Posiadanie piłki: 80 % : 20 %.
    Strzały celne: 9:4. Strzały niecelne: 10:1. Rzuty rożne: 18:0. Spalone: 4:2. Foule: 5:9.
    Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Zinčenko – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) – Sterling (86. B. Silva), Agüero, Sané (88. Díaz).
    Zmiany: Bravo – Danilo, Gündoğan, Mangala, B. Silva, Adarabioyo, Díaz.

Newcastle United: Darlow – Manquillo (66. Yedlin), Lascelles (C), Clark, P. Dummett – Shelvey, Diamé, Hayden – Jacob Murphy, Joselu (76. Gayle), Atsu (64. Ayoze Pérez).
    Zmiany: Elliot – Yedlin, Haidara, Merino, Gayle, Ayoze Pérez, Ritchie.

Sędziowie: Paul Tierney