ROW Rybnik – Siarka T. 2:3 (koniec) | Błękitni – Warta 0:1 (koniec) | Gryf – Wisła Pu. 1:0 (koniec)
Stal S. W. – Olimpia E. 0:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Znicz 2:1 (koniec) | MKS Kluczbork – Radomiak 3:1 (koniec)
Stal Stalowa Wola
0:1 (0:1)
Olimpia Elbląg
Sobota 31.03.2018, 15:00 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • 2. Liga • 24. kolejka

Witamy. Mecz rozpocznie się o 15:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Przed nami 24. kolejka na drugoligowych boiskach. Stal, które swoje spotkania od rundy wiosennej rozgrywa w Boguchwale podejmie jako gospodarz Olimpię Elbląg.

Stal zajmuje w tej chwili czternastą pozycję w lidze z dorobkiem 22 punktów co sprawia, że jest na pierwszej bezpiecznej pozycji. W ostatniej kolejce podejmowali na wyjeździe lidera GKS Jastrzębie, z którym po dobrym widowisku przegrali 2:1.

Olimpia Elbląg to drużyna która w tym sezonie bije się o awans. Obecnie "Olimpijczycy" zajmują piątą pozycję z dorobkiem 35 punktów. Do miejsca barażowego tracą zaledwie jedno oczko. W poprzedniej kolejce podejmowali czerwoną latarnie ligi – Gwardię Koszalin, których rozgromili 5:1.

Mecze pomiędzy Stalą, a Olimpią są bardzo wyrównane. Świadczy o tym historia pojedynków, w którym odnotowaliśmy 3 wygrane zielono-czarnych, 5 remisów i jedno zwycięstwo ekipy z Elbląga.

Na pojedynek zapraszam od godziny 14:45, kiedy to podam oficjalne jedenastki jakie wystąpią w tym spotkaniu.

Stal Stalowa Wola: Frątczak, Zalepa, Janiszewski, Waszkiewicz, Sobotka, Mistrzyk, Hirskiy, Trąbka, Stefański, Żołądź, Dziubiński.

Rezerwowi: Konefał, Bukowiec, Jopek, Trubeha, Żyliński, Gębalski, Łętocha.

Olimpia Elbląg: Daniel – Balewski, Lewandowski, Wenger, Filipczyk – Lisiecki, Ressel, Niburski, Bojas, Szołtys – Kurbiel

Rezerwowi: Tułowiecki, Korkliniewski, Danowski, Szmydt, Kolosov, Kop, Ostrowski

Sędziowie: Mateusz Bielawski (Mysłowice).

1

1
    Pierwszy strzał na bramkę wykonaniu gości przelatuje nad poprzeczką Stali.

3
    Póki co żadna z drużyn nie przeważa, a w ataku pozycyjnym zawodnicy miejsowych.

4
    Uderzenie na bramkę Kurbiela, jednak ta otarła się o nogę Zalepy i pewnie chwyta Frątczak.

6
    Zawodnicy próbują prostymi sposobami rozgrywać futbolówkę, czyli z pominięciem drugiej linii i zagrywanie piłki do wysuniętych graczy ze strefy ofensywnej.

8
    Rzut rożny dla Olimpii. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i ostatecznie od piątego metru grę wznowi Frątczak.

9
    Uderzenie Waszkiewicza przelatuje daleko od bramki Daniela.

10
    Próba prostopadłego podania Szołtysa do Kurbiela przejęte przez Janiszewskiego.

12
    Mimo że podopieczni Krzysztofa Łętochy dłużej utrzymują się przy piłce nie przynosi to wymiernych efektów w postaci zbliżenia się nawet pod pole karne rywali.

13
    Faulowany w środkowej strefie boiska Zalepa.

14
    Złe rozegranie piłki i Szołtys rozprowadza kontratak swojego zespołu, ale automatycznie doskakuje do niego dwójka graczy w zielono-czarnych trykotach i odbierają zawodnikowi Olimpii futbolówkę.

15
    Mało miejsca na boisku. Obydwie ekipy są dobrze przygotowane taktycznie do tego pojedynku, gdyż na niewiele pozwalają rywalom.

16
    Prostopadłe podanie do Kurbiela i skutecznie interweniuj Frątczak.

17
    Chwilowa przerwa w grze, ponieważ na murawie leży jeden zawodników przyjezdnych, któremu jest właśnie udzielana pomoc medyczna.

19
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi ?, na boisku pojawia się ?.

19
    Wymuszona zmiana w zespole Olimpii. Za parę chwil powinniśmy wiedzieć, kto za kogo wszedł.

21
    Trzykrotnie szansę z rzutów rożnych na zdobycie bramki mieli "Olimpijczycy", aczkolwiek nie potrafili tego wykorzystać. Po trzeciej szansie pewnie futbolówka wpadła w dłonie Frątczaka.

23
    Żadna z drużyn nie chce ryzykować i mamy sporo walki w środkowej strefie boiska.

