Lechia – Piast 0:2 (koniec) | Lech P. – Pogoń 2:0 (koniec)
Lech Poznań
2:0 (1:0)
Pogoń Szczecin
Niedziela 18.02.2018, 18:00 • INEA Stadion, Poznań • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka

Trwa 23. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w stolicy Wielkopolski, gdzie Lech Poznań zmierzy się z Pogonią Szczecin. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!
    Tak obecnie prezentuje się tabela LOTTO Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin spisuje się poniżej oczekiwań kibiców. "Portowcy" są dopiero piętnastym zespołem najsilniejszej polskiej klasy rozgrywkowej. To mówi wiele. Dotychczas szczecinianie wywalczyli pięć triumfów, pięć remisów, a także aż dwanaście porażek. Dziś czeka ich niełatwe zadanie, jakim jest bez wątpienia pojedynek z Lechem Poznań. Ewentualny triumf w stolicy Wielkopolski mocno pomógłby "Portowcom" i sprawiłby, że opuściliby strefę spadkową. Czy to ich zwycięstwo nad Lechem jest jednak realne? Zobaczymy. To jest futbol – tu niespodzianki są naturalnym zjawiskiem.

Jeżeli chodzi natomiast o Lecha Poznań, to ta ekipa spisuje się znacznie lepiej, aniżeli zespół ze Szczecina. Kolejorz jest trzecią drużyną ekstraklasowych zmagań. Dotychczas zespół ze stolicy Wielkopolski zainkasował dziewięć zwycięstw, dziesięć remisów, a także tylko trzy porażki. Kolejorz nie zwykł przegrywać. Co ciekawe, podopieczni mają najwięcej remisów w lidze i najmniej porażek. W zeszłej kolejce podzielili się punktami z Arką Gdynia.
    Lech pieczołowicie przygotowywał się do tego meczu.
    "Portowcy" też nie próżnowali.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkani Lech Poznań – Pogoń Szczecin. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Lech Poznań: Burić – Gumny, Vujadinović, Dilaver, Kostewycz – Trałka, Gajos, Majewski – Jevtić, Gytkjaer, Situm.
    Rezerwowi: Putnocky – Rogne, Chobłenko, Koljić, Radut, Jóźwiak, Klupś.

Pogoń Szczecin: Załuska – Râpă, Fojut, Dvali, Nunes – Piotrowski, Rafał Murawski, Drygas – Delew, Zwoliński, Frączczak.
    Rezerwowi: Budziłek – Rudol, Matynia, Kort, Listkowski, Buksa, M. Rasmussen..

1

1
    Ruszyli! Lech w niebieskich strojach, natomiast goście zagrają dziś w białych kompletach. Miejmy nadzieję, że to będzie naprawdę interesujący pojedynek.

2
    Początek meczu dość dynamiczny. Zarówno jedni, jak i drudzy próbują zaatakować.

3
    Nieudane natarcie podopiecznych Nenada Bjelicy. Szczecinianie w porę cofnęli się w okolice własnego pola karnego i przerwali akcję gospodarzy.

4
    Na trybunach panuje bardzo dobra atmosfera. Widać, że poznańscy kibice byli bardzo spragnieni emocji z udziałem Lecha.

5
    Pięć minut gry już za nami. Na razie bez większych zagrożeń.

6
    Lech częściej szuka szansy na zaatakowanie. Szczecinianie mają sporo pracy w defensywie.

8
    Szczecinianie wywalczyli rzut wolny. Kotłuje się w polu karnym gospodarzy. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Pewnie będziemy mieli dośrodkowanie – za daleko na oddanie strzału.

9
    Dobra centra w szesnastkę Kolejorza! Burić do samego końca nie był pewny, czy Zwoliński nie zdoła zagarnąć futbolówki. Ostatecznie jednak zawodnik Pogoni nie opanował piłki. Inicjatywa po stronie piłkarzy Bjelicy.

