ROW Rybnik – Siarka T. 2:3 (koniec) | Błękitni – Warta 0:1 (koniec) | Gryf – Wisła Pu. 1:0 (koniec)
Stal S. W. – Olimpia E. 0:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Znicz 2:1 (koniec) | MKS Kluczbork – Radomiak 3:1 (koniec)
Gryf Wejherowo
1:0 (0:0)
Wisła Puławy
Sobota 31.03.2018, 14:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 2. Liga • 24. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

W najbliższą sobotę miejmy nadzieje że wreszcie uda się rozpocząć rundę wiosenną w Wejherowie. Jak do tej pory dwa wcześniejsze mecze zostały odwołane. Tym razem Gryf Wejherowo podejmować będzie Wisłę Puławy (oczywiście jeśli pogoda pozwoli). Początek meczu zaplanowano na godzinę 14 . Nie może nas oczywiście zabraknąć tam, aby specjalnie dla Państwa przeprowadzić relację z tego meczu.

Gryf rozegrał w rundzie rewanżowej już dwa mecze oba wyjazdowe z zespołami z czołówki tabeli. Wyniki jakie osiągnęli podopieczni Jarosława Kotasa są na prawdę całkiem dobre.Po remisie w Łodzi 0-0 Gryf pokonał przed tygodniem Wartę w Poznaniu 1-0.Bramkę zdobył nowy nabytek żółto-czarnych a przy okazji też były zawodnik Wart Ciarkowski. Wisłą Puławy natomiast dopiero w zeszłą sobotę po raz pierwszy wyszła na murawę w tej rundzie i był to chyba ich mały fal-start. Tak bowiem trzeba uznać porażkę z Kluczborkiem 1-2.

Gryf po fatalnej rundzie jesiennej ( zero zwycięstw na własnym stadionie) będzie walczył o ligowy byt. Jest kilku nowych piłkarzy, kilku odeszło pożegnano trenera Piotra Rzepkę. Atmosfera w klubie jest dobra a najważniejsze że wyniki osiągane przez klub mogą wlać optymizm w serca kibiców Gryfa na kolejne mecze. Zespół z Puław przed tym meczem zajmuję 12 pozycję i nad strefą spadkową ma zaledwie cztery punkty przewagi dlatego też ten sobotni mecz będzie bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie.

W rundzie jesiennej w Puławach padł remis 1-1. Bramkę dla Gryfa Wejherowo zdobył Maciejewski a do wyrównania doprowadził Hirsz. Cieżko wskazać faworyta tego meczu. Gryf pokazał że jest w formie i dla nich liczy się tylko zwycięstwo ale nie wiadomo w jakiej formie są goście. Czy ten mecz przed tygodniem był tylko wypadkiem przy pracy czy może okres zimowy nie został najlepiej przepracowany? W każdym bądź razie szanse oceniłbym 50% do 50%. Jak wiadomo nie od dziś to boisko zweryfikuję wszystko.

To co powinno być twierdzą i podporą każdego zespołu a więc atut własnego boiska jest dla Gryfa zmorą w tym sezonie. Czy może w końcu uda się przełamać tą zła passę?? a może będzie ona nadal trwać? Tego dowiemy się śledząc naszą relację z tego meczu. Już dziś serdecznie zapraszam na sobotnie popołudnie na godziną 14. Spędźmy razem ten czas i emocjonujmy się pojedynkiem Gryfa Wejherowo z Wisłą Puławy.

Rezerwowi: Ferra, Maciejewski, Wicon, Koziara, Regliński, Gabor, Okuniewicz

Wisła Puławy: Madejski – Żemło, Pielach, Ploj, Szymankiewicz, Patejuk, Pożak, Hirsz, Sedlewski, Poznański, Maksymiuk

Rezerwowi: Meskhiia, Pawlikowski, Zmorzyński, Kobiałka, Sulkowski, Szczotka, Popiołek.

Jeszcze dwa dni temu całe pomorza byłą przykryte warstwą śniegu a dziś mamy wiosenny choć nieco zimny dzień. Warunki do gry w piłkę na pewno nie są złe. Do pierwszego gwizdka pozostało około 20 minut.

Piłkarze wychodzą na murawę czas rozpocząć rundę wiosenną w Wejherowie !!!!

1

1
    Gryf w standardowych żółto-czarnych strojach goście na biało-niebiesko. Rozpoczynają gospodarze.

2
    Goście odzyskują piłkę ale po chwili ją tracą. Żadna z ekip nie może wymienić trzech celnych podań. Ale to początek meczu.

