Rennes – Guingamp 0:1 (koniec) | Caen – Nantes 3:2 (koniec) | Monaco – Lyon 3:2 (koniec)
AS Monaco
3:2 (2:2)
Olympique Lyon
Niedziela 04.02.2018, 21:00 • Stade Louis II, Monako • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 24

Niesamowity comeback w wykonaniu AS Monaco! Dwie kontuzje, gra w osłabieniu. Mimo tych trudności, ekipa Leonardo Jardima zdołała odrobić straty i z wyniku 0:2 wygrać spotkanie 3:2! To jest właśnie urok piłki nożnej! Druga połowa początkowo przebiegała zgodnie z planem gości, jednak wraz z upływem czasu do głosu dochodzili obecni mistrzowie Francji. Zagrożenie pod bramką Lopesa pojawiało się głównie przy szybkich kontrach gospodarzy. W drugich 45 minutach to właśnie bramkarz był najlepszym zawodnikiem w barwach Olympique Lyon. Genialne parady przy uderzeniach Joveticia i Tielemansa ratowały "Olimpijczyków", jednak nie na długo. Zabójczy, szybki atak lewą flanką zakończony precyzyjnym uderzeniem Rony'ego Lopesa. Trzeci mecz z rzędu między tymi ekipami i trzeci raz pada wynik 3:2. Sporo działo się na Stadionie Ludwika II, ale to już na tyle. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje! (23:01:59)

90+3

90+3
    Jovetić próbował przelobować Lopesa, ale napastnik gospodarzy został na spalonym.

90+2
    Goście rzucają wszystko na jedną kartę. Wszyscy zawodnicy oprócz Lopesa na połowie gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne i Glik wybija futbolówkę.

90+1
    Sy ukarany żółtą kartką za grę na czas.

90
    Trzy minuty doliczone do spotkania.

90
    Lopes wybiegł z bramki i uprzedził Joveticia na trzydziestym metrze. Strzał Tielemansa z połowy bardzo niecelny.
    88. Marcos Rony Lopes (ASM) - 3:2

88
    Gol dla Monaco!
    Wspaniały powrót gospodarzy z dalekiej podróży! Fatalny błąd jednego z defensorów gości i Tielemans zgarnia piłkę! Podanie do Joveticia, który poczekał na wsparcie i wypuścił RONY'EGO LOPESA! Płaskie uderzenie Portugalczyka i to zespół z Monako wychodzi na prowadzenie!

87
    Maolida wszedł za Depay'a i zachował się identycznie jak Holender. Akcja na lewej stronie i wyraźnie za wysokie dośrodkowanie Francuza.

86
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Memphis Depay, na boisku pojawia się Myziane Maolida.

85
    Zakotłowało się w polu karnym Sy'a. Strzały Diaza i Depay'a zablokowane. Fabinho efektownie przewrotką wybił piłkę na rzut rożny.

84
    Przerzut gry Moutinho do Joveticia przeciął Aouar. Ponownie rywalizacja toczy się na połowie Monaco.

83
    Dośrodkowanie Depay'a z prawej nogi zdecydowanie za mocne. Sy pozwolił futbolówce opuścić plac gry.

81
    Brak pozorumienia i złe podanie Corneta do Fekira. Drugi z Francuzów nie zdołał zorientować się i puścił piłkę obok swojej nogi

80
    Końcówka spotkania należy do gości. Podopieczni Bruno Genesio coraz częściej wymieniają podania na połowie rywali.

77
    Centra z lewego skrzydła na dalszy słupek do Diaza. Dominikańczyk oddał strzał głową, ale futbolówka poszybowała na boczną siatkę.

75
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Bertrand Traoré, na boisku pojawia się Maxwel Cornet.

74
    Kolejna szybka kontra gospodarzy. Pojedynek Lopesów zakończony pewnym złapaniem piłki przez Anthony'ego po silnym strzale Rony'ego.

Radosław Łączkowski

Gole: 31. Baldé Diao, 36. Falcao, 88. Rony Lopes – 12. Díaz, 27. B. Traoré

Kartki:   40. Baldé Diao (ASM), 90+1. Sy (ASM) – 30. Tete (LYO), 36. F. Mendy (LYO), 41. NDombèlé (LYO)   44. Baldé Diao (ASM)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 12:12. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 1:4. Foule: 18:15.
    AS Monaco: Subašić (14. Sy) – Tourè, Glik, Jemerson, Raggi – Tielemans, Fabinho – Baldé Diao, Moutinho, Rony Lopes – Falcao (C) (55. Jovetić).
    Zmiany: Sy – Serrano, N'Doram, Boschilia, Moussa Sylla, Jovetić, Pellegri.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, F. Mendy – Aouar, NDombèlé – B. Traoré (75. Cornet), Fékir (C), Depay (86. Maolida) – Díaz.
    Zmiany: Gorgelin – Rafael, Diakhaby, Marçal De Oliveira, Ferri, Maolida, Cornet.

Sędziowie: Benoit Bastien – Frederic Haquette, Hicham Zakrani – Jeremy Stinat