Bayern – Hertha 0:0 (koniec) | Hoffenheim – Freiburg 1:1 (koniec) | Hannover – Borussia M. 0:1 (koniec)
Stuttgart – Eintracht 1:0 (koniec) | Werder – Hamburg 1:0 (koniec)
Bayern Monachium
0:0 (0:0)
Hertha Berlin
Sobota 24.02.2018, 15:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 24

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Może to brzmieć nieprawdopodobnie, ale Hertha nie wygrała w tym wieku żadnego meczu na stadionie Bayernu. Po raz ostatni zremisowała tam 14 sierpnia 2004 roku. Przez ponad dekadę nie zapunktowała w Monachium, a przerwanie impasu w sobotę, przy obecnej formie przeciwnika, będzie skomplikowane.
    Berlińczycy w treningu!

Stołeczna drużyna nie ma podobnych powodów do zadowolenia jak Bayern. Została wyeliminowana z Ligi Europy, a w Bundeslidze stacjonuje w dolnej połowie tabeli. Strata do miejsc premiowanych awansem do europejskich pucharów jest niewielka, ale żeby ją zredukować, Hertha musi zwiększyć tempo punktowania.
    Jupp Heynckes nie ma powodu do zmartwień.

Bayern Monachium wyłącznie zwycięża na wszystkich frontach od 2 grudnia. W środku tygodnia zdemolował 5:0 Besiktas Stambuł w Lidze Mistrzów i może już myśleć o jej ćwierćfinale. Drużyna Roberta Lewandowskiego stała się maszynką do wygrywania.
    Bayern kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa!

Bawarczycy są liderami Bundesligi i mają 19 punktów przewagi nad drugą w tabeli Borussią Dortmund. Nie ma już praktycznie zagrożenia, że stracą mistrzostwo Niemiec. Więcej goli strzelają, mniej tracą niż przeciwnik z Berlina.

Bayern Monachium postara się przedłużyć genialną serię zwycięstw w pojedynku z Herthą Berlin. Guido Winkmann rozpocznie mecz klubu Roberta Lewandowskiego w sobotę o godzinie 15.30.

Bayern Monachium: Ulreich – Rafinha, Süle, Hummels, Alaba – Müller (C), Javi Martínez, Alcántara – Robben, Lewandowski, Ribéry.

Rezerwowi: Starke – Wagner, Bernat, Rudy, Arturo Vidal, Tolisso, Coman.

Hertha Berlin: Almenning Jarstein – Pekarík (C), Stark, Torunarigha, Plattenhardt – Lustenberger, Lazaro – Leckie, Darida, Kalou – Selke.

Rezerwowi: Kraft – Skjelbred, Esswein, Duda, Mittelstädt, Weiser, Dardai.

Sędzia: Guido Winkmann.
    Ostatnie przygotowania do meczu!

Hertha bez dużej presji.

1

2
    Bayern w czerwonych strojach z białymi akcentami, natomiast Hertha Berlin w biało-niebieskiej mieszance na koszulkach. W posiadaniu piłki mistrz Niemiec.

3
    Faul na Hummelsie próbującym opanować futbolówkę na własnej połowie. Gospodarze wznowili grę krótkim podaniem z rzutu wolnego.

4
    Gwizdek sędziego. Robert Lewandowski został zatrzymany w momencie przedzierania się przez obrońców w Berlina, jednak dwie sekundy wcześniej pomógł sobie ręką.

5
    Pierwsza szansa Roberta Lewandowskiego na zdobycie gola! Napastnik Bayernu Monachium główkował z bliska w światło bramki po dośrodkowaniu Alaby z lewego skrzydła. W ostatnim momencie intuicyjnie interweniował Almenning Jarstein!
    Piłkarze muszą się rozgrzać.

7
    Po sytuacji podbramkowej Lewandowskiego przyjezdni starają się ostudzić zapał Bayernu i wymienili kilkanaście podań na własnej połowie. Niewiele więcej z tego wynikło.

8
    Chytre uderzenie głową po wrzutce z rzutu wolnego. Ulreich musiał gonić za piłką, ponieważ nie było pewne, że ominie ona jego bramkę.

9
    Po podobnym dośrodkowaniu Alaby główkował niebezpiecznie Lewandowski. Tym razem futbolówka po wrzutce z lewego skrzydła zakończyła lot w rękawicach Almenninga Jarsteina.
    Robert przekazał bluzę dziewczynce. Elegancja w każdym calu.

