0:4 (0:1)
Manchester United
Piątek 26.01.2018, 20:55 • Huish Park, Yeovil • Puchar Anglii • 1/16 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:57:09)

Cztery bramki strzelił czwartoligowcowi Manchester United. Drużyna Jose Mourinho rozpoczęła spotkanie w rozczarowującym stylu, ale zakończyła mocnym uderzeniem. Dwa ostatnie gole strzeliła na przełomie regulaminowego i doliczonego czasu. Początek zwiastował nieco większe emocje, ale po pierwszym trafieniu Manchester United mógł kontrolować wydarzenia. Potwierdził, że jego defensywa jest świetnie dysponowana, a z czasem wyszła na wierzch również jego przewaga doświadczenia i przygotowania fizycznego. Krysiak przemieszał spektakularne interwencję z jedną pomyłką. Alexis Sanchez w swoim debiucie asystował przy golu Herrery.

Strzelcem bramki ROMELU LUKAKU.

Jeszcze jeden szybki atak Manchesteru United zaowocował golem. Do siatki trafił tym razem Lukaku, którego podaniem obsłużył Rojo. Bramkarz Yeovil Town nie miał szans na skuteczną interwencję!

90+2
    Piłka w centrum boiska i przyjezdni wyczekują na ostatni gwizdek w tym spotkaniu. Już za chwileczkę, już za momencik będą triumfować.

90
    Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.
    89. Jesse Lingard (MAN) - 0:3

89
    Strzelcem bramki JESSE LINGARD.

Z wielkim zdecydowaniem wbiegł w pole karne przeciwnika Lingard. Obrońcy nie wiedzieli, który ma zaatakować zmiennika, więc ten zakończył swój rajd uderzeniem po ziemi na 3:0! Krysiak ponownie skapitulował.

88
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Rashford, na boisku pojawia się Gomes.

86
    Ostatnie zrywy obu drużyn w tym spotkaniu. Manchester United jest blisko zachowania czystego konta w kolejnym tegorocznym pojedynku.

84
    Rashford próbował mijać Krysiaka w polu karnym. Podobna sytuacja jak w pierwszej połowie. Anglik wybiegł z futbolówką poza boisko, a Polak nie dał się sprowokować do przewinienia w szesnastce.

83
    Zmiana w drużynie Yeovil Town F.C.: z boiska schodzi Wing, na boisku pojawia się Smith.

82
    Tak samo jak w pierwszej połowie rzut wolny z dogodnej pozycji wykonał James. Identycznie jak wówczas trafił w światło bramki, ale nie zagroził Romero. Za lekkie są te uderzenia.

81
    Sędzia napomniał McTominaya żółtym kartonikiem za brzydkie przewinienie na Zoko.
    79. Rashford przegrał pojedynek z Krysiakiem!

79
    Podanie prostopadłe Lingarda do Rashforda w pole karne Yeovil Town. Dobrze antycypował sytuację Artur Krysiak i nie pozwolił Anglikowi na oddanie skutecznego uderzenia. Udane wyjście Polaka na przedpole!

77
    Jeszcze po jednym zmienniku mogą wprowadzić w ostatnim kwadransie menedżerowie obu ekip.

76
    Szansa na gola kontaktowego! Romero jest czujny i poradził sobie ze strzałem z półdystansu. Argentyńczyk najpierw unieszkodliwił uderzenie, a następnie złapał piłkę.

74
    Na razie powtórka wyniku z 2015 roku. Manchester United potrzebował jednak nieco mniej czasu na sforsowanie defensywy czwartoligowca niż wówczas.

72
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Alexis Sanchez, na boisku pojawia się Lingard.
    Powoli zapanowuje smutek.

70
    Piłka po rajdzie McTominaya została wybita na rzut rożny. Krysiak głośno dyrygował swoimi obrońcami przed dośrodkowaniem, co pomogło im się dobrze ustawić.

69
    Zmiana w drużynie Yeovil Town F.C.: z boiska schodzi Green, na boisku pojawia się Fisher.

68
    Jose Mourinho wprowadził z ławki rezerwowych nowego napastnika, ale generalnie jego podopieczni delikatnie się wycofali po bramce Herrery.

67
    Kibice nie przestają wspierać miejscowych zawodników. Długo mogli być dumni ze swoich ulubieńców, jednak wychodzi na wierzch przewaga doświadczenia i przygotowania fizycznego United.
    Herrera podwoił przewagę United!

