Stal – Energa MKS 29:34 (koniec) | Pogoń – Orlen Wisła 17:33 (koniec) | Meble Wójcik – Azoty 23:29 (koniec)
Zagłębie – PGE Vive 25:39 (koniec) | Piotrkowianin – KPR 23:22 (koniec) | Wybrzeże – Gwardia 23:24 (koniec)
Handball Stal Mielec
29:34 (11:17)
Energa MKS Kalisz
Środa 24.01.2018, 18:00 • Hala MOSiR, Mielec • Orlen Superliga mężczyzn • 18. kolejka

Energa MKS Kalisz od początku meczu prowadził to spotkanie i zdołał ten wynik utrzymać, aż do końca meczu. Stal Mielec w ostatnim czasie jest w słabszej dyspozycji, przez co Kalisz mimo znacznie gorszej sytuacji w tabeli nie był skazywany na porażkę w tym meczu. Wątpliwości kibiców Stali odnośnie tego meczu stały się więc słuszne. (19:33:54)

Koniec meczu. (29:34)

60
    Ponownie Lipka! Brawa! (29:34)

60
    Znakomicie broni jeszcze Krzysztof Lipka w końcówce. (29:34)
    59
    Kłoda posłał piłkę do Kawki, a ten zdołał wykorzystać sytuację sam na sam z bramkarzem. (29:34)
    58
    Matej Sarajlić znakomicie radzi sobie w tym meczu na dziewiątym metrze. Ponownie widowiskowa bramka. (28:34)
    58
    Podanie do Krytskiego po szybkiej akcji, a ten nie myli się podczas dogodnej sytuacji. (27:34)
    58
    Znakomicie Paweł Wilk ze skrzydła. (27:33)
    57
    Marek Szpera z trzydziestu metrów do pustej bramki! (26:33)
    56
    Bałwas trafia z lewego skrzydła. (26:32)
    56
    Sarajlić wzniósł się ponad mur gości i zdołał posłać potężny rzut do bramki. (26:31)
    54
    Kniazeu pokonuje Lipkę na siódmym metrze! (25:31)

54
    Paweł Wilk ukarany dwoma minutami za faul na wskakującym w pole karne Bałwasie. (25:30)

52
    Popisał się teraz tym rzutem z drugiej linii Sarajlić. Cóż za precyzja. (25:28)
    51
    Michał Drej znakomicie odnalazł się teraz na prawym skrzydle. (24:28)

50
    Znakomicie Lipka! (24:27)
    49
    Rudolf rzucił piłkę między dwuosobowym blokiem w środek bramki. Cóż za szczęście. (24:27)
    48
    Tomasz Mochocki. (23:27)
    47
    Po rzucie Artura Bożka piłka odbiła się od Lipki, następnie od słupka jednak minimalnie weszła do bramki całym obwodem. (22:27)
    46
    Znakomicie w ostatnich minutach prezentuje się Wiktor Kawka. Kolejna bramka tego zawodnika. (22:26)
    46
    Michał Drej po kontrataku. (21:26)
    45
    Błyskawicznie z dziewiątego metra odpowiedział Kawka. (21:25)
    45
    Michał Drej z prawego skrzydła. (20:25)
    43
    Zdołał pod porzeczką zmieścić piłkę świeży na boisku Arkadiusz Galewski. (20:24)

42
    O czas prosi trener gości. (20:23)
    42
    Podanie przez całe boisko od Wiśniewskiego i Basiak nie myli się w sytuacji sam na sam. (20:23)

41
    Dwie minuty dla Krzysztofa Misiejuka. (19:23)
    41
    Wiktor Kawka po raz trzeci w ostatnich pięciu minutach. (19:23)
    41
    Marek Szpera z drugiej linii! (18:23)
    40
    Obronił głową piłkę Tatar, jednak Mochocki zdołał dobić piłkę. (18:22)
    39
    Wiktor Kawka ponownie z drugiej linii. (17:22)
    38
    Imponuje dziś Marek Szpera. Kolejna bramka tego zawodnika. (16:22)
    38
    Wiktor Kawka odpowiada potężnym rzutem z drugiej linii. (16:21)
    36
    Z prawej flanki trafia teraz Bałwas. (15:21)
    36
    Przewagę liczebną wykorzystuje Kniazeu rzutem ze środka pola. (15:20)

35
    Dwie minuty dla Janysta. (15:19)
    35
    Po niemal identycznej akcji piłkę z dziewiątego metra posyła do bramki Mochocki. (15:19)
    34
    Wiktor Kawka z fenomenalnie z drugiej linii. (14:19)
    34
    Błyskawicznie do bramki Stali piłkę posyła jeszcze Krystki. (13:19)
    33
    Kniazeu trafia po rzucie z szóstego metra. (13:18)
    32
    Niesamowite! Wiśniewski teraz do pustej bramki gości z czterdziestu metrów! (13:17)
    31
    Mochocki z drugiej linii! (12:17)
    31
    Wynik drugiej połowy otwiera Szpera. (11:17)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (11:17)

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:17)

Choć pierwsze minuty wskazywały, że to Stal będzie dominować ten mecz, to kaliszanie zdecydowanie prowadzą po pierwszej połowie. Na boisku widać dużą agresję po stronie obydwu drużyn, a to zapowiada ciekawe widowisko w drugiej połowie. (11:16)

