Górnik Z. – Zagłębie L. 2:2 (koniec) | Wisła K. – Śląsk 3:1 (koniec)
Wisła Kraków
3:1 (1:1)
Śląsk Wrocław
Piątek 09.03.2018, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 27. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.
    Czas na drugie spotkanie w ramach 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła zmierzy się z wrocławskim Śląskiem. Zanosi się na ekscytujący pojedynek. Jego początek zaplanowano na godzinę 20:30.
    Tak obecnie prezentuje się tabela LOTTO Ekstraklasy.

Wisła Kraków w bieżącym sezonie nie błyszczy. Obecnie "Wiślacy" plasują się na ósmym miejscu w zestawieniu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Wydaje się, że drużynę ze stolicy Małopolski stać na osiąganie zdecydowanie lepszych wyników. Dotychczas Wisła zainkasowała dziesięć zwycięstw, siedem remisów oraz dziewięć porażek. Czy dziś krakowianie polepszą swój dotychczasowy dorobek punktowy? Czas pokaże.

Śląsk Wrocław także nie imponuje. Wrocławianie znajdują się w gorszym położeniu, niż drużyna krakowskiej Wisły. "Wojskowi" są dopiero jedenastą siłą ekstraklasowych zmagań. Śląsk może pochwalić się dorobkiem siedmiu triumfów, ośmiu remisów, a także jedenastu porażek. Jeżeli chodzi o bilans bramkowy drużyny z Wrocławia, to wynosi on -10 trafień.
    Dzisiejszy mecz poprowadzi...

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkani Wisła Kraków – Śląsk Wrocław. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Znamy już składy obu ekip:

Wisła Kraków: Cuesta – Palčič, Vélez, Arsenić, Sadlok – Mitrović, Cywka, Brlek – Boguski, Balleste, Lopez.

Rezerwowi: Chorążka – Bartkowski, Głowacki, Llonch, Halilović, Paweł Brożek, Wojtkowski.

Śląsk Wrocław: Słowik – Celeban, Rieder, Tarasovs, Lewandowski – Augusto Pereira Loureiro, Srnić – Cholewiak, S. Riera, Pich – Piech.

Rezerwowi: Wrąbel – Poprawa, Dankowski, Chrapek, Pałaszewski, Vacek, Bergier.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
    Składy w formie graficznej.

1

1
    Rozpoczynamy drugie spotkanie w ramach 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gospodarze zagrają w czerwono-białych strojach, natomiast przyjezdni prezentować się będą w zielonych kompletach. Miejmy nadzieję, że to będzie interesująca konfrontacja.

2
    Pierwszy strzał już za nami. Na oddanie uderzenia zdecydował się Tarasovs, jednak futbolówka nie zmierzyła do siatki. Inicjatywa w posiadaniu Wisły.

3
    Przypomnijmy jeszcze, że pierwszy mecz 27. kolejki zakończył się podziałem punktów. W spotkaniu Górnika Zabrze ze Zagłębiem Lubin padł remis 2:2.

4
    Wrocławianie ofensywnie od samego początku. Krakowianie zepchnięci pod własne pole karne.

5
    Krakowianie egzekwowali rzut rożny. Gospodarze szukali szansy na oddanie strzału, lecz wrocławianie dobrze zorganizowali się w obronie i im to uniemożliwili.

6
    Krakowianie zaczynają grać coraz odważniej. Wyswobodzili się z opresji przeciwnika i coraz częściej przedzierają się do ataku.

7
    Z minuty na minutę robi się ciekawiej. Miejmy nadzieję, że sytuacja będzie rozwijać się w kierunku coraz to większych emocji.

8
    Pich próbował uderzać sprzed szesnastki, jednak ten strzał został zablokowany.

9
    Wisła spokojnie konstruowała atak, który w końcu został przerwany przez wrocławian. Śląsk chciał to przekuć na skuteczną kontrę, lecz nic z tego nie wynikło.

10
    Dziesięć minut rywalizacji już za nami. Na tablicy wyników wciąż bezbramkowy remis. Trzeba przyznać, że spotkanie jest dość dynamiczne.

