Wieliczka – Piast 1:4 (koniec) | Clearex – Zduńska Wola 2:3 (koniec) | AZS Gdańsk – AZS UŚ 5:6 (koniec)
AZS UG Gdańsk
5:6 (4:1)
AZS UŚ Katowice
Sobota 03.03.2018, 18:00 • Hala widowiskowo-sportowa AWFiS Gdańsk • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 16

Z mojej strony to wszystko. Zapraszam Państwa na następne relacje na naszym portalu. Do usłyszenia! (19:42:48)

Niesamowity powrót katowiczan! Po pierwszej połowie wydawało się, że będzie im niezmiernie trudno o dobry rezultat. Jednak nawet w pierwszej części spotkania widać było, że gracze ze Śląska powoli dochodzą do głosu. Kulminacja ich dobrej gry miała miejsce w końcówce drugiej połowy, kiedy to w cztery minuty wyszli na prowadzenie. Śmiało można więc stwierdzić, że gdańszczanie przegrali wygrany mecz.

40:00
    Źle rozegrali ten rzut wolny gospodarze.

39:58
    Rzut wolny z niewielkiej odległości będzie ostatnią szansą gdańszczan.

39:27
    Nieporozumienie u gospodarzy. Od autu zaczną goście.

38:39
    Szczurek strzela ponad poprzeczkę po rękach golkipera miejscowych.

38:38
    Mateusz Wesserling fauluje jednego z katowiczan. Jest to już piąte przewinienie AZS-u UG.

37:55
    Gdańszczanie piątką w polu.

37:08
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Ależ comeback! KAMIL MUSIAŁ zdobył bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego! Jak on tam zmieścił tę piłkę?

37:07
    Musiał w słupek!

34:29
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF SALISZ, który wykończył dwójkową akcję i doprowadził do niespodziewanego remisu!

33:33
    Katowiczanie odbyli fantastyczną pogoń za gospodarzami. Końcówka meczu z pewnością będzie ciekawa.

33:23
    Czas dla gospodarzy.
    Faule: 3 – 1.

33:23
    Strzelcem bramki MICHAŁ CYGNAROWSKI, który znajdując się w wyśmienitej sytuacji, zachował spokój i pewnie strzelił obok wychodzącego z bramki Sasiaka.

32:33
    Domżalski spudłował z bliskiej odległości.

32:00
    Kacper Sasiak ledwo wybronił niespodziewany strzał z dystansu.

31:18
    Przestrzelił teraz Kamil Musiał.

Paweł

Gole: 1. Osiński, 5. Wardowski, 11. Poźniak, 20. Poźniak, 23. Domżalski – 17. Szczurek, 25. Hewlik, 27. Pękala, 34. Cygnarowski, 35. Salisz, 38. Musiał

Kartki:   29. Poźniak (GDA), 39. Wesserling (GDA)

AZS UG Gdańsk: Rafalski, Sasiak – Osiński, Kreft, Osłowski, Wesserling, Pawicki, Poźniak, Horbacz, Wardowski, Domżalski, Wiśniewski, Urtnowski.
    AZS UŚ Katowice: Lasik, Gruszczyński – Jasiński, Tkacz, Podobiński, Szczurek, Salisz, Musiał, Wojtyna, Kmiecik, Cygnarowski, Pękala, Hewlik.

Sędziowie: Andrzej Śliwa, Tomasz Kondrak – Bartłomiej Behmke