3
    Wolny dla gości po faulu na Hirszu. Słaba wrzutka i bez problemu piłkę wybija jeden z piłkarzy Gryfa poza własne pole karne.

4
    Zagranie Brzuzego w pole karne zostało wybite i nie było zagrożenia pod bramką Madejskiego w tej akcji.

5
    Kilka szybko wymienionych podań przed polem karnym Wisły w wykonaniu tercetu Kołc Nadolski i Czychowski. Ten ostatni zdołał jeszcze zagrać pod bramkę ale czujny jest Madejski.

7
    Było teraz groźnie pod bramką Wisły. Mocno bita piłka z wolnego przez Ciarkowskiego a z kilku metrów nie czysto trafił Sobociński.

8
    Kołc fauluje w środku pola. Od początku meczu walka jest o każdą piłkę.

9
    Rzut rożny dla gości. Egzekutorem będzie Patejuk. Zbyt niskie to dośrodkowanie i od bramki gre wznawiać będzie Leleń.

10
    Szymankiewicz powstrzymany przez Brzuzego ale i tak piłkja będzie w posiadaniu gości.

11
    Oj było teraz ciekawie w polu karnym Gryfa. Po dośrodkowaniu z prawej strony Sobociński wybił wślizgiem piłkę ponad poprzeczką. Po kolejnym rożnym wynik bez zmian.

12
    Uderzał jedenastu metrów Pożak ale po nodze obrońcy Gryfa piłka ponad poprzeczką bramki. Piłkarze Wisły domagali się w tej akcji rzutu karnego ale sędzia pokazuje tylko na rzut rożny./

13
    Słabe dośrodkowanie Patejuka który po chwili zresztą traci piłkę na rzecz Brzuzego przy lini bocznej boiska.

14
    Przerwa w grze przy linii bocznej leży piłkarz Wisły Puławy i wymaga on [pomocy medycznej.

15
    Kwadrans za nami, nad stadionem wychodzi słońce, ale na boisku bramek jak na razie brak.

17
    Trochę tak bez pomysłu rozegrana ta akcja Gryfa ostatecznie piłka wychodzi poza boisko i od bramki zacznie Madejski.

18
    Alen Ploj uderzał z pola karnego ale jego strzał był lekki. Po tym uderzeniu zawodnik Wisły padł na murawę z grymasem bólu ale dlaczego?? Może źle stanął.

19
    Długo trzymał Wojowski piłkę potem zagrał do Kołca ten na skrzydło do wbiegającego Ciarkowskiego i dośrodkowanie zablokowane.

20
    Przed polem karnym dobrze odebrał piłkę Wojowski zagrał do Ciarkowskiego a ten nie trafia w piłkę będąc w dogodnej sytuacji.

22
    Zagranie z lewej strony do Alena Ploja ale blokuje teraz dobrze Kamiński rywala.

23
    Bardzo wyrównany jak na razie jest mecz, sporo walki na boisku. Jakaś bramkę mogłaby tylko dodać smaczku temu widowisku.

24
    Wpadł Wojowski w pole karne i z ostrego kąta podbił piłkę nad bramkarzem. Niestety nie było nikogo z zawodników Gryfa aby wepchnąć piłkę do pustej bramki.

25
    Teraz nieco częściej przy piłce są gospodarze ale jakiś 100 % okazji pod jedną jak i pod drugą bramką niestety nie było.

26
    Mogłą być szybka kontra gości ale Pożok został powstrzymany przez Brzuzego .

27
    Ostry faul Hirsza na Kołcu tym razem bez kartki choć sędzia dał ostatnie ostrzeżenie zawodnikowi gości.

29
    Zmienili piłkarze nieco taktykę . Teraz starają się grać długimi piłkami ale i ten element nie przynosi jakiegoś specjalnego efektu./

30
    Bardzo dobre podanie w szesnastkę do Ciarkowskiego. Ciarkowski obrócił się z piłką i uderzył ponad poprzeczką bramki Wisły.

31
    Pół godziny gry za nam czekamy wciąż na bramki w tym meczu.

32
    Zakotłowało się pod bramką Lelenia najpierw Ploj starał się uderzyć ale został zablokowany a następnie bliski uderzenia był Hirsz.

33
    Po uderzniu z piętki Ciarkowskiego z bliskiej odległości wybijają piłkę obrońcy. Ale mieli szczęścia piłkarze Wisły że nie stracili teraz bramki. Gramy dalej. gra toczy się już na połowie Gryfa.

34
    Bardzo aktywny w tym meczu Ploj jest faulowany. Będzie wolny dla przyjezdnych. Tak jak widzieliśmy to już kilkakrotnie w tym meczu zagrożenia po tym wolnym nie było.

