POLI Budowlani – Muszynianka 0:3 (koniec) | MKS – Legionovia 3:2 (koniec) | Rysice – KSZO 3:0 (koniec)

0:0
    MVP tego spotkania zostaje wybrana przyjmująca Developres SkyRes Rzeszów – Hélène Rousseaux. Za nami ciekawe spotkanie i spore emocje. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do śledzenia innych relacji w serwisie Lajfy.com. Życzymy dobrej nocy i do usłyszenia! (18:34:51)

0:0
    Zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów wygrywają z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim 3:0 (25:22, 25:19, 25:19). Mecz mimo tego wyniku był bardzo ciekawy i wyrównany, ale za każdym razem, w trzech setach więcej doświadczenia Developresu spowodowało, że to gospodynie cieszą się ze zdobycia trzech oczek. Rzeszowianki przeważały przede wszystkim w ataku, przyjęciu oraz bloku co pokazują pomeczowe statystyki. Jedyny element w którym lepsze okazały się przyjezdne to zagrywki. Gospodynie zdobyły 2 asy serwisowe, a siatkarki KSZO aż 7 razy punktowały zagrywką.

25:19
    Trzeci set skończony.

25:19
    25:19. Hélène Rousseaux popisuje się asem serwisowym i rzeszowianki zwyciężają 3:0!

24:19
    Siódmy punkt z rzędu Developresu! Będą piłki meczowe dla gospodyń.

23:19
    Jest 23:19. Rzeszowianki trafiły z dobrą grą w końcówkę trzeciej partii i oto tego efekty.

22:19
    Piąte oczko z rzędu ląduje w dorobku Developresu SkyRes Rzeszów i mamy 22:19.

21:19
    21:19! Dwa punkty przewagi w tym momencie to bardzo duża przewaga dla gospodyń.

20:19
    I znów seryjnie trzeci punkt z rzędu zdobyły siatkarki Developresu.

19:19
    Znów mamy remis. Trzecia partia wchodzi w decydującą fazę. Jest 19:19.

18:19
    Psują serwis siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego.

17:19
    Przyjezdne są nie do zatrzymania. Piąte oczko z rzędu ląduje na ich koncie.

17:18
    Wychodzą na prowadzenie siatkarki KSZO. Interweniuje natychmiast Lorenzo Micelli. Trener Developres SkyRes Rzeszów prosi o czas.

17:17
    Trzeci z rzędu punkt na koncie KSZO. Mamy po 17 i będzie bardzo ciekawie w końcówce trzeciej partii.

17:16
    I już tylko punkt tracą goście do Developresu.

17:15
    Dobra akcja KSZO. Walczą jeszcze przyjezdne. Dwa punkty straty do faworyzowanych gospodyń.

17:14
    Ale Developres nie ma zamiaru oddać tego wyniku.

16:14
    Przerywają goście dobrą serię rzeszowianek.

16:13
    Piąte z rzędu oczko rzeszowskiego Developresu.

15:13
    I czwarty punkt z rzędu na koncie Developresu. Drugi czas w tym secie dla Adama Grabowskiego – szkoleniowca KSZO.

14:13
    Wychodzą znów na prowadzenie rzeszowianki, które teraz nie będą chciały rywalkom oddać tego wyniku.

13:13
    Kolejna ciekawa akcja gospodyń i mamy po 13.

12:13
    12 punkt w tym secie Developresu.

11:13
    I drugi punkt z rzędu ląduje na koncie KSZO. Zawodniczki zdobywają punkty w dzisiejszym meczu seryjnie.

11:12
    Punktują przyjezdne po przerwie na żądanie ich trenera.

11:11
    I mamy 11:11! Zapowiada nam się ciekawa, druga część trzeciej partii. Interweniuje Adam Grabowski – trener KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego prosi o pierwszy czas w trzecim secie.

10:11
    I teraz trzecie oczko z rzędu na koncie Developresu.

9:11
    Jeszcze raz atak po bloku ląduje na aucie.

8:11
    Developres SkyRes Rzeszów zdobywa ósmy punkt w trzecim secie.

7:11
    Trzecie z rzędu oczko siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego.

7:10
    Jeszcze raz KSZO punktuje.

7:9
    Próbują utrzymać przewagę goście.

7:8
    Drugie oczko z rzędu na koncie Developresu.

6:8
    Po czasie punktują rzeszowianki.

5:8
    8:5. KSZO zdobywa trzecie oczko z rzędu. O czas prosi trener gospodyń Lorenzo Micelli.

5:7
    Atak po prostej ląduje w boisku. Dwa punkty przewagi przyjezdnych.

5:6
    Ze skrzydła w boisko trafia jedna z zawodniczek gości.

