Arka – Wybrzeże 18:28 (koniec) | Górnik – Orlen Wisła 21:27 (koniec) | Gwardia – Stal 37:27 (koniec)
Pogoń – Piotrkowianin 25:25 (po rz.) | Azoty – Zagłębie 33:26 (koniec) | KPR – Industria 28:45 (koniec)
Arka Gdynia
18:28 (11:17)
Energa Wybrzeże Gdańsk
Sobota 14.04.2018, 12:00 • Gdyńskie Centrum Sportu • Orlen Superliga mężczyzn • 30. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego Superligi przed nami. W ten weekend odbędzie się wiele ciekawych meczów, a jednym z nich będą derby Trójmiasta! W hali Gdyńskiego Centrum Sportu miejscowa Spójnia podejmie Wybrzeże Gdańsk!

Spójnia Gdynia to aktualnie najsłabsza drużyna ligi. Gospodarze dotychczas zgromadzili na swoim koncie osiem punktów. Gdynianie wygrali dwa spotkania (w tym jedno za cztery punkty) i raz przegrali po rzutach karnych.

Wybrzeże radzi sobie znacznie lepiej niż ich rywale zza miedzy. Gdańszczanie mają aktualnie 41 punktów na swoim koncie i walczą cały czas o play-offy. Podopieczni Marcina Lijewskiego dotychczas wygrali dwanaście meczów (w tym jeden po karnych) i siedemnaście przegrali (w tym także jeden po karnych). Wybrzeże dzięki takiemu dorobkowi punktowemu zajmuje piąte miejsce, które daje im awans do fazy pucharowej.

Jak wyglądała ostatnia kolejka w wykonaniu obu zespołów? Wybrzeże przegrało u siebie z Górnikiem (21:26), a Spójnia minimalnie uległa w Elblągu (23:24). Dodatkowo w minioną środę oba zespoły odrabiały zaległości. Gdynianie we własnej hali przegrali z Azotami-Puławy (26:43), a gdańszczanie we własnej hali zwyciężyło KPR Legionowo (28:22).

Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się ze sobą w połowie grudnia w ramach 15. kolejki. Wtedy to lepsze okazało się Wybrzeże, które wygrało 27:23.

Początek sobotnich derbów Trójmiasta zaplanowany jest na godzinę 12:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji za pośrednictwem naszego serwisu!

Spójnia Gdynia: Michalczuk, Zimakowski, Głębocki – Męczykowski, Lisiewicz, Ćwikliński, Kyrylenko, Pedryc, Luberecki, Jamioł, Krawczenko, Brukwicki, Rychlewski, Pedryc, Wolski, Marszałek.

Wybrzeże Gdańsk: Suchowicz, Pieńczewski – Podobas, Marciniak, Bednarek, Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Papaj, Wróbel, Kondratiuk, Salacz, Wołowiec, Adamczyk, Kostrzewa.

Sędziowie: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Łąck).
    Delegat: Zbigniew Czapla (Olsztyn)..

Rozpoczyna się przedmeczowa prezentacja. Za kilka minut pierwszy gwizdek, a na relację z tego pojedynku zaprasza Kamil Kaźmierczak.

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Dla Spójni jest to pożegnanie z własną publicznością, bowiem gdynianie kończą udział w rozgrywkach na tym etapie. Wybrzeże walczy jeszcze o play-offy. Wydawać by się mogło, że gdańszczanie gładko wygrają w Gdyni. Derby rządzą się jednak swoimi prawami i na pewno czeka nas wiele emocji w tym pojedynku!