11
    Wisła znów próbowała przedrzeć się do ataku, lecz nic z tego nie wynikło. Ponownie skutecznie zagrali defensorzy wrocławskiego klubu.

13
    Prosto w bramkarza uderzył Robert Pich! Miał dobrą okazję, jednak nie zdołał jej odpowiednio wykorzystać.

14
    Groźnie zrobiło się w polu karnym gości z Wrocławia, jednak koniec końców żaden z "Wiślaków" nie zdołał oddać celnego uderzenia. Inicjatywa wróciła więc na konto Śląska.

15
    Od pierwszego gwizdka sędziego Daniela Stefańskiego minęło już piętnaście minut. Tymczasem wynik ani drgnie.

16
    Sprytnie przymierzył Carlos Lopez! Najpierw zszedł do środka, a później kąśliwie uderzył. Słowik był jednak na posterunku i sparował futbolówkę na rzut rożny.
    16. Strzał Lopeza.

17
    Zrobiło się gorąco w polu karnym Śląska! Sędzia spojrzy na powtórki wideo, może być jedenastka!

18
    Czy Rieder zagrywał ręką? Zaraz zapadnie werdykt!

19
    Mamy rzut karny! Sędzia Stefański wnikliwie obejrzał powtórki i wskazał na wapno! Krakowianie będą mieli świetną szansę na otworzenie wyniku. Zobaczymy, czy ją wykorzystają.

19
    Żółtą kartkę otrzymuje Arkadiusz Piech (Śląsk Wrocław).

20
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki CARLOS LOPEZ. Lider Wisły pewnym uderzeniem pokonał Słowika. Mamy otwarcie wyniku w dzisiejszym spotkaniu!
    20. Carlos LOPEZ - 1:0

22
    Posiadanie piłki: 60-40%.

23
    Ależ świetnie pograli krakowianie. Carlos Lopez wbiegł w pole karne wrocławian, jednak ostatecznie nie doczekaliśmy się uderzenia Hiszpana.

24
    Groźnie zaczynało się robić pod bramką strzeżoną przez Cuestę! Ostatecznie jednak Arkadiusz Piech zaprezentował ogromną niefrasobliwość i nie oddał strzału.

25
    Za około dwadzieścia minut pierwsza połowa zostanie zakończona. Mecz z chwili na chwilę staje się coraz ciekawszy.

27
    Nieudana akcja zawodników krakowskiej Wisły.

28
    Brzydka interwencja jednego z zawodników Śląska Wrocław. Tym razem jednak sędzia Stefański nie zdecydował się jeszcze na pokazanie żółtego kartonika. Inicjatywa w posiadaniu gospodarzy.

29
    Śląsk ładnie zaatakował prawą flanką. Riera dośrodkował do Picha, ale ten nie zdołał oddać strzału w światło bramki. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

30
    Sędzia Stefański puścił akcję, ale o karze dla Sadloka nie zapomniał. Reprezentant "Białej Gwiazdy" obejrzał żółty kartonik. Zasłużona kara.

31
    Żółtą kartkę otrzymuje Augusto Pereira Loureiro (Śląsk Wrocław).

32
    Groźnie zrobiło się w okolicach bramki Słowika, ale koniec końców futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

33
    Po pół godzinie gry mamy prowadzenie Wisły Kraków. Przypomnijmy, że wynik spotkania golem z rzutu karnego otworzył Carlos Lopez. Czekamy na rozwój wydarzeń. Obecnie rywalizacja lekko zwolniła.

35
    A tymczasem na panewce spaliła akcja wrocławskiego Śląska. Trochę bez pomysłu zagrali teraz goście. Wisła znów znalazła się we władaniu futbolówką.

36
    Riera miał szansę na oddanie celnego uderzenia, jednak w tym przypadku został zatrzymany przez Arsenicia. Dobry powrót zawodnika Wisły Kraków.

36
    Gol dla Śląska!
    Strzelcem bramki IGORS TARASOVS. Riera popisał się dobrym dośrodkowaniem z narożnika boiska, co na trafienie zamienił Tarasovs. Były zawodnik Jagiellonii Białystok wygrał powietrzny pojedynek z Arseniciem.
    36. Igors TARASOVS - 1:1

38
    Bramka przyjezdnych może być punktem zwrotnym w tym spotkaniu. Bez wątpienia powinna ona sprawić, że będzie jeszcze ciekawiej. Tymczasem w natarciu już są krakowianie.

