Clearex – AZS UŚ 4:3 (koniec) | Wieliczka – Red Dragons 0:6 (koniec)
MKF Solne Miasto Wieliczka
0:6 (0:1)
Red Dragons Pniewy
Sobota 14.04.2018, 18:00 • Centrum • FOGO Futsal Ekstraklasa • 21. kolejka

Dobiegło końca spotkanie w Wieliczce! Druga połowa była bardzo jednostronna. Goście strzelili pięć goli, MKF nie odpowiedział żadnym trafieniem i ostatecznie przegrał 0:6. Ten rezultat sprawia, że gracze Red Dragons zapewnili sobie byt w grupie mistrzowskiej. Dziękuję za uwagę! (19:42:07)

40

40
    Gol dla Red Dragons!

Dobijają rywali przyjezdni! Szybka kontra zakończona strzałem wybronionym przez Wiewiórę, a następnie znakomitą dobitką MATEUSZA KOSTECKIEGO!

40
    Z dystansu uderzał Kostecki, ale bardzo niecelnie.

40
    Rozpoczęła się ostatnia minuta gry. Nie rezygnują z walki o honorowe trafienie gospodarze.

39
    Bardzo dobrą interwencją na linii pola karnego popisuje się Wiewióra.

38

Wykorzystują fakt gry rywali bez bramkarza goście! DOMINIK SOLECKI strzałem z własnej połowy boiska podwyższa prowadzenie!

37

To może być gwóźdź do trumny! MATEUSZ KOSTECKI zostaje obsłużony bardzo dobrym podaniem, które uderzeniem pod poprzeczkę zamienia na bramkę!

37
    Faul Przybyła na połowie rywali i arbiter pokazuje zawodnikowi gospodarzy żółtą kartkę.

36
    Intuicyjna interwencja Budycha i korner dla gospodarzy. To jednak za chwilę bo w międzyczasie o czas poprosił trener MKF-u.

35
    Utrzymują się przy piłce gospodarze, ale z ich gry niewiele wynika. Pniewianie dobrze grają w obronie i raczej nie wypuszczą zwycięstwa z rąk.

33
    Na grę z lotnym golkiperem decydują się gospodarze!

33
    Atak gospodarzy, ale jeden z zawodników Solnego Miasta strzela jedynie w boczną siatkę. Coraz mniej czasu na choćby honorową bramkę mają miejscowi.

32
    Znakomita indywidualna akcja Soleckiego zakończona niecelną podcinką!

31
    Przez środek szarżował Hoły, ale skutecznie został powstrzymany przez Biedę.

29
    Bardzo dobrą interwencją po rzucie wolnym rywali popisał się Wiewióra, który kilka chwil wcześniej zastąpił w bramce Zachariasza.

29
    To mógł być gol dla MKF-u, ale strzał rywala z najbliższej odległości znakomicie wybronił Budych!

29
    Kolejna akcja przyjezdnych, ale Mroczka blokuje strzał Soleckiego.

28

Kolejny krok w stronę zwycięstwa stawiają goście! PATRYK HOŁY wykorzystuje błąd rywala, a następnie umieszcza piłkę w siatce!

27
    Sprzed pola karnego po rzucie rożnym uderzał Holy, ale futbolówka poszybowała obok słupka.

26
    Skórski próbował uderzać z dystansu, ale skutecznie został przyblokowany. Ruszają z kontratakiem pniewianie.

26

Napierali goście i dopięli swego! Strzałem z linii pola karnego Zachariasza pokonuje MATEUSZ KOSTECKI.

24
    Potężnie z dystansu kropnął Mroczka, a Budych sparował piłkę do boku. Od autu rozpoczną miejscowi.

23
    Kolejna akcja Red Dragons przerwana przez zawodników z Wieliczki. Gospodarze nie są jednak w stanie wyprowadzić jakiejś ciekawej akcji ofensywnej.

23
    Zamknięci we własnym polu karnym byli gospodarze, ale po udanej interwencji Danyliuk miejscowi będą wznawiać grę od autu.

21
    W wyśmienitej sytuacji znalazł się Kostecki! Zawodnik gości otrzymał podanie na trzeci metr, ale uderzył obok słupka!

21

Do przerwy minimalnie prowadzenie ekipy z Pniew. Goście od początku przeważali, ale później nieco spuścili z tonu. Czy MKF stać na odrobienie strat? Dowiemy się po przerwie, zostańcie z nami!

20

20
    O przerwę poprosił szkoleniowiec Red Dragons. Po wznowieniu gry goście wykonywać będą aut na połowie rywali.

19
    Z ostrego kąta uderzał Cebula, ale broni to Budych. Aut dla ekipy z Wieliczki.

18
    Minimalnie niecelne uderzenie Holy'ego z prawego skrzydła po aucie dla Red Dragons.

17
    Piątego przewinienia dopuszczają się przybysze z Pniew! Może to jest jakaś szansa dla gospodarzy?

16
    Uderza z lewej strony Stankowiak, ale po raz kolejny bardzo dobrą interwencją popisuje się Zachariasz!

16
    Myszor zablokował zagranie Stankowiaka, a piłka po odbiciu się od zawodnika MKF-u trafiła w słupek bramki rywali!

16
    Długi wyrzut Zachariasza do Cebuli, ale futbolówkę przechwytuje dobrze ustawiony Stankowiak.

15
    Nieco ponad pięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. W miarę wyrównana jest teraz gra na hali w Wieliczce, ponieważ ożywili się gospodarze.

14
    Trzeciego przewinienia dopuszczają się gracze Red Dragons. Rzut wolny z siedemnastego metra dla ekipy z Wieliczki.