24
    Za moment piąty korner w tym meczu dla graczy w żółto-białych trykotach. Może tym razem będą potrafili, to wykorzystać?

26
    Szóste dośrodkowanie z kornera Szołtysa w tym meczu i jak na razie najlepsze, ale radzą sobie z nim defensorzy gospodarzy.

27
    Stały fragment gry dla elblążan z około 40.metra od bramki Frątczaka.

28
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF NIBURSKI.

Zaspali obrońcy gospodarzy i Krzysztof Niburski umieszcza piłkę w bramce miejscowych. To trzeci stracony gol Stali po stałym fragmencie gry w tej rundzie.

29
    Ładna akcja wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Łętochy. Z końcowej linii Bruno Żołądź wycofał piłkę do Hirsky'ego, który ustawiony na dziesiątym metrze pudłuje! Ukraiński zawodnik powinien lepiej przyłożyć się do tego uderzenia!

32
    Prostopadłe podanie do Kurbiela, który wychodzi sam na sam z Frątczakiem. Napastnik Olimpii zbyt daleko sobie wysunął sobie futbolówkę co utrudniło mu sytuację i jego strzał zamiast wpaść do bramki odbija się od bocznej siatki!

34
    Rzut wolny dla Stali z około 30. metra z lewej strony boiska. Zbyt głęboka wrzutka i pewnie chwyta Daniel.

35
    Zawodnicy w zielono-czarnych nie potrafią wymienić dwóch, trzech dokładnych podań. Można narzekać na murawę, ale momentami wygląda, to naprawdę źle.

36
    W ataku pozycyjnym zawodnicy miejscowych, lecz brakuje w tym pomysłu jakiejkolwiek koncepcji.

37
    Michał Mistrzyk fauluje w środkowej strefie boiska, jednakże sędzia jeszcze wstrzymał się z pokazaniem żółtej kartki.

38
    Indywidualna akcja Sobotki na lewym wahadle i centra wzdłuż piątego metra, która wpada wprost w dłonie golkipera Olimpii.

39
    Chyba ósmy, albo dziewiąty rzut rożny dla przyjezdnych, aczkolwiek elblążanie jeszcze tego nie potrafili wykorzystać.

41
    Upływają minuty, a Stal po utracie gola poza jedną sytuacją tuż po stracie gola nie potrafiła zagrozić bramce Daniela. Niebawem przerwa i może po niej coś się zmieni.

42
    Korner dla Stali. Jest to chyba pierwszy w tym meczu rzut rożny dla gospodarzy.

43
    Faul w ataku Dziubińskiego, który atakuje nieprzepisowo wychodzącego z bramki golkipera gości.

44
    Uderzenie z dwudziestego metra gracza Stali, ale zbyt lekkie by zaskoczyło jakkolwiek Daniela.

45+1
    Żółtą kartkę Filipczyk (Olimpia Elbląg).

45+1

Olimpia Elbląg do przerwy wygrywa ze Stalą Stalowa Wola 1-0 po bramce z 28. minuty Niburskiego. Podopieczni Krzysztofa Łętochy grają beznadziejnie i potrzebne jest przerwie obudzenie zespołu i na pewno jakieś zmiany. Do usłyszenia za kwadrans.

Na boisku znajdują się już zawodnicy Stali, a chwilę po nich pojawiają się elblążanie.

46

46
    Stal od momentu wznowienia gry rzuciła się do plądrowania bramki gości.

47
    Wysoko atakują podopieczni Krzysztofa Łętochy, a Olimpia głęboko cofnięta do obrony.

49
    Znakomita sytuacja Dziubińskiego i końcami palców broni Daniel. Napastnik Stali powinien lepiej przymierzyć uderzenie, a nie strzelać na wprost stojącego golkipera gości!

51
    Żółtą kartkę otrzymuje Hirsky (Stal Stalowa Wola).

52
    Można powiedzieć, że zawodnicy Stali tak jakby dopiero dojechali na mecz, gdyż nie opuszczają połowy rywali. Atakują przede wszystkim prawą stroną boiska. Za moment korner dla zielono-czarnych.

53
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego i najwyżej do piłki wyskoczył Janiszewski, którego strzał głową broni Daniel.

54
    "Usiedli" zawodnicy Stali na rywalach, kolejny korner. Futbolówka spada przed szesnastkę przyjezdnych i zablokowane uderzenie Stefańskiego.

55
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Stefański, na boisku pojawia się Żyliński.

56
    Cały czas na pod polem karnym rywali podopieczni Krzysztofa Łętochy. Bramka dla gospodarzy wisi w powietrzu. Teraz groźnie uderzał Trąbka i Daniel skutecznie interweniuje.

57
    Bojas trafił rywala w twarz i sędzia bez wahania pokazuje żółtą kartkę.

58
    Przenosimy się pod drugie pole karne, gdzie swoich sił próbowali zawodnicy Olimpii. Kontratak wykonaniu miejscowych i rozpędzający się Trąbka próbował wykonać prostopadłe podanie do Dziubińskiego, gdzie dobrze przeciął futbolówkę Balewski.