10
    Poznaniacy momentalnie chcieli odpowiedzieć na natarcie przeciwników. Główkował Gytkjaer, ale piłka jedynie spadła na siatkę bramki strzeżonej przez Załuskę.

11
    Lech bardzo ofensywny. Rywale skupiają się na kontrach.
    12. Działo się przed meczem.

13
    Tempo spotkania jest dość dobre. Przed momentem znów atakowali gospodarze, jednak absolutnie nic z tego nie wynikło. Dobrą organizacją w defensywie popisują się "Portowcy".

14
    Gytkjaer zdołał obrócić się z piłką i oddać niezbyt kąśliwe uderzenie. Załuska nie miał najmniejszego kłopotu ze złapaniem futbolówki.

15
    Tymczasem wyznaczone przepisy przekroczył Darko Jevtić. Szczecinianie z kolejnym rzutem wolnym.

16
    Przeciętnie rozegrany stały fragment gry. Szczecinianie utrzymali się przy piłce, ale obecnie operują nią na własnej połowie. Kolejorz dyktuje twarde warunki.

16
    Ależ huknął teraz Piotrowski! Moc była naprawdę dobra, jednak zabrakło precyzji. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

17
    Już po tych kilkunastu minutach widzimy, że szczecinianie nie mają w sobie lęku, ani bojaźni. Oni wiedzą, że najwyższy czas zacząć wygrywać.

18
    Situm groźnie starł się z Frączczakiem, ale na szczęście nie skończyło się na jakimś poważniejszym urazie. Zawodnik Kolejorza po kilku chwilach leżakowania na murawie wrócił do rywalizacji.

19
    Drygas wypuścił piłkę do Delewa, ale ten jej nie opanował.

20
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki DARKO JEVTIĆ. Rewelacyjnie zrobił to Szwajcar. Gajos popisał się dobrym podaniem do Jevticia, który następnie sprytnie zwiódł przeciwników i precyzyjnym uderzeniem zaskoczył Załuskę. Kiepsko zachowali się w tej sytuacji defensorzy Pogoni. Golkiper gości też mógł postąpić lepiej.
    20. Darko JEVTIĆ - 1:0

21
    Jeszcze głośniej zaczęli teraz kibicować sympatycy Lecha. Zapewne takiego rozpoczęcia meczu oczekiwali od swoich ulubieńców.

22
    Posiadanie piłki: 53-47%.

23
    Znowu zrobiło się nerwowo w polu karnym Pogoni! Najpierw centrował Situm, a później niepewnie interweniował Załuska. Ostatecznie jednak "Portowcy" zdołali przerwać niebezpieczeństwo.

24
    Źle zagrał Gytkjaer. Pogoń próbowała to wykorzystać, ale na spalonym znalazł się Frączczak.

25
    Majewski po nodze przeciwnika. Będziemy mieli rzut rożny dla gospodarzy.

26
    Odłożoną żółtą kartkę obejrzał teraz Kamil Drygas. Słuszna decyzja pana Pawła Raczkowskiego.

27
    Lechici nie wykorzystali wznowienia z narożnika boiska. Dośrodkowanie w wykonaniu jednego z zawodników poznańskiego Lecha poszybowało prosto w objęcia dobrze ustawionego Załuski.

28
    Teraz to podopieczni Nenada Bjelicy zdołali wywalczyć wznowienie od rzutu wolnego. Arbiter uznał, że faulowany był Robert Gumny, a wyznaczone przepisy ponownie przekroczył Kamil Drygas. Musi uważać, by nie zarobić czerwonego kartonika.

29
    Za nisko posłał piłkę Darko Jevtić. Trafiła ona prosto w dobrze ustawiony mur Pogoni.

29
    Kolejna spalona akcja po stronie gości ze Szczecina. Znów na ofsajdzie przyłapany został Adam Frączczak. Słuszna sygnalizacja arbitra liniowego.