Spotkanie jak na razie nie rozpocznie się. Czekamy na przyjazd służb medycznych, które utknęły w korku.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Spotkanie rozpoczęli gdynianie, którzy grają dzisiaj na żółto-niebiesko. Goście w jednolitych, białych trykotach.
    1
    Rafał Rychlewski rzutem ze skrzydła otwiera wynik spotkania! (1:0)
    2
    Jacek Sulej szybko odpowiada! (1:1)
    2
    Broni golkiper gości. Długie zagranie do Rogulskiego i ten wykorzystuje sam na sam! (1:2)

3
    Faulowany Rychlewski. (1:2)

3
    Wróbel dostaje kartkę za faul na rywalu. (1:2)

3
    Rzut Jamioła zablokowany, piłka na rzucie rożnym. (1:2)

4
    Teraz faulowany Kyrylenko. Gospodarze poobijani w pierwszych minutach! (1:2)

4
    Wróbel teraz dostaje za faul dwie minuty! (1:2)

5
    Kondratiuk się przedarł przez defensywę, ale był faulowany. Rzut karny dla gości! (1:2)
    5
    Łukasz Rogulski pewnie wykorzystuje rzut z siedmiu metrów! (1:3)
    5
    Zagranie na skrzydło do Marszałka i ten pewnie trafia! (2:3)
    6
    Atomowy rzut Suleja i piłka w siatce! (2:4)

6
    Przewinienie gospodarzy w ataku. Piłka dla Wybrzeża. (2:4)
    7
    Adrian Kondratiuk miał więc autostradę w kierunku bramki gospodarzy. Wykorzystał to i oddał techniczny rzut z najbliższej możliwej odległości! (2:5)

7
    Kyrylenko fauluje w ataku. (2:5)
    7
    Szybka kontra gości i kończy ją Prymlewicz! (2:6)

8
    Timeout dla gospodarzy. (2:6)

8
    Marszałek rzuca ze skrzydła, ale jego próba zablokowana. (2:6)
    8
    Szybka kontra gości i trafia Rogulski! (2:7)
    8
    Kolejna odpowiedź gości i teraz z trafieniem Prymlewicz! (2:8)

9
    Zablokowany rzut Spójni, z kontrą próbowało wyjść Wybrzeże, ale przeciął podanie Marszałek. (2:8)
    10
    Dwójkowa akcja Jamioł – Pedryc i celnym rzutem kończy ją ten drugi! (3:8)
    10
    Rogulski trafia z koła! (3:9)

10
    Kartka dla Kamila Pedryca za faul w akcji bramkowej! (3:9)
    11
    Trafia Luberecki ze znacznej odległości! (4:9)
    11
    Szybka odpowiedź w wykonaniu gości! Trafia Kostrzewa! (4:10)

11
    Faulowany jeden z gospodarzy i mamy karnego! (4:10)
    12
    Rafał Rychlewski pewnie trafia z siedmiu metrów! (5:10)

12
    Kyrylenko przechwycił piłkę, ale interweniował w kole. (5:10)

13
    Zagranie na skrzydło do Marszałka, ale ten nie opanował piłki. (5:10)

14
    Prymlewicz oddał rzut z dystansu, ale trafił w słupek! (5:10)

14
    Obroniony rzut Lubereckiego z dystansu. Chwilę później faulowany jeden z gospodarzy. (5:10)

14
    Bardzo niecelny rzut oddał Jamioł. (5:10)
    15
    Prymlewicz trafia ze skrzydła! (5:11)

15
    Rogulski z kartką za faul! (5:11)
    16
    Marszałek na koło do Kamila Pedryca i ten pewnie trafia! (6:11)

16
    Kodratiuk faulowany podczas rzutu i goście mają rzut karny! (6:11)
    17
    Rogulski z siedmiu metrów trafia tuż pod poprzeczką! (6:12)

18
    Sulej z kartką za faul. (6:12)
    18
    Ćwikliński pewnie rzuca ze skrzydła! (7:12)

19
    Dwukrotnie rzut rywali broni Głębocki! (7:12)

19
    Marszałek faulowany przez Bednarka. Zawodnik gości dostaje dwie minuty kary. (7:12)

19
    Niecelny rzut Ćwiklińskiego ze skrzydła. (7:12)

20
    Krawczenko dostaje kartkę za faul w akcji bramkowej. (7:13)

21
    Faulowany jeden z gospodarzy i karny dla Spójni! (7:13)
    21
    Rychlewski trafia z siedmiu metrów! (8:13)

21
    Faul Wybrzeża w ofensywie. (8:13)

22
    Pieńczewski broni rzut rywala! (8:13)

23
    Faulowany jeden z zawodników Wybrzeża. Rzut wolny dla gości. (8:13)
    24
    Kondratiuk przedarł się i oddał celny rzut! (8:14)

