Ruda Śląska – Łódź 7:3 (koniec) | Brzeg – Komprachcice 2:2 (koniec)
Gwiazda Ruda Śląska
7:3 (1:1)
Malwee Łódź
Niedziela 18.02.2018, 18:00 • Hala Sportowa, Ruda Śląska. • I liga futsalu - gr. południowa • 15. kolejka

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami bardzo ciekawego spotkania w rudzkiej hali sportowej. Miejscowa Gwiazda zmierzy się na własnym obiekcie z AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź. Zdecydowanym faworytem tego meczu są gospodarze, którzy cały czas liczą się w walce o awans do Futsal Ekstraklasy. Goście tej rywalizacji z kolei będą walczyć o utrzymanie i ciężko im będzie z całą pewnością wywieźć punkty z trudnego terenu, jakim niewątpliwie jest Ruda Śląska. Liczymy jednak na emocjonujące i wyrównane spotkanie!

Gwiazda Ruda Śląska:

Zespół ten w obecnym sezonie spisuje się bardzo solidnie i po czternastu rozegranych spotkaniach ma na koncie 27. punktów i traci zaledwie cztery oczka do liderującej Odry Opole. Rudzianie mają również niezły bilans bramkowy (50:35). W ostatniej kolejce pokonali oni po zaciętym spotkaniu 5:3 Berland Komprachcice. Najskuteczniejszym piłkarzem tego teamu jest Michał Hyży, który ma na swoim koncie już jedenaście trafień w tym sezonie.

Malwee Łódź:

Drużyna z Łodzi w obecnym sezonie spisuje się bardzo przeciętnie i po czternastu kolejkach plasuje się dopiero na jedenastym miejscu w ligowej tabeli. Łodzianie wygrali w tej kampanii ligowej dwa mecze, jeden zremisowali i aż jedenaście przegrali. Bilans bramkowy również mają wyraźnie niekorzystny (42:72). W ostatniej kolejce minimalnie jednak ulegli liderowi rozgrywek na własnym obiekcie 4:5. Najskuteczniejszym zawodnikiem teamu jest Krystian Pomykała, który ma w dorobku czternaście trafień.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle gorąco już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 do naszej relacji!

Składy obu ekip:

Gwiazda Ruda Śląska: Barteczka (Waszka) – Piasecki, Dubiel, Siadul, Jagodziński – Dynek, Naleśnik, Hyży, Mrowiec, Brysz, Hiszpański, Małek, Działach

Malwee Łódź: Kajetaniak – Młynarczyk, Sztaba, Pomykała, Pawłowski – Krysiak, Olczak, Wasiak.

Główny: Piotr Rybol (Kluczbork)
    Drugi: Sebastian Kwaśny (Legnica)
    Czasowy: Marcin Stoń (Tychy).

1

0:14
    Gwiazda Ruda Śląska rozpoczyna już spotkanie od środka boiska. Tracui jednak piłkę Ariel Piasecki.

0:31
    Krystian Pomykała był bliski otwarcia wyniku tej rywalizacji, ale jego uderzenie wybronił Dawid Barteczka!
    Barteczka broni strzał Pomykały

1:10
    Jagodziński próbował przyspieszyć grę i dograć na skrzydło do Siadula, ale piłka wychodzi na aut.

1:44
    Mocne uderzenie Jagodzińskiego z lewego skrzydła. Instynktownie piłkę na korner sparował Kajetaniak!

2:12
    Bardzo ładnie na wolnym polu pokazał się Dubiel. Nie trafił on jednak w piłkę starając się uderzać z półobrotu.

2:25
    Dość długo Gwiazda rozgrywała akcję w ataku pozycyjnym, ale finalnie zagranie Piaseckiego nie dotarło do partnerów.

3:00
    Pogubili się przyjezdni piłkarze w rozgrywaniu ataku pozycyjnego. Później uderzenie oddaje Hiszpański i Kajetaniak zbija na korner.

3:24
    Bardzo wysokim pressingiem zatakowali rywali gospodarze i zdołali opanować futbolówkę na połowie Malwee.