30
    Murawski wpadł w Trałkę. Na szczęście ponownie skończyło się jedynie na zgrzytaniu zębami.

31
    Fojut "wyciął" Gytkjaera. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę i podyktował rzut wolny. Znów może być niebezpiecznie pod bramką strzeżoną przez Załuskę. Szykuje się na strzał Majewskiego.

32
    Nieźle chciał to zrobić Radosław Majewski, ale Załuska nie dał się zaskoczyć. Golkiper wyczuł intencje przeciwnika i bez większego kłopotu wyłapał futbolówkę.

33
    Podania: 148-113
    Celność podań: 82-78%

34
    Bardzo groźna akcja gospodarzy! Najpierw soczyście przymierzył Gytkjaer, a później dobijał Jevtić. Dwukrotnie ładnie interweniował Załuska. Poznaniacy zdołali wywalczyć wznowienie z narożnika boiska.
    34. Było niebezpiecznie!

35
    Za około dziesięć minut pierwsza połowa zostanie zakończona. Szczecinianie całkiem nieźle weszli w to spotkanie, ale po utracie bramki uszło z nich powietrze.

36
    Kiepsko rozegrany rzut rożny przez zawodników prowadzonych przez Nenada Bjelicę. Piłka trafiła w posiadanie szczecińskiej Pogoni.

37
    W ostatnich minutach lepsze wrażenie sprawiają zawodnicy poznańskiego Lecha. "Portowcy" próbują atakować, ale nie mają pomysłu na zaskoczenie przeciwnika.

38
    Gra przerwana. Jakieś problemy ma teraz Darko Jevtić. To może być kolano.
    38. W tej sytuacji ucierpiał Jevtić.

39
    Poznaniacy grają w osłabieniu. Szwajcar opuścił boisko w asyście sztabu medycznego. Miejmy nadzieję, że Jevtić nie doznał urazu.

40
    I raz jeszcze zrobiło się groźnie, teraz pod bramką Kolejorza! Mogło skończyć się przynajmniej celnym uderzeniem, ale za długo zwlekał Zwoliński.

41
    Fojut miał szansę na odnotowanie trafienia po dobrym dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale posłał piłkę obok bramki. Poza tym dobra wiadomość dla fanów Lecha – Jevtić gra dalej.

42
    Łukasz Trałka obejrzał żółty kartonik. To oznacza, że zabraknie go w kolejnym spotkaniu Kolejorza. Przypomnijmy, że w następny weekend podopieczni Nenada Bjelicy będą grali z Koroną Kielce.

43
    Strzały: 8-4.
    Strzały celne: 5-0.

44
    Bardzo źle przyjął piłkę Darko Jevtić. Gdyby uczynił to lepiej, to miałby szansę, by wyjść na czystą pozycję. Jęk zawodu na trybunach INEA Stadionu.

45
    Jevtić zgrywał piłkę do Majewskiego, ale ten nie zdołał oddać strzału. Po chwili "Maja" faulował Fojuta. Inicjatywa po stronie szczecinian.

45+1
    Fojut na spalonym. Pierwsza połowa przedłużona o jedną minutę.

45+1

Premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku w stolicy Wielkopolski już za nami. Póki co mamy jednobramkowe prowadzenie Lecha Poznań. Przypomnijmy, że w dwudziestej minucie wynik spotkania otworzył Darko Jevtić. Kolejorz prezentował się lepiej. Podopieczni Nenada Bjelicy zainkasowali pięć celnych strzałów, natomiast goście... nie odnotowali ani jednego uderzenia w światło bramki. To mówi samo za siebie.

46

46
    Wracamy do rywalizacji! Podczas przerwy nie doszło do żadnych zmian personalnych. Obecnie futbolówką operują goście ze Szczecina.
    47. Tak wyglądały statystyki po pierwszej połowie.