11
    Trochę odważniej Hertha Berlin, ale jednocześnie trudno liczyć, że przyjezdni zagrają ultra ofensywnie w jaskini lwa.

12
    Krąży piłka między zawodnikami Bayernu przed polem karnym. Po miernej interwencji przeciwnika spadła pod nogami Thiago Alcantary, którego potężne uderzenie było minimalnie niecelne.

14
    Mistrz Niemiec wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Rafinhi mocno zapachniało prowadzeniem gospodarzy. Futbolówka zatańczyła pół metra przed liną bramkową zanim wybił ją stamtąd Torunarigha.

15
    W kwadransie otwierającym spotkanie dwie świetne sytuacje podbramkowe Bayernu. Stołeczna drużyna zrewanżowała się jednym groźnym stałym fragmentem.
    Rocznica Lewandowskiego!

17
    Mueller zaplątał się blisko linii pola karnego przeciwnika i ten oddalił zagrożenie.

18
    Robert Lewandowski miał przed sobą tylko Allmenninga Jarsteina po podaniu z głębi pola. Torunarigha trochę utrudnił Polakowi wygranie pojedynku z bramkarzem, choć Lewandowski powinien to wykorzystać!

19
    Strzał Daridy odbił się niefortunnie rykoszetem i po próbie z dystansu Hertha miała wyłącznie korner. Po stałym fragmencie bez zagrożenia.

20
    Nieudane podanie prostopadłe. Było tam za dużo zawodników w biało-niebieskich strojach.

21
    Ribery wstrzelił futbolówkę w pole bramkowe. Francuz szukał podaniem Lewandowskiego, jednak znalazł defensora Herthy Berlin i skończyło się to rzutem rożnym.

23
    Bayern atakuje dość ciekawie i nie ma problemu z rozmontowaniem defensywy przeciwnika, jednak brakuje mu postawienia "kropki nad i".

24
    Próba dośrodkowania Rafinhi zablokowana przez Plattenhardta. Defensywa ze stolicy Niemiec poradziła sobie również z centrą z rzutu rożnego.

25
    Po interwencji berlińczyków uczestnik Ligi Mistrzów musi od nowa budować atak pozycyjny. Hertha czeka na możliwość przeprowadzenia kontrataku.
    Wszyscy czekają na gola!

27
    Muellerowi uciekła piłka poza boisko w momencie przeprowadzania akcji indywidualnej. W tej sytuacji grę wznowił dalekim wykopem Almenning Jarstein.

28
    Nie pierwsze dziś przyspieszenie Ribery'ego na lewej stronie boiska. W pierwszym tempie wymanewrował przeciwnika, jednak ten wrócił na posterunek i ostatecznie zablokował dośrodkowanie skrzydłowego Bayernu.

29
    Jeszcze rzut rożny. Dośrodkowanie zakończone niecelnym uderzeniem przez Hummelsa.

30
    Drugi kwadrans przyniósł kolejne sytuacje podbramkowe Bawarczyków, którym brakuje na razie skuteczności. Riposta przyjezdnych to zaledwie jedno uderzenie zza pola karnego.

32
    Na pewno Bayern jeszcze spróbuje wyjść na prowadzenie w pierwszej połowie. W tym momencie jest w ataku pozycyjnym.

33
    Szybuje futbolówka po stałych fragmentach w kierunku Hummelsa. Powoli antycypuje to wszystko Almenning Jarstein i przed momentem popisał się dobrym piąstkowaniem.
    Lewandowski miał dotychczas dwie szanse!

34
    Nieudane podanie i Almenning Jarstein wznowił grę dalekim wykopem od własnej bramki. Hertha coraz bliżej czystego konta w pierwszej połowie.

36
    Koszmarne wykończenie Ribery'ego, a szansa na gola była wyśmienita! Dostał podanie od Robbena, który wziął na siebie trzech przeciwników. W ten sposób Francuz musiał pokonać wyłącznie Almenninga Jarsteina, jednak posłał futbolówkę zdecydowanie za wysoko.
    36. Ribery przestrzelił z czystej pozycji!

37
    Dużo szczęścia mieli przyjezdni. Dla odmiany oni byli w okolicy pola karnego Bayernu. Po dośrodkowaniu Lazaro nikt nie miał możliwości oddania uderzenia.