4:06
    Barteczka niecelnie wybija piłkę na połowę rywali. Ostatecznie jednak od autu grę wznowi Gwiazda Ruda Śląska.

4:52
    Michał Hyży ładnie przedzierał się lewym skrzydłem, ale finalnie zatrzymał go dobrze ustawiony Młynarczyk.

5:18
    Bartłomiej Krysiak dwa razy oddaje strzały z linii pola karnego, ale skutecznie blokował go rywal.

5:46
    Malwee Łódź ma problem z wyprowadzeniem ataku. Dobrze pressingiem zaatakowali rudzianie.

5:54
    Bardzo ładnie pozycję do oddania strzału znalazł Dubiel i później jego uderzenie skutecznie broni Kajetaniak!
    Kajetaniak broni strzał Dubiela

5:56
    Gol dla Gwiazdy!
    Strzelcem bramki BARTOSZ SIADUL.

Mamy bramkę dla miejscowej drużyny! Zza pola karnego płasko uderzał Bartosz Siadul i piłka wpadła idealnie w krótki róg bramki Kamila Kajetaniaka!

6:40
    Daniel Jagodziński pięknie huknął z dalszej odległości i futbolówka ostatecznie przeleciała tuż obok okienka.

7:09
    W głębokiej defensywie są łodzianie. Nieźle na skrzydle rozegrał akcję Dubiel, jednak jego zagrania w pole karne nikt nie wykończył strzałem.

7:31
    Michał Hyży bardzo wysoko zagrał w tej sytuacji nogą, ale na szczęście nie trafił w twarz Pomykały.

8:00
    Upływają kolejne minuty tej rywalizacji. Rudzianie wznawiają grę od autu na połowie Malwee Łódź.

8:02
    Potężnie przymierzył zza pola karnego podłączający się do ofensywnej akcji Barteczka! Sparował piłkę na poprzeczkę Kajetaniak!

8:43
    Warto podkreślić, że nie mamy w tym meczu wielu przewinień, Tylko jedno na koncie mają miejscowi piłkarze.

9:19
    Gol dla Malwee!
    Strzelcem bramki KRYSTIAN POMYKAŁA.

Goście po bardzo ładnej akcji doprowadzają do wyrównania! Świetnie z piłką obrócił się za polem karnym Pomykała i później plasnowanym strzałem w róg bramki pokonał Dawida Barteczkę!
    Gol Pomykały

10:00
    Zdecydowanie odżyli piłkarze przyjezdnego teamu. Gwiazda ma obecnie problem ze stworzeniem sobie okazji strzeleckiej,

10:42
    Goście wznawiają grę od autu na własnej połowie. Później do sytuacji strzeleckiej doszedł Pawłowski.

11:10
    Skutecznie powalczyli o piłkę piłkarze Malwee i Tomasz Sztaba opanował futbolówkę na połowie rywali.

11:33
    Bartosz Siadul próbował wyprowadzić kontrę Gwiazdy na pełnej szybkości, ale osaczony przez trzech rywali nie oddał nawet strzału.

11:42
    Jagodziński wygonił się nieco w tej sytuacji do boku i jego strzał z ostrego kąta przeleciał obok słupka.

12:12
    Szybkim zwodem Dubiel nawinął przy linii bocznej rywala, ale później skutecznie interweniuje Kajetaniak.

12:24
    Dwie niezłe okazje miał w krótkim czasie Daniel Jagodziński, jednak jego uderzenie wyłapał Kamil Kajetaniak.

13:03
    Szukają swoich szans strzeleckich miejscowi piłkarze. Kolejna próba Jagodzińskiego z dystansu przeleciała nad bramką.

13:22
    Znowu huknął potężnie z dalszej odległości Jagodziński, ale nie trafił w światło bramki.

13:43
    Timeout dla gości.

14:00
    Bartosz Siadul przejął piłkę na własnej połowie i po indywidualnym rajdzie przymierzył tuż obok bramki.