59
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Bojas, na boisku pojawia się Szmydt.
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Szołtys, na boisku pojawia się Kolosov.

62
    Sobotka faulowany w polu karnym Olimpii i mamy rzut karny dla Stali!

63
    Dziubiński fatalnie strzela, a Daniel bez problemu interweniuje!

64
    Powtórki tego karnego powinny być pokazywane na szkoleniach "Jak nie wykonywać rzutów karnych". Chyba dogodniejszej okazji Stal nie będzie miała w tym meczu.

65
    Uderzenie z dwudziestego metra Trąbki zewnętrzną częścią buta. Pewnie jednak interweniuje golkiper Olimpii.

67
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Trąbka, na boisku pojawia się Gębalski.

68
    Spore zamieszanie w polu karnym Olimpii. Ostatecznie uderzenie Dziubińskiego zablokowane i przy piłce przez moment utrzymują się przyjezdni.

70
    Dwadzieścia minut do zakończenia spotkania. Tempo spotkania nieco spadło, a zielono-czarni nie atakują już tak jak miało to miejsce w pierwszym kwadransie drugiej połowy.

72
    Rzut rożny dla Stali po tym jak Lewandowski wybił futbolówkę na korner.

73
    Znakomita okazja dla gospodarzy! Akcję na dalszym słupku zamykał Dziubiński, który nieczysto trafił w futbolówkę czym uprościł interwencję Danielowi!

75
    Zalepa fauluje rywala wychodzącego na czystą pozycję i otrzymuje od arbitra czerwoną kartkę.

76
    Hirsky igra z ogniem. Fauluje rywala, a ma na swoim koncie już żółtą kartkę. Chyba czas na zmianę.

77
    Żyliński wchodzi nakładką na rywala za co otrzymuje żółtą kartkę. Frustracja i bezradność w poczynaniach zielono-czarnych.

78
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Hirsky, na boisku pojawia się Łętocha.

80
    Żółtą kartkę otrzymuje Kolosov (Olimpia Elbląg).

81
    Bruno Żołądź fauluje w środkowej strefie boiska. Arbiter powstrzymał się od pokazania żółtej kartki.

83
    Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola: z boiska schodzi Żołądź, na boisku pojawia się Trubeha.
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Korkliniewski.

84
    Trubeha fauluje rywala na trzydziestym metrze od własnej bramki.

85
    Dobrze zapowiadał się kontratak wykonaniu Stali, jednak źle z prawej strony zagrał Gębalski do Dziubińskiego i skutecznie interweniuje Daniel.

87
    Sebastian Łętocha faluje rywala walce o górną piłkę w środkowej strefie boiska.

89
    Kąśliwe uderzenie zawodnika Olimpii z dwudziestego metra i niewiele brakło, a przyjezdni zamknęliby ten mecz!

90
    Sędzia doliczył dodatkowe cztery minuty do spotkania.

90+1
    Rzut wolny dla Olimpii z około 25. metra na wprost bramki Frątczaka.

90+2
    Dobry kontratak wykonaniu Stali, wrzutka z prawej strony Gębalskiego wpada wprost w dłonie golkipera Olimpii.

90+3
    Korner dla Stali, nawet Frątczak biegnie w pole karne Olimpii.

90+4

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i Olimpia Elbląg wygrywa drugie spotkanie podrząd w rundzie wiosennej. Stal Stalowa Wola z kolei przegrywa drugi mecz co sprawia, że ich przewaga nad miejscem spadkowym topnieje, gdyż w dniu dzisiejszym Gryf zwyciężył z Wisłą Puławy i zbliżył się do zielono-czarnych na dwa punkty. (16:57:59)

Jarek Jurkiewicz

Gole: 28. Niburski

Kartki:   51. Hirsky (SSW), 77. Żyliński (SSW) – 45+1. Filipczyk (OLE), 57. Bojas (OLE), 80. Kolosov (OLE)   75. Zalepa (OLE)

Spudłowany karny!: 63. Dziubiński (SSW), bramkarz Daniel obronił

Stal Stalowa Wola: Frątczak, Zalepa, Janiszewski, Waszkiewicz, Sobotka, Mistrzyk, Hirskiy(78. Łętocha), Trąbka(67. Gębalski), Stefański(54. Żyliński), Żołądź(83. Trubeha), Dziubiński.

Zmiany: Konefał, Bukowiec, Jopek, Trubeha, Żyliński, Gębalski, Łętocha.

Olimpia Elbląg: Daniel – Balewski, Lewandowski, Wenger, Filipczyk – Lisiecki, Ressel(?), Niburski, Bojas(59. Szmydt), Szołtys(59. Kolosov) – Kurbiel(83. Korkliniewski)

Zmiany: Tułowiecki, Korkliniewski, Danowski, Szmydt, Kolosov, Kop, Ostrowski

Sędziowie: Mateusz Bielawski (Mysłowice)