48
    Jeżeli Pogoń chce tutaj coś zwojować, to przede wszystkim musi zacząć strzelać. Jak widać w zestawieniu statystycznym, podczas premierowej partii rywalizacji szczecinianie nie oddali ani jednego celnego uderzenia!

49
    Niebezpiecznie było pod bramką Lecha. Kąśliwie dośrodkował Nunez, ale gospodarze poradzili sobie z oddaleniem zagrożenia. Czujna postawa podopiecznych Bjelicy.

50
    Nieźle rozegrany korner przez gości, ale Trałka był na odpowiednim miejscu i w porę zażegnał niebezpieczeństwo. Inicjatywa w posiadaniu miejscowych.

51
    Sześć minut rywalizacji w ramach drugiej połowy już za nami. Szczecinianie grają odważniej, niż przed przerwą. Zobaczymy, czy to pozwoli im pokusić się o trafienie na 1:1.

52
    Trałka zagrał ręką. Gra przerwana.

53
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Rafał Murawski, na boisku pojawia się Marcin Listkowski.

54
    Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym spotkaniu. Murawę opuścił Rafał Murawski, który poczuł ból w łydce. Fakt jest też taki, że za dużo dobrego dla swojej drużyny nie zrobił.

55
    Przewinienie Listkowskiego. W starciu z przeciwnikiem ucierpiał Gajos. Zawodnik Pogoni nie zgadzał się z interpretacją arbitra, jednak ten pozostał niewzruszony.

56
    Kolejny faul, tym razem po stronie poznaniaków. Zaostrza nam się ta dzisiejsza rywalizacja. Sporo przekroczeń zasad w okolicach środka boiska. Piłkarze nie przebierają w środkach.

57
    Bardzo ciekawy rzut wolny wywalczyli teraz zawodnicy ze Szczecina. Może być niebezpiecznie! To jest dobre miejsce na oddanie uderzenia. Może Piotrowski pokusi się o strzał?

58
    Kiepsko rozegrany rzut wolny przez Nuneza. W najmniejszym stopniu nie zaskoczył Buricia. Golkiper Lecha póki co nie ma zbyt wiele do roboty.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Darko Jevtić (Lech Poznań).

60
    Piłka po stronie szczecinian. A tymczasem premierową roszadę w swoim zespole szykuje trener Nenad Bjelica. Niebawem na murawie zamelduje się Chobłenko.

61
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Christian Gytkjaer, na boisku pojawia się Ołeksij Chobłenko.

62
    Strzały: 8-6
    Strzały celne: 5-0

63
    Na boisku nie ma już Christiana Gytkjaera, który zbytnio się dzisiaj nie wykazał. Przegrał sporo piłek. Szczególnie w pamięci zapadło nam jego mocne uderzenie z dystansu. To jednak jeden z niewielu udanych akcentów w wykonaniu tego zawodnika.

63
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Delew, na boisku pojawia się Adam Buksa.

64
    Ależ zrobiło się niebezpiecznie! Po główce Drygasa szansę na odnotowanie trafienia miał Zwoliński, ale w nieprawdopodobnym stylu interweniował Burić. Ależ parada bośniackiego bramkarza. Znakomita!
    64. Niesamowicie wybronił to Burić!

65
    Robi się coraz ciekawiej. Zarówno jedni, jak i drudzy są bardzo zdeterminowani, by powalczyć o trafienia. Przed momentem nieczysto uderzył Drygas. Kolejny rzut rożny dla Pogoni!

67
    Lech stracił kontrolę nad tym dzisiejszym spotkaniem. Gospodarze popełniają coraz więcej prostych błędów, co starają się wykorzystać szczecinianie. Dobry okres gry w wykonaniu "Portowców".

68
    Faule: 12-12.

68
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Radosław Majewski, na boisku pojawia się Mihai Radut.

69
    Majewski nie grał dziś źle, ale do ideału brakowało. Brakowało i to dużo. Zobaczymy, czy lepiej spisze się Radut. Kolejorzowi potrzebny jest powiew świeżego powietrza i nowa jakość.