14:42
    Ależ pecha miał w tej sytuacji Siadul! Uderzał on piętką do niemal pustej bramki, ale rywal wybił futbolówkę niemal z linii bramkowej!
    Niewykorzystana szansa Siadula

15:21
    Sporo zmian mamy w zespole gospodarzy, Goście z kolei mają na ławce zaledwie trzech rezerwowych piłkarzy.

15:25
    Kolejna niezła próba uderzenia z dystansu Barteczki. Poradził sobie jednak odpowiednio golkiper Malwee Łódź.

16:14
    Na chwilę obecną gospodarze mają na koncie jeden faul akumulowany, a przyjezdny team dwa.

16:37
    Goście będą mieli okazję na oddanie uderzenie z prawego skrzydła. Wznowią oni za moment grę od autu.

17:04
    Bez większego trudu wyłapał piłkę Dawid Barteczka po mocnym wstrzeleniu piłki przez Młynarczyka.

17:19
    Emil Młynarczyk najpierw ładnie zagrał w defensywie, a później przypadkowo został kopnięty w kostkę przez Mateusza Mrowca.

18:00
    Do końca pierwszej odsłony pozostały już zaledwie dwie minuty. Ładnie z piłką obrócił się teraz Pawłowski, ale nie zdołał oddać strzału.

18:44
    Bardzo ładny powrót zanotował Sztaba. Odebrał piłkę Mrowcowi i zapoczątkował kontrę.

19:10
    Płasko zza pola karnego uderzał Dubiel i kapitalną paradą w bramce popisał się Kamil Kajetaniak! Zbił piłkę ręką do boku!

19:27
    Mamy chwilową przerwę w grze. Opatrywany jest na boisku Rafał Pawłowski, który ucierpiał w starciu z rywalem.

20

To już koniec pierwszej odsłony tej rywalizacji. Dość zaskakująco Gwiazda Ruda Śląska remisuje 1:1 na własnym obiekcie z Malwee Łódź. Pierwszą bramkę zdobył Bartosz Siadul strzałem zza pola karnego. Później do wyrównania doprowadził Krystian Pomykała precyzyjnym uderzeniem w róg bramki. Bardzo ambitnie grają dzisiaj zawodnicy Malwee i jeśli nie dopadnie ich zmęczenie mogą pokusić się dzisiaj o sporą niespodziankę.

21

20:13
    Pierwszą akcję w drugiej połowie wyprowadzili goście. Ostatecznie Pomykała nie zdołał oddać uderzenia z prawego skrzydła.

20:31
    Gwiazda Ruda Śląska wyprowadza akcję z własnej połowy. Finalnie nie poradził sobie na skrzydle Marcin Brysz.

21:00
    Po zagraniu ręką zawodnika gości będzie rzut wolny dla Gwiazda z pobliża pola karnego Malwee.

21:19
    Bartłomiej Krysiak spróbował strzałem z dystansu zaskoczyć Barteczkę, ale został skutecznie zablokowany.

21:29
    Zdecydowanie lepiej przymierzył w tej chwili Krysiak, jednak odpowiednio w bramce sparował futbolówkę do boku Barteczka!

21:51
    Kolejna szybka akcja miejscowego zespołu. Brysz zgrał futbolówkę do Siadula, ale ten wyraźnie chybił strzałem z pola karnego.

22:05
    Na chwilę obecną goście mają na koncie jeden akumulowany faul, a gospodarze w drugiej połowie nadal bez faulu.

22:20
    Bartłomiej Krysiak został słownie upomniany przez sędziego. Faulował on rozpędzonego Bartosza Siadula.

23:03
    Działach dobrym podaniem z rzutu rożnego znalazł w polu karnym Jagodzińskiego, ale ten niecelnie uderzył z pierwszej piłki.

23:44
    Strzelcem bramki KAMIL WASIAK. Asysta Pawłowski.

Bardzo ładną akcję na lewym skrzydle przeprowadził Pawłowski. Po minięciu rywala dograł on do lepiej ustawionego Wasiaka. Ten niezbyt czysto trafił w piłkę, ale i tak skierował ją do pustej już bramki!
    Gol Wasiaka

24:06
    Kolejną niezłą okazję strzelecką miał Bartosz Siadul. Jego sytuacyjne uderzenie z piątego metra mija bramkę.