65
    Zmiana w drużynie Manchester United F.C.: z boiska schodzi Mata, na boisku pojawia się Lukaku.
    64. Juan Mata na spalonym i nie ma gola!

64
    Piłka w siatce Yeovil Town, jednak tym razem nie ma gola. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego w momencie wstrzelenia McTominaya do Maty w pole bramkowe.

63
    Po drugim trafieniu swojego zespołu nie powinien się już denerwować Jose Mourinho. Niebawem Portugalczyk wprowadzi na boisko zmiennika.
    61. Ander Herrera (MAN) - 0:2

61
    Strzelcem bramki ANDER HERRERA.

Po nieudanym wykonaniu rzutu rożnego Manchester United natychmiast skontratakował niżej notowanego przeciwnika! Pierwszą asystę w nowym klubie zanotował Alexis Sanchez, natomiast Herrera pokonał Krysiaka płaskim strzałem w sytuacji sam na sam!

60
    Na zakończenie pierwszego kwadransa po przerwie sędzia asystent zasygnalizował spalonego i piłka dla gospodarzy.

59
    Jeszcze jedna próba Rashforda, ale piłka po jego płaskim uderzeniu zatrzymała się na nogach obrońców Yeovil Town.

57
    Próbuje zaatakować drużyna w biało-seledynowych koszulkach, ale poza dośrodkowaniem do Surridge'a nie wykreowała nic specjalnie niebezpiecznego w drugiej połowie

56
    Zmiana w drużynie Yeovil Town F.C.: z boiska schodzi Bird, na boisku pojawia się Browne.

55
    Za moment pierwsza zmiana w obozie gospodarzy. Ataki Yeovil Town mają nabrać po niej rumieńców.

53
    Surridge próbował oddać strzał głową po głębokim dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Blisko napastnika Yeovil Town był do końca Rojo i skutecznie interweniował.

52
    Faworyt utrzymuje się w posiadaniu piłki, a jego przeciwnik nie kwapi się na razie do wysokiego pressingu. To nadmierne ryzyko.
    50. Rashford nieznacznie się pomylił!

50
    Rashford nie zdążył do crossowego podania, ale nie minęło pół minuty i jego drużyna ponownie dostarczyła mu piłkę. Uderzenie autora dotychczas jedynego gola nieznacznie obok słupka bramki Krysiaka!

48
    Trzy kartoniki na koncie gospodarzy. Manchester United nie prowokuje sędziego w równym stopniu.

47
    Przewinienie na Alexisie Sanchezie. Chilijczyk jest poniewierany przez przeciwników w swoim debiucie w nowym klubie. Sowunmi napomniany kartką.

46

Piłkarze powoli wracają z szatni na boisko. Manchester United już trochę spokojniejszy i zamierza kontrolować wydarzenia po wznowieniu gry.
    Manchester United na prowadzeniu!

Manchester United jest bliżej awansu po nieco ponad 45 minutach dzięki bramce Marcusa Rashforda. Wicelider Premier League prowadzi na stadionie czwartoligowca 1:0. Do czasu jego ofensywa rozczarowywała, a nawet kiedy przyspieszał, na posterunku czuwał Artur Krysiak. W końcu jednak trafił do bramki. Polak maczał palce przy golu, choć nie był najważniejszym winowajcą. Yeovil Town grało poprawnie, ale nie utrzymało bezbramkowego rezultatu i musi zaatakować faworyta po przerwie.

45+1

45
    Doliczona minuta.

43
    Bramka w okolicznościach, które musiały zaboleć gospodarzy, ale spotkanie jeszcze się nie skończyło. Teraz Yeovil Town musi zaatakować.
    41. Marcus Rashford (MAN) - 0:1

41
    Strzelcem bramki MARCUS RASHFORD.

Potężna pomyłka Jamesa! Nie pomógł Krysiak i Manchester United na prowadzeniu. Alexis Sanchez podał piłkę między czterech obrońców Yeovil Town i Marcus Rashford nie miał prawa tam oddać strzału. A jednak! Młodzian wyprzedził wszystkich, a przede wszystkim biernego Jamesa i trafił do bramki.

40
    Jeszcze ma ochotę zaatakować w pierwszej połowie Manchester United. Alexis Sanchez ładnie przerzucił piłkę, po czym dostał podanie zwrotne i strzelił po ziemi wyraźnie obok bramki Artura Krysiaka!