5:5
    Rzeszowianki utrzymują kontakt z rywalkami.

4:5
    I znów punktują siatkarki KSZO.

4:4
    Skuteczne uderzenie po bloku w aut. 4:4.

4:3
    Zepsuła serwis jedna z rzeszowianek.

4:2
    Drugie z rzędu oczko Developresu.

3:2
    Po skosie w boisko uderza jedna z rzeszowianek.

2:2
    Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego będą dzielnie walczyć, bo ten set to dla nich ostatnia szansa.

2:1
    Skutecznie rzeszowianki i mamy 2:1.

1:1
    KSZO również punktuje.

1:0
    Dobra akcja na początku trzeciego seta w wykonaniu gospodyń.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    0:0 Druga partia od początku zapowiadała, że KSZO postawi się swoim rywalkom, ale w połowie partii gospodynie znów wyszły na prowadzenie i cały czas utrzymywały przewagę. Pod koniec goście zagrozili rywalkom, ale mimo to Developres wygrał!

25:19
    Drugi set skończony.

25:19
    Kończą tego seta gospodynie i wygrywają 25:19. Jest już 2:0 w Rzeszowie!

24:19
    Bardzo ważny punkt dla Developresu. Piłka setowa dla rzeszowianek!

23:19
    Przerywają gospodynie dobrą serię gości.

22:19
    Po przerwie czwarty z rzędu punkt ląduje na koncie gości.

22:18
    I jeszcze raz dokładają dobry atak przyjezdne. Prosi o drugi czas w tym secie Lorenzo Micelli – trener Developres SkyRes Rzeszów.

22:17
    Drugi z rzędu punkt dla KSZO.

22:16
    KSZO próbuje nadal odrabiać straty, ale póki co przyjezdne nie mają większych szans.

22:15
    Dokładają kolejny punkt gospodynie.

21:15
    Rzeszowianki robią swoje i zmierzają ku zwycięstwu w drugim secie.

20:15
    Drugi z rzędu punkt na koncie KSZO.

20:14
    Walczą jeszcze goście, ale znów na kilka punktów odskoczył Developres SkyRes Rzeszów.

20:13
    Dwudzieste oczko na koncie rzeszowianek.

19:13
    Atak po bloku w aut i 19:13 dla Developresu. Trener KSZO – Adam Grabowski prosi o drugi w tym secie czas.

18:13
    Po skosie w boisko atakuje jedna z zawodniczek KSZO.

17:13
    Przerywają przyjezdne dobrą serię KSZO.

17:12
    Mimo przerwy dla gości, gospodynie punktują.

16:12
    Skuteczne uderzenie ze skrzydła ląduje w wolnej strefie. Cztery punkty przewagi Developresu nad KSZO i trener ekipy gości Adam Grabowski prosi o czas.

15:12
    Coraz lepiej zaczynają się prezentować gospodynie.

14:12
    Dobry atak rzeszowianki ląduje w boisku.

13:12
    Nie pozwalają goście odskoczyć rywalkom.

13:11
    Trzeci z rzędu punkt dla rzeszowianek. 13:11. Wstrzymuje się z przerwą na żądanie trener przyjezdnych Adam Grabowski.

12:11
    Wynik wraca do normy. Rzeszowianki na prowadzeniu.

11:11
    Skuteczna akcja Developresu i znów remisowo.

10:11
    KSZO po dobrej akcji na minimalnym, bo jednopunktowym prowadzeniu.

10:10
    I drugi z rzędu punkt Developresu. Jest remis.

9:10

8:10
    I jeszcze jedna dobra akcja KSZO. 10:8 dla gości. Trener Developresu SkyRes Rzeszów – Lorenzo Micelli prosi o przerwę.

8:9
    Goście na prowadzeniu po punktowym ataku ze środka.

8:8
    Remis 8:8 po skutecznym ataku jednej z zawodniczek KSZO.

8:7
    Ósmy w tym secie punkt dla gospodyń.

7:7
    A siatkarki KSZO nadal nie odpuszczają.

7:6
    Przerywają serię przyjezdnych gospodynie.

6:6
    Trzeci z rzędu punkt zdobywają przyjezdne i mamy 6:6.

6:5
    Ładny atak po skosie ląduje w boisku. Drugi z rzędu punkt dla KSZO.

6:4
    Czwarty w drugim secie punkt dla gości.

6:3
    Drugi punkt z rzędu na koncie Developresu SkyRes Rzeszów.

5:3
    5:3 po dobrym ataku jednej z rzeszowianek.

4:3
    Utrzymują kontakt z gospodyniami zawodniczki KSZO.

4:2
    Dobra akcja gospodyń. 4:2.

3:2
    Ale goście z Ostrowca Świętokrzyskiego nie mają zamiaru odpuścić jakiegokolwiek punktu rywalkom od początku seta.