24:23
    Starcie przy linii bocznej Pomykały i Piaseckiego. Bardzo dobrze zachował się ten drugi i widząc kontuzjowanego rywala wybił piłkę na aut.

25:00
    Pięć minut drugiej odsłony za nami. Kolejny raz spróbował sił strzałem z dystansu Barteczka, ale teraz wyraźnie chybił.

25:12
    Zagranie ręką we własnym polu karnym Bartłomieja Krysiaka i będzie rzut karny dla Gwiazdy!

25:13
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ARIEL PIASECKI.

Gwiazda Ruda Śląska doprowadza do wyrównania! Ariel Piasecki bardzo mocno uderzył w sam róg bramki z rzutu karnego i nie dał szans na skuteczną obronę Kajetaniakowi!
    Gol Piaseckiego

25:30
    Strzelcem bramki MATEUSZ MROWIEC. Asysta Działach.

Niezwykle szybko rudzianie zdobywają trzecią bramkę! Wojciech Działach ładnie zgrał piłkę z powietrza do Mrowca, a ten po przyjęciu świetnie uderzył w samo okienko bramki gości!

26:02
    Wojciech Działach najpierw stracił piłkę w indywidualnym rajdzie, a później faulował wyprowadzającego kontrę rywala.

26:11
    Po jednej dobrej szansie z obu stron! Najpierw strzał Sztaby został wybity z linii bramkowej, a po kontrze pięknie Kajetaniak wybronił uderzenie Mrowca!
    Kajetaniak broni strzał Mrowca

27:06
    Czwarty faul Malwee Łódź po przerwie. Gospodarze mają na koncie z kolei dwa przewinienia.

27:34
    Strzelcem bramki MATEUSZ MROWIEC. Asysta Dubiel.

Rudzianie podwyższają prowadzenie. Po bardzo ładnej indywidualnej akcji Dubiela i późniejszym dograniu do lepiej ustawionego Mrowca mamy strzał w dalszy róg bramki. Kolejny raz nie mógł nic poradzić Kajetaniak!

28:28
    Strzelcem bramki BARTOSZ SIADUL. Asysta Dubiel.

Kolejna błyskawiczna akcja miejscowych piłkarzy. Piasecki wypatrzył w polu karnym dobrze ustawionego Dubiela, a ten szybko obsłużył świetnym podaniem Siadula. Nie pozostało mu już nic innego jak skierować futbolówkę do siatki!
    Gol Siadula

29:00
    W dalszym ciągu to Gwiazda dłużej utrzymuje się w posiadaniu piłki i konstruuje swoje akcje.

29:18
    Bartłomiej Krysiak urwał się rywalowi na prawym skrzydle i później ofiarna interwencja Barteczki ratuje Gwiazdę przed utratą gola!

30:00
    Do końca spotkania zostało już tylko dziesięć minut. Ciężko spodziewać się, że Malwee będzie jeszcze w stanie powalczyć dzisiaj o punkty.

30:12
    Strzelcem bramki KAMIL WASIAK. Asysta Sztaba.

Goście nie poddają się i wyprowadzają zabójczą kontrę. Kamil Wasiak ładnie obrócił się z rywalem na plecach i wyprowadził akcję dwóch na jednego. Po wymienieniu podań ze Sztabą skierował już futbolówkę do pustej bramki!
    Gol Wasiaka

30:44
    Przyjezdny team stara się krótkimi podaniami wyprowadzić akcję w ataku pozycyjnym. Piłkę finalnie traci jednak Pomykała.

31:09
    Trzeci faul Gwiazdy w drugiej części meczu. Goście mają już z kolei na koncie cztery przewinienia.

31:12
    Pięknie przymierzył z dalszej odległości Kamil Wasiak i futbolówka przeleciała centymetry nad bramką!

32:10
    Piąty faul po przerwie Malwee Łódź. Każde kolejne ich przewinienie będzie skutkować przedłużonym rzutem karnym! Po pięknym strzale z rzutu wolnego Michała Hyżego piłkę z linii bramkowej wybijał Pawłowski!
    Pawłowski wybija piłkę z linii bramkowej

32:18
    Czwarty faul w tej części meczu Gwiazdy Ruda Śląska. Również oni muszą uważać na ostrość w grze.

