Wielki triumf olimpijskiego medalisty (kon.)
koniec spotkania
Wielki triumf olimpijskiego medalisty

niedziela 01.04.2018, 19:00Artykuł
   
  Weekend przyniósł wiele emocji w rywalizacji skoczków narciarskich. W niedzielę zakończyła się druga edycja trwającego 10 dni cyklu turniejowego Raw Air. Cały turniej obejmował cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe, w sumie szesnaście oddanych skoków. Do klasyfikacji generalnej turnieju liczyły się wszystkie oddane skoki: z konkursów indywidualnych, drużynowych, a nawet kwalifikacji.

  W niedzielnym konkursie Robert Johansson był najlepszy i skokiem w serii finałowej na 246. metr zapewnił sobie pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Jako drugim na podium stanął Andreas Stjernen, a trzeci był Daniel Andre Tande. Norwegowie pokazali, podobnie jak w konkursie drużynowym, różnicę klas i zdominowali podium konkursu niedzielnego.

  Mimo wspaniałych skoków Johanssona, ten nie był w stanie odrobić przewagi wypracowanej przez naszego skoczka w Raw Air 2018, który objął prowadzenie od pierwszego skoku w turnieju
  i prowadził do końca. Johansson przegrał ze Stochem o 37 punktów. Trzecim skoczkiem w turnieju był Stjernen.

  W ostatnim konkursie indywidualnym turnieju Kamil Stoch zajął 6. miejsce, ale to w zupełności wystarczyło do zwycięstwa w Raw Air.

  Pierwszy skok w turnieju oddany przez naszego mistrza nie był zbyt udany, do tego skakał
  w niezbyt korzystnych warunkach. Drugi skok na odległość 137. metra zapewnił mistrzowi podwójne zwycięstwo. W tym momencie już nieodwracalnym faktem stał się triumf w PŚ i po raz drugi już teraz jest zdobywcą Kryształowej Kuli. Pierwsze zwycięstwo Stocha w klasyfikacji generalnej PŚ przypada na rok 2014 i po 4 latach zwycięstwo zostało powielone. Drugi w klasyfikacji PŚ jest Freitag, który po słabszym występie stracił szansę na dogonienie Stocha.
  Już od wczoraj Kamil Stoch może świętować podwójny sukces. Na pewno spełniony, osiągnął w sezonie niebotyczne sukcesy, poczynając od wygranej w Turnieju Czterech Skoczni, przez sukcesy na ZIO, aż po zwycięstwo w turnieju norweskim i PŚ. Sukces w Raw Air to ukoronowanie świetnego sezonu w wykonaniu zawodnika z Zębu. Jeśli wykorzystałeś bonusy w STS.pl i postawiłeś u początku sezonu na Stocha, zapewne zarobiłeś pokaźną kwotę pieniędzy.

  Przed skoczkami do zakończenia sezonu jeszcze tylko jeden weekend. W Planicy odbędą się konkursy w lotach, dwa indywidualne i jeden drużynowy.

  Będzie pokaz pięknych lotów, sporo rywalizacji wśród najlepszych skoczków o zajęcie pozostałych miejsc w klasyfikacji PŚ, wiążące się z tym emocje, ale naszemu skoczkowi zwycięstwa już nikt nie odbierze. Z uwagą natomiast będziemy śledzić poczynania naszych skoczków w konkursie drużynowym, gdyż nadal ważna jest pozycja w klasyfikacji zespołów PŚ. Oczywiście poza zasięgiem są niezwyciężeni Norwegowie, ale drugie miejsce jest w zasięgu naszych zawodników. (14:19:36)