36
    Mocna wrzutka Maksymiuka w pole ale wybija Brzuzy i Gryf rusza z kontrą.

37
    Czychowski w szesnastce ma przed sobą dwóch obrońców rywala uderza mocno w piłkę ale przy okazji trafia też w nogi Pielacha i sędzia odgwizduję.

38
    Nieco kopaniny w środku pola. Od autu zaczną grać goście.

39
    Cały zespół Gryfa broni się teraz na własnej ;połowie a na dodatek fauluje Wojowski na 30 metrze.

40
    Uderzenie z wolnego Patejuka nie było ani strzałem ani dośrodkowaniem ale do końca Leleń nie mógł być pewny czy piłka zmierza w światło bramki. Ostatecznie poszybowała ona minimalnie ponad poprzeczką,

41
    Ładne uderzenie z przed pola karnego Wojowskiego ale piłka minimalnie mija lewy słupek bramki.

42
    Rożny dla Gryfa. Ciarkowski będzie egzekutorem tego stałego fragmentu gry. Jeszce sędzia uspokaja piłkarzy w polu karnym. Dobre dośrodkowanie ale jeszcze lepiej ustawieni są obrońcy Wisły Puławy.

43
    Powstrzymany Pożak po raz kolejny przez defensywę Gryfa.

44
    Brakuje w grze gospodarzy nieco elementu zaskoczenia rywala. Szybko przechodzą oni z obrony do ataku ale tam trochę się zaczynają schody.

45
    Sędzia dolicza minutę do regulaminowych 45.

45+1
    Piłka trafia w plecy Czychowskiego i od bramki zacznie Madejski.

45+1

Koniec pierwszej połowy, jak na razie bramek. Nie można odmówić piłkarzom walki i zaangażowania w tym meczu. Może nieco murawa nie jest jeszcze tak jak być powinna i to może przeszkadzać w grze. Miejmy nadzieje że w drugiej połowie któraż z ekip zdobędzie bramkę i wtedy zacznie nam się ten mecz na dobre. Przed nami 15 minut przerwy a po niej wracamy do Wejherowa.

46

46
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Czychowski, na boisku pojawia się Okuniewicz.

46
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Pożak, na boisku pojawia się Zmorzyński.

47
    Ależ teraz było blisko bramki. Z rożnego zagrał Ciarkowski na bramkarza Wisły tego oślepiło chyba słońce po piłka spadła na murawę i w ostatniej chwili Okuniewicza uprzedzili obrońcy wybijając piłkę [ponownie na rzut rożny.

48
    Od mocnego uderzenia zaczęliśmy drugą połowę. Oby dalsza część meczu była taka sama, Jak na razie walczą piłkarze przy linii bocznej boiska.

49
    Ładnie zagrał Sedlewski między dwóch obrońców ale jego kolega z zespołu nie bardzo zrozumiał zamysły Sedlewskiego a szkoda bo to mogła być niezła akcja.

50
    Ani Ciarkowski ani Goerke nie zdołali uderzyć w tej akcji na bramkę Madejskiego.

52
    Faulowany przed linią boczną pola karnego jest Okuniewicz. Dośrodkowanie Wojowskiego wprost na głowę obrońców Wisły.

53
    Po tym dośrodkowaniu faulowany jest w bramce Madejski. Gospodarze nieco lepiej zaczęli tą drugą połowę.

54
    Drugi raz dzięki bardzo dobremu zastawieniu się Okuniewicz wymusił faul i stworzył dobra okazję na wrzutkę w pole karne.

55
    Dośrodkowanie Ciarkowskiego, uderzał Sobociński a bramkarz Wisły przenosi piłkę ponad poprzeczką kolejny rożny dla Gryfa.

57
    Ostro potraktowany Kacper Szymankiewicz 30 metrów przed bramką Lelenia.

58
    Uderzenia Patejuka po kożle z wolnego mnie sprawiło problemów Lelniowi. Pewna obrona bramkarza Gryfa.

59
    Szybko z piłką wyszli piłkarze Gryfa podanie Brzuzego dop znajdującego się w szesnastce Wojowskiego. Ten uderzył po ziemi ale został zablokowany.

61
    Gol dla Gryfa!
    Po rzucie rożnym Wicki uderzył ale piłka spadła kilka metrów przed bramkę tam znajdował się ŁUKSASZ NADOLSKI z bliskiej odległości pokonał on Madejskiego.

62
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Hirsz, na boisku pojawia się Kobiałka.