38
    Gra na wyprzedzenie przeciwnika i tym razem Robben nie miał szans na opanowanie piłki.

40
    Pięć minut zostało do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Nie zanosi się na to, że Guido Winkmann cokolwiek doliczy.

42
    Mueller wpadł prawie w pole bramkowe Herthy Berlin i po podaniu Robbena wstrzelił futbolówkę w kierunku Ribery'ego. W ostatnim momencie wmieszali się we wszystko przyjezdni.
    Ribery po zmarnowaniu szansy!

44
    Rozpędził się Kalou i zmusił Thiago Alcantarę do przewinienia. Sędzia mógł pokusić się o pokazanie kartonika.

45
    Jeszcze zablokowane uderzenie Lewandowskiego przez Lustenbergera. Głęboko we własnym polu karnym bronił defensywny pomocnik Herthy Berlin.

45

Spora nieskuteczność Bayernu Monachium powoduje, że po pierwszej połowie jest wynik bezbramkowy. Sytuacje strzeleckie marnowali przede wszystkim Ribery oraz Lewandowski. Napastnik Bayernu trafił głową w bramkarza, a następnie przegrał z nim pojedynek prawie sam na sam. W przerwie Bawarczycy muszą nastawić celownik, jeżeli chcą ponownie zwyciężyć.
    Hertha zatrzymuje faworyta!

Zbliża się druga połowa!

46

47
    Na początek drugiej połowy płaskie dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych, po którym wyekspediował futbolówkę Pekarik.

48
    Hertha wywalczyła dla siebie korner. Plattenhardt nie spieszył się z jego wykonaniem, po czym dośrodkował prosto na głowę Rafinhi.

49
    Faul przed polem karnym przyjezdnych. Jego ofiarą Robben. Będzie szansa na zaskoczenie Almenninga Jarsteina z rzutu wolnego z doskonałej pozycji.

50
    Alaba znalazł miejsce na uderzenie z rzutu wolnego w światło bramki. Trochę za delikatnie Austriak i Almenning Jarstein zdążył ze sparowaniem futbolówki zanim ta przekroczyła linię!

52
    Wyraźne pudło Lewandowskiego, który wyprzedził Starka i główkował po dośrodkowaniu Rafinhi z prawego skrzydła.

53
    Na solowy rajd między zawodnikami Bayernu zdecydował się Lazaro. Już myślał o oddaniu uderzenia, kiedy jak spod ziemi wyrósł Thiago Alcantara i skierował piłkę pod nogi Ulreicha.
    Lewandowski wciąż próbuje!

55
    Skuteczna interwencja po dośrodkowaniu Alaby i berlińczycy ponownie wygonili przeciwnika z okolicy własnego pola karnego.

56
    Bardzo dobrze interweniuje w tym meczu Almenning Jarstein! Nie znajduje sposobu na jego pokonanie Lewandowski. Napastnik Bayernu dostał podanie od Ribery'ego, wziął na zamach defensora, po czym strzelił płasko w rękawice bramkarza.

57
    Być może to właśnie bramkarz Herthy zapracuje na miano bohatera spotkania. Coraz bliżej jest drużyna z Berlina niespodziewanego zapunktowania.

58
    Pekarik zgodnie z przepisami zatrzymał na skrzydle Ribery'ego. Futbolówka dla stołecznego zespołu.

60
    Torunarigha wybił dośrodkowanie Alaby i tak symbolicznie zakończył się czwarty kwadrans tego spotkania. Kolejny bez gola zdobytego przez Bayern.

62
    Akcja Lewandowskiego zakończona uderzeniem. Piłka odbiła się rykoszetem i ominęła bramkę berlińczyków. Sędzia musiał przyznać Bayernowi korner.

63
    Marne dośrodkowanie z rzutu rożnego nie wymagało komentarza. Ucieka czas Bayernowi.

64
    Dobrze wyglądała ostatnia akcja Herthy i zasługiwała na lepsze uderzenie niż oddane przez Pekarika. Kapitan zespołu posłał odchodzącą piłkę wyraźnie obok spojenia słupka z poprzeczką.
    Brakuje kibicom soli futbolu!

67
    Zero goli, zero kartek, jeszcze bez zmian. Mecz na zero.

68
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Franck Ribéry, na boisku pojawia się Kinglsley Coman.

