Gniezno – AZS UW 0:4 (koniec) | Uniw. Zielona Góra – Lębork 5:4 (koniec) | Kartuzy – Oborniki 4:1 (koniec)
FC Kartuzy
4:1 (1:0)
KS Futsal Oborniki
Niedziela 18.03.2018, 17:00 • Hala przy ul. Szkolnej, Kartuzy • I liga futsalu - gr. północna • 18. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zapraszam Państwa na relację z meczu 18. kolejki pierwszej ligi grupy północnej. Na Hali w Kartuzach miejscowy FC podejmie KS Futsal Oborniki.

Gospodarze z dorobkiem 28 punktów plasują się na piątym miejscu w tabeli. Kartuzianie chcą przerwać złą passę. W ostatnich trzech spotkaniach zdołali wywalczyć zaledwie jeden punkt.

Przyjezdni radzą sobie nieco gorzej. KS Futsal uzbierał dotychczas 22 punkty i zajmuje ósmą lokatę w lidze. W poprzedniej kolejce zawodnicy z Obornik przegrali u siebie 0:1 z Politechniką Gdańską.

Pierwszy mecz tych ekip odbył się 5 listopada. W Obornikach dużo lepiej zaprezentowali się kartuzianie. Przyjezdni zwyciężyli tamten pojedynek 6:2.

Obsada sędziowska:

Sędzia I: Marcin Łuczak
    Sędzia II: Krzysztof Malinowski
    Sędzia czasowy: Sebastian Krawczyk.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:00. Kilka minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu drużyn. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

FC Kartuzy:
    Szuta, P. Kąkol – Hinca, Wróbel, Węsiora, Bielicki, M. Papina, J. Kąkol, Hoffmann, Stalka, Richert, Menard, Kitowski, Ustowski

Trener: Jakub Hoffmann

KS Futsal Oborniki:
    Szepczyński – Siwecki, T. Wicberger, M. Wicberger, Majchrzak, Krzyżanowski, Antokolski, Łeszyk, Antczak, Sander

Trener: Bartosz Łeszyk

1

1
    Jakub Kąkol podcinką próbował zaskoczyć golkipera rywali, ale uderzył także ponad poprzeczką.

2
    Antokolski wyruszył z kontratakiem, ale w ostatniej chwili świetnie został powstrzymany przez jednego z kartuzian. Aut dla gości.

4
    Kartuzianie budują futsalowy zamek. Przyjezdni są obecnie zmuszeni do defensywy.

5
    Nieporozumienie w ofensywie drużyny FC Kartuz. Od autu wznawiają grę przyjezdni.

7
    Rozpędził się na prawym skrzydle Bielicki, ale przegrał pojedynek z Szepczyńskim. Korner dla zespołu gospodarzy.

7
    W jednym ze starć mocno ucierpiał Tomasz Wicberger. Zawodnik drużyny z Obornik długo nie podnosił się z parkietu, a teraz na moment opuszcza plac gry.

9
    Faule: 2-3.

9
    Krzyżanowski udanie przerywa akcję Wróbla. Tylko korner dla podopiecznych Jakuba Hoffmanna.

10
    Strzał Wróbla znakomicie zablokowany przez jednego z zawodników KS Futsalu!

11
    Uderzał Jakub Kąkol, ale zbyt lekko, aby pokonać Szepczyńskiego. Przeważają gospodarze, ale nie można tu jeszcze mówić o jakieś dominacji.

12
    Sander ładnie uderzał z lewej flanki, ale przytomną interwencją popisał się golkiper kartuzian. Korner dla przyjezdnych.

12
    Gol dla FC Kartuzy!

Wychodzą na prowadzenie miejscowi! Podręcznikowy kontratak gospodarzy i pewny strzał SYLWESTRA BIELICKIEGO!

14
    Czwartego przewinienia dopuścili się miejscowi. Goście mają w chwili obecnej trzy faule na swoim koncie.

14
    Michał Papina faulowany niedaleko pola karnego przyjezdnych. O czas poprosił Jakub Hoffmann, a po przerwie gospodarze wykonywać będą rzut wolny.

15
    Ciekawie rozegrali ten stały fragment gry miejscowi, ale nie udało im się po raz drugi pokonać Szepczyńskiego.

16
    Ładne uderzenie Węsiory po akcji prawym skrzydłem, ale bardzo dobrą interwencją popisuje się golkiper oborniczan.

17
    Piątego faulu dopuścili się miejscowi. Głośno protestował grający trener gospodarzy Jakub Hoffmann, którego arbiter upomniał za to kartką.

17
    Piąty raz faulują także przyjezdni. Oba zespoły muszą grać uważnie w ostatnich trzech minutach, aby uniknąć przedłużonego rzutu karnego dla rywali.