64
    Kapitalne podanie Brzuzego na przed pole do Ciarkowskiego a ten mając całą bramkę i mnóstwo czasu nie trafia w piłkę. Wielka szkoda bo to mogło być już 2-0.

65
    Gryf w ataku, kolejny rzut rożny dla miejscowych.

66
    W polu karnym pada Okuniewicz ale nie gwizdka do piłki dopada Wicki ale uderza ponad poprzeczką. W sporych tarapatach jest Wisła od momentu straty bramki.

67
    Nerwowo robi się na boisku. Sędzia coraz częściej musi uspokajać piłkarzy.

68
    Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Patejuk, na boisku pojawia się Meskhiia.

69
    Kolejna bardzo dobra pokazja Gryfa. Jak tyczki minął rywali Wojowski był faulowany ale zdołał podać do Coiarkowskiego a ten chyba nie ma najlepiej ustawionego celownika bo po jego uderzeniu piłka minimalnie mija bramkę.

70
    20 minut do końca tego meczu od momentu strzeleniu bramki n 1-0 Gryf kontroluję to spotkanie a przy odrobinie szczęścia mógłby już prowadzić 2-0.

71
    Miała szansę Wisłą by szybko rozegrać swoją akcję ale wmieszał się we wszystko Kamiński i zażegnał niebezpieczeństwo.

73
    Wiśle zaczyna się spieszyć, czas ucieka a wynik dla nich jest niekorzystny.

74
    To powinno być wyrównanie po strzale Ploja piłka trafia w poprzeczkę !!

75
    Nadal jest zamieszanie w polu Gryfa. Będzie jeszcze rzut rożny dla gości.

76
    Żółtą kartkę otrzymuje Okuniewicz (Gryf Wejherowo).

77
    Goście chyba otrząsnęli się po bramce bo od kilku minut starają się jak najdłużej być przy piłce. Teraz jakby wbrew moim słowom tracą oni piłkę i faulowany jest Sobociński.

78
    Okuiniewicz podaje w tempo do Ciarkowksiego ten mija zwodem obrońcę i uderza piłka jednak nie trafia do bramki a będzie tylko rzut rożny. Chyba lepiej w tej akcji można było odgrywać ponownie do Okuniewicza.

79
    W sytuacji sam na sam z Madejskim Okuniewicz nie zdobywa bramki. Uderza mocno ale wprost w bramkarza !!

80
    Ostatnie 10 minut przed nami niezwykle emocjonująco jest na boisku.

81
    Wolny dla gości z okolic środka boiska.

82
    Do obrony wrócił Ciarkowksi żeby wspomóc kolegów on to właśnie przed momentem dalekim wybiciem na połowę gości kończy ich atak.

83
    Zbyt lekkie podanie w kierunku Goerke a po chwili zbyt mocne do Ploja. Piłka w rękach bramkarza Gryfa.

85
    Bardzo przytomnie w polu karnym zachował się Kamiński i wybił tą piłka na rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne i tym razem Leleń wybija na rzut rożny.

86
    Mateusz Pielach zagrał w pole karne ale zbyt mocno i spokojnie od bramki zacznie Leleń.

87
    Gryf zamknięty na własnej połowie. Do końca meczu kilka minut czy gospodarzą wytrzymają i dowiozą ten dobry wynik do końca.

88
    Wysoko wyskakuję Leleń i pewnie łapie piłkę. Przy opkazji jest faulowany i nie może podnieść się o własnych siłach. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

89
    Leleń doszedł do siebie ale Nadolski tym razem ucierpiał i mamy kolejną przerwę w grze.

90
    Sędzia dolicza trzy minuty.

90+1
    Gra na czas w narożniku pola w wykonaniu Ciarkowksiego teraz każda sekunda się liczy.

90+2
    Rozpaczliwe wybijanie na połowę Gryfa piłki w wykonaniu gości.

90+3
    Kołc fauluje rywala. Dośrodkowanie w pole karne Gryfa spore zamieszanie ale piłkę wybija Nadolski.

90+3

Koniec tego meczu Gryf wygrywa na własnym boisku 1-0 i zdobywa kolejne ważne punkty w walce o utrzymanie. Po serii porażek i remisów żółto-czarni w końcu odczarowali swój stadion i jak na razie ta runda jest pod ich dyktando. Trzy mecze siedem punktów chyba nie ,można sprawić sobie lepszego prezentu prze świętami. Goście z kolei walczyli ale bardziej zdeterminowani byli gospodarze i to oni całkiem zasłużenie wygrywają ten mecz. Na dziś to już wszystko zapraszam na kolejny mecz w Wejherowie już w najbliższą środę na godzinę 17. (15:57:25)