39
    Strzały: 7-7
    Strzały celne: 2-2

41
    Do zakończenia premierowej odsłony dzisiejszego spotkania w Krakowie pozostało już niespełna pięć minut. Obecnie w natarciu znajdują się goście.

42
    Teraz gra przeniosła się w okolice środka pola. Mamy trochę walki.

43
    Pewna interwencja Słowika po tym, jak niezbyt pomysłowo atakowali gospodarze.

45
    Pierwsza połowa została przedłużona o dwie minuty.

45+2

Premierowa odsłona dzisiejszego spotkania w stolicy Małopolski już za nami. Póki co mamy rezultat remisowy 1:1. Przypomnijmy, że wynik meczu otworzył Carlos Lopez, natomiast do wyrównania doprowadził Igor Tarasovs. Pierwsza połowa była całkiem ciekawa. Zobaczymy, czy drugie 45 minut również dostarczy nam sporych emocji!
    Dlatego też przerwa się przedłuża.
    Statystyki po 1. połowie.

46

46
    Wracamy do rywalizacji, grę wznowili zawodnicy Wisły Kraków. Przypomnijmy, że dotychczas doczekaliśmy się dwóch goli. Miejmy nadzieję, że druga połowa dostarczy nam kolejnych trafień!

47
    Żółtą kartkę otrzymuje Nikola Mitrović (Wisła Kraków).

48
    Mitrović został ukarany za sfaulowanie Srnicia. Jak najbardziej słuszna decyzja arbitra. Pan Daniel Stefański nie mógł zachować się w inny sposób.

49
    Wrocławianie ładnie przyspieszyli, dzięki czemu zdołali wywalczyć wznowienie z narożnika boiska. Za kilka chwil korner egzekwować będzie Augusto. Zobaczymy, czy przyniesie to Śląskowi jakieś korzyści.

50
    Kiepsko rozegrany stały fragment gry. Piłka błyskawicznie wróciła pod nogi miejscowych.

51
    Do zakończenia dzisiejszego spotkania w stolicy Małopolski zostało już tylko około 40 minut. Tymczasem na tablicy wyników w dalszym ciągu utrzymuje się remis 1:1.

52
    Na trybunach panuje świetna atmosfera. Zgromadzeni kibice nawet przez moment nie szczędzą gardeł i bez chwili wytchnienia głośno dopingują.

53
    Piłka ostemplowała słupek bramki strzeżonej przez Słowika. Nawet, gdyby zaparkowała w siatce, to trafienie nie zostałoby uznane. Na metrowym spalonym przyłapany został bowiem Sadlok.

54
    Wrocławianie wywalczyli wznowienie z narożnika boiska. Może być gorąco!

55
    Kiepsko rozegrany stały fragment gry. Znów nie popisali się goście z Wrocławia. Inicjatywa wróciła w posiadanie krakowian, którzy nie spieszą się z wyprowadzeniem kontry.
    57. Mała ciekawostka.

58
    Dobrze interweniował Cuesta. Mamy kolejny rzut rożny dla Śląska.

59
    Wiele wskazuje na to, że wkrótce murawę opuści dość kiepsko grający w tym spotkaniu Mitrović. Do wejścia na boisko gotowy jest już Halilović.

60
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Nikola Mitrović, na boisku pojawia się Tibor Halilović.

61
    Strzały: 8-13
    Strzały celne: 2-3

62
    Strzelcem bramki CARLOS LOPEZ. Hiszpan rewelacyjnie wymanewrował przeciwników, a następnie oddał precyzyjny strzał, czego nie zdołał wybronić Słowik. Wisła znów na prowadzeniu.
    62. Carlos LOPEZ - 2:1

63
    Kiepsko spisał się w tej sytuacji Tarasovs. Z łatwością dał się ograć przeciwnikowi. Gdyby był czujniejszy, to pewnie gola by nie było.