24
    Jeszcze Luberecki z kartką! (8:14)

25
    Broni w bramce Spójni Pieńczewski! (8:14)

28
    Kontra Wybrzeża i kończy ją Rogulski! (9:15)

29
    Przewinienie gospodarzy w ofensywie. (9:15)
    29
    Szybka kontra gospodarzy i kończy ją Kamil Pedryc! (10:15)
    30
    Adamyczk z szybką odpowiedzią! (10:16)
    30
    Z trafieniem także Luberecki! Ależ końcówka! (11:16)

30
    Jeszcze karny w końcówce dla Wybrzeża. (11:16)
    30
    Rogulski z siedmiu metrów! (11:17)

30
    Pierwsza połowa skończona. (11:17)

Pierwsza połowa tego emocjonującego spotkania za nami. Goście zgodnie z oczekiwaniami prowadzą i raczej mają spotkanie pod kontrolą. Czekamy teraz na drugą odsłonę i dalsze emocje.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (11:17)

31
    Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy Wybrzeża. (11:17)

31
    Niedokładnie rozegrali gospodarze i piłka na aucie. (11:17)

32
    Karny dla Spójni za przewinienie gości! (11:17)
    32
    Rafał Rychlewski nie myli się z siedmiu metrów! (12:17)
    33
    Szybka odpowiedź w wykonaniu gości. Z trafieniem Kamil Adamczyk! (12:18)

33
    Pieńczewski broni rzut Rychlewskiego ze skrzydła! (12:18)

34
    Salacz z karą dwóch minut za odepchnięcie rywala. (12:18)

34
    Gospodarze stracili piłkę. Wybrzeże konstruuje akcję. (12:18)

35
    Wybrzeże decyduje się zdjąć bramkarza na akcję ofensywną! (12:18)

35
    Zagranie Wybrzeża na pamięć na skrzydło, ale zabrakło tam zawodnika! (12:18)

35
    Adamczyk dostaje dwie minuty za błąd zmiany! (12:18)

35
    Faulowany Kyrylenko. (12:18)
    36
    Rychlewski trafia ze skrzydła! (13:18)

37
    Wybrzeże straciło piłkę. Chwilę później faulują jednego z rywali. (13:18)

37
    Sygnalizacja gry pasywnej gospodarzy. (13:18)

37
    Goście w komplecie. (13:18)

37
    Niecelny rzut jednego z gości ze skrzydła po kontrze. (13:18)

38
    Brukwicki faulowany. (13:18)

38
    Niecelny rzut gdynian. (13:18)

38
    Goście próbowali wykorzystać wysoko ustawionego bramkarza Spójni i oddać rzut z własnej połowy, ale piłka przeszła nad poprzeczką! (13:18)

39
    Rzut karny dla Spójni! (13:18)
    39
    Po raz kolejny Rychlewski trafia z siedmiu metrów! (14:18)

40
    Sygnalizacja gry pasywnej Wybrzeża. (14:18)

40
    Jeden z gości trafia w słupek! (14:18)
    40
    Szybka kontra Spójni i kończy ją Marszałek! (15:18)

40
    Timeout dla gości. (15:18)

40
    Zdenerwowany trener Marcin Lijewski. Wysokie prowadzenie do przerwy i gdańszczanie pewnie zmierzali po awans do fazy play-off. W 10 minut ich przewaga stopniała do 3 trafień i konieczna była interwencja szkoleniowca!