3:1
    Starają się już od początku wyrobić sobie przewagę nad rywalkami siatkarki z Rzeszowa.

2:1
    Punktują także siatkarki KSZO.

2:0
    Drugie oczko dla rzeszowianek.

1:0
    Pierwszy punkt w secie drugim na koncie gospodyń.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.
    0:0 Gospodynie prowadzą 1:0 po całkiem interesującej pierwszej partii!

25:22
    Pierwszy set skończony.

25:22
    Autowy serwis Katarzyny Szałankiewicz. Pierwszy set zwyciężają gospodynie 25:22 i prowadzą w całym pojedynku 1:0!

24:22
    Już tylko dwa oczka straty przyjezdnych.

24:21
    Walczą jeszcze o odrobienie tych kilku punktów zawodniczki KSZO.

24:20
    Wybroniły się w tej akcji gospodynie i to one mają piłkę setową!

23:20
    Trzecia z rzędu punktowa akcja KSZO.

23:19
    Jeszcze jedna dobra akcja przyjezdnych.

23:18
    Osiemnaste oczko po stronie siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego.

23:17
    Ale w końcu zdobywają swój punkt także rzeszowianki i to one podążają w kierunku zwycięstwa w secie pierwszym.

22:17
    Po czasie dla gospodyń, punktują siatkarki KSZO.

22:16
    Drugi punkt z rzędu przyjezdnych. Lorenzo Micelli – szkoleniowiec Developres SkyRes Rzeszów prosi o drugi czas w tym secie.

22:15
    Drużyna gości nie ma zamiaru się poddawać. 15 punkt na koncie KSZO.

22:14
    Ładny atak gospodyń i punkt na ich koncie.

21:14
    Na aucie ląduje zagrywka jednej z rzeszowianek.

21:13
    Dokładają kolejny dobry atak siatkarki Developresu. Zmiany powrotne w ekipie KSZO.

20:13
    Pierwszy set wchodzi w decydującą fazę. 20:13 dla gospodyń.

19:13
    Zepsuty serwis przez gospodynie.

19:12
    I jeszcze jedna dobra akcja Developresu. Mamy już 19:12. Podwójna zmiana w zespole KSZO. Trener Adam Grabowski robi co może by spróbować nawiązać kontakt z rywalkami.

18:12
    Drugie z rzędu oczko na koncie rzeszowianek.

17:12
    17:12 dla gospodyń po skutecznej akcji.

16:12
    Dobry atak po stronie KSZO.

16:11
    Drugi z rzędu punkt ląduje na koncie gospodyń.

15:11
    Rzeszowianki nie mają zamiaru się poddać. Nadal utrzymują się cztery punty przewagi Developresu.

14:11
    W odpowiedzi siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego.

14:10
    Czternasty punkt zdobywają rzeszowianki, które nadal nie mogą być niczego pewne w tej partii.

13:10
    Pomógł nieco ten czas przyjezdnych. Drugi punkt z rzędu na koncie KSZO.

13:9
    Po przerwie punkt ląduje na koncie gości.

13:8
    Teraz to podopieczne Lorenzo Micelliego chcą odskoczyć rywalkom. Trzecie oczko z rzędu na koncie gospodyń i o drugi czas prosi trener KSZO – Adam Grabowski.

12:8
    Dobra akcja Developresu i mamy 12:8.

11:8
    Przebudziły się rzeszowianki i zdobyły po dłuższej przerwie jedenasty punkt.

10:8
    Przerwa w grze nie przeszkadza drużynie gości. Kontynuują dobrą serie siatkarki KSZO.

10:7
    Ależ ruszyły do ofensywy przyjezdne. Czwarty punkt z rzędu dla KSZO, a szkoleniowiec Developres SkyRes Rzeszów – Lorenzo Micelli prosi o timeout.

10:6
    I jeszcze jedna punktowa akcja drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego.

10:5
    Drugie z rzędu oczko dla KSZO.

10:4
    Nieudana akcja po stronie rzeszowianek.

10:3
    Gospodynie nie pozwalają jednak na seryjne zdobycie punktów rywalkom. Dziesiąte oczko po stronie Developresu.

9:3
    Po krótkiej przerwie dobry atak przeprowadziły przyjezdne.

9:2
    Grają jak chcą siatkarki Developresu. Reaguje trener KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego – Adam Grabowski i prosi o pierwszy czas.

8:2
    I znów dobra akcja rzeszowianek zakończona atakiem w wolne pole.

7:2
    Mocno w ten pojedynek weszły gospodynie, które zdobywają kolejny punkt i już od początku odskakują rywalkom.

6:2
    Skuteczny atak po stronie rzeszowianek.