65
    Za niespełna pół godziny rywalizacja zostanie zakończona. Wrocławianie znów zabierają się do atakowania. Zobaczymy, czy przyniesie to jakieś efekty.

66
    Niezłe uderzenie Cholewiaka, jednak ostatecznie futbolówka nie znalazła drogi do bramki strzeżonej przez Cuestę. Inicjatywa wróciła w posiadanie krakowskiej Wisły.

67
    Wrocławianie ruszają do ataku. Oni jeszcze ostatniego słowa tutaj chyba nie powiedzieli. Śląsk szuka szans na przeforsowanie gąszczu defensywy rywala.

68
    Imaz miał szansę na odnotowanie trafienia, jednak Słowik nie dał się zaskoczyć. Kapitalna parada bramkarza "Białej Gwiazdy". Przyjezdni wywalczyli jedynie wznowienie z narożnika boiska.

69
    Rzuty rożne: 4-7.

70
    Śląsk ma problem z przejęciem inicjatywy. Rozkręciła nam się krakowska Wisła. "Biała Gwiazda" chyba chce dyktować warunki do ostatniego gwizdka.

71
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Dragoljub Srnić, na boisku pojawia się Kamil Vacek.

72
    Przeciętne dośrodkowanie w pole karne Wisły. Cuesta pewnie piąstkował, oddalając tym samym grę od własnej bramki. Inicjatywa po stronie krakowian.

74
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mateusz Lewandowski, na boisku pojawia się Kamil Dankowski.

75
    Wrocławianie mieli szansę na zainkasowanie drugiej bramki, ale zdecydowanie źle uderzył Pich. Piłka wpadła prosto w koszyczek Cuesty.

76
    Za kilka chwil doczekamy się kolejnej zmiany. Do wejścia na murawę przygotowany jest już Llonch.

77
    Posiadanie piłki: 63-37%.

77
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jesus Imaz Balleste, na boisku pojawia się Pol Llonch.

78
    Wrocławianie nieźle przyspieszyli, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło. Skrzydłowy Śląska został umiejętnie zepchnięty przez Sadloka.

79
    Strzelcem bramki CARLOS LOPEZ. Dankowski fatalnie wybijał piłkę, co bezlitośnie wykorzystał reprezentant Hiszpanii. Świetnie dogrywał też Cywka, trzeba pamiętać o jego udziale w tej akcji!
    79. Carlos LOPEZ - 3:1

80
    Ten gol oznacza, że Carlos Lopez ma dziś hattricka! Jest to jego pierwszy triplet w barwach Wisły.

82
    Źle zachował się teraz Sadlok. Mógł dłużej rozgrywać piłkę.

83
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Sebastian Bergier.
    84. Wielki mecz Carlitosa.

85
    Tarasovs bardzo groźnie zderzył się z Cuestą. Obecnie zawodnik Śląska leży na murawie i potrzebuje pomocy lekarzy. Nie wyglądało to dobrze. Miejmy jednak nadzieję, że Tarasovs szybko wróci do pełni sił.

85
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Fran Vélez, na boisku pojawia się Arkadiusz Głowacki.

86
    Wisła znów przyspieszyła. Llonch próbował zgrywać do Carlitosa, ale to było trochę bez sensu. Piłka trafiła w posiadanie przeciwników.

88
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 10 224 widzów.

89
    Krakowianie z kolejnym nieudanym atakiem. Dobrze zachowali się w defensywie zawodnicy wrocławskiego Śląska.

90
    Spotkanie zostało przedłużone o przynajmniej 4 minut.

90+1
    Wisła Kraków wymienia podania na własnej połowie. Krakowianie nie spieszą się z wyprowadzaniem kolejnych ataków. Oni wiedzą, że już nie muszą.

90+3
    Wisła trzyma Śląsk na dystans. Krakowianie wyczekują na końcowy gwizdek.

90+4

Spotkanie kończy się triumfem krakowskiej Wisły 3:1. Furorę w tym meczu zrobił Carlos Lopez, który trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Bez wątpienia to właśnie on został ojcem sukcesu "Białej Gwiazdy". Po stronie pokonanych honorowe trafienie zainkasować zdołał Igor Tarasovs. (22:28:01)
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!