69
    Nieudane dośrodkowanie Comana, jeszcze gorsze wykończenie Lewandowskiego i monachijczycy zaczynają powoli tracić nadzieję na zmianę rezultatu.

71
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thomas Müller, na boisku pojawia się Sandro Wagner.

71
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Davie Selke, na boisku pojawia się Alexander Esswein.

73
    Prawdziwy nokaut w walce w powietrzu. Thiago Alcantara nie miał litości dla swojego przeciwnika. Przerwa i interwencja medyków na murawie.

75
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thiago Alcántara, na boisku pojawia się Arturo Vidal.

77
    Fajne kilka minut przyjezdnych. Wygonili Bawarczyków z okolic własnego pola karnego i nie pozwalają na stwarzanie sytuacji podbramkowych.

78
    Po trzech zmianach personalnych Bayern powinien organizować się do ostatecznego szturmu. Może Lewandowski wreszcie znajdzie sposób na pokonanie Almenninga Jarsteina.
    Wagner dołączył do Lewandowskiego.

80
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Salomon Kalou, na boisku pojawia się Ondrej Duda.
    A w Berlinie.

82
    Nie wygląda dobrze końcówka spotkania w wykonaniu Bayernu Monachium. Zmasowana obrona przeciwnika radzi sobie z atakami faworyta.

83
    Najpierw poturbowany Coman, a po chwili Hummels potraktował bezpardonowo Leckiego. Bardzo elegancko grali piłkarze przez większą część spotkania i szkoda byłoby zmazać dobre wrażenie.

85
    Piłka w posiadaniu Bawarczyków i szukają miejsca na oddanie decydującego uderzenia między obrońcami.

87
    Kibice domagają się rzutu karnego po starciu z udziałem Lewandowskiego. Vidal nie protestował, a starał się wykorzystał zamieszanie. Uderzenie Chilijczyka zatrzymał bezbłędnie broniący Almenning Jarstein.

89
    Dośrodkowanie Robbena na aferę. Wziął sobie piłkę Leckie i wykopał ją aż pod nogi Ulreicha.

90
    Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

90+1
    Już w doliczonym czasie Almenning Jarstein śrubuje swoją wysoką ocenę za mecz. Skuteczna interwencja bramkarza przyjezdnych po uderzeniu z rzutu wolnego.

90+3

Długo czekali na punkt zdobyty w Monachium piłkarze Herthy Berlin. Każda, nawet najgorsza seria kiedyś dobiega końca. Dzięki konsekwentnej, trochę szczęśliwej defensywie stołeczna drużyna zremisowała w jaskini lwa 0:0. Bayern spisał się trochę poniżej oczekiwań, co nie zmienia faktu, ze powinien śmiało zwyciężyć. Zawiodła go skuteczność, a najlepsze sytuacje podbramkowe zmarnowali Lewandowski i Ribery. Najwidoczniej Bawarczycy wystrzelali się we wtorek w spotkaniu Ligi Mistrzów z Besiktasem. Tym samym zakończyła się imponująca seria wygranych Bayernu. Licznik zatrzymany, ale w tabeli lider Bundesligi ma się nadal wyśmienicie.

Posiadanie piłki: 76% : 24%.
    Strzały na bramkę: 5:3.
    Strzały niecelne: 6:2.
    Rzuty rożne: 9:2.
    Spalone: 0:2.
    Faule: 10:12.
    Hertha zapunktowała na terenie mistrza Niemiec.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:24:48)

Gole:

Posiadanie piłki: 76 % : 24 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 9:2. Spalone: 0:2. Foule: 10:12.
    Bayern Monachium: Ulreich – Rafinha, Süle, Hummels, Alaba – Müller (C) (71. Wagner), Javi Martínez, Alcántara (75. Arturo Vidal) – Robben, Lewandowski, Ribéry (68. Coman).
    Zmiany: Starke – Wagner, Bernat, Rudy, Arturo Vidal, Tolisso, Coman.

Hertha Berlin: Almenning Jarstein – Pekarík (C), Stark, Torunarigha, Plattenhardt – Lustenberger, Lazaro – Leckie, Darida, Kalou (80. Duda) – Selke (71. Esswein).
    Zmiany: Kraft – Skjelbred, Esswein, Duda, Mittelstädt, Weiser, Dardai.

Sędziowie: Guido Winkmann