30
    Kwiatkowski ukarany jeszcze dwoma minutami w końcówce. (11:16)
    30
    Kniazeu wykorzystuje szansę na siódmym metrze. (11:16)
    29
    Tomasz Mochocki wszedł teraz głęboko w pole karne gości. Trafia! (11:15)

28
    Misiejuk ukarany teraz dwoma minutami. (10:15)

28
    Wspaniale broni Tomasz Wiśniewski! (10:15)
    28
    Piłka po odbiciu od ręki Tatara i słupka bramki zdołała ostatecznie wpaść do bramki. Rzucał Tomasz Mochocki. (10:15)

26
    Sarajlić bezradny w powietrzu nie był w stanie podać nikomu. Piłkę odebrał Drej i po indywidualnej akcji umieścił ją w siatce. (9:15)
    25
    Kniazeu z drugiej linii podwyższa prowadzenie gości. (9:14)

24
    Dwie minuty dla Jakuba Kłody. (9:13)

24
    Znakomicie z piłką obrócił się Drej, ale równie wspaniale broni ten rzut Krzysztof Lipka (9:13)
    23
    Sarajlić trafia z drugiej linii! (9:13)
    23
    Błyskawiczna strata zawodników Stali i kontratak wykorzystuje Misiejuk! (8:13)
    22
    Michał Drej! (8:12)
    21
    Adamczak trafia z szóstego metra. (8:11)
    21
    Rafał Krupa fenomenalnie odnalazł się teraz na lewej flance. (7:10)
    20
    Marek Szpera trafia i ponownie kaliszanie prowadzą trzema bramkami. (7:10)

19
    Nieprzepisowo zatrzymał teraz atak gości Sarajlić. Ukarany zostanie dwoma minutami. (7:9)
    18
    Łukasz Janyst mimo dwuosobowego bloku zdołał posłać piłkę do siatki. (7:9)
    18
    Równie wspaniale broni Lipka, jednak po chwili Drej dobija piłkę. (6:9)

17
    Fenomenalnie broni rzut Janysta bramkarz gości! (6:8)

16
    O czas prosi trener Stali. (6:8)
    16
    Krytski trafia teraz z prawej strony do bramki gospodarzy. (6:8)
    16
    Błyskawiczną akcję kończy trafieniem Drej. (6:7)
    15
    Po rzucie Marka Szpery piłka odbija się od mieleckiego zawodnika przez co znacząco zmienia trajektorię lotu. Myli To Krzysztofa Lipkę! (6:6)

14
    Krzysztof Lipka fenomenalnie broni! (6:5)
    12
    Adamczak błyskawicznie trafia do bramki po wznowieniu. (6:5)

12
    Po brutalnym faulu Jakub Kłoda ukarany zostaje dwoma minutami. (6:4)
    11
    Wbił teraz z piłką bramkarza do bramki po rzucie Wiktor Kawka! Co za potężny rzut! (6:4)
    11
    Kontra gości i trafia Marek Szpera. (5:4)
    10
    Wszedł głęboko w pole karne teraz Tomasz Mochocki. Trafia! (5:3)

9
    Przejście Misiejuka! Piłka dla gospodarzy. (4:3)
    8
    Szpera podanie przez niemal całe boisko do Balwasa, a ten nie myli się w sytuacji sam na sam. (4:3)
    7
    Sarajlić teraz z dziewiątego metra! Cóż za bomba! (3:2)
    6
    Marek Szpera! (3:2)
    6
    Rafał Krupa błyskawicznie przejmuje jednak piłkę i po indywidualnym kontrataku trafia. (3:1)

5
    Wyjął teraz Krępa piłkę z pola bramkowego. Piłka dla gości. (2:1)
    4
    Ponownie nie myli się Janyst przy rzucie karnym. (2:1)

3
    Kolejna akcja Stali i kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Misiejuk. (1:1)
    3
    Kniazeu z koła po szybkiej akcji. (1:1)
    1
    Janyst z siódmego metra otwiera wynik tego spotkania. (1:0)

1
    Michał Drej fauluje Wskakującego w pole karne Krupę. Rzut karny dla Stali. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Na relację z meczu zapraszamy już od godziny 18.00.

Drużyna z Kalisza, mimo iż plasuje się na przedostatnim miejscu w grupie B, w ostatnim czasie dobrze radzi sobie w pojedynkach. W ostatnich trzech meczach kaliszanie przegrali jedynie jeden mecz ze zdecydowanie lepszą drużyną z Kwidzyna dwoma bramkami. Narastająca forma drużyny przyjezdnej, sprawia, że możemy jutro spodziewać się ciekawego starcia na mieleckim boisku.

SPR Stal Mielec
    Mieleccy kibice po okresie niezwykłej radości, wywołanej awansem Stali na wysokie, trzecie miejsce w grupie B w ostatnim czasie zmuszeni są odczuwać rozczarowanie. Mielczanie przegrali znacząco bowiem swoje ostatnie dwa mecze.Ostatni z nich rozegrali oni z Legionowem, które jak dotąd odnotowało dwa zwycięstwa od początku sezonu, mimo to Stal przegrała ten pojedynek 31-23.

Już w najbliższą środę na mieleckim boisku Stal Mielec podejmie przyjezdną drużynę MKS Kalisz. Narastająca forma gości zapowiada ciekawe widowisko.