70
    Już tylko dwadzieścia minut z okładem pozostało do zakończenia dzisiejszej rywalizacji w stolicy Wielkopolski. W dalszym ciągu mamy zaledwie jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.

71
    Posiadanie piłki: 48-52%.

72
    Nerwowo i niedokładnie grają obecnie podopieczni Nenada Bjelicy. "Portowcom" też zdarzają się proste błędy. Nie jest to futbol najwyższych lotów.

73
    To spotkanie wygląda zupełnie inaczej, aniżeli podczas pierwszej połowy. Premierowe 45 minut mogło się podobać. Teraz wygląda to niezbyt imponująco.

73
    Przerwa w grze. Na boisku leży Vujadinović, którego nadepnął Zwoliński.

73
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Zwoliński (Pogoń Szczecin).

75
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 14 348 widzów.

76
    Jeżeli Lech dowiezie zwycięstwo do końca, to będzie to jego czwarty triumf z rzędu na domowym obiekcie. Zobaczymy, czy "Portowcy" nie przeszkodzą w realizacji tego celu.

78
    Emocji jak na lekarstwo...

80
    Podania: 308-352
    Celność podań: 75-78%

81
    Strzelcem bramki EMIL DILAVER. Mocno skomplikowała się teraz sytuacja gości ze Szczecina. Jevtić popisał się dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, co bezlitośnie wykorzystał Dilaver. Perfekcyjne uderzenie głową. Załuska nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Mamy dwubramkowe prowadzenie Kolejorza!
    81. Emil DILAVER - 2:0

82
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kamil Drygas, na boisku pojawia się Morten Rasmussen.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin).

84
    Ta kartka dla Jarosława Fojuta oznacza, że zabraknie go w następnym meczu ligowym Pogoni Szczecin.

85
    Za około pięć minut dzisiejszy pojedynek w stolicy Wielkopolski zostanie zakończony. Wiele wskazuje na to, że Kolejorzowi już nic złego nie może się tutaj wydarzyć i to właśnie gospodarze zgarną pełną pulę punktów.

88
    Jeszcze atakują zawodnicy Lecha Poznań, ale niewiele z tego wynika. Przed chwilą potężnie skiksował Darko Jevtić.

89
    Po raz kolejny problemy zdrowotne ma Darko Jevtić. Gra została przerwana, bo Szwajcar wymaga wsparcia sztabu medycznego. Chyba nie obejdzie się bez zmiany.

90
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Darko Jevtić, na boisku pojawia się Tymoteusz Klupś.

90
    Tak jest, mamy roszadę. Na murawie pojawił się młodziutki Tymoteusz Klupś. Wydaje się, że Darko Jevtić już mocno odczuwał trudy tego spotkania.

90+1
    Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty.

90+1
    Trałka wyprowadził w pole Piotrowskiego. Zawodnik Pogoni przewinił, co zakończyło się dla niego żółtym kartonikiem. Lechici natomiast będą egzekwować rzut wolny. Piłkę ustawił sobie Radut.

90+3
    Po centrze Raduta zawodnicy Lecha Poznań wywalczyli rzut rożny.

90+4
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Czekamy na ostatni gwizdek pana Pawła Raczkowskiego.

90+4

Spotkanie kończy się triumfem piłkarzy prowadzonych przez Nenada Bjelicę. Gole po stronie poznańskiego Lecha zdobywali dzisiaj Darko Jevtić oraz Emil Dilaver. Wydaje się, że jest to zasłużone zwycięstwo drużyny ze stolicy Wielkopolski. Pogoń miała lepsze i gorsze okresy, jednak tych lepszych nie zdołała zamienić na bramki. Gospodarze byli skuteczniejsi, dzięki czemu mogą świętować kolejną ligową wygraną. (19:52:46)
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!