37
    Przewinienie Carricka blisko własnego pola karnego. Była szansa na dobre uderzenie z rzutu wolnego. Niezła ta próba Jamesa, jednak nie miał problemu z odbiciem piłki Romero.

35
    73 procent posiadania piłki wypracował w ostatnich kilkunastu minutach Manchester United. Podobno kropla drąży skałę, więc pozostało czekać na efekt.

34
    Od bramki po nieudanym strzale Artur Krysiak. Bramkarz gospodarzy wznowił grę dalekim wykopem na połowę Czerwonych Diabłów.

32
    Nieco mniej niż kwadrans do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Manchester United ma problem z czwartoligowcem.

30
    Artur Krysiak jest skoncentrowany i ponownie to potwierdził! Bramkarz Yeovil Town złapał futbolówkę po celnym uderzeniu Alexisa Sancheza z rzutu wolnego. Dobre dwa kwadranse Polaka.

29
    Ponownie Alexis Sanchez i tym razem sędzia ochronił nabytek Manchesteru United gwizdkiem. Na dodatek kartka za faul dla Smitha.

28
    Ostra interwencja obrońcy, ale skuteczna. Alexis Sanchez nie zdołał oddać uderzenia po podaniu w pole karne.

26
    Od kilku minut Manchester United częściej na połowie przeciwnika. Szarża Rashforda i uderzenie McTominaya były potwierdzeniami lepszego okresu przyjezdnych.
    24. Krysiak zatrzymał uderzenie McTominaya!

24
    Świetnie Artur Krysiak! Bramkarz Yeovil Town sparował piłkę jedną dłonią na korner po płaskim uderzeniu McTominaya. Mógł mieć w tej sytuacji asystę Alexis Sanchez, gdyby nie wzorowa reakcja Polaka.

24
    Tym razem nieudane podanie zawodnika z Yeovil. Aż uśmiechnął się Jose Mourinho po jego zobaczeniu i krótkiej konwersacji z sędzią technicznym.

22
    Na tym etapie spotkania można już powiedzieć, że ofensywa z Manchesteru rozczarowuje. Na przykład przed momentem Rashford wybiegł z piłką poza boisko. Doskonale schował ręce przed Anglikiem Krysiak.
    Szpieg!

20
    Czerwone Diabły wymieniają podania na obrzeżach pola karnego przeciwnika i szukają miejsca na oddanie jakiegokolwiek groźnego dla Krysiaka uderzenia.

19
    Po przewinieniu Darmiana na Zoko kolejny rzut wolny sprzed pola karnego Manchesteru United. Tym razem tylko dośrodkowanie, bez uderzenia, prosto w objęcia skoncentrowanego Romero.

17
    Nadspodziewanie wyrównany nieco ponad kwadrans. Na pewno można spodziewać się emocji w dalszej fazie spotkania. Nudy nie ma.

16
    Herrera wbiegł w pole karne przeciwnika i próbował obsłużyć podaniem Matę. Wmieszali się w ten pomysł południowców obrońcy w biało-seledynowych strojach.
    15. Sowunmi główkował prosto w Romero!

15
    Bramkarze po obu stronach boiska są bezbłędni w swoich działaniach. Romero umiejętnie zrobił kilka kroków do przodu i przechwycił niebezpieczną piłkę. Po rzucie wolnym w Argentyńczyka główkował Sowunmi.

13
    Dla odmiany rzut rożny wywalczył faworyt. Dośrodkowanie z narożnika boiska prosto w dłonie idealnie ustawionego Artura Krysiaka.
    Rośnie wiara w obozie gospodarzy!

11
    Po stałym fragmencie nie było zagrożenia dla Romero i Manchester United stara się wreszcie przenieść grę na połowę czwartoligowca.

10
    Idzie do przodu Yeovil Town i po rajdzie Greena wywalczył dla siebie korner.

9
    Romero nie ma łatwego życia w ostatnich minutach. Doświadczony bramkarz Manchesteru United musiał rzucić się pod nogi przeciwników i sprzątnąć piłkę po podaniu z prawego skrzydła.
    7. Romero interweniował po strzale Greena!

7
    Podobna sytuacja po przeciwnej stronie boiska. Bezpańska piłka wrzucona w pole karne przez Dicksona padła łupem Romero. Po chwili Argentyńczyk musiał wykazać się jeszcze raz, po płaskim uderzeniu Greena!

