25 25 25
Jastrzębski Węgiel
0
21 20 12
Środa 21.03.2018, 20:02 • Hala Azoty, Kędzierzyn-Koźle • Liga Mistrzów • Play-off

0:0
    Byliśmy dziś świadkami jednostronnego widowiska – zawodnicy Andrei Gardiniego błyskawicznie zagwarantowali sobie promocję do fazy play-off 6 Ligi Mistrzów, po czym obaj trenerzy posłali do boju rezerwowych. W trzeciej części spotkania zdecydowanie lepiej zaprezentował się "drugi garnitur" ZAKSY, który zmiażdżył przeciwników, zwyciężając w niej do 12! Kędzierzynianom serdecznie gratulujemy uzyskania awansu! Ja natomiast bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas i życzę wszystkim udanej końcówki tygodnia. Dobranoc! (21:31:27)

25:12
    Trzeci set skończony.

25:12
    Bohaterem ostatniej wymiany został Krzysztof Rejno, który mocno zbił ze środka! ZAKSA zdemolowała rywali w trzeciej partii!

24:12
    Strzeżek nadepnął na linię trzeciego metra! Mistrzowie Polski mają piłki meczowe!

23:12
    Jungiewicz fenomenalnie przymierzył z prawej flanki po prostej! Piłka wylądowała prawie w narożniku placu jastrzębian!

22:12
    Rejno trafia z krótkiej.

21:12
    Goście nie radzą sobie w przyjęciu ze spadającą zagrywką Semeniuka! Opiekun JW jeszcze wykorzystuje przysługujący mu time-out.

20:12
    Kędzierzynianie zdecydowanym krokiem zmierzają po tryumf.

19:12
    Młody środkowy agresywnie kiwa w pierwszej akcji.

19:11
    Rejno w pojedynkę zatrzymuje na środku siatki Turskiego.

18:11
    Ernastowicz popełnia błąd na serwisie.

17:11
    Nie poddają się rezerwowi siatkarze de Giorgiego.

17:10
    Ofiarna postawa przyjezdnych w defensywnie, ale ostatecznie nie zdołali oni przebić piłki na drugą stronę.

16:10
    Jastrzębski atakujący myli się w polu serwisowym. Gospodarze zdecydowanie prowadzą na ostatniej dziś (na to się zapowiada) przerwie technicznej.

15:10
    Strzeżek znalazł dziurę w bloku na prawej stronie i ulokował piłkę w wolnej strefie.

15:9
    Falaschi po chwili ponownie rozegrał piłkę do szóstej strefy, a dobrym atakiem popisał się tym razem Szymura.

14:9
    Znakomity pipe w wykonaniu Semeniuka.

13:9
    Zagrywka Jungiewicza spada poza polem gry.

13:8
    Fatalny błąd Strzeżka w prostej sytuacji.

12:8
    Falaschi wpadł w siatkę przy próbie rozegrania.

12:7
    Miejscowi ripostują niemal w identyczny sposób.

11:7
    Boruch bezbłędny z przesuniętej krótkiej.

11:6
    Semeniuk serwuje w siatkę.

11:5
    Jungiewicz uderza z prawego skrzydła po rękach przeciwników.

10:5
    Semeniuk w niezłym stylu wykorzystuje kontrę, udanie atakując z szóstej strefy. Włoski szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla prosi o czas.

9:5
    Zerwane uderzenie Quirogi z lewej flanki.

8:5
    Cztery odbicia po stronie JW – taki werdykt wydał Fabrizio Pasquali. Przerwa techniczna nr 1 właśnie się rozpoczyna.

7:5
    Semeniuk odbija się od dłoni rywali na lewym stronie.

7:4
    Potężne zbicie Jungiewicza z prawego skrzydła.

6:4
    Walczą jastrzębianie.

6:3
    Semeniuk dokładnie przymierzył z lewej flanki w środek boiska.

5:3
    Mamy teraz festiwal pomyłek, bo i goście także się mylą.

4:3
    Kolejny błąd na zagrywce – tym razem po stronie drużyny Gardiniego.

4:2
    Szymura wcisnął piłkę na lewej stronie między siatką a dłońmi blokujących.

3:2
    Nie popisał się Jungiewicz w polu serwisowym.

3:1
    Utrzymuje się prowadzenie ZAKSY.

2:1
    Quiroga przedarł się na prawym skrzydle przez ręce jastrzębian.

0:0
    Zespół z Opolszczyzny jest już pewny promocji do kolejnej rundy tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

0:0
    Drugi set skończony.

25:20
    Mistrz Polski błyskawicznie uzyskał decydujące "oczko" i tak naprawdę zakończył rywalizację w tej rundzie rozgrywek! Zawodnicy Andrei Gardiniego meldują się w fazie Play-off 6!

24:20
    Bardzo precyzyjny atak Torresa z prawej strony po prostej! ZAKSA ma piłki setowe!

23:20
    Następna zagrywka środkowego tylko w siatkę.

21:18
    Deroo wykazał się teraz ogromnym sprytem i opierając piłkę o dłonie przeciwników, spowodował, że znalazła się ona na aucie.

