Rzeszów – PA Nova Gliwice 7:2 (koniec) | Jelcz-Laskowice – Tychy 6:5 (koniec)
Heiro Rzeszów
7:2 (4:1)
PA ss Nova Gliwice
Sobota 17.02.2018, 18:00 • Hala przy ul. Miłocińskiej, Rzeszów • I liga futsalu - gr. południowa • 15. kolejka

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 15. kolejki 1 ligi futsalu. W meczu grupy południowej Heiro Rzeszów zmierzy się z GSF-em Gliwice. Liczymy na ciekawe widowisko!

Gospodarze zajmują obecnie dziewiąte miejsce w tabeli. Rzeszowianie mają na swoim koncie trzynaście punktów i nieco odskoczyli od strefy spadkowej. To za sprawą pokonania 4:0 w ostatniej kolejce Remedium Pyskowice.

Przyjezdni znajdują się na drugim biegunie ligowej tabeli. GSF uzbierał 24 oczka i jest na piątej lokacie. Ekipa z Górnego Śląska ostatnio miało nieco wolnego, ponieważ zarówno pucharowy mecz z Rekordem, jak i ligowy z GKS-em Tychy przełożone zostały na później.

Pierwszy mecz tych ekip odbył się 14 października. Na hali w Gliwicach lepsi okazali się gospodarze. GSF zwyciężył te spotkanie 6:4.

Pierwszy gwizdek został zaplanowany na godzinę 18:00. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Gol dla Heiro!

Błyskawicznie obejmują prowadzenie miejscowi! ANDRII LUTSIV popisał się skutecznym uderzeniem z dystansu!

02:34
    Na własnej połowie wymieniają się podaniami miejscowi.

03:30
    Próbują w jakiś sposób zagrozić bramce rywali gliwiczanie, ale mają kłopot z przedostaniem się pod bramkę Heiro.

04:15
    Dwukrotnie na bramkę rywali uderzał Brocki, ale skutecznie był blokowany.

05:36
    Przyjezdni wznawiają grę od autu na własnej połowie boiska.

06:01
    Nieudane uderzenie Czecha i ze spokojem wyłapuje piłkę golkiper rzeszowskiej drużyny.

07:45
    Depta stracił piłkę na połowie rywali, a następnie ratował się faulem. Arbiter nie zdecydował się na kartkę, ale jest pierwsze przewinienie na koncie gospodarzy.

09:15

Podwyższają prowadzenie miejscowi! SEBASTIAN FEDAN pewnie umieścił piłkę w siatce strzałem z kilku metrów!

12:40
    Gol dla GSF-u!

AMADEUSZ PASIERB popisuje się pięknym uderzeniem z woleja!

13:33
    Faul Latachy w polu karnym! Znakomita okazja dla gospodarzy i żółta kartka dla golkipera gości!

13:34

SEBASTIAN BROCKI bezbłędnie wykorzystuje rzut karny!

14:26
    Z dystansu uderzał Pasierb, ale zabrakło precyzji.

15:20
    Faule: 1-3.

15:56
    O czas poprosił opiekun GSF-u.

16:20
    Niemrawo atakują przyjezdni. Przed momentem uderzenie w boczną siatkę jednego z gliwiczan.

17:11
    Piszczek popisuje się znakomitym wyjściem z bramki!

17:22
    Przerwa na życzenie gospodarzy.

18:23
    W znakomitej sytuacji znalazł się Bugajak, ale jego strzał zablokował jeden z ofiarnie interweniujących zawodników Heiro!

18:39

Bramkę do szatni zdobywają rzeszowianie! Na listę strzelców wpisuje się JAROSŁAW ADAMSKI.

19:43
    Rzut rożny dla GSF-u w samej końcówce pierwszej części gry.

