Energa MKS – Piotrkowianin 25:22 (koniec) | KPR – Meble Wójcik 20:25 (koniec) | Arka – Chrobry 26:29 (koniec)
Zepter KPR Legionowo
20:25 (12:11)
Meble Wójcik Elbląg
Niedziela 28.01.2018, 16:00 • Arena Legionowo • Orlen Superliga mężczyzn • 19. kolejka

Tymczasem żegnam się i pozdrawiam Państwa z Legionowa. Życzę dobrego wieczoru. (17:35:03)

Najwięcej bramek, bo aż 7 (2 z karnego) rzucił dzisiaj Michał Szopa, zawodnik zespołu z Elbląga.

W strzałach po równo – 41:41, ale rzuty celne na korzyść gości, 32:35. Tak jak w pierwszej połowie popis w bramce dał Mikołaj Krekora, tak w drugiej aż 9 strzałów obronił Paweł Kiepulski.

Passa 14. meczy bez zwycięstwa zespołu z Elbląga dobiega końca. Meble Wójcik pokonują 20:25 KPR Legionowo. Niespodziewanie rozstrzygnięcie. Druga połowa to był jednak koncert gości, a raczej duża liczba błędów podopiecznych trenera Smolarczyka. Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że jedna z drużyn wygra sporą różnicą bramek, a jednak.
    Ostatnia wygrana elblążan to wrześniowy mecz z KPR-em i po 14. meczach bez wygranej znowu z drużyną z Legionowa udaje się Meblom Wójcik przywieźć do domu komplet punktów. Świętowanie zawodnicy trenera Będzikowskiego przenieśli do szatni.

Koniec meczu. (20:25)

60
    Rutkowski rzuca z wolnego, ale nieskutecznie. Koniec tego spotkania! (20:25)
    60
    Kupiec rzuca po indywidualnej akcji. Zostało pięć sekund. (20:25)
    59
    Ależ bramka Morynia! Ponad siedem metrów do bramki Krekory, a ten rzuca w samo okienko! (20:24)
    59
    Drugi gol Adamskiego! Tym razem z około siedmiu metrów w samo okienko! (20:23)
    58
    Adamczak przez środek wbiega na siódmy metr i pokonuje Krekorę. (19:23)
    58
    Ale chwilę później gol Grabowskiego. (19:22)
    58
    Kupiec szybko wykorzystał brak jednego z graczy KPR-u. (18:22)

57
    Elblążanie grają w przewadze, ale gospodarze odrabiają straty. (18:21)
    57
    Udana kontra KPR-u. Gol Ignasiaka z lewego skrzydła. (18:21)

57
    Paweł Gawęcki otrzymuje dwie minuty kary – za bardzo się zagotował, niepotrzebnie osłabił zespół. (17:21)
    56
    I jest pierwszy gol Adamskiego! Z siedmiu metrów sprytnie rzucił. Po dłuższej przerwie gol dla KPR-u. (17:21)