20:18
    Muzaj wystrzelił piłkę z prawego skrzydła poza boisko. Time-out dla przyjezdnych.

19:18
    Kubańczyk przekroczył linię dziewiątego metra podczas zagrywki.

18:18
    Oliva nieomylny z lewej flanki.

18:17
    Zafunkcjonował teraz blok po stronie kędzierzynian.

17:17
    Zagrywka Muzaja ląduje poza placem gry.

16:17
    Buszek zastopowany i JW obejmuje prowadzenie.

16:16
    Doskonała kiwka De Rocco.

16:15
    I mamy przerwę techniczną nr 2 – ZAKSA wciąż prowadzi.

15:15
    Oliva obija ręce rywali na lewej stronie.

15:14
    Nieznaczny błąd Deroo w polu serwisowym.

15:13
    Oliva nadział się na lewym skrzydle na potrójny blok przeciwników! Będzie czas na życzenie Ferdinando De Giorgiego.

14:13
    Belg w pełni rehabilituje się pół minuty później.

13:13
    Niecelne zbicie Deroo z prawej flanki po prostej.

13:12
    De Rocco sforsował kędzierzyńską ścianę na prawej stronie.

13:11
    Znakomita akcja gospodarzy przez środek! Finalizuje ją Wiśniewski, posyłając piłkę w wolne pole.

12:11
    Następna zagrywka Niemca zatrzymuje się w siatce.

11:11
    Kampa posyła asa serwisowego.

11:10
    Pipe'a zamienia na punkt Oliva.

11:9
    Portorykański atakujący mistrzów Polski kończy wymianę, celnie uderzając z prawego skrzydła po prostej.

10:9
    Niezwykle dokładny atak Deroo z lewej flanki po przekątnej.

9:9
    Kosok bezbłędny z krótkiej.

9:8
    Torres solidnie przyłożył z prawej strony w końcowe rejony boiska.

8:8
    Efektowne uderzenie De Rocco z szóstej strefy.

8:7
    De Rocco trafiony serwisem przez Torresa! ZAKSA schodzi na pierwszą przerwę techniczną przy minimalnym prowadzeniu.

7:7
    Udane zagranie Buszka z lewego skrzydła po ciasnym skosie.

6:7
    Oliva przedarł się przez blok miejscowych na lewej flance.

6:6
    Nie popisał się teraz Sobala na zagrywce.

5:6
    Dobra pierwsza akcja gości.

5:5
    Kolejna pomyłka Kubańczyka i mamy już równowagę.

4:5
    Oliva atakuje na lewej stronie w antenkę.

3:5
    Deroo nadział się na prawym skrzydle na ręce jastrzębian.

3:4
    Kilka sekund później mamy dokładnie identyczną sytuację.

3:3
    Sobala w pojedynkę zatrzymuje na środku Wiśniewskiego!

1:0
    Czujne zachowanie Kosoka na siatce przy bezpańskiej piłce. Sędzia Pasquali dopatrzył się jednak jakiegoś błędu po stronie JW i punkt powędrował na konto miejscowych.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:0
    Niezła gra kędzierzynian w pierwszej części dzisiejszych zawodów, którzy wygrywają ją 25:21.

25:21
    Pierwszy set skończony.

25:21
    Torres potężnie uderza z prawej flanki w środek parkietu i kończy pierwszą partię!

24:21
    Muzaj podtrzymuje nadzieje w drużynie z Jastrzębia-Zdroju.

24:20
    Reprezentacyjny przyjmujący poprawił się po czasie z tego samego miejsca i dał gospodarzom setbole!

23:20
    Buszek zastopowany na lewej stronie. Opiekun ZAKSY jeszcze sięga po time-out.

23:19
    Muzaj odpowiada z prawego skrzydła w wolne pole.

23:18
    Torres bardzo mocno atakuje z prawej flanki po prostej.

22:18
    Oliva jakoś wcisnął piłkę na lewej stronie przez dłonie Torresa.

22:17
    Błąd w polu serwisowym w zespole przyjezdnych.

21:17
    Muzaj wbija "gwoździa" z prawego skrzydła.

21:16
    Deroo z premedytacją uderza z lewej flanki po palcach rywali.

20:16
    Muzaj ripostuje w podobny sposób, tyle, że zrobił to na lewej strony siatki.

20:15
    Torres sforsował jastrzębską ścianę na prawym skrzydle.

19:15
    Niedokładna zagrywka Buszka.

19:14
    Bieniek agresywnie kiwa ze środka w trzeci metr.

18:14
    Kampa ponownie zaufał Kosokowi, a ten znowu zagrał skutecznie.

18:13
    Blok-aut po ataku Buszka z lewej flanki.

17:13
    Kosok nieomylny ze środka.

17:12
    Oliva zatrzymany potrójnym blokiem na lewej stronie!

16:12
    Pomyłka Muzaja w polu serwisowym, która powoduje, że mistrzowie Polski mają cztery "oczka" przewagi na drugiej przerwie technicznej.