5:2
    Zepsuty serwis przez drużyną z Rzeszowa.

2:1
    I również na zagrywce mylą się przyjezdne.

1:1
    Zepsuty serwis po stronie rzeszowianek.

1:0
    Punktowa akcja gospodyń na początku tego meczu.

0:0

0:0

Developres SkyRes Rzeszów: Kaczmar, Blagojević, Żabińska, Helić, Rousseaux, Ptak, Nowakowska (libero).

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Gryka, Łyszkiewicz, Soter, Miros, Skrzypkowska, Stroiwąs, Markiewicz (libero).

Pierwszy: Waldemar Kobienia.
    Drugi: Paweł Ignatowicz.

0:0
    Na relację live z meczu Developres SkyRes Rzeszów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zapraszamy do serwisu Lajfy.com już w sobotę 10 lutego od godz. 17:00. Miejmy nadzieję, że emocji w tym starciu nie zabraknie i w hali "Podpromie" w Rzeszowie, będzie co oglądać.

0:0
    Pierwszym sędzią sobotniego starcia będzie Waldemar Kobienia, a w pracy pomagał mu będzie drugi arbiter Paweł Ignatowicz.

0:0
    W bezpośrednich starciach zazwyczaj lepsze okazywały się rzeszowianki. Na 12 rozegranych spotkań w historii obu ekip, 9 razy wygrywały siatkarki Developresu, a tylko trzykrotnie udawało się zwyciężyć zawodniczkom KSZO. Na 6 spotkań rozegranych w roli gospodyń, rzeszowianki nie przegrały jeszcze u siebie z siatkarkami z Ostrowca Świętokrzyskiego. W obecnym sezonie pierwszy pojedynek między tymi drużynami zakończył się wygraną KSZO 3:1.

0:0

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zajmuje w ligowej tabeli Orlen Ligi – 8. pozycję. Podopieczne Adama Grabowskiego po 16 rozegranych pojedynkach mają na koncie 21 punktów. W tym sezonie siatkarski KSZO wygrały 7 spotkań, a 9 pojedynków przegrały. Bilans setowy tej drużyny to 29 partii zdobytych i 34 partie stracone. Ekipa z województwa świętokrzyskiego przeplata zwycięstwa porażkami, a w ostatnim meczu ligowym KSZO przegrało w Łodzi z drużyną Budowlanych 0:3.

0:0
    Drużyna gości to z kolei uplasowany zespół na 8. miejscu w tabeli mając w dorobku po 16. spotkaniach 21 punktów. Z pewnością ten zespół po dwóch z rzędu porażkach będzie chciał jak najszybciej zamazać plamę, zwyciężając.
    0:0 Posłuchajcie co miały do powiedzenia rzeszowianki po porażce w europejskich pucharach!

0:0

Developres SkyRes Rzeszów plasuje się na 3. miejscu w tabeli Orlen Ligi. Po 15 spotkaniach rzeszowianki mają na koncie 13 zwycięstw i tylko dwie porażki, a to powoduje, że w swoim dorobku zawodniczki z Rzeszowa mają 38 punktów. To tylko cztery oczka straty do liderującego Chemika Police, który ma rozegrany o jeden mecz więcej. Bilans setowy Developresu to 42 partie zdobyte i 15 setów straconych. W ostatnim meczu ligowym rzeszowianki wygrały na wyjeździe 3:1 z BKS Profi Credit Bielsko-Biała, a z kolei w środę 7 lutego zawodniczki z Rzeszowa przegrały na własnym terenie z Voléro Zurych 1:3 w ramach 4. kolejki rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzyń.

0:0
    w sobotnie popołudnie w rzeszowskiej hali Regionalnego Centrum Sportowo-Widowiskowego "Podpromie" naprzeciw siebie staną dwie żeńskie ekipy. W ramach 17. kolejki rozgrywek Orlen Ligi, zespół Developresu SkyRes Rzeszów podejmie ekipę KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego. Faworytkami do zwycięstwa są gospodynie, ale polska liga żeńska nie raz pokazała jak potrafi być nieprzewidywalna, a więc statystyki to jedno, a wyjście na boisko i rozegranie dobrego meczu to drugie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Adam Ka

PGE Rysice Rzeszów: Rousseaux, Ptak, Żabińska, Żak, Kaczmar, Helić, Ganszczyk, Rabka, Kaczorowska, Andruszko, Blagojević.

Libero: Sawicka, Borek, Nowakowska.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Szałankiewicz, Wojtowicz, Biedziak, Stroiwąs, Wańczyk, Miros, Skrzypkowska, Soter, Łyszkiewicz, Gryka, Ciesielczyk.

Libero: Pauliukouskaya, Markiewicz.