Komprachcice – Ruda Śląska 3:5 (koniec) | Nowiny – Jelcz-Laskowice 2:6 (koniec) | Rzeszów – Pyskowice 4:0 (koniec)
Łódź – Opole 4:5 (koniec)
Berland Komprachcice
3:5 (1:3)
Gwiazda Ruda Śląska
Sobota 03.02.2018, 18:00 • OSiR Komprachcice • I liga futsalu - gr. południowa • 14. kolejka

Jeśli planujecie wybrać się do Komprachcic na kolejne mecze, zabierzcie ze sobą holter i skonsultujcie to z lekarzem. Emocjami można tutaj dzielić wszystkie mecze kolejki. W drugiej połowie więcej soczystej gry, na szczęście nieco mniej agresji, ale gospodarze nie zdołali dogonić Gwiazdy. Dwa ciężkie lewe proste w ciągu minuty nie wystarczyły, żeby rudzianie padli na deski. Na domiar złego dla kibiców Berlandu, Michał Hyży dobił gospodarzy swoim trzecim trafieniem (ponownie z przedłużonego karnego) i po końcowej syrenie to Gwiazda uniosła ręce w górę. W zasadzie to zaczęli świętowanie jeszcze przed końcową syreną. Na dziś to tyle z Komprachcic, Berland nie zdołał dogonić w tabeli piłkarzy ze śląska. Z dziennikarskiego obowiązku dodam jeszcze, że Kazachstan zremisował z Rosją 1:1, zatem Polska kończy swój udział w Mistrzostwach Europy na fazie grupowej. Piłkarzom dziękujemy za walkę i emocje, a Państwu dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne, zapewne nie mniej emocjonujące relacje! (19:51:06)