15:12
    Buszek zablokowany na lewym skrzydle przez dwójkę przeciwników. Teraz to Gardini woła swoich podopiecznych na półminutową przerwę.

15:11
    Następny błąd po stronie miejscowych.

15:10
    Atakujący ZAKSY nadział się na prawej flance na ręce blokujących, ale miał przy tym niezwykle trudną sytuację.

15:9
    Przemyślane zagranie Muzaja z prawej strony po przekątnej.

15:8
    Torres dokładnie przymierzył z prawego skrzydła po bardzo ciasnym skosie.

14:8
    Włoski arbiter dopatrzył się podwójnego odbicia Popiwczaka. Kolejny time-out wykorzystuje "Fefe" De Giorgi.

13:8
    Oliva zastopowany na lewej flance przez Torresa!

12:8
    Efektowna krótka w wykonaniu duetu Toniutti-Wiśniewski.

11:8
    Muzaj przedarł się na prawej stronie przez kędzierzyńską ścianę.

11:7
    Torres trafia z prawego skrzydła w środek boiska.

10:7
    Serwis Bieńka spada poza placem gry.

10:6
    Ten sam siatkarz w następnej akcji uderza z przechodzącej piłki w aut. Szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla prosi o czas.

9:6
    Kompletnie nieudane zagranie Muzaja na lewej flance.

8:6
    Piłka po zagrywce Bieńka "zatańczyła" na taśmie, a chwilę później wylądowała w polu gości! Mamy przerwę techniczną nr 1.

7:6
    Potężny cios Torresa z prawej strony po prostej.

6:6
    Oliva obija dłonie rywali po ataku z szóstej strefy.

6:5
    De Rocco sforsował podwójny blok kędzierzynian na lewym skrzydle.

6:4
    Buszek posyła asa serwisowego!

5:4
    Świetna kiwka Toniuttiego w środek parkietu.

4:4
    Portorykańczyk myli się po chwili w polu serwisowym.

4:3
    Deroo pewnie wykorzystuje kontrę.

3:3
    Popiwczak nie poradził sobie w przyjęciu z mocnym serwisem Torresa.

2:3
    Bieniek zbija z krótkiej.

1:3
    Kubańczyk odważnie uderza z drugiej piłki i punktuje.

1:2
    As serwisowy w wykonaniu Olivy!

1:1
    Sprytny plas atakującego JW z prawej flanki po prostej.

1:0
    Zagrywka Muzaja zatrzymuje się w siatce.

0:0

0:0
    Para arbitrów, która poprowadzi dzisiejszą rozgrywkę, prezentuje się następująco:

Sędzia pierwszy: Fabrizio Pasquali (Włochy).
    Sędzia drugi: Kenneth Aro (Finlandia).

0:0
    Dobry wieczór! Już za godzinę rozpocznie się rewanżowy pojedynek fazy Play-off 12 Ligi Mistrzów siatkarzy, w którym zmierzą się ze sobą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Gospodarzom do awansu brakuje zaledwie dwóch wygranych setów, mimo tego w Hali Azoty nie powinno zabraknąć emocji. Zapraszam do śledzenia relacji z tego meczu.

0:0
    Należy otwarcie przyznać, że podopiecznym Ferdinando de Giorgiego będzie niezwykle trudno odrobić straty z pierwszego meczu. Mistrzowie Polski znajdują się przed rewanżem w bardzo komfortowej sytuacji, a dodatkowo będą oni niesieni dopingiem przez żywo reagującą publiczność. Jedno jest jednak pewne – przyjezdni z pewnością nie położą się na parkiecie przed faworyzowanym przeciwnikiem. Początek środowego widowiska zaplanowano na godzinę 20:00.

0:0
    W premierowej części dwumeczu Jastrzębski Węgiel – ZAKSA nie zabrakło emocji, a ich kumulacja nastąpiła w czwartym secie zeszłotygodniowej potyczki, którą przyjezdni wygrali 35:33! W przekroju całych zawodów na spore uznanie zasłużyli wówczas atakujący obu drużyn – Maciej Muzaj i Maurice Torres zapisali na swoim koncie odpowiednio 21 i 23 punkty, dzięki czemu byli najskuteczniejszymi siatkarzami swoich zespołów.

0:0
    Polsko-polska rywalizacja w fazie play-off 12 siatkarskiej Ligi Mistrzów przenosi się do Kędzierzyna-Koźla. W pierwszym spotkaniu tej rundy rozgrywek, które odbyło się w zeszłą środę w Jastrzębiu-Zdroju, lepsi okazali się podopieczni Andrei Gardiniego, którzy odnieśli cenne zwycięstwo 3:1 (25:19, 25:19, 21:25, 35:33). Starcie rewanżowe zostanie rozegrane już pojutrze w kędzierzyńskiej Hali Azoty.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Artur Ryszawa

G. A. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Szymura, Rejno, Falaschi, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Semeniuk, Deroo, Maziarz.

Libero: Zatorski, Banach.

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Muzaj, Kosok, Lushtaku, Boruch, Quiroga, Ernastowicz, De Rocco, Kampa, Sobala, Oliva, Turski.

Libero: Popiwczak, Gdowski.