6
    Interwencja Artura Krysiaka. Polak zatrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła. Mała owacja na trybunach dla bramkarza Yeovil Town.

5
    Nieskuteczna próba uruchomienia Alexisa Sancheza. Chilijczyk będzie powoli wdrażać się w styl grania swojego nowego zespołu, do którego przeniósł się z Arsenalu.

3
    Premierowa akcja Manchesteru United, ale podanie z drugiej linii zostało przechwycone i drużyna Jose Mourinho zareagowała faulem po stracie.

2
    Starali się rozegrać piłkę gospodarze, ale między doświadczonymi przeciwnikami i z drżącymi jeszcze ze strachu nogami nie było to łatwe zadanie.
    Trybuny wypełnione kibicami.

1
    Za wspomniane przewinienie na Rojo upomniany żółtym kartonikiem został Zoko.

1
    Gospodarze w biało-seledynowych strojach, a Manchester United w czerwonych koszulkach i czarnych spodenkach. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch gwizdków sędziego. Ten drugi po ostrym faulu na Rojo.

1
    Alexis Sanchez zadebiutuje w jedenastce!

Artur Krysiak w jedenastce gospodarzy!

Yeovil Town F.C.: Krysiak – James, Sowunmi, Smith, Dickson – Green, Wing, Bird, Gray – Zoko, Surridge.

Rezerwowi: Maddison – Browne, Fisher, Gobern, Santos, Smith, Whelan.

Manchester United F.C.: Romero – Darmian, Lindelof, Rojo, Shaw – Herrera, Carrick, McTominay – Mata, Rashford, Sanchez.

Rezerwowi: Pereira – Gomes, Lingard, Lukaku, Matić, Smalling, Young.

Sędzia: Paul Tierney.

Manchester United powalczy o awans do najlepszej szesnastki Pucharu Anglii z Yeovil Town FC. Przeciwnik zespołu Jose Mourinho plasuje się na dole tabeli League Two. Paul Tierney rozpocznie mecz o godzinie 20.55.

Yeovil Town nie wygrał od czterech meczów ligowych. Kopciuszek ma swoje kłopoty w League Two i raczej nie straszy faworyta swoją aktualną dyspozycją. O dodatkową mobilizację gospodarzy w piątek nie trzeba się jednak obawiać.
    Przygotowania piłkarzy Yeovil Town!

Piłkarze Yeovil Town wyeliminowali w poprzednich rundach Southend, Port Vale oraz Bradford. Najdłużej walczyli w 1/64 finału, ponieważ po remisie z The Valiants spotkanie zostało powtórzone. Największym sukcesem gospodarzy był w tej dekadzie awans do Championship, w której nie spędzili jednak zbyt dużo czasu.

W tym roku Manchester United jest niepokonany. Na dodatek nie stracił jeszcze gola. W Premier League jest wiceliderem ze stratą 12 punktów do lokalnego wroga City. Szansa na mistrzostwo Anglii jest niewielka, więc Czerwone Diabły powinny poważnie traktować walkę o Puchar Anglii.
    Pucharowe starcie przed Manchester United!

Mecz w piątek będzie drugim Yeovil Town z Manchesterem United w tej dekadzie. W styczniu 2015 roku Czerwone Diabły zwyciężyły 2:0 dzięki bramkom Andera Herrery i Angela Di Marii. Obrona niżej notowanego klubu została sforsowana dopiero w 64. minucie, więc faworyt nie miał banalnej przeprawy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:55.

Gole: 41. Rashford, 61. Herrera, 89. Lingard, 90+3. Lukaku

Kartki:   1. Zoko (YET), 29. Smith (YET), 47. Sowunmi (YET) – 81. McTominay (MAN)

Posiadanie piłki: 26 % : 74 %.
    Strzały celne: 5:7. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 1:2. Foule: 10:12.
    Yeovil Town F.C.: Krysiak – James, Sowunmi, Smith, Dickson – Green (69. Fisher), Wing (83. Smith), Bird (56. Browne), Gray – Zoko, Surridge.

Zmiany: Maddison – Browne, Fisher, Gobern, Santos, Smith, Whelan.

Manchester United: Romero – Darmian, Lindelof, Rojo, Shaw – Herrera, Carrick, McTominay – Mata (65. Lukaku), Rashford (88. Gomes), Alexis Sanchez (72. Lingard).

Zmiany: Pereira – Gomes, Lingard, Lukaku, Matić, Smalling, Young.

Sędziowie: Paul Tierney