18
    Jest faul! Szóste przewinienie oborniczan i karny z dziesięciu metrów dla rywali!

18
    Sylwester Bielicki przegrywa starcie z Szepczyńskim! Bardzo dobre zachowanie golkipera gości, który broni strzał z dziesiątego metra!

19
    Strzał Michała Papiny z ostrego kąta wybroniony przez Szepczyńskiego. Rzut rożny dla gospodarzy.

20
    Kolejny raz bardzo dobrą interwencją popisuje się golkiper przyjezdnych. Sporo mogą zawdzięczać dziś Szepczyńskiego oborniczanie.

20
    Wróbel wyłożył piłkę na drugi metr do Węsiory, ale ten nie trafił w nią i zmarnował wyśmienitą okazję na podwyższenie prowadzenia!

20

Do przerwy kartuzianie prowadzą jedną bramką z ekipą z Obornik. Miejscowi przeważali i mogli prowadzić nawet wyżej, ale przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał strzelec jedynej jak na razie bramki, Sylwester Bielicki.

Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

21

21
    Od razu rzucili się do kolejnych ataków miejscowi, ale nie udało im się oddać strzału na bramkę rywali.

22
    Dobrą okazję na zdobycie gola miał Wróbel, ale niepotrzebnie zdecydował się na techniczne uderzenie w sytuacji sam na sam z Szepczyńskim i przegrał ten pojedynek.

23
    Stracił piłkę Łeszyk na dziesiątym metrze i okazję do kontrataku miają miejscowi.

24
    Niecelne uderzenie Mikołaja Wicbergera. To była pierwsza okazja przyjezdnych po zmianie stron.

25
    Goście wymieniają teraz podania blisko własnego pola karnego. Wysoko ustawieni rywale utrudniają wyprowadzenie jakiejś akcji.

26
    Po sześciu minutach gry w drugiej połowie żadna z drużyn nie ma na swoim koncie przewinienia akumulowanego.

26
    Ależ to była okazja! Majchrzak był sam na sam z Piotrem Kąkolem, ale po minięciu go zwodem nie zdołał umieścić piłki w bramce!

27

Bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego golkipera rywali pokonuje SYLWESTER BIELICKI!

28
    Antokolski wślizgiem przerywa kontrę rywali i słusznie zostaje upomniany przez arbitra żółtym kartonikiem.

28

Bardzo dobre rozegranie autu przez miejscowych i z ostrego kąta do siatki pakuje piłkę MICHAŁ PAPINA!

29
    Dwa faule mają na swoim koncie przyjezdni. Gospodarze w drugiej połowie jeszcze nie naruszyli przepisów.

31
    Ciekawa akcja przyjezdnych, ale dobrą interwencją popisuje się Piotr Kąkol.

32
    Coraz mniej czasu na odwrócenie losów spotkania mają przyjezdni. Tymczasem kolejną akcję wyprowadzili kartuzianie, ale Wróbel uderzył jedynie w boczną siatkę.

33
    Na grę z lotnym golkiperem zdecydowali się przyjezdni. Czy to pozwoli im na zdobycie pierwszej w tym spotkaniu bramki?

34
    Gol dla Obornik!

Trafiają do bramki przyjezdni! Bardzo dobrym podaniem popisał się Mikołaj Wicberger, a futbolówkę z minimalnej odległości skierował do bramki MIKOŁAJ SIWECKI!

35
    Rzut wolny dla kartuzian po błędzie Szepczyńskiego. Może być groźnie pod bramką przyjezdnych!

35
    Mocny strzał Jakuba Hoffmanna, ale prosto w interweniującego Szepczyńskiego.

36
    Walczą o zdobycie kolejnego gola przyjezdni, ale bardzo dobrze w defensywie spisują się kartuzianie.

37
    Pogubili się na własnej połowie boiska oborniczanie, ale rywale nie zdołali skierować piłki do pustej bramki.

38
    Atakują przyjezdni, a na grę z kontry nastawiają się kartuzianie. Do końca nieco ponad dwie minuty efektywnego czasu gry!

39
    Strzał Węsiory z własnej połowy, ale piłka minimalnie mija słupek niepilnowanej bramki gości!

40
    Bardzo dobrą interwencją po uderzeniu rywala z ostrego kąta popisuje się Piotr Kąkol. Piętnaście sekund do końcowej syreny!

40

Równo z syreną pada czwarty gol dla gospodarzy! Z zimną krwią akcję w ostatniej sekundzie meczu wykończył JAKUB KĄKOL.

Koniec meczu w Kartuzach! Miejscowi byli dziś zdecydowanie lepsi i w pełni zasłużenie zwyciężają 4:1. Dziękuję za uwagę! (18:40:00)

Gole: 12. Bielicki, 27. Bielicki, 28. M. Papina, 40. J. Kąkol – 34. Siwecki

Kartki:   17. Hoffmann (KAR) – 28. Antokolski (OBO)