41
    Faulowany jeden z zawodników Wybrzeża i mamy rzut karny! (15:18)
    41
    Rogulski po raz kolejny trafia z siedmiu metrów! To już jego dziewiąta bramka w tym meczu! (15:19)

42
    Goście przechwycili piłkę i wyszli z kontrą. Kostrzewa przedzierał się przez defensywę rywali, ale faulował jednego z nich! (15:19)

42
    Pieńczewski broni rzut Marszałka! (15:19)
    43
    Atomowy rzut Kodratiuka z dystansu i piłka w siatce! (15:20)

43
    Faulowany Luberecki. (15:20)

44
    Kyrylenko rzucał z biodra, ale jego próba zablokowana. (15:20)

44
    Z kontrą wychodzili goście, ale długie zagranie przeciął Marszałek! (15:20)

45
    Ćwikliński rzuca ze skrzydła, ale piłka trafia w boczną siatkę! (15:20)

45
    Sulej faulowany. (15:20)
    46
    Rzut Wróbla z bliskiej odległości wybroniony przez Zimakowskiego, ale chwilę później akcję efektownie wykończył Kostrzewa! (15:21)

46
    Dwukrotnie w bramce Wybrzeża broni Pieńczewski! (15:21)

47
    Szybko piłkę odzyskali gospodarze. Jeden z nich był jednak faulowany. (15:21)

47
    Rzut Rychlewskiego wybroniony. Przechwycił on piłkę, ale wszystko odbywało się już w kole. (15:21)

48
    Faulowani kilkukrotnie zawodnicy Wybrzeża. Cały czas jednak utrzymywali się przy piłce i dopiero za kolejnym z kolei razem arbiter odgwizdał przewinienie. (15:21)

48
    Ćwikliński z karą dwóch minut za faul. (15:21)
    49
    Prymlewicz rzuca ze skrzydła i piłka w siatce! (15:22)
    49
    Kyrylenko szybko odpowiada! (16:22)

50
    Prymlewicz rzuca ze skrzydła, ale broni Zimakowski. (16:22)
    50
    Kondratiuk z dystansu i tym razem Zimakowski bez szans! (16:23)

51
    Przechwycili piłkę goście i wyszli z szybką kontrą. Kostrzewa oddał rzut, ale interweniował Zimakowski! (16:23)
    52
    Wybrzeże długo rozgrywało piłkę i ostatecznie akcję wykończył Kondratiuk! (16:24)

52
    Podanie Brukwickiego zablokowane. Piłka na rzucie rożnym. (16:24)

53
    Brukwicki z dystansu, ale broni Pieńczewski! (16:24)
    54
    Prymlewicz trafia ze skrzydła! Wybrzeże ma już 9 bramek przewagi! (16:25)

55
    Niedokładnie rozegrał Kondratiuk. Chwilę później przerwał kontrę gospodarzy! (16:25)

55
    Faulowany teraz Salacz. (16:25)

56
    Niespełna 5 minut do końca spotkania. Wybrzeże ma praktycznie zapewnione zwycięstwo!
    56
    Salacz pewnie trafia z koła! (16:26)
    57
    Piłka po rzucie Wołowca odbiła się od rąk jednego z obrońców, ale i tak wpadła do siatki! (16:27)

57
    Sygnalizacja gry pasywnej Spójni. (16:27)

58
    Przechwytują piłkę gdańszczanie po niedokładnym rozegraniu przez rywali. (16:27)
    59
    Kondratiuk zagrywa piłkę na skrzydło do Papaja i ten pewnie trafia! (16:28)
    59
    Z bramką Kamil Pedryc! (17:28)

59
    Minuta została do końca!

60
    Kamil Pedryc dostał dwie minuty. (17:28)
    60
    Jeszcze na sam koniec trafia Ćwikliński! (18:28)

Koniec meczu. (18:28)

Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie derbowe wygrywa Wybrzeże. Gdańszczanie praktycznie przez cały czas kontrowali spotkanie i zasłużenie wygrali. Jedynie na początku drugiej połowy do głosu doszła Spójnia i nieco zniwelowała straty, ale po interwencji trenera wszystko wróciło do swojego porządku. Dzięki ten wygranej Wybrzeże zapewniło sobie awans do fazy play-off! Dla Spójni był to ostatni pojedynek w tym sezonie!

To już wszystko z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu! (13:30:52)