20:00

Do przerwy wysokie prowadzenie gospodarzy. Heiro jak na razie wygrywa 4:1 i gra z pewnością lepiej od gości z Gliwic. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

20:01

21:10
    Z ostrego kąta dogrywał piłkę jeden z zawodników gości, ale został zablokowany. Utrzymują się jednak w dalszym ciągu przy piłce przyjezdni.

22:20
    Z dystanse uderzał Lutecki, ale pewnie wybronił jego strzał dobrze ustawiony Piszczek.

24:05
    Ofensywnie nastawieni na druga połowę wyszli goście, ale jak na razie niewiele z tego wynika. Mądrze bronią się rzeszowianie.

24:29
    Ładny lob autorstwa Depty, ale piłka ląduje na "dachu" bramki gliwickiej drużyny.

25:40
    Rzut rożny dla drużyny z Gliwic.

26:02
    Ależ było groźnie pod bramką gospodarzy! Szybka akcja GSF-u, ale znakomitą interwencją na linii bramkowej popisał się Piszczek!

27:30
    Faule: 2-0.

28:30
    Już teraz na grę z lotnym golkiperem decydują się przyjezdni.

29:12
    Codello nieudanie odgrywał do Krawczyka po kontrze Heiro i futbolówka opuściła boisko.

29:31
    Płaskie uderzenie Krawczyka z prawego skrzydła, ale piłka w dość sporej odległości mija słupek bramki gliwiczan.

29:48
    Z dystansu uderzał Czech, ale bardzo dobrą interwencją popisuje się Piszczek. Tylko korner dla GSF-u.

30:07

Dobijają rywali gospodarze! SEBASTIAN FEDAN sprytnym strzałem z prawego skrzydła zaskakuje golkipera rywali!

31:35
    Uderzał Lutecki, ale po raz kolejny zabrakło celności.

32:07
    Kontra gliwiczan, ale po raz kolejny ratuje skórę swoim kolegom Piszczek!

32:37

AMADEUSZ PASIERB, grający jako lotny golkiper, płaskim uderzeniem z dystansu pokonuje golkipera Heiro!

33:40
    W dalszym ciągu z lotnym golkiperem grają gliwiczanie. Czy wykorzystają to przyjezdni? A może to Heiro popisze się zabójczą kontrą?

34:35
    Strzał głową Brockiego, ale znakomitym refleksem popisuje się Megger!

35:25
    Sporą liczbą strzałów z dystansu próbują zaskoczyć Piszczka gliwiczanie.

36:05
    Faule: 3-1.

36:21

BARTŁOMIEJ PRZYBYŁO dopadł do futbolówki odbitej przez Meggera i klatką piersiową wepchnął ją pomiędzy słupki!

37:11
    O czas poprosił opiekun drużyny z Rzeszowa.

37:52
    Sebastian Brocki z własnej połowy uderza na pustą bramkę rywali, ale minimalnie się myli!

39:00
    Ostatnia minuta tego spotkania. Już nic złego nie może stać się rzeszowianom, trzy punkty zostaną na Hali przy ulicy Miłocińskiej!

39:43

SEBASTIAN BROCKI po raz kolejny wpisuje się na listę strzelców! Zawodnik Heiro z zimną krwią wykorzystał znakomitą sytuację.

40:00

Zakończyło się właśnie dosyć jednostronne spotkanie w Rzeszowie. Heiro udowodniło, że jest ostatnio w wysokiej formie i rozbiło drużynę z Gliwic aż 7:2. Dziękuję za uwagę! (19:29:19)

Gole: 2. Lutsiv, 10. Fedan, 14. Brocki (kar.), 19. Adamski, 31. Fedan, 37. Przybyło, 40. Brocki – 13. Pasierb, 33. Pasierb

Kartki:   14. Latacha (GSF)

Piszczek (Szalacha) – Marszał-Warzybok, Lutsiv, Brocki, Gąsior, Depta, Codello, Przybyło (C), Fedan, Krawczyk, Wdowik, Adamski