33:03
    Zdecydowanie czekają nas teraz emocjonujące ostatnie minuty tej rywalizacji. Goście z Łodzi walczą zaciekleo kontaktowe trafienie.

33:36
    Wojciech Działach po przejęciu piłki sam pognał w kierunku bramki Kajetaniaka, ale uderzył tuż obok bramki!

33:59
    Kolejna świetna szansa dla Gwiazdy! Ostatecznie jednak piłka trafiła w słupek, a później została wybita z linii bramkowej!

33:59
    Timeout dla gospodarzy.

34:23
    Kontra dwóch na jednego miejscowych piłkarzy! Finalnie Michał Dubiel uderza piłkę z linii pola karnego obok bramki!

35:05
    To już ostatnie pięć minut tego spotkania. Bliżej zwycięstwa są miejscowi piłkarze, ale goście nadal grają o choćby remis.

35:23
    Mocne uderzenie z dalszej odległości oddaje Sztaba, jednak Ariel Piasecki w porę zablokował futbolówkę.

36:22
    Strzelcem bramki ARIEL PIASECKI.

Gospodarze po raz kolejny uciekają przyjezdnemu teamowi. Po bardzo szybkim kontrataku mamy dokładne dogranie z prawej strony boiska i pewną egzekucję z szóstego metra w wykonaniu Ariela Piaseckiego!

36:49
    Jakub Naleśnik fauluje swojego rywala. W efekcie oba teamy mają na koncie po pięć przewinień,

37:28
    Goście rozpoczynają grę z lotnym bramkarzem. W tej roli pojawił się na boisku Krystian Pomykała.

38:00
    Już tylko dwie minuty mają piłkarze Malwee, aby odrobić wszystkie straty. Nie potrafią oni jednak nawet z lotnym bramkarzem zagrozić bramce gospodarzy.

38:44
    Dawid Barteczka przejął futbolówkę we własnym polu karnym i starał się strzałem trafić do pustej bramki Malwee. Ostatecznie chybił celu.

39:19
    Sędzia uznał w tej sytuacji, że Tomasz Sztaba był faulowany przez wyprowadzającego kontrę Mateusza Mrowca. Będzie przedłużony rzut karny dla Malwee.

39:20
    Dawid Barteczka obronił uderzenie z przedłużonego rzutu karnego Krystiana Pomykały!
    Barteczka broni przedłużony rzut karny

39:56
    Po faulu na Mateuszu Mrowcu będzie przedłużony rzut karny dla Gwiazdy Ruda Śląska.

39:57
    Strzelcem bramki z przedłużonego rzutu karnego MICHAŁ HYŻY.

Gospodarze jeszcze w ostatnich sekundach podwyższają prowadzenie. Michał Hyży potężnie huknął z przedłużonego rzutu karnego i piłka po rękach Kajetaniaka wpadła do bramki.
    Gol Hyżego

To już koniec tej zaciętej rywalizacji. Gwiazda Ruda Śląska ostatecznie wygrywa aż 7:3 z Malwee Łódź, choć długimi momentalmi wynik był bliski remisu. W ostatnich dziesięciu minutach Rudzianie podkręcili tempo i goście wyraźnie poczuli objawy zmęczenia. Gwiazda tym samym awansuje w ligowej tabeli i podkreśliła swoje wysokie aspiracje. Z kolei Malwee może zdecydowanie powalczyć o utrzymanie z tak solidną grą. (19:40:12)

Dawid Czempisz

Gole: 6. Siadul, 26. Piasecki (kar.), 26. Mrowiec (Działach), 28. Mrowiec (Dubiel), 29. Siadul (Dubiel), 37. Piasecki, 40. Hyży (10 m rzut karny) – 10. Pomykała, 24. Wasiak (Pawłowski), 31. Wasiak (Sztaba)

Czasowy: Marcin Stoń (Tychy)