14
    Zablokowany na lewej flance Solecki, ale utrzymują się przy futbolówce przyjezdni.

13
    Ładna indywidualna akcja Przybyła zakończona nieco za mocnym uderzeniem na bramkę strzeżoną przez Budycha.

13
    Bardzo dobrym wyjściem poza pole karne popisał się Zachariasz, który wślizgiem wybił piłkę spod nóg Holy'ego.

13
    Zablokowane uderzenie Błaszyka i od rzutu rożnego rozpoczną pniewianie.

12
    W dalszym ciągu w ofensywie znajdują się przyjezdni. Goście z całą pewnością będą walczyć o kolejne bramki.

11

Wychodzą na prowadzenie goście! Po zamieszaniu w polu karnym MKF-u piłkę do własnej bramki skierował VOLODYMYR DANYLIUK!

10
    Za moment upłynie dziesiąta minuta gry, tymczasem gospodarze nie mają na swoim koncie żadnego faulu. Pniewianie przewinili dwukrotnie.

10
    Przerwa na życzenie trenera MKF-u.

9
    Mocny strzał Stankowiaka z większej odległości, ale zawodnikowi Red Dragons nie udało się posłać piłki w światło bramki.

8
    Słupek ratuje gospodarzy przed utratą bramki po potężnym uderzeniu Soleckiego! Sporo szczęścia mieli w tej sytuacji zawodnicy z Wieliczki.

7
    Strzał Soleckiego z dystansu zablokowany przez Myszora. Rzut rożny dla Smoków.

7
    Błaszyk uderzał z prawego skrzydła, ale trafił prosto w golkipera Solnego Miasta. Od autu goście.

6
    Próbują w jakiś sposób odpowiedzieć na ofensywę rywali gospodarze, ale jak na razie nie bardzo im to wychodzi.

5
    Ależ rozkręcili się pniewianie! Kolejną okazję miał Kostecki, ale i tym razem wybronił jego strzał Zachariasz!

5
    Mocne, płaskie uderzenie Vakhuly z dystansu, ale futbolówka szybuje obok słupka bramki gospodarzy.

4
    W znakomitej sytuacji znalazł się teraz Kostecki, który jednak nie zdołał wygrać pojedynku z golkiperem rywali!

4
    Strzał Skrzypka z dystansu, ale bardzo dobrze broni Zachariasz!

3
    Niedokładne zagranie Hady'ego do Myszora, który nie opanował futbolówki na lewej flance.

2
    Strzał Błaszyka z dystansu zablokowany przez Biedę. Od autu wznowią grę przyjezdni.

1
    Z dystansu uderzał Danyliuk, ale zdecydowanie zabrakło precyzji. Piłka po strzale zawodnika MKF-u poszybowała bardzo wysoko ponad bramką.

1
    Faulowany na lewym skrzydle Cebula. To pierwsze przewinienie w tym spotkaniu.

1

Protokół meczowy:

MKF Solne Miasto Wieliczka:
    Zachariasz, Wiewióra – Mroczka, Hady, Bieda, Gąsior, Myszor, Przybył, Danyiluk, Cebula, Szczepański, Futrak, Skórski

Red Dragons Pniewy:
    Budych, Roj – Piasek, Kostecki, Frajtag, Skrzypek, Solecki, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Kijak, Błaszyk, Vakhula

Sędzia I: Damian Jaruchiewicz
    Sędzia II: Mariusz Krupa
    Sędzia III: Wojciech Curyło
    Sędzia czasowy: Rafał Ziach.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Kilkanaście minut wcześniej poznamy składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Pierwszy mecz tych ekip został rozegrany 2 grudnia minionego roku. W Pniewach lepiej spisali się gospodarze tamtego pojedynku, którzy zwyciężyli 4:1. W poprzednim sezonie doszło do trzech bezpośrednich starć. Dwa z nich padło łupem Red Dragons, raz wygrał MKF.

Zupełnie inaczej wygląda gra Red Dragons. Smoki z Pniew naprawdę przyzwoicie radzą sobie w obecnym sezonie. Przyjezdni są na szóstej lokacie i wszystko wskazuje na to, że w rundzie finałowej grać będą w grupie mistrzowskiej. Warto dodać, że ekipa z Wielkopolski wywalczyła także awans do Final Four Pucharu Polski.

Gospodarze pogrążeni są w walce o utrzymanie. Gdyby nie rezygnacja z gry Lex Kancelarii, MKF zajmowałby ostatnie miejsce. Upadek klubu ze Słomnik dał szansę Solnemu Miastu, którego sytuacja nadal jest jednak ciężka. Do miejsca niezagrożonego spadkiem lub barażem o utrzymanie miejscowi tracą sześć punktów.

Faza zasadnicza Futsal Ekstraklasy dobiega końca. W sobotę rozpocznie się przedostatnia kolejka zmagań przed podziałem tabeli. W Wieliczce miejscowy MKF podejmie Red Dragons Pniewy.

Gole: 11. Danyliuk (sam.), 26. Kostecki, 28. Hoły, 37. Kostecki, 38. Solecki, 40. Kostecki

Kartki:   37. Przybył (MKF)

Zachariasz (Wiewióra) – Mroczka, Hady, Bieda, Gąsior, Myszor, Przybył, Danyiluk, Cebula, Szczepański, Futrak, Skórski

Budych (Roj) – Piasek, Kostecki, Frajtag, Skrzypek, Solecki, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Kijak, Błaszyk, Vakhula

Sędzia czasowy: Rafał Ziach